Teraz jest 7 lipca 2024, o 12:28

Literatura nieromansowa

Gatunki – rodzaje – typy - crossovery
Fantastyka / Paranormal — Historyczny — Współczesny — Kryminał / sensacja / thriller / mafia — Religijny — LGBTQ+
YA / NA — Dla dzieci i młodzieży — Harlekiny — Chick-lt — Komiks — Fanfiki
Poza romansem... — Polska strefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 2594
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

Literatura nieromansowa

Post przez Jane » 12 lipca 2006, o 14:27

Literatura nieromansowa

Tutaj wpisujemy pozycje godne polecenia i nie tylko, które nie są romansami, ani nie mają dominującego wątku romansowego.

 

Post przez Gość » 12 lipca 2006, o 15:01

"Toksyczni panowie" D. Steel - ostre, tajemnicze i ciekawe. Oczywiście romansik, ale o panach po 40-stce. Miłość można znaleźć w każdym wieku.

Avatar użytkownika
 
Posty: 11887
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Hellfire

Post przez Kat » 13 lipca 2006, o 23:10

"Niania w Londynie" Melissy Nathan, "Aniol stroz" Nicholasa Sparksa, i wszystkie ksiazki Alexy Kavy:D

Avatar użytkownika
 
Posty: 11887
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Hellfire

Post przez Kat » 22 lipca 2006, o 16:54

dokladnie nie wiem, do jakiej kategorii zaliczyc ksiazke ktora mam na mysli, wiec opisze ja tutaj:D jest to dzielo Nory Roberts pt, Szczypta magii" pozyczylam ja od Anki i musze przyznac, ze bardzo mi sie spodobala:D szczegolnie drugie opowiadanie. ze wszystkich trzech najgorsze bylo chyba trzecie, bo facet byl troszke wnerwiajacy. ogolnie rzecz dzieje sie w terazniejszosci, ale boahterowie sa obdarzeni magicznymi mocami - czarodzieje i czarownice. bardzo ciekawa akcja, wszystkich trzech ksiazek. fajne dialogi. najbardziej podobal mi sie fragment, w ktorym kobieta pozowala nago do rzezby i mowial, ze jest miska owocow, dla ukojenia nerwow. a facet odpowiedzial na to: nie jestes miska, tylko kobieta. jakbym chcial miske z owocami, to bym ja sobie przyniosl;p nie wiem, czemu ale bardzo mi sie to spodobalo... ogolnie polecam ta ksiazke, jak ktos lubi rzeczy zwiazane z magia i nieprawdopodobnymi rzeczami:D swiat od razu nabiera barw....

Avatar użytkownika
 
Posty: 2594
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post przez Jane » 22 lipca 2006, o 19:14

zgadzam się z Kat to naprawdę fajniutka książka!

 

Post przez Gość » 24 lipca 2006, o 19:55

Niekoniecznie romans? No to może kryminał- Agata Christe - wszystkie!

Poza tym Alchemik- ale to już chyba wszyscy czytali i Mały Książe, ale to NAPEWNO każda z Was czytała. Ostatnio czytałam romanse "Aramisa- Wyspy Szczęścia" , ale średnie.

Pozdrawiam

Ola

Avatar użytkownika
 
Posty: 11887
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Hellfire

Post przez Kat » 24 lipca 2006, o 19:58

Olus moze powiesz cos wiecej o sobie????

 

Post przez Gość » 24 lipca 2006, o 20:13

Och myślę, że się poznamy w czasie mojej działalności na tym forum, a nie zamierzam go szybko opuszczać :wink: no chyba że mnie wygonicie Obrazek



Na razie tyle:



Oluś- miastowa dziewczyna o wybujałej wyobraźni, znikomym talencie platycznym i ogromnym talecie do pakowania się w głupie i żenujące sytuacje, ktore nie pozostają bez echa w kompletnie zapomnianej przez świat mieścinie, gdzie przyszło jej żyć przez dwanaście lat- a pomysleć, że kiedyś przez parę ładnych lat mieszkała w stolicy, ale to było dawno- przed dwunastoma laty! (Wow, ale zdanie, proszę mnie powiadomić, jeżeli ktoś nie będzie wiedział o co chodzi)

Avatar użytkownika
 
Posty: 11887
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Hellfire

Post przez Kat » 24 lipca 2006, o 20:20

hehehe na pewno nie wygonimy;d witamy;d i czekmay na efekty twojej bytnosci na forum;dddd

Avatar użytkownika
 
Posty: 2594
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post przez Jane » 24 lipca 2006, o 21:29

o tak tak witamy i zapraszamy do działania...

Zdanie jak dla mnie zrozumiałe! Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 11887
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Hellfire

Post przez Kat » 11 sierpnia 2006, o 23:43

no no no - pani administaratr zmienila obrazek... fiu fiu fiu, jaki facet.... a kto to taki?? tak na marginesie pytam;p

Avatar użytkownika
 
Posty: 2594
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post przez Jane » 12 sierpnia 2006, o 14:59

Tak na marginesie odpowiadam:

Yannis Baraban to francuski aktor, który zagrał w Horoskopie śmierci ( "Zodiaque" ; "Le Maitre du Zodiaque") Mathiasa Rousseau- Zodiaka- mordercę. Ma też na koncie rolę w "Druidach". Bardzo fajny facte, choć diaboliczna postać w serialu.



A pan z twojego obrazka Kat? Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 11887
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Hellfire

Post przez Kat » 12 sierpnia 2006, o 16:07

no tak serialu nie ogladam, wiec nie wiedzialam... a moj?? podoba sie?? Brendan Fehr, zagral w serialu Roswell w kręgu tajemnic Michaela, jednego z kosmitow. buzntownik, ktory chodzi wlasna droga... piekielnie seksowny i tajemniczy... uwielbiam go;p

Avatar użytkownika
 
Posty: 2594
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post przez Jane » 13 sierpnia 2006, o 01:28

cooooooooooooooooool... już teraz pamiętam...

 

Post przez Gość » 16 sierpnia 2006, o 22:28

A ja oglądam obydwa te seriale. Roswell już nie leci ale horoskop śmierci jest ekstra Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1379
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post przez Patitih » 8 września 2006, o 01:49

Tytuł książki: "Prawo miecza", autor: Mercedes Lackey

Z notki na okładce:
Kerowyn, wnuczka czarodziejki Kethry, córka szlacheckiego rodu, zostaje zmuszona do samodzielnego gospodarowania w rodzinnym zamku po przedwczesnej śmierci matki. Nadchodzi jednak czas ślubu brata, po którym to panna młoda zostanie panią na zamku, a Kerowyn będzie mogła powrócić do tego, co naprawdę lubi - ujeżdżania koni i polowań.

Tymczasem nadzieje i plany Kerowyn zostają obrócone w gruzy, gdy siedziba jej przodków pada ofiarą zajazdu, ojciec ginie od miecza, brat zostaje raniony, zaś narzeczona porwana. Powodowana rozpaczą, wiedząc, że to mag stał na czele najeźdźców, Kerowyn szuka pomocy u babki, czarodziejki Kethry, i wyrusza w podróż, która okaże się zaledwie pierwszym krokiem na drodze prowadzącej do wypełnienia się jej przeznaczenia.

Starcie z wrogami rodziny przemieni Kerowyn w odszczepieńca, wojownika związanego z czarodziejskim mieczem - Potrzebą i najemnika postawionego przed wyborem między swymi towarzyszami broni a Heroldem z Valdemaru, którego wybawiła z opresji, a który w zamian nauczył ją słowa miłość, budząc tkwiące w niej wyjątkowe siły magii.



tytuł oryginału: By the Sword

tłumaczenie: Leszek Ryś

wydawca: Zysk i S-ka

miejsce i rok wydania: Poznań 1994

cykl: Valdemar

gatunek: fantasy

Książka ma ok 400 stron, może więcej, może mniej, a akcja tak zasuwa, że gdy się oderwiemy od książki wydaje się nam, że popełniamy wielki błąd. Polecam Obrazek Obrazek Obrazek

:wink:

Avatar użytkownika
 
Posty: 2594
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post przez Jane » 3 listopada 2006, o 21:07

Temat przeniesiony do forum prywatnego, ponieważ nie jest związany z harlequinami.

 

Post przez Gość » 29 lipca 2007, o 10:49

uwielbiam ten cykl o którym własnie wspomniałaś Patith ..

sliczne, wzruszajace,dobrze napisane ksiazki ... Obrazek



a w ogole ..

to szukam teraz Harrego Pottera 7 ..

podobno mozna juz znalezc poczatki tlumaczen fanowskich na sieci gdzies ..

nie wie ktoras czegos o tym ?>

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 29 lipca 2007, o 15:02

Wczoraj skończyłam czytać książkę "Cień wiatru" Carlosa Ruiza Zafona (nie wiem, czy dobrze odmieniłam imię, jeśli nie, wybaczcie).

To może najpierw opis z okładki, potem moja opinia.



Jedna książka może zmienić życie człowieka…



Cmentarz Zapomnianych Książek, miejsce ukryte w samym sercu średniowiecznej części Barcelony. Letnim świtem 1945 roku uliczkami starego miasta dziesięcioletni Daniel Sempere podąża za ojcem - księgarzem i antykwariuszem – ku tajemnicy, która nieodwracalnie zawładnie jego życiem, ojciec prowadzi syna bowiem tam, gdzie znajdują schronienie książki zapomniane i przeklęte.



Zgodnie z tradycją rodzinną chłopiec musi wybrać dla siebie jedną książkę, by ocalić ją od zapomnienia. Wiedziony przeczuciem, spośród setek tysięcy tomów wybiera „Cień wiatru” nieznanego nikomu Juliusza Caraxa.



Mijają lata… Zauroczony powieścią, Daniel próbuje odnaleźć inne książki Caraxa, ale okazuje się, że niemal wszystkie zostały spalone. A komuś bardzo zależy na zniszczeniu ostatniego egzemplarza.



Daniel za wszelką cenę chce odkryć sekret autora, nie podejrzewając, że rozpoczyna się największa i najbardziej niebezpieczna przygoda jego życia. Będzie ona początkiem niezwykłych historii, wielkich namiętności, przeklętych i tragicznych miłości, rozgrywających się w cudownej scenerii Barcelony.



A teraz ja:

Jestem pod ogromnym, wręcz niewyobrażalnym wrażeniem tej książki. Wiem, że nie jestem osamotniona w mojej opinii, bo przeczytałam kilka recenzji w biblionetce. Co prawda, są też inne opinie - że to tani melodramat i czytadło dla mas, ale ja się z tym nie zgadzam. Jest tam opisany dramat człowieka spowodowany miłością, nienawiścią, kłamstwami, niedomówieniami. Nie jest tak, że trzyma w napięciu przez cały czas, ale naprawdę trudno się od niej oderwać, a rozwiązanie historii jest niezwykle zaskakujące. Do tego umiejętna narracja, mnóstwo świetnych cytatów i - czasami wręcz bzdurnych - mądrości.

Polecam

 

Post przez Gość » 7 sierpnia 2007, o 11:31

A ja czytam własnie Sage o ludziach Lodu Obrazek M.Sandemo..

historia wilopokoleniowa pewnego rodu i ich perypetie.

smutne,czasem wesołe,magia, walka ze złem etc ..

pochlania sie expresowo Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 7 sierpnia 2007, o 15:30

a ja mam Harrego pottera 7 po polsku Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 11887
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Hellfire

Post przez Kat » 7 sierpnia 2007, o 16:05

a przeslesz mi??

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 7 sierpnia 2007, o 16:12


Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 7 sierpnia 2007, o 19:41

Taaak. Saga o Ludziach Lodu jest jedną z tych rzeczy, które Jadzie lubią najbardziej Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 7 sierpnia 2007, o 20:13

mam dać linki do calej sagi?? chcecie?

Następna strona

Powrót do Romans + ...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości