Teraz jest 16 czerwca 2024, o 19:48

Karen Rose

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 12 listopada 2012, o 21:09

To była moja pierwsza tej pani ;) w w porównaniu z następnymi była dość spokojna i fajna ;) do tej pory imię bohatera pamietam - Abe :D
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 7640
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 15 listopada 2012, o 00:36

wiedzmaSol napisał(a):skończyłam Krzycz dla mnie. Było ciekawie, zagadka, kryminał, wszystko grało, nawet romans był całkiem płomienny. Tylko spodziewałam się czegoś dużo mroczniejszego i okrutnego. Końcówka prawie ukoiła mą żądzę krwi, ale nie całkiem. Za delikatne było, ale bohaterów polubiłam bardzo i to duży plus.



Miałam podobne odczucia to zakończenie poszło zbyt gładko, wszystko nagle zaczęło się układać, wszystko idealnie pasowało ,ale pierwsze 2/3 książki dobrze się czytało
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 24 listopada 2012, o 20:22

Przez przypadek czytałam po kolei. Kiedyś gdzieś usłyszałam to nazwisko i gdy tylko zobaczyłam w bibliotece, chwyciłam. "Umieraj dla mnie" zrobiło na mnie całkiem niezłe wrażenie, ale "Krzycz dla mnie" nieco już mnie znużyło, właściwie końcówkę czytałam wyrywkowo - po prostu nie chciałam zostawiać niedokończonej książki. Mam "Śledzę cię" - trafiła mi się po okazyjnej cenie; słyszałam, że jest niezła.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 27 sierpnia 2013, o 11:27

Umieraj dla mnie – jest ciekawie, jest makabra i romans, czego chcieć więcej, :P no może jeszcze, żeby dobre zakończenie było :hyhy:

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 27 sierpnia 2013, o 12:19

Bardzo lubię wszystkie jej książki. Czytaj!
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 27 sierpnia 2013, o 13:36

Są dobre, ale bardzo okrutne, żeby nie powiedzieć niekiedy niepotrzebnie :]

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 27 sierpnia 2013, o 22:23

aralk napisał(a):Są dobre, ale bardzo okrutne, żeby nie powiedzieć niekiedy niepotrzebnie :]

Czy ja wiem? hmmm W "Umieraj dla mnie" nie brakowało okrucieństwa, ale jednocześnie nie było szczegółowych opisów.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 27 sierpnia 2013, o 22:52

gonia napisał(a):Umieraj dla mnie – jest ciekawie, jest makabra i romans, czego chcieć więcej, :P no może jeszcze, żeby dobre zakończenie było :hyhy:


czytaj! :)
cała ta seria jest bardzo dobra.
Ja tez lubię. Okrutne ale dobrze się czyta i dobrze napisane wg mnie.
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 28 sierpnia 2013, o 08:03

Księżycowa Kawa napisał(a):
aralk napisał(a):Są dobre, ale bardzo okrutne, żeby nie powiedzieć niekiedy niepotrzebnie :]

Czy ja wiem? hmmm W "Umieraj dla mnie" nie brakowało okrucieństwa, ale jednocześnie nie było szczegółowych opisów.

Raczej mówię o Zabij dla mnie gdzie związek kazirodczy podany był w takim nagromadzeniu okrucieństw, że część osób, albo tego nie zauważyła, albo pominęła jako jeden z elementów. Dla mnie niewyłapanie czegoś takiego o czymś jednak świadczy. Przy czym zaznaczam lubię Rose :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 28 sierpnia 2013, o 12:14

aralk, wyłapałam ten wątek, ale nie przeszkadza mi w lubieniu autorki czy tego cyklu z cyklu :roll:
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 28 sierpnia 2013, o 12:25

Umieraj dla mnie – bardzo dobrze napisane. :D Niby nie ma żadnych wielkich zwrotów akcji, ale wszystko jest świetnie wyważone. Nic się nie ciągnie, nie ma przesytu, a książka trzyma jak magnes od pierwszej do ostatniej strony. Jak tylko czymś przegryzę z wielka przyjemnością wrócę do Rose.

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 28 sierpnia 2013, o 13:09

Lilia napisał(a):aralk, wyłapałam ten wątek, ale nie przeszkadza mi w lubieniu autorki czy tego cyklu z cyklu :roll:

w żadnym wypadku nie mówię o nie lubieniu :]
Raczej o przekroczeniu cienkiej linii po której czytelnik w pewien sposób obojętnieje na nadmiar. Mnie to akurat trafiło. I z ręką na sercu ten związek kazirodczy w tym całej historii był dla jakby go zupełnie nie było. Taka próba uczynienia z najgorszego potwora, jeszcze gorszego potwora kiedy wszyscy wiedzą, że jest już najgorszy. Może też tym bardziej o tym mówię, że w sferze emocjonalnej, zrozumienia zachowania bohatera, relacji z matką, światem rodzicami, to akurat nic nie zmieniło.
Zdziwiła mnie moja obojętność na ten fakt.
A w konsekwencji zmarginalizowanie problemu.
U innych nawet niedostrzeganie go.
A nie lubienie autorki.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 28 sierpnia 2013, o 14:51

aralk napisał(a):
Księżycowa Kawa napisał(a):
aralk napisał(a):Są dobre, ale bardzo okrutne, żeby nie powiedzieć niekiedy niepotrzebnie :]

Czy ja wiem? hmmm W "Umieraj dla mnie" nie brakowało okrucieństwa, ale jednocześnie nie było szczegółowych opisów.

Raczej mówię o Zabij dla mnie gdzie związek kazirodczy podany był w takim nagromadzeniu okrucieństw, że część osób, albo tego nie zauważyła, albo pominęła jako jeden z elementów. Dla mnie niewyłapanie czegoś takiego o czymś jednak świadczy. Przy czym zaznaczam lubię Rose :)

A tego jeszcze jakoś nie czytałam, jakoś nie miałam pod ręką.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 28 sierpnia 2013, o 17:12

Kawo, nie wiem na ile pamiętasz dokładnie treść poprzednich części, ale ja w sumie cieszyłam się, że czytałam niemal jedna po drugiej, bo pewnie pogubiłabym się w treści :mysli: Wydaje mi się, że lepiej to czytać w niewielkiej odległości czasowej.

Avatar użytkownika
 
Posty: 7640
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 28 sierpnia 2013, o 17:16

aż tak jest powiązane ? Myślałam ,że seria bo o jedna rodzina jest w rolach głównych :mysli:
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 28 sierpnia 2013, o 17:55

To jest powiązane ze sobą tym bratem-psychopatą i to jakoś wpływa na poszczególne zdarzenia, w pewien sposób się łącząc ze sobą.
Wprawdzie sporo zapomniałam, ale nie sądzę, aby mi to przeszkadzało...
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 28 sierpnia 2013, o 18:01

To sa bardzo powiązane ze sobą części. One odkrywają pełna ohydę brata-psychopaty. Bohaterowie poszczególnych części to jego rodzina, a wydarzenia zachodzą na siebie. Dopiero w końcówce trzeciej okazuje się, że historia z jedynki to bajka. Wychodzi cały kunszt tworzenia tej historii, powiązań i motywacji.
Spoiler:

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 28 sierpnia 2013, o 18:10

Chyba trzeba będzie w końcu doczytać.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 7640
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 28 sierpnia 2013, o 18:17

Dzięki. Tak właśnie myślałam, dzięki. Już jakiś czas temu wrzuciłam sobie na czytnik Krzycz dla mnie, ale to może w przyszłym miesiącu :mysli:
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 6 listopada 2014, o 16:27

nowy cykl, choć zastanawiam się na ile nowy, bo ta autorka ma cykle w cyklach, więc można spotkać bohaterów innych serii

Obrazek
Faith Corcoran #1
November 6th 2014

From the New York Times bestselling author of Watch Your Back and Did You Miss Me comes the newest novel by “the queen of romantic suspense” (Crime and Punishment).

Psychologist Faith Corcoran is desperate to escape the stalker who’s made her life a nightmare for the past year—desperate enough to run to the one place that has been her nightmare far longer. Both boon and bane, her recent inheritance of her grandmother’s old house in Cincinnati offers sanctuary in which she can start her life anew, but requires that she face the dark memories that still resonate to this day.

But she has no idea how close to home her fears still are.

Two college girls have gone missing in the area, and FBI Special Agent Deacon Novak is called to work on the case. When his inquiry unexpectedly leads him to Faith, he finds a beautiful and brave woman he can’t help but fall for. Soon they’ll discover that this seemingly simple investigation is anything but. Reaching back decades into Faith’s own past, it will shatter everything she believes to be true and will give terrifying new meaning to flesh and blood.
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 6 listopada 2014, o 16:32

A zwróciłaś uwagę, że u nas wydają ten cykl https://www.goodreads.com/series/96930-baltimore
I chodź wygląda, że zaczynają od pierwszego tomu to dali oryginalną okładkę z drugiego tomu :zalamka:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 6 listopada 2014, o 18:24

Nie po raz pierwszy tak się dzieje.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 6 listopada 2014, o 19:45

A zauważyłaś, że to cykl z cyklu?
Dlatego zaczęłam czytać Karen od nowa, od początku głównego cyklu, by poznać bohaterów. Przynajmniej jak będą mieć własne książki lub występować w innych będę wiedzieć z kim mam do czynienia.
Oczywiście nie mówię, że nie można czytać oddzielnie, jako pojedyncze. Choć cykl Daniel Vartanian należy czytać po kolei i w całości.
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 6 listopada 2014, o 21:43

Nie :niepewny:
W biblio była w papierku więc jak głupia rzuciłam się na nią i przeczytałam, dopiero później doczytałam, że to drugi tom cyklu.
A masz gdzieś jakąś rozpiskę albo autorka gdzieś coś napisała jak czytać w kolejności?

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 6 listopada 2014, o 21:51

tu jest ogólny cykl, w którym mieszczą się inne, wraz z kolejnością
https://www.goodreads.com/series/139546 ... c-suspense

http://www.karenrosebooks.com/books/relationships na jej stronie masz kolejność i miejsca akcji
http://www.karenrosebooks.com/characters a tu charakterystyki bohaterów i w których książkach występują
jak widzisz jej bohaterowie lubią od czasu do czasu się pokazać w innych książkach. ja to lubię, bo lubię wiedzieć co się dzieje dalej u postaci, które polubiłam.
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do R

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość