Teraz jest 20 września 2024, o 12:35

Romans współczesny

Gatunki – rodzaje – typy - crossovery
Fantastyka / Paranormal — Historyczny — Współczesny — Kryminał / sensacja / thriller / mafia — Religijny — LGBTQ+
YA / NA — Dla dzieci i młodzieży — Harlekiny — Chick-lt — Komiks — Fanfiki
Poza romansem... — Polska strefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 28 lipca 2015, o 18:30

Kawo, jakbyś miała jakiś pomysł, to jestem wyjątkowo ostatnio chłonna ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 28 lipca 2015, o 18:57

Na tę chwilę nic takiego mi nie przychodzi na myśl, no chyba, że „Łzy diabła” Kozak, ale to trochę inna bajka :wink:
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 28 lipca 2015, o 19:14

Kozak mam w domu całe CBA. Wszystko w kolejności ;)
Takie dobre?

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 28 lipca 2015, o 19:20

Ten cykl również był dobry, to znaczy, jak już przebrnie się trzy, cztery pierwsze rozdziały, potem już tylko z górki. A jak zgrzytałam zębami, że drugiego tomu na czas nie skombinowałam :mur:
„Łzy diabła” w zasadzie to historia wojenna, ale mi zalatywała baśnią. Niestety, tylko w pewnej chwili kończy się, ech :smutny:

Po prostu podoba mi się, jak Kozak pisze.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6741
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 28 lipca 2015, o 19:54

czyli klarku - nie było tak źle? Przecież bym kolejnego Greya nie chwaliła :wink:
mnie się to własnie dobrze letnio czytało. lekko.. i dałam punkt za ten dach - szybko, gorąco... :red:
Katee mam zamówione.
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 28 lipca 2015, o 19:57

szuwarku, jestem ciekawa tej Katee w twojej ocenie. Szczególnie pierwszej ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 6741
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 28 lipca 2015, o 20:01

ja to kiedyś zaczęłam ale to był najgorszy moment na taką książkę.
Pewnie Kwiaty utrafiły w dobry moment :wink:
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 28 lipca 2015, o 20:04

Myślę, że moment w odbiorze takich książek ma bardzo duże znaczenie :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 6741
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 28 lipca 2015, o 20:17

oj zdecydowanie! tak jak i na dramaty czy śfinie...
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 29 lipca 2015, o 11:23

klarek napisał(a):O, bo to pewnie nie są takie erotyki o jakich myślisz. Nie ma tam samego seksu, a ten co jest, jest w porządku. Brak jakiś dziwadeł czy nie wiadomo czego. U Katee były tylko te majtki i obijanie pupy, ale spokojnie. Treść jest ;)
Ja myślę, że mogłoby ci się spodobać :)

seks u Crossa mi pasował, było go dużo, ale on być musiał i nie był wydumany. Nie lubię chyba jednak pogrejowego BDSM. Nawet na pewno :P
u Cunning za to problemem był brak treści ;) przeczytałam 4 ( :ohlala: ) i jedna mimo że taka wcale nie cienka szła w godzinę może mniej ;) no bo seksy się omijało, ile można czytać jak się grzmocą.

spróbuję. Ale najpierw już obiecana Dziewczynom Young ;)

założyłam Aralku, że to było do mnie :P mam nadzieję że słusznie :P
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 2 sierpnia 2015, o 20:10

gonia napisał(a):Erotyków raczej nie czytam, chyba że gdzieś coś przez przypadek. Roberta Katee też sobie nie przypominam, ale scena z majtkami uzbrojonymi w wibrator i pilot w ręce faceta wydaje mi się znajoma :mysli:

Mi też :-D Nie mam jednak zielonego pojęcia, w której jeszcze książce były :bezradny:




Przenoszę rozmowę, bo jednak ciekawie się zrobiło i mam jeszcze kilka pytań :D

Alias napisał(a):Tego Kinga to czytałam (tylko ja się tym zaintersowałam jak jeszcze za darmo nie dawali :disgust: ) i niestety na pierwszej części się skończyło. Fatalny styl.

To znaczy? Czemu fatalny styl?

Księżycowa Kawa napisał(a):
duzzza22 napisał(a):Nie lubię się rozdrabniać :) gorzej, że polubiłam gromadzenie :hihi:

A ja to, co innego?
Salsbury gdzieś już mam - tylko trzeba odkopać, ale przy okazji odkryłam, że może ją da się po polsku :hyhy:

Darmowa na Amzonie długo była i zapewne jeszcze jest. Dwójka znacznie bardziej mi się podobała i jestem w ogóle ciekawa czy lubisz bokserów, bo to cykl o nich :)

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 2 sierpnia 2015, o 22:58

Odpowiedź o tego Kinga pojawiła się w tamtym wątku.

Jeśli chodzi o bokserów, są mi kompletnie obojętni. W zasadzie niespecjalnie mnie interesuje, jaki zawód bohater wykonuje, dopóki to jest odpowiednio wplecione w fabułę itp.
Najważniejsze w tym wszystkim jest, aby szanował bohaterkę, a reszta może przejść – byle to zostało ciekawie przedstawione.
Zajrzałam nawet do środka, zaczyna się przygnębiająco.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 3230
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 9 sierpnia 2015, o 18:48

Janka napisał(a):Dziewczynki, bym chciała jeszcze na sekundkę wrócić do Julie James.
Zaczęłam tom piąty i jest bosko.
Mam pytanie: Czy ktoś wie, czy on będzie tylko romansowy, czy także kryminalny albo sensacyjny?
Na razie jest tak atrakcyjny, że wydaje mi się, że żadnych ubarwień kryminalnych nie powinien potrzebować, ale chciałam się trochę nastawić na to, co mnie czeka.
Jeśli on do końca pozostanie tak fajny, jak jest teraz, to już wiem, za co dostał nagrodę.


Właśnie skończyłam tom piąty i całkowicie się zgadzam: jest boski, chybanajlepszy z serii ☺
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 12 sierpnia 2015, o 18:12

Obrazek

Kto czytał poprzednie książki autorki ,wie ,że ma ona dość stonowany styl . Nie spodziewajcie się szczegółowych opisów ... wiadomo czego :hyhy:

Mamy dwie bohaterki : Bella (agentka nieruchomości ) i jej matka chrzestna Alice .
Bella uciekła ze swojego rodzinnego miasta ,ponieważ zakochała się w żonatym facecie Dominiku. Zamieszkała z Alice i zatrudniła się w malutkiej agencji . Związała się ze swoim szefem w myśl ,że zapomni o poprzednim gościu. Jakie jest jej zaskoczenie ,kiedy jej dobra znajoma, przedstawia jej swojego wnuka ,którym okazuje się Dominik. Nie dość ,że uczucia powracają ,to jeszcze jej narzeczony jest zamieszany w nielegalne interesy.
Alice ma 60 lat i nie oczekuje za dużo od życia. Nieoczekiwanie poznaje w pociągu atrakcyjnego 50 -latka . Najpierw zaczynają ze sobą korespondować ,a później spotykać. Niestety jego córki nie są z tego powodu zadowolone.

Lubię styl Pani Fforde . Po tych wszystkich erotykach ,czy romansach ,coś lżejszego też jest potrzebne .
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2461
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:18
Lokalizacja: piernikowe miasto
Ulubiona autorka/autor: Garwood, Nora Roberts

Post przez ewajoanna23 » 12 sierpnia 2015, o 21:33

Lucy, czytałaś może Remigiusza Mroza ??? :smile:

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 12 sierpnia 2015, o 21:57

Tylko "Kasacja" i była super :)
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2461
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:18
Lokalizacja: piernikowe miasto
Ulubiona autorka/autor: Garwood, Nora Roberts

Post przez ewajoanna23 » 12 sierpnia 2015, o 22:18

oki, dziękować, trzeba się rozejrzeć po bibliotekach, ale i tak pewno skończy się tym, że zakupię :wink:
szkoda, że wcześniej nie zauważyłam ,ponieważ czekam na przesyłkę z Arosa :smile:

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 13 sierpnia 2015, o 10:35

Lucy napisał(a):Obrazek

Kto czytał poprzednie książki autorki ,wie ,że ma ona dość stonowany styl . Nie spodziewajcie się szczegółowych opisów ... wiadomo czego :hyhy:

Mamy dwie bohaterki : Bella (agentka nieruchomości ) i jej matka chrzestna Alice .
Bella uciekła ze swojego rodzinnego miasta ,ponieważ zakochała się w żonatym facecie Dominiku. Zamieszkała z Alice i zatrudniła się w malutkiej agencji . Związała się ze swoim szefem w myśl ,że zapomni o poprzednim gościu. Jakie jest jej zaskoczenie ,kiedy jej dobra znajoma, przedstawia jej swojego wnuka ,którym okazuje się Dominik. Nie dość ,że uczucia powracają ,to jeszcze jej narzeczony jest zamieszany w nielegalne interesy.
Alice ma 60 lat i nie oczekuje za dużo od życia. Nieoczekiwanie poznaje w pociągu atrakcyjnego 50 -latka . Najpierw zaczynają ze sobą korespondować ,a później spotykać. Niestety jego córki nie są z tego powodu zadowolone.

Lubię styl Pani Fforde . Po tych wszystkich erotykach ,czy romansach ,coś lżejszego też jest potrzebne .


fajnie to wygląda, ale romans geriatryczny to ja tylko u SEP :hihi:
a brak scen to plus ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 15 sierpnia 2015, o 21:26

Księżycowa Kawa napisał(a):Odpowiedź o tego Kinga pojawiła się w tamtym wątku.

Dla mnie nie, bo dalej jestem ciekawa dlaczego Alias odrzuciła go przez styl. To znaczy co? Język był infantylny czy może np. zbyt rozbudowany w przymiotniki, a może to czas lub w jakiej osobie jest pisany przeszkadzał? To może mi bardziej przeszkadzać niż to czy jest kopią innego bohatera :)

Księżycowa Kawa napisał(a):Jeśli chodzi o bokserów, są mi kompletnie obojętni. W zasadzie niespecjalnie mnie interesuje, jaki zawód bohater wykonuje, dopóki to jest odpowiednio wplecione w fabułę itp.
Najważniejsze w tym wszystkim jest, aby szanował bohaterkę, a reszta może przejść – byle to zostało ciekawie przedstawione.
Zajrzałam nawet do środka, zaczyna się przygnębiająco.

Jest ogólnie ciekawie, zważywszy na to kim będzie ojciec bohaterki co będzie chciał z nią zrobić, ale jak dla mnie mogło być bardziej rozpisane :P Troszkę momentami czegoś mi brało :P Spróbować jednak nie zaszkodzi, a nuż Ci się spodoba. :wink:


Lucy napisał(a):Lubię styl Pani Fforde . Po tych wszystkich erotykach ,czy romansach ,coś lżejszego też jest potrzebne .

Może się skuszę :P

ewajoanna23 napisał(a):Lucy, czytałaś może Remigiusza Mroza ??? :smile:

Pojawiła się nawet recenzja :D
viewtopic.php?p=930162#p930162

A przyszłam tu, żeby wspomnieć o "Collide", bo miałam coś szepnąć :wink:
I w końcu napisałam tu
viewtopic.php?p=975368#p975368

Obrazek

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 15 sierpnia 2015, o 22:24

Sprawdzić, pewnie w końcu sprawdzę – chwilowo nie miałam nastroju na nic ponurego.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 16 sierpnia 2015, o 11:38

Erica James Trudna obietnica, to moja druga książka tej autorki. I podobnie jak w przypadku pierwszej, przyznam, że jestem pod wrażeniem. Całkiem niezły rys ludzi w sytuacji. Pewnie, że można by się czepiać, można doszukiwać, ale i tak i tak, to dobra książka. Z dobrze nakreślonymi postaciami, wartymi zastanowienia, wartymi zapamiętania długo po przeczytaniu książki. Sporo jest w tej książce smutku, sporo złego życia, ludzi, którzy nie potrafią poradzić sobie ze swoimi stratami, podejmują decyzję błędne, albo realizują podjęte przez innych warianty swojego życia. Ciężko powiedzieć w jednym zdaniu, bo to gruba i pełna książka, ale pokrótce to historia kobiety, która z dnia na dzień ma zająć się osieroconą dwójką swoich siostrzeńców. Historia jej rodziców, którzy nie do końca wiedzą dlaczego znaleźli się w punkcie w którym tkwią od lat, sąsiada zmieniającego życie, znajomych z dzieciństwa, nawet pani sklepikarki… Polecam, ponieważ wydaje mi się, że warto pochylić się nad czymś co nie buja w obłokach i nie myśli tylko o jednym, ale pokazuje ciemniejszą, bardziej realną stronę losów ludzkich.
To zdecydowanie nie jest ostatnia książka tej autorki, jaka planuję przeczytać :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 17 sierpnia 2015, o 23:27

Obrazek

Miałam coś napisać ,więc oznajmiam ,że książka świetna :smile: mimo iż w pewnych sytuacjach ,chce się walnąć z liścia główną bohaterkę.

Akcja zaczyna się w momencie ,kiedy 32- letnia Cristina budzi się w szpitalu. Po burzliwej wymianie sms-ów z byłym chłopakiem ,chce ona skończyć rozmowę . Facet myśli ,że ona chce skończyć z sobą ,więc wzywa na pomoc straż. Po wyważeniu drzwi ,płukaniu żołądka ( waleriana + alkohol) ,Cris spotyka swojego anioła stróża i zarazem miłość. Niestety Pan doktor jest związany ze świetną dziewczyną ( też lekarką) i nie traktuje bohaterkę jako kogoś wyjątkowego - tylko przyjaciółkę. Zakochana parka , postanawia spiknąć Cris ze swoim przyjacielem Albertem. Niestety nie wzbudza on w niej ciepłych uczuć ,ale żeby móc spotykać swoje bóstwo ,postanawia się z nim umawiać.
Kolejny niewypał ,to praca głównej bohaterki . Pracuje ona w telewizji ,jako osoba od wszystkiego .Jej szefowa prowadzi talk-show ,coś w rodzaju rozmów w toku. Po złym sprawdzeniu głównych bohaterów ,Cris zostaje wylana. Dostaje ona jeszcze jedną szansę i główną rolę w nowym programie. Każdy odcinek ,to pokazanie innych zawodów. Tak więc musi : tańczyć w klatce ,zajmować się końmi ,być fryzjerką, bezdomną, strażniczką miejską ... Mimo iż każdy odcinek ,to jakiś niewypał ,zyskuje ona niesamowitą popularność i zaczyna być rozpoznawana na ulicy.
W jej mniemaniu ,życie jej ,to katastrofa. Facet którego kocha, traktuje ją jak przyjaciółkę i ma pracę ,którą nienawidzi.

Tu właśnie miałam problem z tym ciągłym szukaniem kontaktu z M . Wpierniczała się na jakieś kolacyjki ,tylko żeby go zobaczyć. Mimo iż wiedziała ,że jest szczęśliwy ,sama skazywała się na te tortury . Z pracą było tak samo. Nienawidziła jej ,tak samo jak sławy. Nie musiała jej przyjmować ,albo mogła się zwolnić ,a tak ciągłe tylko narzekanie.

Mimo tych małych minusików ,książka była super. Uśmiech nie schodził mi z gęby. I żeby nie było ,jest HAE :smile: Kupujcie i czytajcie.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 19 sierpnia 2015, o 22:12

klarek napisał(a):Erica James Trudna obietnica, to moja druga książka tej autorki. I podobnie jak w przypadku pierwszej, przyznam, że jestem pod wrażeniem. Całkiem niezły rys ludzi w sytuacji. Pewnie, że można by się czepiać, można doszukiwać, ale i tak i tak, to dobra książka. Z dobrze nakreślonymi postaciami, wartymi zastanowienia, wartymi zapamiętania długo po przeczytaniu książki. Sporo jest w tej książce smutku, sporo złego życia, ludzi, którzy nie potrafią poradzić sobie ze swoimi stratami, podejmują decyzję błędne, albo realizują podjęte przez innych warianty swojego życia. Ciężko powiedzieć w jednym zdaniu, bo to gruba i pełna książka, ale pokrótce to historia kobiety, która z dnia na dzień ma zająć się osieroconą dwójką swoich siostrzeńców. Historia jej rodziców, którzy nie do końca wiedzą dlaczego znaleźli się w punkcie w którym tkwią od lat, sąsiada zmieniającego życie, znajomych z dzieciństwa, nawet pani sklepikarki… Polecam, ponieważ wydaje mi się, że warto pochylić się nad czymś co nie buja w obłokach i nie myśli tylko o jednym, ale pokazuje ciemniejszą, bardziej realną stronę losów ludzkich.
To zdecydowanie nie jest ostatnia książka tej autorki, jaka planuję przeczytać :)

Coś, co mam w planach od pewnego czasu.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 19 sierpnia 2015, o 23:06

Viperina napisał(a):
Janka napisał(a):Dziewczynki, bym chciała jeszcze na sekundkę wrócić do Julie James.
Zaczęłam tom piąty i jest bosko.

Właśnie skończyłam tom piąty i całkowicie się zgadzam: jest boski, chybanajlepszy z serii ☺

Zachwycająca książka, prawda?
Wspaniale są w niej ukazane rodzące się uczucia.
Bardzo się cieszę, że Tobie również się podobało.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 19 sierpnia 2015, o 23:10

Księżycowa Kawa napisał(a):
klarek napisał(a):Erica James Trudna obietnica, to moja druga książka tej autorki. I podobnie jak w przypadku pierwszej, przyznam, że jestem pod wrażeniem. Całkiem niezły rys ludzi w sytuacji. Pewnie, że można by się czepiać, można doszukiwać, ale i tak i tak, to dobra książka. Z dobrze nakreślonymi postaciami, wartymi zastanowienia, wartymi zapamiętania długo po przeczytaniu książki. Sporo jest w tej książce smutku, sporo złego życia, ludzi, którzy nie potrafią poradzić sobie ze swoimi stratami, podejmują decyzję błędne, albo realizują podjęte przez innych warianty swojego życia. Ciężko powiedzieć w jednym zdaniu, bo to gruba i pełna książka, ale pokrótce to historia kobiety, która z dnia na dzień ma zająć się osieroconą dwójką swoich siostrzeńców. Historia jej rodziców, którzy nie do końca wiedzą dlaczego znaleźli się w punkcie w którym tkwią od lat, sąsiada zmieniającego życie, znajomych z dzieciństwa, nawet pani sklepikarki… Polecam, ponieważ wydaje mi się, że warto pochylić się nad czymś co nie buja w obłokach i nie myśli tylko o jednym, ale pokazuje ciemniejszą, bardziej realną stronę losów ludzkich.
To zdecydowanie nie jest ostatnia książka tej autorki, jaka planuję przeczytać :)

Coś, co mam w planach od pewnego czasu.

Kawo, myślę że to dobre plany :)
Mam już w domu Plan na szczęście :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Romans + ...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość