Teraz jest 2 lipca 2024, o 17:41

Literatura nieromansowa

Gatunki – rodzaje – typy - crossovery
Fantastyka / Paranormal — Historyczny — Współczesny — Kryminał / sensacja / thriller / mafia — Religijny — LGBTQ+
YA / NA — Dla dzieci i młodzieży — Harlekiny — Chick-lt — Komiks — Fanfiki
Poza romansem... — Polska strefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 30 lipca 2014, o 13:42

tego nie czytałam, ale klasyki jak Morderstwo w Orient Express i 10 Murzynków są genialne ;)
a i jeszcze Entliczek pętliczek pamiętam po tytule. Czytałam coś jeszcze (nawet niejedno) ale tytuły :bezradny:
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 6414
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 30 lipca 2014, o 17:29

Zabójstwo Rogera Ackroyda to dość ważna książka ze względu na rodzaj narracji. Warto też sięgnąć po Tajemniczą historię w Styles (pierwsze spotkanie Poirota i Hastingsa w Anglii po wojnie) oraz po Kurtynę czyli po ostatnią część przygód, która ponownie rozgrywa się w Styles. Bardzo dobre jest też A. B. C., Śmierć na Nilu, Zło, które żyje pod słońcem, Zbrodnia na festynie. Z resztą tu masz wykaz wraz z pozostałymi powieściami A. Ch.: http://pl.wikipedia.org/wiki/Agatha_Christie

Avatar użytkownika
 
Posty: 29638
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:17
Lokalizacja: Pozostanę tam, gdzie jestem.
Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo

Post przez LiaMort » 30 lipca 2014, o 17:38

też sporo czytałam tej pani. ;) ale Sol ma racje te dwie to jedne z najlepszych. :)
RM 

"But at the same time we still know the shit happens everytime, so I think c'est la vie, that's life. "

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 31 lipca 2014, o 11:05

Ale raczej nie trzbea czytac po kolei tej serii o Poirocie? :)

Kumpela mi poleciła tego Rogera dlatego przeczytam bo podobno bardzo dobra ksiażka, a wiem że Agatka ma takich sporo ;)
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 31 lipca 2014, o 11:07

ja nie czytałam. mama przynosiła mi z biblioteki co było i nie pogubiłam się. każde śledztwo oddzielne, więc to chyba nie ma znaczenia.
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 31 lipca 2014, o 11:10

nie trzeba po kolei ;)
możesz na wyrywki spokojnie. Połapiesz się bez trudu no bo powiązań nie ma właściwie. Tylko że on jest genialnym detektywem i rozwiązuje niemożliwe do rozwiązania zagadki. Nie wiem co było w tym pierwszym powstałym tomie, czy coś tam się wyjaśnia? Ale w sumie za bardzo nie ma co ;) nie potrzebna nam wiedza czy Poirot ma żonę i dzieci.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 31 lipca 2014, o 11:14

A no to dobrze ;)
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 31 lipca 2014, o 16:44

sunshine napisał(a):Czy są tu na forum kobitki które czytają Agatke Christie? :)

Dawno, dawno temu czytałam, nawet miałam doczytać brakujące...
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 4 września 2014, o 21:58

„Trzynasta opowieść” Diane Setterfield – od kilku lat za to się zabierałam, zabrać się nie mogąc. Dopiero teraz coś mnie nieoczekiwanie podkusiło, aby zajrzeć, a co za tym idzie, przeczytać i wyrobić sobie opinię. I stało się.
Ogólnie rzecz ujmując, dla mnie ta książka jest nieco przereklamowana, szczególnie po tym wszystkich pięknych słowach na okładce. Widzę w niej zwykłą opowieść, która się nie wyróżnia, ani nie pozostawia po sobie jakiś szczególnych wrażeń.
Po pierwsze, że to niby jest o książkach. I w pewnym sensie to prawda, lecz jednocześnie przy tym odnoszę wrażenie, że stanowią jedynie pretekst, czy też służą do ukrycia pustki. Nie potrafię pozbyć się tego odczucia. Z jednej strony opis antykwariatu jest interesujący, zaś z drugiej wydaje mi się, że zdecydowanie lepiej byłoby coś takiego mieć samemu na co dzień, niż tylko o tym czytać. Po prostu czegoś w tym mi zabrakło.
Po drugie, klimat, który zresztą bywa nierzadko porównywany do Zafona. Sama tego nie dostrzegłam i raczej nie kojarzyłabym tych dwóch książek obok siebie – zbyt duże różnice jak na mój gust. Zdaję sobie sprawę, że niby pewne podobieństwa istnieją, lecz jak dla mnie są one powierzchowne. Porównywanie z kolei do powieści gotyckich ma już większy sens. W każdym razie schemat został zachowany. Może nawet odrobina tejże atmosfery.
Po trzecie, fabuła, która przede wszystkim koncentruje się na Vidzie Winter. Reszta w zasadzie stanowi jedynie uzupełnienie. Ewentualnie ma za zadanie pokazanie pewnych rzeczy z innego punktu widzenia, nakreślić zagadkowość pewnych zdarzeń, co naprawdę nieźle wychodzi. Całość została opowiedziana w sposób biograficzny, a za tym raczej nie przepadam. I „Trzynasta opowieść” nie stanowi wyjątku pod tym względem. Nie przekonało mnie nawet to, że historia została ciekawie i spójnie przedstawiona. W skrócie powiedziałaby, że gdyby ta cała rodzina się leczyła, to może by nie wyginęła. Jak dla mnie powieść opowiada o pustce i nieumiejętności przystosowania do życia, a książki stanowią dodatek, pewne urozmaicenie.
Diane Setterfield pisze dobrze, szczególnie pod względem technicznym, lecz nie mogę pozbyć się wrażenia, że czegoś w tym istotnego brakuje, lecz nie potrafię tego określić. Po prostu dla mnie „Trzynasta opowieść” nie jest wyjątkowa, ani nie zainteresowała mnie specjalnie.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 4 września 2014, o 22:25

Też od kilku lat się zabieram i zabrać nie mogę. Teraz ostudziłaś mój zapał.
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 4 września 2014, o 22:40

Zauważyłam, że niektórym się podoba i nawet coś w tym dostrzegają. Spróbować nie zaszkodzi…
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 5667
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Boulevard of Broken Dreams...
Ulubiona autorka/autor: nie sposób wymienić wszystkich ;)

Post przez Kasiag » 7 września 2014, o 17:12

Ja czytałam kilka lat temu i pamiętam do dziś. Bardzo mi się podobało. Styl, język, bohaterowie i cała ta historia, lekko gotycka, bardzo tajemnicza.
Całe życie jest jak oglądanie migawki, pomyślał. Tylko zawsze wygląda tak, jakby człowiek przyszedł o dziesięć minut spóźniony i nikt nie chce mu opowiedzieć, o co chodzi, więc musi sam się wszystkiego domyślać. I nigdy, ale to nigdy nie zdarza się okazja, żeby zostać na drugi pokaz.
Ruchome obrazki Terry Pratchett

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 8 września 2014, o 22:48

Wydaje mi się, że jeśli pierwszy rozdział przypadnie do gustu, to podobnie będzie z całością.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

 

Post przez Pixie_ » 15 września 2014, o 22:08

Odesłano mnie tutaj, więc spytam: co sądzicie o Invocato? :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 15 września 2014, o 22:12

uwielbiam ;)
swoją drogą jest to bardzo często goszcząca książka w polecankach ;) lubimy ją sobie zadawać.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

 

Post przez Pixie_ » 15 września 2014, o 22:14

A nie odniosłaś wrażenia, że akcja skacze lub brakuje jakiś fragmentów? :niepewny:

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 15 września 2014, o 22:16

nie. Mnie tam wszystko grało.
Czasem może dialog był jakiś taki dziwny, ale jak się wciągnąć i przyzwyczaić to grało i buczało.

Ale niech może reszta coś powie ;)
Gdzie Ewa? Aralk? Aniołek? Almani?
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 22 października 2014, o 22:40

Już prawie kończę ciekawą propozycję Znaku.
Obrazek
Jeśli kogoś interesuje taka tematyka to polecam.
Podoba mi się to, że jest to napisane prostym językiem, bardzo przystępnym, że są to opowieści różnych kobiet, które brały udział w powstaniu w takiej czy innej roli. Czasem chce się więcej przeczytać o danej bohaterce i jej zmaganiach, ale w sumie to na dłuższą metę nie przeszkadzało mi. Plusem są również fotografie zamieszczone do danej relacji. Nie raz się łezka kręci i spada ;)
Jestem ciekawa innych propozycji Znaku z serii 'Prawdziwe historie' :wink:
Czekają już na mnie...
Obrazek

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 14 czerwca 2014, o 14:04
Ulubiona autorka/autor: KA/Wylde/Jewel/Evanovich/Mitchell/Kleypas..

Post przez Lestat » 22 października 2014, o 23:01

Duz a czytałaś "Kobiety dyktatorów" Ducret?? :D bardzo fajnie napisany zbiór mini portretów.

Obrazek Obrazek
Obrazek
and in the and .. love doesn't conquer all..

"YOU? You hate me! You once told me that calling me Satan was an insult to Satan!" - D.S. evil1

Freakin' Book Lover ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 22 października 2014, o 23:03

Jeszcze nie :) Są następne w kolejce :D Zamierzam wyczytać całą serię 'Prawdziwe historie', bo bardzo mi się spodobał sposób w jaki napisali dziewczyny :)

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 14 czerwca 2014, o 14:04
Ulubiona autorka/autor: KA/Wylde/Jewel/Evanovich/Mitchell/Kleypas..

Post przez Lestat » 22 października 2014, o 23:23

Dziewczyn nie czytałam, ale chętnie sięgnę jak będę miała możliwość. :) Ducret polecam. Teraz mam na liście "Ostatnie dni dyktatorów" ^_^



tą też polecam, wstrząsająca lektura :niepewny: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksi ... glas-Smith
Obrazek
and in the and .. love doesn't conquer all..

"YOU? You hate me! You once told me that calling me Satan was an insult to Satan!" - D.S. evil1

Freakin' Book Lover ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 2 stycznia 2015, o 18:51

Czy sa tu jakieś fanki lub fani Simona Becketta? :)
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 2 stycznia 2015, o 19:10

Kiedyś miałam to czytać, ale dotąd za to się nie zabrałam.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 3 stycznia 2015, o 00:02

Chyba basik :) jesli mnie pamiec nie myli :)
Ja przeczytalam chyba tylko dwie ksiazki.

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 3 stycznia 2015, o 00:08

A jakie książki Klarku? :) i czy miło wspominasz?
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Romans + ...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości