Teraz jest 28 czerwca 2024, o 08:26

Romans historyczny

Gatunki – rodzaje – typy - crossovery
Fantastyka / Paranormal — Historyczny — Współczesny — Kryminał / sensacja / thriller / mafia — Religijny — LGBTQ+
YA / NA — Dla dzieci i młodzieży — Harlekiny — Chick-lt — Komiks — Fanfiki
Poza romansem... — Polska strefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 3218
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 6 grudnia 2015, o 15:16

Skończyłam właśnie:

Obrazek

Nie było źle, może z wyjątkiem kompletnie bzdurnej końcówki. Taka erotyczno-historyczna wariacja na temat Romea i Julii oraz Pięknej i bestii. Co mi się podobało? Budowanie relacji między bohaterami. Otóż on, książe Rothcastle, porywa ją, lady Avę Windbury, w geście zemsty za podobny czyn, dokonany wobec jej brata wobec jego siostry. Otóż mianowicie rodziny toczą trwającą od setek lat wojnę, w której nikt już nie pamięta, o co poszło ani kiedy. Dość, że rodziny się nienawidzą. Naciągane, ale już. No i okazuje się, że siostra księcia, Matylda, postanowiła uwieść brata Avy, hrabiego Liama Windbury'ego, celem wzięcia udziału w wojnie. Jak raz jednakowoż młodzi zakochali się w sobie i postanowili uciec. Brat Matyldy, rzeczony książę, rzucił się w pościg, doszło do wypadku, skutkiem którego Matylda zginęła, a obaj panowie doznali poważnych obrażeń. Pół roku po tym dramatycznym wydarzeniu książę porywa Avę, celem skompromitowania jej. Zawozi ją do domku na wsi, gdzie dochodzą do porozumienia: ona będzie mu przez trzy tygodnie świadczyć usługi seksualne, on w zamian za to odstąpi od zemsty na bracie. Za śmierć siostry, bo wygaszenia wojny nie obiecuje.

No i zaczynają sobie się gzić po tym wiejskim domku. Byłaby to w zasadzie nuda, gdyby nie to, że Ava stopniowo dociera do jego serca, a i on sam okazuje się być w sumie całkiem sensownym gościem, zdającym sobie sprawę z tego, że robi źle i głupio, ale niewiedzącym za bardzo, jak się z tego wycofać. I byłoby całkiem miło i ciekawie, a i też nie zupełnie z tyłka psychologicznie, gdyby autorka pociągnęła to konsekwentnie do końca. Niestety na koniec postanowiła wprowadzić wątek sensacyjny (cui bono????). Na plus tylko, że na koniec jednak nie dostali błogosławieństwa od brata.

Ogólnie na jakieś 5/10, bo jednak udało mi się dotrwać do końca, a ostatnimi czasy jest to sukces, za który dodaję przynajmniej jedno oczko w punktacji.

Na marginesie, to nie jest pierwsza książka Jess Michaels, pod którą podeszłam, próbowałam bowiem cyklu o siostrach Albright, ale to to mi już zupełnie nie podpasowało. Ale nie wiem, czy pociągnę serię, której pierwszą częścią jest książka, o której tu piszę. Może. Ale niekoniecznie.
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 9 grudnia 2015, o 22:16

“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 10 grudnia 2015, o 13:42

jak ja bym chciała w tej Anglii XIX wiecznej tak z tydzień spędzić...
Tak mnie naszło po lekturze artykułu z linka od Lil :mrgreen:
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 10 grudnia 2015, o 14:00

A to masz ciekawe zachcianki :lol:
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 10 grudnia 2015, o 14:05

wiesz turystycznie to w różne miejsca bym chciała :P do Anglii też :P
a żeby popatrzeć i poczuć jak to wyglądało i jak bardzo nas w historykach kantują :hihi:
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 10 grudnia 2015, o 14:08

Ja w sumie tez bym mogła, ale musiałabym mieć gwarancję że będę damą, a nie np. pokojówką :hyhy:

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 10 grudnia 2015, o 14:11

to się rozumie samo przez się :P
najniżej córką hrabiego :hihi:
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 11 grudnia 2015, o 15:23

Basiku, mam do ciebie prośbę. Nie wiem, o których pisałaś, ale wydaje mi się, że gdzieś wspominałaś tylko ja znaleźć nie mogę. :red: Pojawiły się u mnie w biblio dwa cykle http://www.biblionetka.pl/bookSerie.aspx?id=19558 i http://www.biblionetka.pl/bookSerie.aspx?id=22431
Który byś poleciła, który uważasz, że jest lepszy? Nie wiem za który się brać i nie wiem czy spodobają mi się. Są jakieś wielkie dramaty w nich?

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 11 grudnia 2015, o 17:07

Cykl Znachorka czytałam, to znaczy dwa tomy - to jest bardziej historyczne niż romansowe, ale w "Tajemnica znachorki", o dziwo, pojawia się HEA. W "Zniknięcie znachorki" historia głównych bohaterów z lekka zaczyna się powtarzać.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 29638
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:17
Lokalizacja: Pozostanę tam, gdzie jestem.
Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo

Post przez LiaMort » 12 grudnia 2015, o 23:53

szczerze... nie wiem, gdzie to umiejscowić.. ale jakiś romans jest. :mysli:

Obrazek

Niektóre książki mówią i ta właśnie do nich należy. Ale może od początku. Maude to właściwie dziewczyna, która ucieka z domu, bo ojciec chce ją wydać za mąż, za rzeźnika, a ona nie chce takiej kolei rzeczy. Kradnąc pieniądze, przenosi się do Paryża, ale życie jest tu kosztowne, więc pracuje tu i tam, a pewnego dnia trafia na pewne ogłoszenie i zgłasza się na określone miejsce. Czasem nie wszystko jest takie, na jakie wygląda. Praca jaką dostała zapewne nie jest tą wymarzoną, bo nie każdy chce być damą dla kontrastu, ale trzeba coś jeść i mieć z czego płacić za wynajem. Wracając do tego "zajęcia" to niezbyt trudne, bo trzeba być tylko tą brzydką na tle tej pięknej. Stanowić dla niej tzw. "kontrast". Być tylko cienką warstwą metalu pod kamieniem szlachetnym, którą umieszczoną tam po, to aby pełniej lśnił.
Być może widzę za dużo w tej książce, a może tak jest. Autorka pokazuje tutaj, że piękno nie równa się z głupotą a brzydota z inteligencją ale może rozwijać się artystycznie. Człowiek utytułowany i bogaty nie zawsze jest szczęśliwy z tym, że musi się liczyć z konwenansami i ukrywać swoje pasje. Sam tytuł nie gwarantuje też dżentelmena idealnego, może on się np. uganiać za służącymi, czy też zamożnego. Czasem mężczyzna z nizin ma więcej dobrych cech niż oni.
Sama historia jest dobra, książka napisana prostym językiem. Wciągnęła mnie tym, o czym opowiada i jakie wnioski można z jej wyciągnąć. HEA jest. Miłość no można powiedzieć, że jest, ale taka subtelna i odsunięta na dalszy plan. Bardziej się jednak skupia się na przyjaźni między bohaterkami.
Nie ważne czy jesteś brzydki czy piękny, warto walczyć o swoje marzenia i to obojętnie w jakiej epoce.

[...] lecz piękno duszy to wewnętrzne życie, które rzadko się objawia, tylko na chwilę i tylko wtedy, kiedy przyjrzy mu się bliżej i nauczy patrzeć na nie z otwartym sercem.
RM 

"But at the same time we still know the shit happens everytime, so I think c'est la vie, that's life. "

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 13 grudnia 2015, o 00:23

Patrzy to na mnie z półki, zainteresował mnie blurb i wypożyczyłam.
Widzę jednak, że źle nie trafiłam :D

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 15 grudnia 2015, o 23:43

Duzz Znachorki jeszcze nie czytałam, ale to bardziej historyczna powieść, coś w stylu Lorentz (Nierządnica, Kasztelanka) natomiast Sara Lark to typowa saga rodzinna, której akcja dzieje sie w XIX wieku w Australii, mnie sie podobała, ale to raczej smutna lektura, czytałam też tej autorki Cykl W krainie białych obłoków i też jest świetny.

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 16 grudnia 2015, o 03:19

Spróbuję Lark, odebrałam "Złoto Maorysów" dziś[to znaczy wczoraj] z biblio, bo miałam zarezerwowane i zobaczymy. :-D

A to nie wiem czemu myślałam, że Znachorki też znasz :niepewny:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 16 grudnia 2015, o 16:20

Pewnie z działu Forumowe stosiki bo sobie kupiłam, ale drugi tom i poluje na jakiś tani pierwszy :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 17 grudnia 2015, o 15:33

http://www.heroesandheartbreakers.com/b ... er-29-2015 ależ fajnie się zapowiada, już nie mogę się doczekać :bigeyes:
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 6740
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 17 grudnia 2015, o 18:25

Widziałam. Zapowiada się ciekawie.
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 17 grudnia 2015, o 20:27

Ja tę książkę mam zamówioną i opłaconą od 18.11.2014 :evillaugh: Chyba miała wcześniej wyjść, no ale lepiej późno niż wcale ;)
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

 
Posty: 1140
Dołączył(a): 15 lipca 2013, o 09:13
Ulubiona autorka/autor: Balogh, Proctor, McNaught, Long, Craven, Graham

Post przez aur_ro » 17 grudnia 2015, o 22:25

Lilia napisał(a):http://www.heroesandheartbreakers.com/blogs/2015/12/first-look-loretta-chase-dukes-prefer-blondes-december-29-2015 ależ fajnie się zapowiada, już nie mogę się doczekać :bigeyes:

Yeahh!

Avatar użytkownika
 
Posty: 3218
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 18 grudnia 2015, o 06:20

Lilia napisał(a):http://www.heroesandheartbreakers.com/blogs/2015/12/first-look-loretta-chase-dukes-prefer-blondes-december-29-2015 ależ fajnie się zapowiada, już nie mogę się doczekać :bigeyes:


Muszę w końcu zabrać się za tę serię...
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6740
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 18 grudnia 2015, o 08:31

widziałyście?
Obrazek
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 18 grudnia 2015, o 12:41

ciekawe :mysli:
i wypadałoby żeby to i u nas się pojawiło ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 6414
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 20 grudnia 2015, o 20:49

Cała trylogia wyszła u nas już jakiś czas temu ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 30721
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 20 grudnia 2015, o 23:11

czytała to któraś?
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 22 grudnia 2015, o 20:14

Wyrażam zainteresowanie ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 6740
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 22 grudnia 2015, o 20:17

rzeczywiście, jest po polskiemu
http://www.biblionetka.pl/author.aspx?id=14609
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Romans + ...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości