Teraz jest 30 czerwca 2024, o 19:03

Romans historyczny

Gatunki – rodzaje – typy - crossovery
Fantastyka / Paranormal — Historyczny — Współczesny — Kryminał / sensacja / thriller / mafia — Religijny — LGBTQ+
YA / NA — Dla dzieci i młodzieży — Harlekiny — Chick-lt — Komiks — Fanfiki
Poza romansem... — Polska strefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 11 stycznia 2017, o 15:07

Duz, dziś dostałam alert z ereaderiq, że jej Maid to Match jest w promocji za dolara :) To była moja pierwsza Gist kilka lat temu, też dość charakterystczna - bo bohaterowie są służącymi. Ona jest pokojówką, on lokajem. I naprawdę tymi służącymi są, żadnych przebieranek, cudownej odmiany losu itd. Myślę, że można od tego zacząć.

Gist niby pisze inspirationale, ale tak naprawdę religijnych motywów w jej książkach jest z książki na książkę coraz mniej, a chyba nigdy nie było ich bardzo dużo. Ostatnie tytuły to już praktycznie 'general fiction'.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 3218
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 11 stycznia 2017, o 15:32

W sumie chyba lepiej niż gdyby miał rozwolnienie...
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28469
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 11 stycznia 2017, o 18:16

Agrest napisał(a):
A więc jednak i ten gatunek jeszcze jest w stanie czymś zaskoczyć :rotfl:


ale historyczny czy romans ogólnie?

bo sądzę, że jedno i drugie, a część, co zabawne, to będą raczej powroty do przeszłych rozwiązań, o których jakoś się zapomniało przez lata :lol:
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 12 stycznia 2017, o 00:42

Agrest napisał(a):Ale ja w sumie chciałam o czymś innym. Zaczęłam wczoraj Fair Play Deeanne Gist i osłupiałam. Różne już rzeczy w romansach bywały, ale bohatera cierpiącego na zatwardzenie, któremu bohaterka musi zapisać lewatywę, jeszcze nie spotkałam :rotfl:
Pomimo wszelakich wątpliwości trzeba przyznać, że konstrukcyjnie, jest to strzał w dziesiątkę, bo bohaterka jest lekarką, a bohater żywiołowo sprzeciwia się takim nowomodnym wymysłom jak kobiety w roli lekarza. A tu peszek, musiał do takowej trafić w sytuacji wybitnie dla niego upokarzającej ;)

A więc jednak i ten gatunek jeszcze jest w stanie czymś zaskoczyć :rotfl:

Na to wygląda, że tak :lol:
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 12 stycznia 2017, o 09:19

Fringilla napisał(a):
Agrest napisał(a):
A więc jednak i ten gatunek jeszcze jest w stanie czymś zaskoczyć :rotfl:


ale historyczny czy romans ogólnie?

bo sądzę, że jedno i drugie, a część, co zabawne, to będą raczej powroty do przeszłych rozwiązań, o których jakoś się zapomniało przez lata :lol:


Hm, chyba głównie o historykach myślałam ;)
Trochę oczywiście żart, ale trochę zmęczenie materiału... z obu stron ;)
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 12 stycznia 2017, o 19:19

Agrest napisał(a):Duz, dziś dostałam alert z ereaderiq, że jej Maid to Match jest w promocji za dolara :) To była moja pierwsza Gist kilka lat temu, też dość charakterystczna - bo bohaterowie są służącymi. Ona jest pokojówką, on lokajem. I naprawdę tymi służącymi są, żadnych przebieranek, cudownej odmiany losu itd. Myślę, że można od tego zacząć.

Gist niby pisze inspirationale, ale tak naprawdę religijnych motywów w jej książkach jest z książki na książkę coraz mniej, a chyba nigdy nie było ich bardzo dużo. Ostatnie tytuły to już praktycznie 'general fiction'.

Kupiłam, dziękuję za informację :padam: Wrzuciłam sobie też do śledzenia, więc będzie mi przychodzić jak jakaś inna książka tej autorki zleci z ceny.

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 14 stycznia 2017, o 20:01

Dziewczyny, a może znacie jakiś fajny romans historyczny w klimacie powieści gotyckiej? Przystojny, ponury, nierzadko po przejściach bohater, tajemnice i intrygi, może być jakieś zamczysko, niekoniecznie nawiedzone ... :hyhy:

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 14 stycznia 2017, o 22:04

O to chyba może być trudno, przynajmniej tak mi się wydaje, ale może….
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 14 stycznia 2017, o 22:26

No właśnie też mi się tak wydaje, jak nie będzie wszystkich elementów tez będę zadowolona :). Mam wrażenie, że wszystko co było wydane po polsku przypominające tematykę już przeczytałam, ale może ... :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 14 stycznia 2017, o 22:32

W sumie chyba takich ponurych za bardzo się nie wydaje. No może poza Victorią Holt – znasz ją?

Albo „Zamek na wrzosowisku” Meagan McKinney – znam to tylko z nazwy, zatem nie wiem, co jest w środku :bezradny:
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 14 stycznia 2017, o 23:08

Znam Holt i Zamek też, ale dziękuję :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 15 stycznia 2017, o 01:01

A może nie historyk, ale coś retro - Tajemnica zamku Valmy Mary Stewart? Rok wydania 1958.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 15 stycznia 2017, o 12:47

Też czytałam :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 3218
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 15 stycznia 2017, o 13:46

Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 15 stycznia 2017, o 19:59

Dziękuję Viperino, fajne opisy, ale ja niestety tylko po polsku :(

Mary Stewart przeczytałam wszystko wydane u nas, Barbary Erskine, Barbary Michaels, Susan Howatch kilka w tych klimatach napisała, szkoda, że nie wydają już u nas Erskine i Michaels.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6862
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:21

Post przez Alias » 18 stycznia 2017, o 00:38

Giovanno, chętnie bym podrzuciła kilka tytułów... tylko znowu większość po angielsku :roll:

S.Kearsley ma u nas tylko jedną wydaną książkę. Osobiście nic jeszcze jej nie czytałam (więc nie wiem ile jest warta), chociaż mam kilka jej ebooków. Czekają.
Tutaj (zdaje się) miesza przeszłość z teraźniejszością:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/67096/mariana
“I always knew I would fall in love with you, but you were never supposed to love me back"

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 18 stycznia 2017, o 14:15

Bardzo fajna książka, muszę kiedyś powtórzyć :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 18 stycznia 2017, o 14:19

Podobno Kuzynka Heyer jest jakoś tam podpadająca pod gotyk? Akurat tej nie czytałam, więc zaświadczyć sama nie mogę, no i ocen tez nie ma jakichś rewelacyjnych... Ale pewnie czytałaś już :lol:
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 18 stycznia 2017, o 14:23

Czytałam :hyhy: , nie przepadam za autorką.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 18 stycznia 2017, o 14:25

To ja już propozycji chyba nie mam więcej, już ta była wygrzebana z jakiejś ostatniej szufladki w głowie :lol:
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 18 stycznia 2017, o 14:28

I tak dziękuję bardzo :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 23 stycznia 2017, o 22:04

Cienie przeszłości Susan Wiggs to całkiem przyjemny romans historyczny, którego akcja rozgrywa się w 1894 roku, na małej wysepce Whidbery .
Tu mieszka pani doktor Leah, która pewnej nocy zostaje wyciągnięta z łóżka i pod groźbą pistoletu zaprowadzona na łódź , aby pomóc cierpiącej kobiecie.
Sprawcą tego czynu jest Jacksson, człowiek wyjęty spod prawa i ścigany listem gończy, a chorą kobietą ma być jego żona Carrie. Okazuje się że jest w ciąży, do tego zagrożonej.Ale najgorsze jest to, że jest uzależniona od morfiny.
Początek wcale nie zapowiadał,że ta książka tak mnie wciągnie.
Najpierw jest bardzo dużo o pracy lekarki.... operacja Carrie, która straciła dziecko, potem wspólnie z Jackssonem odbieranie porodu czy walka z uzależnieniem od narkotyków.
A dopiero potem namiętny i gorący romans Leah i Jackssona. Poznajemy też tajemnice Jackssona i Carrie i tragedie ich życia.
A życie Leah też bardzo się zmienia nie tylko przez Jackssona, ale za sprawą dramatycznych wydarzeń.
W sumie całkiem dobra powieść z ciekawą fabułą i dramatycznymi wydarzeniami, dzięki którym książkę czyta się szybko i z zainteresowaniem.
Jestem ciekawa czy jej współczesne powieści też są takie ciekawe, Chyba muszę coś jej przeczytać.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 23 stycznia 2017, o 22:09

To chyba zależy, bo jedną, którą czytałam, nie zrobiła na mnie wrażenia, była w porządku, chociaż może Ciebie to trochę bardziej zainteresuje.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 23 stycznia 2017, o 22:58

basiku, ja czytałam Cienie przeszłości w ramach polecanki i też mi się spodobały, tyle, że zaczęłam od współczesnego obyczaju. Myślę, że powinnaś spróbować z cyklem Kroniki znad jeziora. Jedna są lepsze inne mniej, ale nadal ciekawe. Historia powiązanych ze sobą ludzi, którzy zawsze wracają w jedno miejsce. Obyczaj całkiem ok. i byłam święcie przekonana, że akurat ty go znasz :)
Oprócz cyklu możesz zajrzeć do Powrotu i Ich pięcioro. Bardzo fajne i choć smutne to taką radością dnia codziennego. W każdej z jej książek jest oczywiście właściwe HEA :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 23 stycznia 2017, o 23:15

Dzięki Aralku, w bibliotece są chyba jakieś części Kronik znad jeziora, to sobie pożyczę,.A trzeba czytać w kolejności?

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Romans + ...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości