Teraz jest 1 października 2024, o 01:39

Jayne Ann Krentz => A. Quick, J. Castle, S. James

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 12 lutego 2013, o 23:18

W sumie też najpierw sprawiła na mnie takie wrażenie, ale później tak jej się przyjrzałam dokładniej i doszłam do wniosku dobrze wiedziała, co robi i dopięła swego.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 12 lutego 2013, o 23:19

może jakbym przeczytała drugi raz to bym doszła do podobnego wniosku, ale jakoś mnie do powtórki wcale nie ciągnie ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 12 lutego 2013, o 23:23

No bo nie każdemu podoba się to samo.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 12 lutego 2013, o 23:24

a oczywiście ;)
tylko że ja bym tak bardzo chciała żeby mi się Quick podobała. Ona ma fajne pomysły i motywy które lubię czasem bierze ale wykonanie mi już nie leży do końca.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 12 lutego 2013, o 23:35

To z tym - wykonaniem - jest tak, że je się lubi albo nie, przynajmniej tak wynika z moich obserwacji.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 12 lutego 2013, o 23:36

wiedzmaSol napisał(a):w takim razie nie ma szans ;) tamta była tak koszmarna, że czasem martwię się że mi się przyśni :P

Sol, ja sądzę jednak, że powinnaś wyrobić sobie swoje zdanie, a nie polegać na opinii innych, bo one bywają bardzo różne ;)
Ja bohaterki Skandalu nie lubię, a Fascynacji a i owszem :rotfl:

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 18 lutego 2013, o 00:15

Kiedyś będąc w antykwariacie natknęłam się na "Mężczyznę znad jeziora" i jakoś to mi się skojarzyło, że to może być w klimatach Krentz. Sięgnęłam.
Drugi raz trafiłam na ten tytuł, przeglądając w BBN tytuły tej autorki i coś mi wtedy zajarzyło i dowiedziałam się, że posługuje się trzecim nazwiskiem: James i że jedno już mam.
A niedawno udało mi się trafić na "Lekkomyślną namiętność" - w sumie niezłe, opis z okładki brzmi zabawnie już po przeczytaniu, bo tak wcześniej może wydawać się nieco dziwny.
Spoiler:
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 7732
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 19 lutego 2013, o 18:14

Czytałam wszystkie, są fajne, najbardziej w pamięć zapadła mi "Mężczyzna znad jeziora"
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 20 lutego 2013, o 04:26

Obrazek
Gwen Frazier, a psychic counsellor, learns that her friend has died under mysterious circumstances in a small town in the Oregon mountains. Gwen suspects that a long-dead serial killer who once stalked psychics - and who tried to murder her - may still be alive after all. She demands an investigation and turns to the powerful Coppersmith family of Copper Beach. The family sends Judson Coppersmith to assist her. Judson, recovering from a harrowing mission conducted for a clandestine government agency, is intensely attracted to Gwen. He is, however, haunted by a dark, recurring nightmare that relates to his near-death experience on his last mission ...

Premiera była 08.01.2013


Obrazek
Beatrice Lockwood, one of the intrepid ladies of Lantern Street, is in the middle of a case when her past comes back to haunt her. Joshua North, a former spy for the Crown, has come out of a self-imposed retirement after a disastrous case that left him scarred and forced to use a cane. He is hunting the villain who is blackmailing his sister.

The trail leads him to Beatrice who is his chief suspect. But when he realizes that she is not the blackmailer they set out to find the real extortionist. Passion flares between them as they dodge a professional assassin. Meanwhile a mysterious scientist intent on resurrecting his dead lover using an ancient Egyptian formula for preserving the bodies of the dead is also hunting Beatrice. He is keeping his dead love perfectly preserved in a special, crystal-topped sarcophagus filled with the special fluid. But he needs Beatrice's paranormal talent to activate the reviving properties of the preservative in the coffin. Time is running out for everyone involved.

The two cases collide at a mysterious country-house filled with artifacts from ancient Egyptian tombs. The drama concludes in the mad scientist's laboratory where Joshua discovers that the past he thought was dead is still very much alive -- sort of.

Premiera 23.04.2013

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 20 lutego 2013, o 13:00

czekam na jedną i drugą :)
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 17841
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz

Post przez Berenika » 20 lutego 2013, o 17:31

Zapewne nie w tym roku, bo przyciskany na FB Amber nie wymienił żadnego z wcieleń w planie wydawniczym. Trzeba się będzie przerzucić na angielski albo co.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 20 lutego 2013, o 22:48

Też jestem za i przy tym interesujące okładki.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 14 kwietnia 2013, o 22:56

Mam pytanie dotyczące Castle i jej cyklu Harmony: Ghost Hunters - chodzi o to, że "Po zmroku" kończy się tak, jakby następna część miała być o tej samej parze bohaterów, lecz opis trzeciej wskazuje na to, że to jest zupełnie o czym innym i tak się zastanawiam, czy poszczególne części jakoś ze sobą łączą, czy kolejność czytania ma znaczenie? Jakoś wcześniej nie miałam okazji tego sprawdzić.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 14 kwietnia 2013, o 23:23

"Po zmroku" jest jeszcze jedna część o tej parze, "After glow". U nas nie wydano.

Cykl "Harmony: Ghost Hunters"

Po zmroku (tom: 1)
Łowca miłości (tom: 3)
Promień srebra (tom: 4)
Czarny Bursztyn (tom: 6)

Czytać najlepiej w kolejności, bo w następnych pojawiają się bohaterowie poprzednich lub jest o nich wspomnienie.
W sierpniu ma wyjść tom 10 :)
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 14 kwietnia 2013, o 23:36

Czyli trzeba będzie najpierw poszukać "After glow", poza tym i piątego brakuje - to chyba będzie "Silver Master". Mam "Czarny Bursztyn" i zastanawiałam się nad tym... :czeka:

Lilia napisał(a):Czytać najlepiej w kolejności, bo w następnych pojawiają się bohaterowie poprzednich lub jest o nich wspomnienie.
W sierpniu ma wyjść tom 10 :)

O rety! Ale nie po raz pierwszy stykam się z takim numerem - podobny problem mam z Elizabeth George.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 14 kwietnia 2013, o 23:57

część z tych tytułów należą do cyklu Arcane.
http://www.goodreads.com/series/40621-harmony
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 15 kwietnia 2013, o 18:26

Ha! Najpierw musiałabym się nauczyć korzystania z tej strony :hyhy:
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 15 kwietnia 2013, o 20:17

A co w tym trudnego? Poza tym dałam ci aktualną rozpiskę tytułów i kolejność czytania.
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 21 kwietnia 2013, o 23:05

Gra na zwłokę. Oglądał ktoś? Film na podstawie Oczekiwania harlequinowego.
Czytam romanse - mój blog z recenzjami. Recenzjami romansów, oczywiście.

Smoki były idealnym środkiem antykoncepcyjnym, ponieważ raz skonsumowana dziewica już nigdy nie była płodna.

ObrazekObrazek
by Agrest

Avatar użytkownika
 
Posty: 8026
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: doncaster

Post przez gmosia » 21 kwietnia 2013, o 23:54

nie widziałam... a ty, jadziu?
ps nawet książka mi się jakoś szczegulnie nie kojarzy :mysli:
Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 22 kwietnia 2013, o 00:06

No właśnie ja też nie widziałam, i nie wiem czy dam radę odnaleźć i chciałam się dowiedzieć, czy warto szukać... A książkę właśnie zaczęłam czytać :zalamka: tak się skończyło moje mocne postanowienie wzięcia się za materiały do magisterki :] Ale mam takie głupie wrażenie, że już te książkę czytałam, albo z bardzo podobnym wątkiem :niepewny:
Czytam romanse - mój blog z recenzjami. Recenzjami romansów, oczywiście.

Smoki były idealnym środkiem antykoncepcyjnym, ponieważ raz skonsumowana dziewica już nigdy nie była płodna.

ObrazekObrazek
by Agrest

Avatar użytkownika
 
Posty: 8026
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: doncaster

Post przez gmosia » 22 kwietnia 2013, o 01:11

czytaj, czytaj... będziemy się obijać razem :P ja już od 3 tygodni nic nie zrobiłam, a muszę pracę zrobić na 2 maja, inną zacząć planowo w tym tygodniu, oczywiście najpierw muszę te 3 tygodnie nadrobić :bezradny:

też pewnie sobie czytnę i poszukam filmu. jakbyś znalazła gdzieś pierwsza, to daj znać :hyhy:
Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 22 kwietnia 2013, o 07:31

Ja to kiedyś oglądałam, ale mało pamiętam. Kojarzy mi się tylko, ze dość mocno zmienili akcję. :mysli:

Avatar użytkownika
 
Posty: 8026
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: doncaster

Post przez gmosia » 22 kwietnia 2013, o 08:41

to może i dobrze... przynajmniej nie będzie mi się nudziło oglądanie po przeczytaniu książki. :P
Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 22 kwietnia 2013, o 11:26

Oglądałam kilka razy. Fajne, ale nic wybitnego. Książki nie czytałam.
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do K

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość