Teraz jest 16 października 2024, o 10:48

2024: Właśnie czytam...

...o wszystkim: co nas irytuje, a co zachęca do lektury, co czytamy teraz, a co mamy w planach

2024: WŁAŚNIE CZYTAM...

Ulubieńcy roku!Ulubieńcy miesiąca!
Bonus: Nasze Liczniki Lektur w Kanonie Romansoholicznym!


Ostrzegamy! Kiepskie książki!Koszmar. Ale można przeczytaćWarto przeczytać?
Regulamin działu
Rozmowy o naszych aktualnych lekturach i książkowych inspiracjach.
Szerzej o gatunkach: dział ROMANS+ oraz dział 18+
Konkretniej o naszych listach czytelniczych: dział STATYSTYKI
Lektury wg pór roku i świąt: dział SEZON NA KSIĄŻKĘ
Avatar użytkownika
 
Posty: 4778
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 11 października 2024, o 07:19

cedar napisał(a):
Strasznie mi się ta książka podobała, czekam na drugi tom, widzę, że nie będę sama w tym czekaniu. Czytaj, czytaj! :)


Mnie się również podobała - czytałam oryginał, jak tylko wyszedł :) Teraz w ramach powtórki i ćwiczenia na moje zajęcia z angielskiego i francuskiego, na które piszę w obu tych językach dokładne streszczenie :hihi:


Tamto idzie w papierku, a w audio nowość od autorki :hihi:

Obrazek

A commander who bled to defend her people, Ahnna is haunted by two beliefs. The first is that she failed to protect Ithicana from invasion. And the second is that saving her homeland means leaving it behind forever.

The Maridrinians left Ithicana in ruins and its people impoverished. So when the wealthy kingdom of Harendell claims her as a bride for its crown prince, Ahnna is prepared to do whatever it takes to gain influence as the future queen. And to control the gold that comes with the throne.

Yet Ahnna swiftly discovers that beneath the beautiful surface of Harendell's court is a dark underbelly built upon schemes, duplicity, and the pursuit of power. The only individual who holds himself above the politics is not her future husband, but his infuriating half brother, James. And as she begins to question whether Harendell is the ally it claims to be, Ahnna finds herself drawn into a forbidden attraction to the wrong prince.

As deadly plots tighten around her, Ahnna must decide whether saving her people will be achieved as a bride...or as a blade.
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 1480
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 11 października 2024, o 07:50

W ogóle to chciałam jeszcze coś przeczytać tej autorki, ale jak nie jakieś mordowanie panien, to hmm... trole? Nie wiem czy się brać, po dobrym zapoznaniu z Jensen przy okazji "Sagi bezlosych" trochę boję się rozczarowania.

W pracy czeka na mnie PRLowski odpowiednik "Call me by your name" i tyko to mnie pociesza dzisiaj. Okrutnie jestem niewyspana, miałam koszmarną noc, a muszę być przytomna. Eeeech...
Ostatnio edytowano 14 października 2024, o 04:22 przez cedar, łącznie edytowano 1 raz
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 4778
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 11 października 2024, o 08:55

Ja kocham każdą jej serię, serio. Żadna nie rozczarowuje. "Królestwo Mostu" jest świetne (5 tom właśnie wyszedł i będzie jeszcze 1, ale spokojnie można czytać poprzednie, bo każde 2 części dotyczą innej pary), a "Mroczne Wybrzeża" chyba nawet bardziej (chociaż tutaj nadal czekamy na 4 tom, ale ma być chyba w sierpniu przyszłego roku).
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 40210
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 11 października 2024, o 09:00

Mówicie ze warto, nic tej Pani nie czytałam
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

 
Posty: 1818
Dołączył(a): 26 grudnia 2017, o 15:13
Ulubiona autorka/autor: Jane Austen

Post przez mdusia123 » 11 października 2024, o 10:17

Nawet ja powiem, że warto, a Porwaną pieśniarkę ostatecznie porzuciłam przed zakończeniem. Ale ja po prostu jestem dziwna i nadmiernie wyczulona na motywy, których nie lubię. Do "momentu krytycznego" książka była absolutnie świetna :).

Avatar użytkownika
 
Posty: 4778
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 11 października 2024, o 10:54

Nocny Anioł napisał(a):Mówicie ze warto, nic tej Pani nie czytałam


Ja polecam. Ale ja to już prawie psychfan :evillaugh: "Królestwa Mostu" na przykład mam 3 wersje :facepalm:
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 7746
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 11 października 2024, o 12:25

Cały czas czekam jak wyjdą po polsku obie części o Ahnnie :bigeyes:

a w temacie czytam Ana Huang Miłość

Obrazek
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21044
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 11 października 2024, o 20:30

Anita Mills "W sieci kłamstw" :czyta2: :czyta2:
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 3234
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 12 października 2024, o 08:20

Kolejna jesienna lektura:
Obrazek

“You must be our new neighbors!” Mrs. Lowell gushes and waves across the picket fence. I clutch my daughter’s hand and smile back: but the second Mrs. Lowell sees my husband a strange expression crosses her face. In that moment I make a promise. We finally have a family home. My past is far, far behind us. And I’ll do anything to keep it that way…

I used to clean other people’s houses—now, I can’t believe this home is actually mine. The charming kitchen, the quiet cul-de-sac, the huge yard where my kids can play. My husband and I saved for years to give our children the life they deserve.

Even though I’m wary of our new neighbor Mrs. Lowell, when she invites us over for dinner it’s our chance to make friends. Her maid opens the door wearing a white apron, her hair in a tight bun. I know exactly what it’s like to be in her shoes.

But her cold stare gives me chills…

The Lowells’ maid isn’t the only strange thing on our street. I’m sure I see a shadowy figure watching us. My husband leaves the house late at night. And when I meet a woman who lives across the way, her words chill me to the bone: Be careful of your neighbors.

Did I make a terrible mistake moving my family here?

I thought I’d left my darkest secrets behind. But could this quiet suburban street be the most dangerous place of all?
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40210
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 12 października 2024, o 18:33

Karina32 napisał(a):
Nocny Anioł napisał(a):Mówicie ze warto, nic tej Pani nie czytałam


Ja polecam. Ale ja to już prawie psychfan :evillaugh: "Królestwa Mostu" na przykład mam 3 wersje :facepalm:

Chyba mam to jako polecanke :niepewny: :niepewny:
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 4778
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 14 października 2024, o 07:19

gosiurka napisał(a):Cały czas czekam jak wyjdą po polsku obie części o Ahnnie :bigeyes:


Pewnie chwilę poczekamy. Ostatnio polskie tłumaczenie było 5 miesięcy po pojawieniu się oryginalnego audiobooka, więc jeśli pójdą tym samym trybem, to będzie pewnie koło lutego/marca. I nie wiem, czy autorka planuje premierę 6 części na przyszły rok hmmm
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 40210
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 14 października 2024, o 09:55

pannazlosnica napisał(a):
Nocny Anioł napisał(a):A u mnie w papierku

I jak?
Mam to na półce, ale znudziła mnie inna książka tej autorki i tak się zastanawiam..


Dawno się tak nie nudziłam, kartkowałam
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

 
Posty: 1818
Dołączył(a): 26 grudnia 2017, o 15:13
Ulubiona autorka/autor: Jane Austen

Post przez mdusia123 » 14 października 2024, o 13:13

W końcu zabrałam się za Chłopki. Na razie jest nawet całkiem nieźle :).

https://www.legimi.pl/polka/ebook-chlop ... 20086.html

Avatar użytkownika
 
Posty: 40210
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 15 października 2024, o 12:44

Nie wiem co czytać :mur:
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 7746
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 15 października 2024, o 16:11

Karina, ale już bliżej niż dalej :)
a w temacie Ana Huang - Gry

Obrazek

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5058880 ... ia-twisted
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40210
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 16 października 2024, o 08:26

W papierku
Obrazek
Aislinn Carmody ma od dawna zaplanowane życie. Jako najmłodsza z rodzeństwa obrała ścieżkę, którą bez zawahania podąża. Zamierza zostać obrończynią królowej czarownic, swojej siostry Caitrii, służyć jej jako tarcza i miecz.

Jednak wszystko się komplikuje, kiedy w mieście zaczynają ginąć czarownice, a na dodatek zbliża się niebezpieczne dla osób posiadających magiczne moce zjawisko – zaćmienie słońca. Aislinn wraz ze strażnikami szuka sposobu na zapobiegnięcie kolejnym tragediom oraz przygotowanie się do tego, co nadciąga. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzi władca wampirów Renan Ward, który składa rodzinie Carmody propozycję nie do odrzucenia.

Na słuchawkach
Obrazek
Piotra poznajemy w momencie, gdy po analizie swojej sytuacji życiowej dochodzi do wniosku, że jest po prostu nieudacznikiem.
Odejście żony było dla niego kompletnym zaskoczeniem. Tym boleśniejszym, że kochankiem Karoliny okazał się jego szef. Piotr unosi się honorem i rzuca pracę. Mimo że jest świetnym fachowcem (z wykształcenia mechanik obróbki skrawaniem, z doświadczenia budowlaniec, z zamiłowania złota rączka),a przy tym pracowity, wytrwały, dokładny, uczynny, nie może znaleźć pracy, która by go satysfakcjonowała. I ciągle przeżywa odejście Karoliny.

Kiedy sąsiadka prosi go o pomoc, nasz bohater wpada na pomysł, żeby jako „mąż zastępczy” wynajmować się do męskich prac domowych oraz innych zadań, jakie zlecą mu pozbawione męskiego wsparcia klientki. To zajęcie staje się dla niego czymś więcej niż tylko sposobem wykorzystania swoich zdolności i zamiłowań do zarabiania na życie. Jako „mąż zastępczy” ma możliwość poznania różnych kobiet. A Piotr ma wciąż nadzieję, że dzięki temu uda mu się lepiej zrozumieć kobiecą psychikę i przede wszystkim własną żonę.
Nowa praca wypełnia niemal całe jego życie. Zlecenia typowe i nietypowe. Sytuacje zabawne, wzruszające, irytujące. Dziesiątki drzwi, a za każdymi drzwiami inny świat, inna ludzka historia.
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Poprzednia strona

Powrót do Czytamy i rozmawiamy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość