Teraz jest 16 września 2024, o 21:39

Zgłoś, w jakiej KSIĄŻCE można znaleźć dany MOTYW

Propozycje do spisów i list motywów, serii, podgatunków, terminów romansoholicznych
Pomoc!

Regulamin działu
Kontakt z Moderatorkami WARSZTATU: TUTAJ
Avatar użytkownika
 
Posty: 28580
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 27 lipca 2010, o 21:12

hehe Obrazek można dodać w nawiasie...

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 27 lipca 2010, o 21:15

W porządku Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 6 września 2010, o 13:28

pilnie potrzebuję nowego motywu coś w typie <span style="font-weight: bold">kobieta z charakterem</span> ( z temperamentem ) to znaczy uparta, lekkomyślna, wybuchowa, samowolna, ma zwariowane pomysły i ciągle pcha się w kłopoty, nie liczy się z opinią otoczenia

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 6 września 2010, o 13:40

Basik. Swego czasu był podobny pomysł, znaczy <span style="font-style: italic"> '</span> i ktoś stwierdził, że może zbyt wiele bohaterek dałoby się tam wcisnąć Obrazek Chyba że faktycznie ta pani jest <span style="text-decoration: underline">wybitna</span> pod tym względem Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 6 września 2010, o 14:08

kiedyś już proponowałan ten motyw, są przecież panowie o złej reputacji, to dlaczego nie moga być z panie charakterem



teraz czytam Cornick <span style="font-style: italic">Zbuntowana panna</span> i ten motyw aż sie prosi np. bohaterka nago na koniu wjeżdza do klubu dla dżentelmenów, byłej kochnce męża posyła perfumy które powodują wysypkę itp.

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 6 września 2010, o 14:10

Hmm. Jak nago, to faktycznie musi mieć swój motyw Obrazek

Ja mogę założyć, tylko niech ktoś z wyższego personelu pokiwa głową na zgodę Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 28580
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 7 września 2010, o 02:12

jeżeli przypadkiem potrzebujecie dodatkowej opinii to ja mogę napisać: ależ proszę bardzo, mogę wesprzec, tylko w nawiasie definicję proszę Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 7 września 2010, o 13:21

Przypadkiem potrzebujemy Obrazek Ja wolę się zawsze zapytać najpierw.

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 7 września 2010, o 13:37

może tak być

<span style="font-weight: bold">kobieta z charakterem</span> ( uparta, lekkomyślna, wybuchowa, samowolna, ma zwariowane pomysły , ciągle pcha się w kłopoty, nie liczy się z opinią otoczenia)

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 7 września 2010, o 15:15

Ja bym spróbowała jakoś dobitniej Obrazek <span style="font-weight: bold">Diablica</span>, <span style="font-weight: bold">awanturnica</span>, <span style="font-weight: bold">skandalistka</span> Obrazek Coś w tym guście.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28580
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 7 września 2010, o 18:15

aj aj...

basik - a może inna nazwa? bo jakoś charakter z nazwy mi się kłóci z lekkomyślnością w definicji i rozumiem problem Agaton Obrazek

chyba że faktycznie ogólnie <span style="font-weight: bold">Skandalistki</span> i już (wywołują zamieszanie, ale bez rozstrzygania czy wykazując lekkomyślnośc, knując czy kalkulując, inteligentnie bądź nie)

a kiedys dawno temu częściej funkcjonowało określenie <span style="font-weight: bold">TSTL</span>: Too Stupid To Live czyli dosłownie zbyt głupie by przeżyć - określenie na bohaterki faktycznie lekkomyślne, naiwne w mało inteligentnym wydaniu, działające bezmyślnie, cudem tylko nie kończące swego żywota przedwcześnie...

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 7 września 2010, o 19:17

Na mój gust to one często z rozmysłem działają, chcąc wywołać określony ( ') skutek Obrazek

Proszę zatem jeszcze przemyśleć nazwę Obrazek Moje propozycje wyżej, choć może też nie do końca trafione Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 7 września 2010, o 23:12

może rzeczywiście inna nazwa tego motywy byłaby lepsza



mnie rozchodzi się przede wszystkim, o podkreślenie cech charakteru, które są dalekie od schematu układnej młodej damy tzn. że jest bardzo żywiołowa, impulsywna, z temperamentem , po prostu żywe srebro.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28580
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 7 września 2010, o 23:42

ehm ehm... <span style="font-weight: bold">niegrzeczne dziewczynki</span> Obrazek czyli skandalistki-ekstrawertyczki Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 8 września 2010, o 00:23

właśnie ...<span style="font-weight: bold">niegrzeczne dziewczynki, albo niegrzeczne panny</span> ...bardzo fajna nazwa motywu Frin Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 8 września 2010, o 01:44

Byle do przodu Obrazek Już pomysł na nazwę jest.



Pytanko teraz moje Obrazek Czy będziemy zakładać motyw dla bohaterów bez tytułu szlacheckiego? Takich jakby ' mężczyzn. Czy może jednak nie... Ja bym chciała, tylko się boję, że jak zaczniemy wymieniać, to znowu za dużo tego będzie. Albo i nie Obrazek Chociaż taka regencja i epoka wiktoriańska bez utytułowanych mężczyzn kusi Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 28580
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 8 września 2010, o 02:39

ale wy niesmiałe jesteście Obrazek



jesienna basik - zakłądaj Obrazek i dawaj delikwentki.

Agaton - zakładaj Obrazek (co to ma być? bohaterowie z gminu?) Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 8 września 2010, o 03:25

Tam nieśmiałe od razu. Przezorne Obrazek



No tacy faktycznie bez tytułu czy wysoko postawionej rodziny. Jak się jakiś złodziej trafi albo inny jakiś delikwent. Oczywiście, ograniczenie raczej do Anglii i okolic, bo Dziki Zachód (USA) sam w sobie zapewnia <span style="font-style: italic">zwyczajnych</span> bohaterów.

Dwaj mi tacy przychodzą do głowy na chwilę obecną Obrazek



<span style="font-weight: bold"><span style="color: darkblue">"Ku światłu" - Brockway Connie</span></span>

Bohater jest sierotą <span style="font-style: italic">uznaną</span> przez wysokiej rangi pracownika rządu za nieślubnego syna. Pracuje jako szpieg. Tu akurat ma złapać słynnego złodzieja.

<span style="font-weight: bold"><span style="color: darkblue">"Kłamstwa w blasku księżyca" - Quick Amanda</span></span>

Bohater pochodzi z rodziny oszustów. Jako dziecko znalazł się na ulicy. Jest detektywem - włamywaczem.

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 8 września 2010, o 19:33

dobry pomysł z tym motywem Agaton, można tu też wsadzić wojskowych kolejnych hrabiowskich synów już bez tytułów itp,

tylko jak go nazwać....<span style="font-weight: bold">nie tylko lordowie....</span>, <span style="font-weight: bold">kochać każdy może</span>

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 9 września 2010, o 00:35

Trzeba się rozeznać, bo może się okazać, że tych kolejnych synów trafi się za dużo Obrazek Sama mam średnie rozeznanie ilu się takich trafia na większość lordowskich mości.



Kto wie jak się prezentują statystyki? Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 9 września 2010, o 14:08

Pytanko mam Obrazek



Książka <span style="font-weight: bold"><span style="color: darkblue">"Złoto" - Osborne M.</span></span> jest przy motywie <span style="font-weight: bold">Małżeństwo z rozsądku</span>, a moim zdaniem powinno być przy <span style="font-weight: bold">Małżeństwie wymuszonym</span>. Jakby nie było, ani jedno z nich nie chciało ślubu, ale okoliczności ich do tego zmusiły (pastor i reszta ludzi). Co Wy na to?

Avatar użytkownika
 
Posty: 28580
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 9 września 2010, o 14:10

hm, ale to pewnie było rozpatrywane tak, ze sam związek "z rozsądku" był, małżeństwo jako formalnośc to dodatek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 9 września 2010, o 14:14

Hmm. Też nie bardzo. Ona chciała mieć dziecko i ktoś miał je "zrobić".<span style="color: white"> Miała to obiecane w nagrodę za opiekowanie się chorymi na ospę. Mężczyźni losowali, który z nich to ma być. A na dodatek bohater miał już narzeczoną.</span> Oni nawet nie chcieli mieć ze sobą nic wspólnego... Ale czepiać się nie będę, jeśli uznacie, że tak ma zostać Obrazek



Poza tym. Założyłam nowy motyw o tych <span style="font-weight: bold">Niegrzecznych pannach</span>, ale nie wiem czy rozwinięcie jest dobre.

A kolejna rzecz, to bohaterowie bez tytułu. Jak by nazwać ten motyw? Bo ja nie mam pomysłu Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 28580
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 9 września 2010, o 14:39

ale numer polegał na tym, że to nie jednonocne spotkanie miało yć, ale "do skutku" Obrazek czyli jakiś "związek z rozsądku" był Obrazek



nazwij może roboczo <span style="font-style: italic">Nie tylko arystokraci</span> (są bohaterami romansów) Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 30750
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 9 września 2010, o 21:04

o tych <span style="font-style: italic">Nie tylko arystokratach</span> dyskutowałyśmy już ,zdaje się w <span style="font-style: italic">czytelni</span>

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat: Romansoholiczne Listy i Spisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości