Teraz jest 4 lipca 2024, o 23:27

Nora Roberts

Avatar użytkownika
 
Posty: 17841
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz

Post przez Berenika » 4 listopada 2012, o 23:35

Chyba będzie łatwiej dostępna. Mam starą i zanim się wciągnęłam w treść trochę to trwało.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 4 listopada 2012, o 23:36

Amberowa jest w porządku, ja przynajmniej nie pamiętam żadnych kwatków ;)
Czytam romanse - mój blog z recenzjami. Recenzjami romansów, oczywiście.

Smoki były idealnym środkiem antykoncepcyjnym, ponieważ raz skonsumowana dziewica już nigdy nie była płodna.

ObrazekObrazek
by Agrest

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 4 listopada 2012, o 23:40

Obie wersje są łatwo dostępne. Można wybierać przebierać.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 17841
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz

Post przez Berenika » 4 listopada 2012, o 23:54

A gdzie takie dostępne? Na allegro widzę dużo nowych i 4 sztuki z Amberu, a to i tak postęp. bo kiedy szukałam tej książki ze 2 m-ce temu była tylko jedna - na szczęście tania.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 4 listopada 2012, o 23:59

ja mam starą, kupioną za 1,50 zł na Allegro [właściwie dwie książki Nory (Port macierzysty) za tę scenę] i jakoś nie widzę kwiatków czy trudności z zaznajomieniem się.
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 5 listopada 2012, o 00:01

Berenika napisał(a):A gdzie takie dostępne? Na allegro widzę dużo nowych i 4 sztuki z Amberu, a to i tak postęp. bo kiedy szukałam tej książki ze 2 m-ce temu była tylko jedna - na szczęście tania.

O allegro właśnie myślałam. 4, które leżą i nikt się o nie nie bije, to dla mnie dużo. Może mam zachwiane proporcje, bo porównuję do starych Evanovich, które szły nawet po więcej niż stówa.
W zakończonych aukcjach też przepychu nie było.

Lilia napisał(a):ja mam starą, kupioną za 1,50 zł na Allegro [właściwie dwie książki Nory (Port macierzysty) za tę scenę] i jakoś nie widzę kwiatków czy trudności z zaznajomieniem się.

Dziękuję. Kupię po prostu najtańszą.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 11 listopada 2012, o 17:37

“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 24 listopada 2012, o 20:09

Po raz pierwszy wypożyczając Roberts, byłam przekonana, że mi się nie spodoba, że to będzie coś nieciekawego. Okładka była jakaś taka bura i bez wyrazu, no i nie wiedziałam się, czego się spodziewać, ale wcześniej "Śmierć przed kamerą" widziałam w katalogu Prószyńskiego w jakimś dziwnym dziale, bo to nie był ani romans, ani sensacja. Dość szybko mnie wciągnęła powieść ku mojemu zaskoczeniu (ale tak nie było po raz ostatni). Od tego czasu czytam zazwyczaj wszystko, co jej trafi się mi w ręce, a raz na jakiś czas zdarzają się dłuższe przerwy - tak na wszelki wypadek.
Jedną z pierwszych książek, które kupiłam, to "Zagubieni w czasie". W tej chwili trochę tego się nazbierało i sporej części jeszcze nie czytałam (bo własne). Kiedyś planowałam zebrać wszystko, co napisała, ale wtedy nie wiedziałam, że tego będzie aż tak dużo. Zobaczymy, jak to jeszcze będzie.
Podoba mi się, że, póki co, Roberts nie schodzi z pewnego poziomu, co znaczy, że jak do tej pory praktycznie wszystko, co napisała i ja czytałam, dało się czytać bez większych zgrzytów, chociaż niekiedy mogłoby być lepiej. W każdym razie w porównaniu z niektórymi autorkami wypada dobrze, przynajmniej moim zdaniem.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 24 listopada 2012, o 20:29

Jeśli chcesz zachować tę opinię to nie czytaj Wyspy kwiatów, od harlequina ;)
Czytam romanse - mój blog z recenzjami. Recenzjami romansów, oczywiście.

Smoki były idealnym środkiem antykoncepcyjnym, ponieważ raz skonsumowana dziewica już nigdy nie była płodna.

ObrazekObrazek
by Agrest

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 24 listopada 2012, o 20:49

Jadzia napisał(a):Jeśli chcesz zachować tę opinię to nie czytaj Wyspy kwiatów, od harlequina ;)

:D Za późno, czytałam to jakoś kilka lat temu, tzn. tak mi się wydaje. Czy akcja dzieje się na Hawajach i on jest uprzedzony do niej? Teraz to chyba ma już inny tytuł.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 24 listopada 2012, o 20:55

A nie wiem, bo ja to dawno czytałam, i to kiedy jeszcze lubiłam Norkę, a już wtedy mi ciężko weszło ;)
Czytam romanse - mój blog z recenzjami. Recenzjami romansów, oczywiście.

Smoki były idealnym środkiem antykoncepcyjnym, ponieważ raz skonsumowana dziewica już nigdy nie była płodna.

ObrazekObrazek
by Agrest

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 24 listopada 2012, o 21:10

Sprawdziłam i zgadza się, obecnie to się nazywa: "I zjawiłeś się ty". Samej historii nie za bardzo pamiętam, nawet to mam gdzieś w pudle, ale dla mnie to nie wywarło specjalnego wrażenia, czyli zawsze mogło być gorzej. Zdaje się, że wtedy się interesowałam Hawajami i liczyłam, że coś będzie na ten temat, a może to już chodziło o Krentz. No i nigdy nie spodziewam się po harlequinach niczego szczególnego i w porównaniu z innymi Roberts jest niczego sobie, bo zazwyczaj zachowuje jakieś pozory logiki - co najwyżej, wtedy jest mało ciekawa. Potworka w jej wydaniu jeszcze nie widziałam, ale niezbyt mi się podobało "Noc na bagnach Luizjany" - ze względów fabularnych, jak dla mnie to było zbyt wydumane.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 419
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:19

Post przez gabith » 28 listopada 2012, o 15:37

Dziewczyny... chciałam sobie zrobić listę WSZYSTKICH książek Nory, cyklami, aktualną, tytuły po angielsku i po polsku... Ale mi ręce opadły... Raz, tyle tego; dwa, tytułów polskich jak głupków; trzy, angielskie tytuły też raczej nie są chyba do końca wiarygodne. Na fantasticfiction lista tylko po ang., na biblionetce tylko po polsku - może wiecie, czy coś takiego istnieje? Gdzieś?
(Mam nadzieję, że nie w tym wątku, bo nie przekopałam się przez wszystkie 99 stron...)
Help?

Avatar użytkownika
 
Posty: 525
Dołączył(a): 14 czerwca 2012, o 10:55
Ulubiona autorka/autor: Nora Roberts

Post przez tartugirl » 28 listopada 2012, o 16:36

gabith, mogę Ci przesłać listę mojej roboty, jest aktualna i miarodajno-wiarygodna :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 419
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:19

Post przez gabith » 28 listopada 2012, o 16:59

tartugirl napisał(a):gabith, mogę Ci przesłać listę mojej roboty, jest aktualna i miarodajno-wiarygodna :)


Naprawdę, Tartugirl? To by było super! :cheer:
Ja właśnie skopiowałam listę z fantastic fiction (jeden doc...) oraz z biblionetki (drug doc...) i miałam zamiar nad tym posiedzieć (czyt. dopasować tytuły) tylko nie wiem kiedy...

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 28 listopada 2012, o 17:19

Mamy temat z cyklami według autorek, może powinnyśmy rozszerzyć go o pełne spisy książek w obu językach.

Dobrze wiem, jaka to kupa roboty, bo od pięciu lat robię sobie takie listy angielsko-polsko-niemieckie. Niektórych do dziś nie dokończyłam (Heather Graham, Linda Howard, Susan Mallery), bo mnie przerosły.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 525
Dołączył(a): 14 czerwca 2012, o 10:55
Ulubiona autorka/autor: Nora Roberts

Post przez tartugirl » 28 listopada 2012, o 17:28

nie trzymam mojej listy w sejfie i z chęcią ją udostępnię, musicie mi tylko podpowiedzieć gdzie :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 28 listopada 2012, o 17:35

Poszłam do tego wątku ze spisami i tam są nie tylko cykle, ale i pojedyńcze książki.
O Norze Roberts jest najbiedniej.
Myślę, że właśnie tam będzie najlepsze miejsce na ten spis.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 525
Dołączył(a): 14 czerwca 2012, o 10:55
Ulubiona autorka/autor: Nora Roberts

Post przez tartugirl » 28 listopada 2012, o 17:39

Romansoholiczne Listy i Spisy > Cykle według autorów - tam? Bo jest tam już odnośnik do postu Jadzi o Norce... Wkleić po prostu nową listę pod ostatnim postem? Sorry, że tak dopytuję, ale wciąż jestem nowa i nie chcę narobić bałaganu :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 28 listopada 2012, o 17:44

Nie mam zielonego pojęcia.
Jak byłam nowa i coś żle zrobiłam, to moderatorki przenosiły moje posty w lepsze miejsce i pisały mi wiadomość, gdzie mam szukać swoich postów.
Albo wklej i czekaj, co się dalej stanie, albo napisz moderatorce wiadomość.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 30726
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 1 grudnia 2012, o 21:34

czytam sobie Teraz i na zawsze i mam wrażenie,że stara,dobra Nora powróciła.Czyta sie płynnie(choć literówki daja trochę po oczach) i choc historyjka nie jest znowu zadnym odkryciem to i tak czyta się właściwie samo.Z zainteresowaniem,nie tylko losami głównych bohaterów ale i tych pozostałych i choc juz dopasowałam pozostałe pary to i tak mam wrażenie,że ich historia mnie zaskoczy.Podoba mi się pomysł na hotel,nazywanie pokojów od pary imion bohaterów romansów,chętnie pozwiedzałabym takie pokoje a nawet w nich pomieszkała...No i ten tajemniczy duch :bigeyes: Fajne to...Musze poszukać kontynuacji
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 525
Dołączył(a): 14 czerwca 2012, o 10:55
Ulubiona autorka/autor: Nora Roberts

Post przez tartugirl » 1 grudnia 2012, o 21:40

kontynuacja już jest - Ostatni narzeczony :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 1 grudnia 2012, o 22:25

Ewo, najlepsze jest to, że można sobie te pokoje pooglądać, bo ten hotel istnieje i należy do Nory. Pizzeria Vesta należy do syna Nory, Dana. Księgarnia "Przewróć stronę" do męża. Sklepik z pamiątkami do Nory i ostatnio otwarta siłownia :lol:
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 30726
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 1 grudnia 2012, o 22:26

no to poszukam.Widać ,że temat jest jej bliski,bo az ciepło bije z tej książki
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 1 grudnia 2012, o 22:27

Kontynuacja jest też dobra ;) ale mam wrażenie że pierwsza była lepsza. Pewnie wynika to z mojego uwielbienia dla norkowych remontów a w Ostatnim narzeczonym hotel już działa ;)
Ale urok ma, po drodze są święta i sylwester więc atmosfera akurat na teraz ;)

To prawda, nieraz zaglądałam na stronkę Boonsboro Inn :P
Norka to farciara, serio.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do R

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości