Teraz jest 8 września 2024, o 02:51

Pomoc w dziale LISTY I SPISY: Pytania, sugestie, pomysły na NOWY MOTYW

Propozycje do spisów i list motywów, serii, podgatunków, terminów romansoholicznych
Pomoc!

Regulamin działu
Kontakt z Moderatorkami WARSZTATU: TUTAJ
Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 10 czerwca 2016, o 15:29

Jestem w pełni usatysfakcjonowana :-D

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 12 czerwca 2016, o 01:20

Dziewczyny, ponieważ te same książki nie mogą tworzyć cyklu i jednocześnie go nie tworzyć w Cyklach u Jane Graves proszę zrobić poprawkę. Myślę, że najlepszy byłby napis pod cyklem Plano, Texas :

W wydanych u nas książki: Black Ties and Lullabies (2011) – Miłosna kołysanka (2012), Heartstrings and Diamond Rings (2011) - Mąż z ogłoszenia (2012) nie tworzą cyklu.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 12 czerwca 2016, o 11:41

żeby było fajniej to w oryginale ten cykl ma nawet dwie nazwy ;)
u nas łączy je tylko seria wydawnicza Otwarte dla Ciebie. Romans.
Nie do końca sama wiem co z tym zrobić, bo zawsze się słuchało oryginałów a tu jest lekki bałagan ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 12 czerwca 2016, o 12:15

Wiem, że są dwie nazwy, ale nazwy dla cykli to moje odchyłki i staram się je trzymać na wodzy :evillaugh: , tym bardziej że nie znam książek i nie wiem która jest bardziej właściwa. W PPA u Janki była taka nazwa, więc ją zostawiłam, ale można po ukośniku dopisać drugą.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 13 czerwca 2016, o 22:43

Dziewczyny nie wiem, czy to ja jestem taka gapa i patrząc na powieść nie wiem, że gdzieś tam za antologiami, za kolekcjami w opowiadaniach powinnam poszukać prequel do niej. Może dla innych ta rzecz jest oczywista i tylko ja tego nie widzę, w takim przypadku nie ma sprawy. A może jednak przydałby się jakiś inny zapis w takim przypadku, bo myślę, że sama notka przy opowiadaniu nie załatwia sprawy.

Edit.: Gdzie ja byłam myślami jak to pisałam :mur: :red: Chodzi oczywiście o prequel

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 16 czerwca 2016, o 23:56

Ale o co dokładnie z nimi chodzi? Nie bardzo rozumiem. :niepewny:
Jeśli one są to powinny być wpisane do cyklu, którego są częścią.
gonia napisał(a):Anne Barbour - nie wiem skąd BBN wzięła cykl Nie kochaj łotra, według ff i GR żadnego cyklu u niej nie ma. Z tego co pamiętam Da Capo też żadnymi cyklami nie wydawało :bezradny:
Zmieniłam zapis i usunęłam wznowienie w Omnibus i Collection

Omnibus
The Wooing of Lord Walford (1994) (in From the Heart)
Melody (1997) (in A Regency Christmas Carol)
The Castaway (2000) (in The Grand Hotel)


Collections
And a Sixpence for Her Shoe (1996) (in A Wedding Bouquet)

Poprawiłam również w autorskim. Dziękuję :padam:

Reszta jest sprawdzona, co nie było podlinkowane. Jest na czysto.

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 17 czerwca 2016, o 14:07

Anne Barbour - ja tych książek nie czytałam, ale poszperałam teraz w necie i wygląda to tak

Na BBN jest cykl u Barbour:
Nie kochaj łotra
1. Nie kochaj łotra
2. Nareszcie w domu

Na ff i GR (wyrocznia według Sol) te książki nie należą do żadnego cyklu. Poszperałam i na innej stronie niż ff i GR znalazłam te książki zapisane jako cykl:.
Cykl Jem January
1. Lady Liza's Luck (1993)
2. Lord Glenraven's Return (1994)

Z tego co wywnioskowałam z różnych fragmentów książek i wypowiedzi osób, które czytały postać Jema January pojawia się w książce Lady Liza`s Luck i jest on głównym bohaterem drugiej powieści Lord Glenraven's Return.
Moim zdaniem jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że te książki są cyklem, choć na ff i GR nie jest to zaznaczone.

Na stronie, gdzie te książki są ujęte w cykl są również zapisane dwa inne cykle u Anne Barbour:
Cykl Talents:
1. A Pressing Engagement (1992)
2. My Cousin Jane (1995)

Cykl Time:
1. Step in Time (1996)
2. Lady Hilary's Halloween (1998)

Na GR i ff oczywiście te cykle nie są zaznaczone. Z liczby ocen wnioskuję, że na GR ta autorka nie ma dużo fanek.
Ostatnio edytowano 20 czerwca 2016, o 00:15 przez gonia, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 17 czerwca 2016, o 15:11

Janko, mam prośbę. Czy możesz mi podać cykle, które według Ciebie są tylko grupami książek u innych autorek niż Graves? :prosi:

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 18 czerwca 2016, o 11:06

Niestety, Goniu, nie mam takiej listy. Gdy mi coś wpadało w oko, to nigdzie tego nie zapisywałam.
Możliwe jest, że dotyczyło to autorek, które nie były wydawane po polsku i nie trafią na nasze forum.

Poza tym uważam, że w wątku z cyklami jakiekolwiek połączenia książek w cykle, nawet gdyby były bez większego sensu dla czytelnika, w niczym nie szkodzą. Chodziło mi wcześniej tylko o PPA. Dział autorski nie jest działem encyklopedycznym, tylko dyskusyjnym, a informacje w PPA mają pomagać przy dyskusji. Z tego właśnie powodu są tam np. podawane imiona bohaterów, które dużo ułatwiają. I tylko tam nadmiar informacji może wprowadzać w błąd. W wątku z cyklami wydaje mi się być bez znaczenia.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 18 czerwca 2016, o 12:24

Janko, nie chciałam tego tu na Forum w jakikolwiek sposób wprowadzać, tylko może pomogłoby mi to zrozumieć zapis cykli na innej stronie, z której sama często korzystam przy najróżniejszych problemach. Pewni by mi to tez niewiele powiedziało, mają po prostu swoje zasady, a ja ich nie znam.

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 18 czerwca 2016, o 22:05

gonia napisał(a):Anne Barbour - ja tych książek nie czytałam, ale poszperałam teraz w necie i wygląda to tak

Na BBN jest cykl u Barbour:
Nie kochaj łotra
1. Nie kochaj łotra
2. Nareszcie w domu

Na ff i GR (wyrocznia według Sol) te książki nie należą do żadnego cyklu. Poszperałam i na innej stronie niż ff i GR znalazłam te książki zapisane jako cykl:.
Cykl Jam January
1. Lady Liza's Luck (1993)
2. Lord Glenraven's Return (1994)

Z tego co wywnioskowałam z różnych fragmentów książek i wypowiedzi osób, które czytały postać Jema January pojawia się w książce Lady Liza`s Luck i jest on głównym bohaterem drugiej powieści Lord Glenraven's Return.
Moim zdaniem jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że te książki są cyklem, choć na ff i GR nie jest to zaznaczone.

Na stronie, gdzie te książki są ujęte w cykl są również zapisane dwa inne cykle u Anne Barbour:
Cykl Talents:
1. A Pressing Engagement (1992)
2. My Cousin Jane (1995)

Cykl Time:
1. Step in Time (1996)
2. Lady Hilary's Halloween (1998)

Na GR i ff oczywiście te cykle nie są zaznaczone. Z liczby ocen wnioskuję, że na GR ta autorka nie ma dużo fanek.

Wygląda na to, że jednak jakieś powiązania są.
Więc może ułóżmy to w cykle?

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 19 czerwca 2016, o 19:32

Też jestem za tym, aby wpisać te cykle u Anne Barbour. To że nie ma ich na GR nie znaczy że w innym miejscu zostały wyssane z palca. Sama zauważyłam pewną zbieżność na GR, im więcej osób czyta daną autorkę lub jakiś cykl, tym staranniej i bardziej szczegółowo jest to opracowane. Są również na GR miejsca, gdzie jedynym pasującym słowem na to co tam znalazłam jest bałagan.

Opracuję Ann Barbour z poprawką na te cykle i tutaj wrzucę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 19 czerwca 2016, o 21:03

Anne Barbour – wersja dla PPA (antologie i kolekcje zostają bez zmian) – kody i odstępy to już musisz sama, Duzz

Wydane u nas

Na jedną kartę
Zbuntowana

Cykl „Nie kochaj łotra”
1. Nie kochaj łotra
2. Nareszcie w domu

Twórczość w oryginale

Series
Talents

1. A Pressing Engagement (1992)
2. My Cousin Jane (1995)

Jem January
1. Lady Liza's Luck (1993)
2. Lord Glenraven's Return (1994)

Time
1. Step in Time (1996)
2. Lady Hilary's Halloween (1998)

Novels

A Talent for Trouble (1992)
Kate and the Soldier (1993)
A Dangerous Charade (1995)
A Rake's Reform (1996)
A Dedicated Scoundrel (1997)
A Man of Affairs (1999)
Buried Secrets (2000)
Miss Prestwick's Crusade (2003)


Wersja dla Cykli (antologie i kolekcje zostają bez zmian)



Series – Cykle:

Talents:
  1. A Pressing Engagement (1992)
  2. My Cousin Jane (1995)

Jem January – „Nie kochaj łotra”:
  1. Lady Liza's Luck (1993) – Nie kochaj łotra (1996)
  2. Lord Glenraven's Return (1994) – Nareszcie w domu (1996)

Time:
  1. Step in Time (1996)
  2. Lady Hilary's Halloween (1998)


Novels - Powieści:

  • A Talent for Trouble (1992)
  • Kate and the Soldier (1993)
  • A Dangerous Charade (1995) – Na jedną kartę (1997)
  • A Rake's Reform (1996) – Zbuntowana (1996)
  • A Dedicated Scoundrel (1997)
  • A Man of Affairs (1999)
  • Buried Secrets (2000)
  • Miss Prestwick's Crusade (2003)

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 21 czerwca 2016, o 12:33

Janko, czytałaś Heather Graham Wyspę i Twarzą w twarz? Czy te książki łączy jakiś drobny szczegół? Czy one są do siebie w jakiś sposób podobne?

Co to jest za cykl Suspens u Graham?

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 21 czerwca 2016, o 13:16

Goniu, to są strasznie trudne pytania.
Sama bym chciała to wiedzieć.

Po kolei:
"Wyspę" czytałam, a "Twarzą w twarz" zupełnie nie znam (i nie posiadam), więc nie jestem w stanie powiedzieć, co je łączy.

Książki w cyklu Suspens glównie łączą się bohaterami, każda książka ma swoich własnych głównych, ale poboczni występują w tych innych. Możliwe, że łączy je też miejsce akcji (miasteczko na Florydzie), ale nie mam pewności, czy wszystkie.
Problem z tą serią dla mnie jest taki, że czytając, nie zawsze dostrzegałam tych wspólnych bohaterów, natomiast znajdowałam ich w książkach, które nigdzie nie były dopisane do cyklu. I u nas w PPA też nie są, choć uważam, że powinny, tylko że nie wiem jak je powciskać pomiędzy te, co są umjeszczone w cyklu.
Mam w planach na bliską przyszłość przeczytać tę serię po kolei plus te książki, które wcześniej zauważyłam, że też pasują do cyklu. Już prawie wszystkie skompletowałam. Brak mi tylko tomu nr 8.

PPA układałam na podstawie BiblioNETki, angielskiej Wikipedii i przeróżnych swoich notatek, kórych pochodzenia nie jestem już w stanie ustalić. Strona pani Graham więcej mnie myliła, niż pomogła. Na Fictiondb bylo w cyklach jeszcze inaczej i w sumie czym dłużej szukałam, tym większy mętlik mi to czyniło.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 21 czerwca 2016, o 16:17

Pytanie o Wyspę i Twarzą w twarz było moje prywatne. Próbuję rozgryźć co oznacza zapis Related Books na FictionDB. A może Ty wiesz co ten zapis oznacza?

Co do cyklu Suspense pytam, bo nie mogę znaleźć nic takiego, co w cale nie znaczy, że na BBN ktoś to wyssał z palca, powodów, że jest tak może być dużo. To mi się po prostu rzuciło w oczy, ale jeszcze Cykli Hather Graham nie skończyłam. Myślę tak: najpierw zrobię jej cykle do końca, zbiorę i opiszę różnice między PPA i tym co ja zrobię. Ty na podstawie swojej znajomości książek Pani Graham zdecydujesz jaki zapis ma więcej sensu (myślę, że coś takiego umożliwi przelanie Twojej wiedzy do tego co ja zrobię, bo ja tej wiedzy nie mam). I potem dopiero wrzucę cały post z cyklami. Co ty na to?
Ostatnio edytowano 21 czerwca 2016, o 16:41 przez gonia, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 21 czerwca 2016, o 16:30

Goniu, może być z tym kiepsko, bo minęło dużo czasu, odkąd czytałam te książki i moja pomoc pewnie nie na wiele się zda.

Jeśli chodzi o BiblioNETkę, to oni na pewno sami nie wymyślili cyklu Suspence, bo pamiętam, że w moich własnych zapiskach istniał na długo przed tym, zanim pojawił się u nich na stronie. Skąd ja go wytrzasnęłam, tego nie wiem.
W każdym razie, uważam, że jego istnienie ma na pewno sens, tylko że nie jestem pewna, które książki i w jakiej kolejności powinny do niego należeć, żeby było najmądrzej.

Jeśli chodzi o "Twarzą w twarz", to z tego co wiem, w krótkich opowiadaniach różnych znanych pisarzy łączeni byli w pary bohaterowie z ich wcześniejszych książek. Zakładam, że pani Graham mogła wziąć swojego bohatera z "Wyspy", ale to tylko moje spekulacje.
Postaram się znaleźć tę książkę w księgarniach lub na allegro i się tego dowiedzieć, ale zanim to mi się uda, może minąć dużo czasu.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 21 czerwca 2016, o 18:38

Uważam, że nawet szczątkowa wiedza jest lepsza niż żadna i mam nadzieje, ze nie będzie problemu z kolejnością. Kolejność to dla mnie najgorszy koszmar, zwłaszcza jak robię cykl, o którym nic nie wiem, a gdzie spojrzę tam jest to inaczej zrobione i oczywiście nie ma żadnej dobrej duszy, która coś podpowie.
Jeśli chodzi o ten cykl Suspense to nie jest tak, że go w ogóle nie ma a wszystkie książki są jako pojedyncze. Lepiej to jednak omówić jak już będzie klarowny obraz zmian jakie w nim zaszły.

Edit.: Jak uda Ci się przeczytać Twarzą w twarz to napisz coś. Wnioski i inne spojrzenie drugiej osoby czasem mogą bardzo pomóc.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 21 czerwca 2016, o 23:09

Duża część książek pani Graham to harlequiny i mam wrażenie, że niektóre z nich (na pewno jedna sztuka, ale nie wykluczam, że było tego więcej) wiążą się z cyklem Suspense. Strzelam, że mogło być tak, że właśnie z tego powodu, że to "tylko" harlequiny, nikt nigdzie ich nie włączył do cyklu.
Może zrobiłybyśmy tak, że harlequiny dołączymy z numerem połówkowym? Co myślisz? Oczywiście nie od razu, tylko dopiero, gdy będziemy miały pewność, że się wiążą bohaterami.
Na pewno będę czytać cały ten cykl po kolei oraz harlequiny podejrzane o przynależność, tylko że ja wolno czytam, a za 4 tygodnie wyjeżdżam, więc trochę mi z tym zejdzie. Jeśli zgodzisz się zaczekać dłużej na wyniki śledztwa, to byłoby super.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 22 czerwca 2016, o 11:19

Mogę poczekać aż przeczytasz, nie robi mi to różnicy.
Jeśli chodzi o cykle typu: tak zwana książka plus harlequin, to ja mam taki. Autorką jest Elizabeth Lowell. U nas to się ukazało tak, że jedna książka jest to Amber druga wiadomo Harlequin i tam gdzie zaglądałam (ff, GR) jest to zapisane jako cykl.

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 22 czerwca 2016, o 15:59

Goniu, ślicznie dziękuję :padam:
Anne Barbour poprawiona :-D

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 23 czerwca 2016, o 15:58

Edit.: Jak uda Ci się przeczytać Twarzą w twarz to napisz coś. Wnioski i inne spojrzenie drugiej osoby czasem mogą bardzo pomóc.

Janko, nie chodziło mi o Wyspę i Twarzą w twarz tylko o Wyspę (The Island) i Twarz w oknie (The Face in the Window) z antologii Thriller: Antologia opowiadań sensacyjnych mistrzów gatunku. Pomyślałam zapytam przy okazji, a że pisałam z pamięci pomyliłam te tytuły. Powinnam była zajrzeć na FictionDB i sprawdzić dokładnie zanim zapytałam :mur:

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 23 czerwca 2016, o 23:32

OK, Goniu, zrobię sobie dokładny spis polskich książek pani Graham i spróbuję w wakacje wszystkie skompletować do końca.
I tak miałam prędzej czy później kupić i przeczytać wszystkie, to mogę się postarać zrobić to jak najszybciej.
Mówiąc "wszystkie" mam na myśli wszystkie współczesne i nieparanormalne. Historyków na pewno nie zamierzam ani kupować, ani czytać, ale z nimi chyba i tak nie ma żadnego kłopotu cyklowego.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 30 czerwca 2016, o 16:35

Gayle Forman

Nie udało mi się znaleźć tytułu opowiadania z antologii Podaruj mi miłość :bezradny: Może jakaś dobra dusza w późniejszym terminie podrzuci nam tytuł
W Omnibus pozycja Who Done It? (2013), to jest tytuł całej antologii, tutaj też nie udało mi się rozpracować co wchodzi w skład :bezradny:

BBN ma jeszcze wpisaną antologię Ktoś mnie pokocha: 12 wakacyjnych opowiadań (tytuł oryginalny - My True Love Gave to Me: Twelve Holiday Stories). LC podaje, że tytuł oryginalny tej antologii to Summer Days & Summer Nights: Twelve Love Stories i myślę, że LC w tym przypadku się nie myli. Ponieważ w antologii Summer Days & Summer Nights: Twelve Love Stories nie ma opowiadania Gayle Forman, więc jej nie wpisałam.

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 2 lipca 2016, o 01:01

Znalazłam do polskiej wersji tytuł opowiadania. Dopisałam

Co do tej angielskiej to znalazłam informację, że jest to powieść napisana przez wszystkich tych autorów. Zostawiłabym jak jest.

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat: Romansoholiczne Listy i Spisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości