Teraz jest 30 czerwca 2024, o 18:12

Romans historyczny

Gatunki – rodzaje – typy - crossovery
Fantastyka / Paranormal — Historyczny — Współczesny — Kryminał / sensacja / thriller / mafia — Religijny — LGBTQ+
YA / NA — Dla dzieci i młodzieży — Harlekiny — Chick-lt — Komiks — Fanfiki
Poza romansem... — Polska strefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 3218
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 10 stycznia 2017, o 10:05

A czytasz tylko po polsku? Bo to znacznie wpłynie na wybór autorek, które mogłabym Ci polecić.
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 stycznia 2017, o 22:08
Ulubiona autorka/autor: Julie Garwood, Lisa Kleypas, Judith McNaught, SEP

Post przez nataleczka » 10 stycznia 2017, o 10:14

Wole po polsku

Avatar użytkownika
 
Posty: 3059
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 10 stycznia 2017, o 11:09

Nie znacie jakies ksiazki o epokach historycznych w Anglii: Regencji, Wiktorianskiej i Georgianskiej? Chcialabym sie troche doszkolic w moich ukochanych klimatach...

@Vip: Nie jestem pewna czy to ty ale ktos mi polecal jakies hostoryczne romanse po angielsku, wtedy odmowilam bo czytalam tylko po polsku ale teraz to sie zmienilo wiec jesi to bylas Ty to poprosze o jakies tipy... wiesz co lubie mam nadzieje :)
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 10 stycznia 2017, o 11:40

obawy do Quick kompletnie rozumiem ;)
a Enoch? Beverley?
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 10 stycznia 2017, o 12:20

Jeszcze Julie Anne Long i jej cykl : Pennyroyal Green, tylko nie wszystkim się podoba, sama mam ulubione i mniej lubiane książki z tej serii, albo cykl Siostry Holt, Tracy Anne Warren, Mary Jo Putney to na razie tyle mi przychodzi do głowy

Avatar użytkownika
 
Posty: 3218
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 10 stycznia 2017, o 12:25

tully napisał(a):Nie znacie jakies ksiazki o epokach historycznych w Anglii: Regencji, Wiktorianskiej i Georgianskiej? Chcialabym sie troche doszkolic w moich ukochanych klimatach...

@Vip: Nie jestem pewna czy to ty ale ktos mi polecal jakies hostoryczne romanse po angielsku, wtedy odmowilam bo czytalam tylko po polsku ale teraz to sie zmienilo wiec jesi to bylas Ty to poprosze o jakies tipy... wiesz co lubie mam nadzieje :)


Jeśli to byłam ja, to mogłam polecać:

Pamelę Clare i jej dwa cykle, oba świetne, ale zwłaszcza ten o McKinnon's Rangers
viewtopic.php?f=144&t=2399
viewtopic.php?f=144&t=2323
Mayę Rodale: viewtopic.php?f=144&t=2914
Katharine Ashe: viewtopic.php?f=144&t=2727
Grace Burrowes (ale dokładnie ten zalinkowany cykl, bo jest zdecydowanie najlepszy tej autorki): viewtopic.php?f=144&t=2860
Elizabeth Hoyt, cykl Maiden Lane, cykl o książętach, cykl o czterech żołnierzach. No generalnie całą Elizabeth Hoyt
Sarę MacLean, cykl Love by numbers: http://romansoholiczki.pl/viewtopic.php?f=144&t=2217
Susan Wiggs: viewtopic.php?p=832961#p832961
Adele Ashworth: viewtopic.php?p=851200#p851200

Tak na szybko.
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 3059
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 10 stycznia 2017, o 12:30

Wielkie dzieki :)
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 28469
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 10 stycznia 2017, o 14:46

nataleczka napisał(a):Balogh juz przeczytana :) sprawdze co ma do zaoferowania Basso.
Nie moge jakos przekonac sie do Amandy Quick, nie wiem czy to przez watki sensacyjne czy ogolne wrazenie po opisach ksiazek. Hmmm moze jednak sie skusze.


Quick ma mniej i bardziej "kryminalne" romanse :lol: trzeba celować w te wcześniejsze.

i faktycznie wszystko, co powyżej :D

ps ekhm, Anne Stuart ma parę historyków na koncie, część starszych nietłumaczona, a są jednak klasyką może trochę zapomnianą ;)
ps jakos ostatnio sobie porządkuję i przypominam - a zapomniałam wiele :D
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 3218
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 10 stycznia 2017, o 15:44

Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 10 stycznia 2017, o 16:02

a z tych takich nowopisanych może warto byłoby polecić Linden?

a ze starych jakoś nie widzę Liz Carlyle ;) przecież to taki must read ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 2255
Dołączył(a): 17 listopada 2015, o 13:02
Lokalizacja: mazowieckie
Ulubiona autorka/autor: Montgomery, Palmer, Roberts

Post przez montgomerry » 10 stycznia 2017, o 16:12


Avatar użytkownika
 
Posty: 3879
Dołączył(a): 28 grudnia 2015, o 10:41
Lokalizacja: Tarnów
Ulubiona autorka/autor: Gabriel Garcia Marquez

Post przez Szczypta_Kasi » 10 stycznia 2017, o 16:42

Ja właśnie mocno postanowiłam że Anne Stuart poznam. Nawet już na czytniku ją mam.

Avatar użytkownika
 
Posty: 3299
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:19
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Adrienne Basso, Mary Balogh Lisa Kleypas

Post przez Kiara » 10 stycznia 2017, o 19:54

Ja polecam Basso, Stephanie Laurens i powyższe :mrgreen:
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 10 stycznia 2017, o 19:58

Jeszcze w starych harlequinach historycznych jest dużo fajnych z autorek to może Mary Brendan, Candace Camp, Brenda Joyce

Avatar użytkownika
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 stycznia 2017, o 22:08
Ulubiona autorka/autor: Julie Garwood, Lisa Kleypas, Judith McNaught, SEP

Post przez nataleczka » 10 stycznia 2017, o 21:32

Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi! :) poprzeglądam sobie zaproponowane przez Was autorki i na pewno coś wybiorę. A koniec końców i tak przeczytam wszystkie... :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 10 stycznia 2017, o 22:14

to daj znać co Ci pasowało a co nie ;) wiesz my chętnie podyskutujemy ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 stycznia 2017, o 22:08
Ulubiona autorka/autor: Julie Garwood, Lisa Kleypas, Judith McNaught, SEP

Post przez nataleczka » 10 stycznia 2017, o 22:58

no jasne! na razie koncze ostatnia ksiazke jaka mam Kleypas "Namietnosc". Jak dla mnie najmniej wciągająca, może dlatego że to jej pierwsza książka. Cykl Rodzina Hathaway była mega, tak samo Wallflowers (szczegolnie Zimowy Slub :)). No i potem mam dylemat za co się wziąć, bo kilka propozycji padło :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 10 stycznia 2017, o 23:03

O widzę podobny gust w sprawie Zimowego ślubu Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 11 stycznia 2017, o 10:37

Namiętność to zdecydowanie nie jest pierwsza książka Kleypas (wcześniej napisała ich kilkanaście, z których kilka wyszło i u nas), ale jest przetłumaczona na polski tak pi razy oko, co zapewne może mieć jakiś wpływ na odbiór.

Ale ja w sumie chciałam o czymś innym. Zaczęłam wczoraj Fair Play Deeanne Gist i osłupiałam. Różne już rzeczy w romansach bywały, ale bohatera cierpiącego na zatwardzenie, któremu bohaterka musi zapisać lewatywę, jeszcze nie spotkałam :rotfl:
Pomimo wszelakich wątpliwości trzeba przyznać, że konstrukcyjnie, jest to strzał w dziesiątkę, bo bohaterka jest lekarką, a bohater żywiołowo sprzeciwia się takim nowomodnym wymysłom jak kobiety w roli lekarza. A tu peszek, musiał do takowej trafić w sytuacji wybitnie dla niego upokarzającej ;)

A więc jednak i ten gatunek jeszcze jest w stanie czymś zaskoczyć :rotfl:
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 3299
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:19
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Adrienne Basso, Mary Balogh Lisa Kleypas

Post przez Kiara » 11 stycznia 2017, o 13:30

Nie :shock: Chyba żartujesz jak to na zatwardzenie?! Dobrze, ze nie jest opisane jak mu robi tą lewatywę :facepalm:
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 11 stycznia 2017, o 13:49

Ojej :evillaugh: Takich rzeczy to rzeczywiście jeszcze nie było :hihi:
I co biedaczek w końcu zrobił? Poszedł za rada lekarki? :hyhy:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 11 stycznia 2017, o 13:49

Dobre Obrazek
Chyba mu sama nie robiła, skoro on taki wróg kobiet lekarzy to by sobie nie pozwolił zajrzeć w ... :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 3299
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:19
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Adrienne Basso, Mary Balogh Lisa Kleypas

Post przez Kiara » 11 stycznia 2017, o 14:21

To jest komedia ? :rotfl:
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 11 stycznia 2017, o 14:31

Bardzo się wzbraniał przed podaniem środka na przeczyszczenie i chciał uciekać, więc trzeba było wezwać posiłki w postaci jego kolegi, który musiał go przekonać, że jak dla zdrowia trzeba, to trzeba ;) (a raczej było trzeba, bo bohater już był przekonany, że jego dni na tym padole dobiegają końca). Więc przyszła pielęgniarka i środek podała, bohaterki już od przybycia kolegi nie było.

Zdziwienie czytelniczki znajduje oczywiście odbicie w reakcji bohatera, który jest szalenie zbulwersowany, że kobieta zajmuje się takimi funkcjami jego organizmu ;)

Dodam, że akcja rozgrywa się na chicagowskim Expo w 1893 roku, on jest jednym ze strażników/ochroniarzy, a ona pracuje jako lekarka w The Woman's Building, gdzie były wystawiane tylko prace kobiet i kobiety też tam pracowały. On przyszedł tam na dyżur, dopadły go bóle i stąd też z konieczności wizyta u lekarza-kobiety.

Kiaro, książki Gist są dość humorystyczne (choć nie zawsze), ale nie rubaszne, więc nie jest to granie na humorze klozetowym, raczej właśnie autorka wymyśliła sobie, co najgorszego w mniemaniu bohatera mogła go spotkać i jak już to wymyśliła, to postanowiła się przed tym nie cofać ;)
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 11 stycznia 2017, o 14:53

Biedaczek :hihi:
Aż się rozejrzę za jej książkami :) Brzmią ciekawie :)

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Romans + ...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości