Teraz jest 6 października 2024, o 14:36

J.D. Robb

Avatar użytkownika
 
Posty: 2254
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: From Dragonworld
Ulubiona autorka/autor: Linda Howard (niezmiennie)

Post przez Smoczyca » 27 marca 2008, o 14:21

Oczywiście w polskich wydawnictwach jeszcze nie wiedzą, że taka książka się pojawiła, a wygląda ciekawie... Chociaż z drugiej strony, następne w kolejce Obrazek

 
Posty: 3729
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Piotrków Tryb./Dogewa

Post przez Madlenita » 27 marca 2008, o 20:14

Nasze wydawnictwa są zorentowane, że aż strach, dziwie się, że prószyński zaczał kontynować wydawanie Robb tam gdzie Lucky skończył...

Ale jeszcze wszystko się może zdarzyć i np. teraz wydadzą Strengers zamiast Memory...

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 27 marca 2008, o 21:04

ja mam nadzieję, że będą też dalej wydawać części pierwsze. ostatnio zatrzymali sie na Czarnej ceremonii i nie ruszyli z miejsca Obrazek

a ja zbieram wszystkie Prószyńskiego Obrazek

 
Posty: 3729
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Piotrków Tryb./Dogewa

Post przez Madlenita » 27 marca 2008, o 21:19

Ja też miałam zamiar, ale czekałam na okazje, potem zdobyłam Śmiertelną ekstazę z Da Capo a potem wydali czarną ceremonię w innym formacie i trochę straciłam serce...

Pomijam już, że podają innego tłumacza niż wyd. z Da Capo (Dotyk śmierci) a tłumaczenia różniły się tylko Ewa-Eve i przeliczenie funtów, cali si stóp na kg i metry i cm... Nie wiem, czy już ktoś o tym pisał...

Avatar użytkownika
 
Posty: 2254
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: From Dragonworld
Ulubiona autorka/autor: Linda Howard (niezmiennie)

Post przez Smoczyca » 27 marca 2008, o 22:10

Innymi słowy splagiatowali jakiegoś tłumacza, i tylko pozmieniali imiona? Świństwo. Mogli się postarać o coś własnego, albo zapłacić właścicielowi praw do tłumaczenia, bo pewnie coś takiego też funkcjonuje.

 
Posty: 3729
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Piotrków Tryb./Dogewa

Post przez Madlenita » 27 marca 2008, o 22:17

Już miałam napisać do wyd. czy pani Małgorzata Cendrowska zmieniła się w Ewę Kwiatek, ale w końcu zapomniałam...

Ale chyba ktoś zrobił awanturę, co w następnych wydaniach TEJ ksiązki i na stronie intern. już było właściwe nazwisko. Ale zdaje się, że w następnych ksiązkach sytuacja się powtórzyła, ale już nie jestem pewna, bo nie porównywałam słowo po słowie...

Avatar użytkownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Ajkela » 2 kwietnia 2008, o 01:15

Na razie nie przeczytałam jeszcze całego tego wątku, ale napiszę parę słów.



Nora Roberts to moja ulubiona autorka, ale za tą serią nie przepadam. Powodem jest główna bohaterka. Mam nadzieję, że nie zostanę zlinczowana za to co napiszę. Roberts Nie przepadam za nią. Uważam, że ona nie zasługuję na kogoś takiego jak Roark. Może to z zazdrości, ale po prostu denerwuje mnie ona bardzo Obrazek Moja znajoma z gg była tym bardzo zdziwiona.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6798
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez mewa » 2 kwietnia 2008, o 12:25

ja z kolei nie przepadam...inaczej -nie zachwycam sie Roarkiem...za to uwielbiam Summerseta- szkoda, że tylko jest go tak mało...ten jego zjadliwy humor a przy tym troskliwosc...no ale jak pisałam we "właśnie czytam" seria zaczyna się robić do bani - naznaczone śmiercią to jakaś pomyłka, zero klimatu...a i pewnie coś się będzie działo...(czytaj Eve w ciąży), bo ostatnio ciągle przewijają się jakieś dzieci...a to do adopcji, a to noworodki a to Mavis w ciąży (a swoją drogą to kiedy ona w końcu urodzi- bo już w 3 książkach jest nadal! w ciąży)

 
Posty: 3729
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Piotrków Tryb./Dogewa

Post przez Madlenita » 2 kwietnia 2008, o 15:41

Nie martw się, urodziła w Born in death...

Ja tez uwielbiam Summerseta, ale jako niepoprawna romantyczka myślałam aczej o dodaniu mu jakiejś kobiety... Ta pielęganiaka, która się nim zajmowała w Portrecie śmierci była za bardzo "słoneczna ', ale moze ktoś inny?

I jak myslicie, czy Roberts Nadine też połaczy w parę? Ja stawiam na Webstera...

Avatar użytkownika
 
Posty: 11887
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Hellfire

Post przez Kat » 2 kwietnia 2008, o 15:45

hehe fajnie by bylo, bo Nadine fajna jest Obrazek mi sie podoba tez para Peabody - Ian... no po prostu wymiekam z nimi... ale i tak Eve i Roarke rzadzi Obrazek chociaz tez czasami Eve mnie wnerwia i zachowuje sie tak ze nie zasluguje na Roarke 'a

 
Posty: 3729
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Piotrków Tryb./Dogewa

Post przez Madlenita » 2 kwietnia 2008, o 16:09

A i owszem, tylko jeśliby zasługiwała, to by pewnie musiała być idealna, a to juz by samemu R. nie pasowało.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2254
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: From Dragonworld
Ulubiona autorka/autor: Linda Howard (niezmiennie)

Post przez Smoczyca » 2 kwietnia 2008, o 18:11

Mnie na początku Eve tak denerwowała, że wcale nie chciałam czytać Robb, ale potem w końcu wciągnęła mnie akcja. No i pojawił się McNabb, którego najbardziej lubię ze wszystkich. To pewnie dlatego, że jest Szkotem Obrazek Wolę Szkotów, niż Irlandczyków. A Nadine wkurza mnie do tej pory i wolę jak jej nie ma, a jeśli już musi być, to niech będzie jej jak najmniej. Nie wiem, co w niej takiego jest, ale po prostu ciśnienie mi skacze. To już wolę Eve, którą ostatecznie polubiłam.

 
Posty: 3729
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Piotrków Tryb./Dogewa

Post przez Madlenita » 2 kwietnia 2008, o 22:28

Ja chyba lubię wszystkie jej postacie, przynajmniej w tym momencie (mam dobry nastrój)...

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 2 kwietnia 2008, o 22:32

ja nie mam problemu z żadną postacią. choc Eve czasami mnie wkurza i wtedy myślę, ze nie zasługuje na ROARKE 'a.

 
Posty: 3729
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Piotrków Tryb./Dogewa

Post przez Madlenita » 2 kwietnia 2008, o 22:49

Ja czytam bo;

1. uwielbiam serię

2. Robb to była moja pierwsza autorka romansów nie-historycznych

3.lubię ksiązki z wątkiem kryminalnym

3. bardzo lubię ksiązki, gdzie już jest ustabilizowana para...

Avatar użytkownika
 
Posty: 6430
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 6 kwietnia 2008, o 16:49

Uwielbiam tę serię, zakochałam się od pierwszego czytania i bardzo się cieszę, że miałam przyjemność od razu trafić na tom pierwszy w bibliotece. Potem było już gorzej, bo DC wydawało nie po kolei, przynajmniej tak mi się wydaje. Po pierwszym trafiłam na czwarty - powrót z podróży poślubnej Obrazek . Mocno się wkurzyłam i postanowiłam zakupić własne książeczki. I tu spotkała mnie przykra niespodzianka, bo w moim mieście Empik z uporem maniaka ignorował wydawnictwo DC i tylko jedna księgarnia ( żeby było zabawniej medyczno - ezoteryczna) sprowadzała pojedyńcze egzemplarze. Sprzedawczyni szybciutko zauważyła (trudno było nie zauważyć maniaczki przyklejonej do szyby) jak bardzo mi zależy i z każdym tomem było drożej. A potem wydawnictwa na robiły większego zamieszania i tak na półce stoi J. D. Robb w czterech różnych wydaniach Obrazek Straciłam cierpliwość i zaprzyjaźniłam się z ebookami.



Ostatnio przeczytałam tom 30 i chyba coś zgubiłam po drodze bo przegapiłam poród Mavis Obrazek

 
Posty: 3729
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Piotrków Tryb./Dogewa

Post przez Madlenita » 6 kwietnia 2008, o 21:40

Poród jest w Born in death, wiec sprawdź, czy czytałaś...

Ja w ogóle zaczęłam od Świadka śmierci z biblioteki, potem sprawdziłam w ksiegarni co jest i się dowiedziałam, że to seria... 2 których nie było w bibliotece kupiłam od razu (Srebrny błysk i Wróg w płatkach0 choć i tak przeczytałam w odwrotnej kolejności) a Aż po grub gupiłam, kiedy nie mogłam się doczekać w bibliotece...

Potem było już tylko gorzej- w bibliotece łatwo zdołałam przeczytać tylko Anioła zemsty a za Dotykiem śmierci (byłam przekonana, że to któraś z kolei, 2-3...) chodziłam pól roku, bo wredna bibliotekarka mnie nie lubiła i mówiła, ze nigdy nie ma...Nawet gdy prosiłam o odłózenie to zawsze "ktoś się pomylił i ją pożyczono"...



Ale w końcu się udałao. Z resztą ksiązek było gorzej, już o tym pisała.

Ale teraz mam wszystkie po polsku i ebooki po angieslku, więc jest ok.



To też jest moja ulubiona seria...

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 6 kwietnia 2008, o 23:09

Obrazek az zazdroszcze Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 334
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Morąg

Post przez paola198618 » 7 kwietnia 2008, o 16:14

Mi osobiście bardzo się podobają ksiązki Nory Roberts są pełne ciepła

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 7 kwietnia 2008, o 16:16

Może napiszesz coś więcej - które lubisz i dlaczego w dziale Zawód pisarz w temacie o Norze? Bo tutaj piszemy o serii In Death.

Avatar użytkownika
 
Posty: 334
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Morąg

Post przez paola198618 » 7 kwietnia 2008, o 16:36

oj przepraszam pomylilam tematy

 
Posty: 3729
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Piotrków Tryb./Dogewa

Post przez Madlenita » 10 kwietnia 2008, o 15:05

A pisał ktos ostatnio do Prószyńskiego w sprawie Memory in death?

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 13 kwietnia 2008, o 23:31

kolejny filmik wykonane przez fanke serii Obrazek



http://www.youtube.com/watch?v=gUUKAO6Cluk

Avatar użytkownika
 
Posty: 11887
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Hellfire

Post przez Kat » 14 kwietnia 2008, o 01:17

fuuuuuuuuuuuujjjjjjjjjjjjjjjjjjj bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee gdyby dali taka obsade to bym sie zalamala....

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 14 kwietnia 2008, o 01:35

A kto dokładnie Ci nie pasuje? Mi to na pewno Eve - chyba nawet nie ten kolor włosów. Ale Hugh Jackman jako Roarke - to mogłoby się udać Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do R

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości