Teraz jest 27 lipca 2024, o 04:59

Zgłoś, w jakiej KSIĄŻCE można znaleźć dany MOTYW

Propozycje do spisów i list motywów, serii, podgatunków, terminów romansoholicznych
Pomoc!

Regulamin działu
Kontakt z Moderatorkami WARSZTATU: TUTAJ
Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Zgłoś, w jakiej KSIĄŻCE można znaleźć dany MOTYW

Post przez Jadzia » 22 marca 2010, o 01:10

Dodajemy TYTUŁY na LISTĘ MOTYWÓW
Zgłoś, w jakiej KSIĄŻCE można znaleźć dany MOTYW.




W tym temacie dodajemy książki, w których fabule dominują motywy/wątki etc. obecne na LIŚCIE w celu jej uzupełnienia. Zgłoś, jaki tytuł zawiera dany motyw, wątek, typ lub sytuację i w nim przeważa.

Uwaga! Instrukcja: jak opracować tytuł na listy autorek i motywów?

Możesz też zaproponować NOWY MOTYW tutaj:
Pomoc w dziale LISTY I SPISY: Pytania, sugestie, pomysły na NOWY MOTYW

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 22 marca 2010, o 01:14

A jeśli opisuję jakąś książkę w całości, a nie ma jej jeszcze przy danym motywie to wpisać w dwóch miejscach czy tylko w jednym?

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 22 marca 2010, o 01:21

Zaraz wszystko wyjaśnię w drugim warsztacie, ale jeśli motywujesz całą książkę, wystarczy jeśli wpiszesz ją we właśnie tym drugim warsztacie, który zaraz stworzę. Motywy określone jako główne zostaną automatycznie wpisane na listę książek według motywów Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 22 marca 2010, o 01:29

Bo ja jestem w gorącej wodzie kąpana i wiecznie czuję potrzebę uzyskania odpowiedzi na już Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 22 marca 2010, o 01:29

może połączyć oba motywy maskarady w jeden i ewentualnie pisać tylko objaśnienie ,ze to zamiana płci to nie będzie pomyłek

Balogh Tajemnicza perła

maskarada- ona ukrywa się pod innym nazwiskiem

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 22 marca 2010, o 01:36

Ta <span style="font-weight: bold"><span style="color: darkblue">"Tajemnicza perła"</span></span> w obu maskaradach jest wpisana Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 17841
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz

Post przez Berenika » 22 marca 2010, o 01:41

Już nie, dzięki tobie Obrazek



Myślę, że z czasem lista motywów będzie się rozrastać, a z drugiej strony będziemy usuwać niektóre pozycje, bo przecież początkowo wszystkie motywy były wpisywane, nawet te marginalne. Weryfikacją będzie postępować.

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 22 marca 2010, o 12:51

To ja jeszcze zgłaszam, chociaż gdzieś już pisałam, że <span style="font-weight: bold"><span style="color: darkblue">"Noc miłości" - Balogh Mary</span></span> w związku z jednym wydarzeniem znajduje się w <span style="font-weight: bold">Traumie bohaterki</span> i <span style="font-weight: bold">Kobieta/Mężczyzna po przejściach</span>. Moim zdaniem warto by to zaliczyć do traumy i tam zostawić, a z tego drugiego usunąć.



Zastanawiam się też czy w książce <span style="font-weight: bold"><span style="color: darkblue">"Po prostu miłość"</span></span> to małżeństwo nie jest bardziej wymuszone niż z rozsądku. Gdyby bohaterka nie zaszła w ciążę, to wcale nie doszłoby do ślubu. Przy rozpisywaniu tej książki na czynniki pierwsze napisałam to, co już na liście było, ale tak nie do końca się z tym zgadzam. Ma ktoś jakiś pomysł odnośnie tego?



<span style="color: green"><span style="font-size: 9px; line-height: normal"><span style="font-weight: bold">poprawione - dziękujemy</span></span></span>

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 22 marca 2010, o 12:56

Moim zdaniem to wymuszone (okolicznościami Obrazek )



Ale co z motywem samotnej matki? To tylko poboczny? Bo ja bym dała jako główny Obrazek I dlatego tak rzadko motywuję, po prostu nie umiem się zdecydować Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 22 marca 2010, o 22:17

<span style="font-weight: bold">kraje egzotyczne</span>

<span style="font-weight: bold">Malta</span>

Nigdy nie całuj się z nieznajomym - Meryl Sawyer, współczesność



<span style="color: green"><span style="font-size: 9px; line-height: normal"><span style="font-weight: bold">dodane - dziękujemy</span></span></span>

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 22 marca 2010, o 22:32

Ten motyw i tak znajduje się na liście, więc zaznaczyłam sobie, tak bardziej dla siebie, że poboczny.

W razie czego, proszę go nie usuwać, bo istotną kwestię i tak odgrywa.



Przy okazji. Basik pisała gdzieś o typie bohaterki Kobieta z temperamentem, a ja się zastanawiam nad wybitnie poważnymi i ponurymi bohaterami. Warto robić takie zestawienia? Bo bez sensu z kolei zagłębiać się zbytnio w szczegóły. Ja czasem lubię przeczytać książkę z konkretnym typem bohaterki pod względem charakteru i zachowania, więc mi by takie coś odpowiadało. Boję się jednak, że wyjdzie z tego chaos i '. Proszę o opinię Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 23 marca 2010, o 21:33

Mi się wydaje, że taki motyw to rozdzielanie włosa na czworo, bo np. o każdej bohaterce Quick da się to powiedzieć, zresztą - jak bohaterka nawrzeszczy na bohatera to już temperament? czy dopiero jak nawrzeszczy na bohatera i na brata? A jak nie będzie wrzeszczeć, tylko będzie bardzo dynamiczna to jest temperament? Moim zdaniem takie to trochę zbyt niewyraźne...



A więc samotną matkę w Balogh <span style="font-style: italic">Po prostu miłość</span> dać na wątek główny?

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 23 marca 2010, o 21:54

proponując motyw Kobieta z temperamentem, miałam na myśli jej silny charakter i konkretne zachowanie, to że nie słucha nikogo, ciągle pakuje się w tarapaty,jest uparta, żywiołowa np. sama proponuje małżeństwo itp.

jedni lubią czytać o kobietach-mopach inni o silnym charakterze, stąd ta propozycja

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 23 marca 2010, o 21:56

Ja nie jestem przekonana... ale jeśli większość będzie za, to się oczywiście dostosuję Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 23 marca 2010, o 22:27

Ten motyw <span style="font-weight: bold">Samotnej matki</span> już na liście był, więc tak sobie zaznaczyłam Obrazek Przemianuj, Jadziu, na <span style="font-style: italic">główny</span>, bo to ma duży wpływ na życie bohaterki, nawet jeśli na samą historię już mniej.

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 24 marca 2010, o 19:17

<span style="font-weight: bold">podróże w czasie</span>

współczesność

Marzenia z gwiezdnego pyłu - Lynn Kurland - on przenosi się do średniowiecznej Anglii ( 1227 r.)



<span style="color: green"><span style="font-size: 9px; line-height: normal"><span style="font-weight: bold">dodane - dziękujemy</span></span></span>

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 24 marca 2010, o 19:24

W motywie <span style="font-weight: bold">Bohaterowie pozornie niedoskonali</span> znajduje się tytuł <span style="font-weight: bold"><span style="color: darkblue">"Noc miłości" - Balogh Mary</span></span>. Na mój gust to blizna bohatera jest tak mało podkreślona, że umieszczenie tego na liście jest przesadą. Ja osobiście nawet nie zwróciłam uwagi, że bohater tę bliznę miał, a chyba nie o to chodzi. Może lepiej to usunąć Obrazek



I jeszcze jedno. Książka <span style="font-weight: bold"><span style="color: darkblue">"Podstęp" - Quick Amandy</span></span> przy motywie <span style="font-weight: bold">Piraci</span>. Może i bohater wygląda na pirata, ale w żadnym wypadku nim nie jest.



<span style="color: green"><span style="font-size: 9px; line-height: normal"><span style="font-weight: bold">poprawione - dziękujemy</span></span></span>

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 3 kwietnia 2010, o 18:37

dopiero teraz zobaczyłam nową <span style="font-weight: bold">Listę zmotywowanych tytułów wg autorek</span>

ŚWIETNA ROBOTA DZIEWCZYNY- serdeczne podziękowania za trud i czas włożony w uporządkowanie naszych zapisków Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 3 kwietnia 2010, o 18:57

Proszę bardzo Obrazek



Wam również należą się podziękowania za spisywanie tego wszystkiego Obrazek



I, oczywiście, prosimy o wskazywanie, które motywy przy danych książkach są główne, a które poboczne, bo duża część książek została zmotywowana jeszcze przed rewolucją Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 17841
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz

Post przez Berenika » 3 kwietnia 2010, o 19:27

Jadzia ma rację, to również wasza zasługa Obrazek



Słuszna prośba, trzeba będzie uaktualnić spisy zgdnie z nowymi wytycznymi Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 30731
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 3 kwietnia 2010, o 19:37

do wdów i wdowcow dodać można "Cud zdarza się dwa razy" Nicoli Cornick(XIX wiek)



<span style="color: green"><span style="font-size: 9px; line-height: normal"><span style="font-weight: bold">dodane - dziękujemy</span></span></span>

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 8 kwietnia 2010, o 18:20

I ja właśnie zauważyłam listę Obrazek Dla pewności poprzeglądam te tytuły, które motywowałam, żeby nie było tam głupot Obrazek I jeszcze mam listę kilku innych tytułów, ale muszą ja dopiero spisać, bo na razie widnieje tylko w głowie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 11 kwietnia 2010, o 17:17

Co się poczepiam obecnej listy Obrazek

Te tytuły moim zdaniem są umieszczone na siłę.



W motywie <span style="font-weight: bold">Bohaterowie pozornie niedoskonali</span> znajduje się tytuł <span style="font-weight: bold"><span style="color: darkblue">"Noc miłości" - Balogh Mary</span></span>.



Książka <span style="font-weight: bold"><span style="color: darkblue">"Podstęp" - Quick Amandy</span></span> przy motywie <span style="font-weight: bold">Piraci</span>.



Jak na mnie lepiej usunąć, o czym pisałam wcześniej. Jeśli jednak zostało to zauważone, ale warto zostawić, to już się nie odzywam Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 28512
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 11 kwietnia 2010, o 17:30

w przypadku nocy jednak bym zostawiła - analfabetyzm bohaterki jest nie wprost szalenie istotny Obrazek



co do podstępu - nie wiem... bardziej: marynistyczny wątek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 11 kwietnia 2010, o 18:43

Mi chodziło przy tej <span style="font-weight: bold">Balogh</span> o to, że tam jest umieszczony też <span style="text-decoration: underline">bohater z powodu blizny</span>, która jest nieistotna dla fabuły... Nie robi to żadnej różnicy. Nawet ja mam bliznę pod łukiem brwiowym i nie ma to znaczenia Obrazek



W <span style="font-weight: bold"><span style="color: darkblue">"Podstępie"</span></span> bohater ma opaskę na oku Obrazek A piratem był jakiś przodek.

Następna strona

Powrót do Warsztat: Romansoholiczne Listy i Spisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość