Teraz jest 16 czerwca 2024, o 11:56

Ulubieńcy roku!

...o wszystkim: co nas irytuje, a co zachęca do lektury, co czytamy teraz, a co mamy w planach

2024: WŁAŚNIE CZYTAM...

Ulubieńcy roku!Ulubieńcy miesiąca!

Bonus: Nasze Liczniki Lektur w Kanonie Romansoholicznym!


Ostrzegamy! Kiepskie książki!Koszmar. Ale można przeczytaćWarto przeczytać?
Regulamin działu
Rozmowy o naszych aktualnych lekturach i książkowych inspiracjach.
Szerzej o gatunkach: dział ROMANS+ oraz dział 18+
Konkretniej o naszych listach czytelniczych: dział STATYSTYKI
Lektury wg pór roku i świąt: dział SEZON NA KSIĄŻKĘ
Avatar użytkownika
 
Posty: 7640
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 11 stycznia 2023, o 20:57

The Best 2022 kolejność przypadkowa
1.Ilona Andrews - Płoń dla mnie i Biały żar :bigeyes:
2.Tessa Dare - Ich obietnice - piękny romans, pełen miłości i humoru
3.Elisabeth S Phillips - Arena (zakochałam się mimo że o cyrku)
4.Angie Fox - Southern Spirits (rewelacyjna komedia kryminalno paranormalna z pobocznym wątkiem romantycznym, żałuję że nie ma tej serii po polsku)
5.Samantha Shannon - Czas żniw (wyjątkowa książka, z dwóch powodów, przez pół roku nie mogla wyjść mi z głowy, aż kupiłam tą serię w wersji papierowej, a drugi powód, głównie bohaterowie są ok, ale jakoś nie poczułam więzi z nimi, ale zafascynował mnie świat opisany przez autorkę. Pierwszy raz mnie to spotkało, fakt trzeba się długo wgryzać, ale potem leci szybko)
6.Magdalena Kubasiewicz - 50 wesel i pogrzeb oraz 100 wesel i zaginięcie (świetny kryminał obyczajowy, gdzie główna bohaterka jest normalna i nie nadmiernie odważna, za to logicznie myśli i za nienachalny wątek romantyczny)
7.Elle Kennedy & Sarina Bowen - Dobry chłopak (bardzo dobry romans)
8.Mike Omer - Umysł zabójcy ( za Zoe)
9.Lisa Gardner - Dziecięce koszmary ( bardzo dobry, emocjonalny z niespotykanego punktu widzenia kryminał)
10.Rina Kent - Deviant King (mocny romans młodzieżowy, z bardzo ciekawym wątkiem mrocznej przeszłości. Tyle pytań jest , ciekawe jak autorka to rozwiąże... niestety muszę czekać jeszcze na wydanie dwóch części)
11. Laura Thalasa - Zaraza (mój pierwsza i nie ostatnia książka post apo)
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 3217
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 30 grudnia 2023, o 09:35

Rok 2023 Viperiny:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 13089
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 30 grudnia 2023, o 17:45

Musiałabym się porządnie zastanowić i przejrzeć listę przeczytanych książek, ale tak na szybko to z pewnością:
-"Chłopki. Opowieść o naszych babkach" Joanny Kuciel-Frydryszak,
- "When in Rome" rzymskie wakacje Sarah Adams [ super pozycja dla wszystkich wielbicielek Gregory'ego Pecka i Audrey Hepburn],
- "Karpie bijem" Andrzeja Pilipiuka,
- "Na oceanie nie ma ciszy. Biografia Aleksandra Doby, który przepłynął kajakiem Atlantyk" Dominika Szczepańskiego,
- "Czas złych snów" Magdaleny Wali,
- "Ballada o nieszczęśliwej miłości" Stephanie Garber,
- "Saga wiejska" Kasi Bulicz-Kasprzak
- i "Everest - poruszę niebo i ziemię" Wojciecha Nerkowskiego.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 9922
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 30 grudnia 2023, o 19:03

Rok 2023

w tym roku przeczytałam więcej ale takim którym dałam 6/5 było niestety niewiele

Wampirze cesarstwo Jay Kristoff
Pensjonat na Kaczym Wzgórzu Paulina Kozłowska
Krew Nowych Bogów Katarzyna Wycisk
Cmentarz osobliwości Paulina Hendel

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 4724
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 3 stycznia 2024, o 08:26

ROK 2023

Z tego, co widzę, to nie był to jakiś wyśmienity rok pod względem ocen. Prym wiodą:
* książki Danielle L. Jensen z cyklu "Królestwo Mostu", których przeczytałam 4 i wszystkie dostały ode mnie 10 :)
* "It ends with us" Colleen Hoover.

Później 6 książek z oceną 9/10, z czego zdecydowana większość to fantastyka.
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 7640
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 7 stycznia 2024, o 20:00

U mnie The best 2023 (kolejność przypadkowa)
- Lauren Oliver - 7 razy dziś - mimo złego zakończenia, książka warta przeczytania, zmusza do refleksji nad tym jak traktujemy innych i konsekwencje naszych słów.
- Elle Kennedy - Układ (tego chyba nie muszę pisać...)
- Agnieszka Brückner - Uparty prezes - Najlepszy polski romans jaki czytałam od bardzo dawna.
- Lena M. Bielska - Devin - Bardzo dobry romans paranormal (wilczyca i wampir) Pierwsza część Valentin była fajna, ale bardziej romans niż fantastyka, ale wprowadziła do części drugiej, świat się rozrasta, coraz więcej szczegółów i czekam na ciąg dalszy.( w każdej części inna para)
- Elena Armas - The Spanish Love Deception - Jak on ją zdobywał :bigeyes:
- Lauren Asher - Warunki umowy - Bardzo dobrze rozpisany romans z świetnym ciętym humorem. Pierwszy tom też jest dobry, ale spokojniejszy.
Również pierwszy raz sięgnęłam po twórczość Katarzyny Bester, a dokładnie Tamtej nocy i Motyw zbrodni, bardzo fajnie napisany kryminał. W Tamtej nocy domyśliłam się kto zabił, ale nie zepsuło mi to czytania, w Motywie już było trudniej i jeszcze dobór ofiar..., na pewno będę czytała dalej.
Ostatnio edytowano 18 stycznia 2024, o 19:06 przez gosiurka, łącznie edytowano 1 raz
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 20881
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 12 stycznia 2024, o 21:23

Najlepsze książki w 2023 roku:

1. Sabrina Jeffries "Pirat" 10/10 moja opinia
2. Lisa De Jong "Kiedy pada deszcz" 10/10 moja opinia
3. Sandra Brown "Piętno skandalu" 9/10 moja opinia
4. Liz Carlyle "Nie oszukuj księcia" 9/10 moja opinia powtórka
5. Heather Graham "Portret zabójcy" 9/10 moja opinia
6. Mia Sheridan "Bez słów" 9/10 moja opinia
7. LaVyrle Spencer "Pieśń o domu" 9/10 moja opinia powtórka
8. Katherine Stone "Usłane różami" 9/10 moja opinia
9. Kasie West "Ps. I like you" 9/10 moja opinia
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 28446
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Podsumowanie 2023

Post przez Fringilla » 28 stycznia 2024, o 02:28

Ulubieńcy 2023

Ponownie czyli jak co roku stwierdzam, że mogę kompleksowo wymienić autorki, których tytuły doceniam, zamiast samych tytułów - wszystko, po co sięgam, są fajne a różnice bywają kosmetyczne, takie 4.5-5 pod względem radości czytelniczej, nawet jeśli warsztat może zaszwankować momentami ;)
To daje 40 książek, a wg moich notatek mam na koncie ok. 200 tytułów - świetny wynik: oznacza, że prawie 25% rzeczy, które przeczytałam, nie tylko było fajnych, ale i zapamiętałam je bezproblemowo, a nawet do nich wracam :P
Kolejne przynajmniej 100 to bardzo mile spędzony czas, chociaż zdążyły się zatrzeć w pamięci...

Na pewno na podium lądują osoby autorskie już mi wcześniej znane - paranormalna klasyka czyli weteranka gatunku Shelly Laurenston (teraz subtelnie przesuwająca się w stronę "kobiecej urban fantasy z mocnym motywem sensacyjno-thrillerowym i komediowym"), topowa autorka w kategorii hokejowego romansu Rachel Reid, z tej samej kategorii ale w odmianie bardziej NA Ashlyn Kane i Morgan James (piszące często w duecie), plus Catherine Cloud, i chyba najbardziej klasycznie współcześnie-romansowa pod względem stylu Cat Sebastian.

Za to trzy odkrycia tegoroczne: E.L. Massey (NA), oraz, lądujące w kategorii romans+fantastyka z zaskakującą przewagą sensownej fantasy/urban fantasy, Tavia Lark i Eliot Grayson.

Tak, wszystkie oprócz Laurenston to autorki tworzące romanse queerowe ^_^

Bardzo przyzwoity rok z nikłą liczbą rozczarowań i poczucia straty czytelniczego czasu oraz zerowym stanem DNF :hyhy:
(a w ogóle im lepsze opowieści, tym szybciej się czyta, czyli paradoksalnie: im więcej książek, tym lepsze to były tytuły, stąd wysoka statystyka :shades: :hahaha:
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Poprzednia strona

Powrót do Czytamy i rozmawiamy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości