Teraz jest 16 września 2024, o 20:59

2024: Właśnie czytam...

...o wszystkim: co nas irytuje, a co zachęca do lektury, co czytamy teraz, a co mamy w planach

2024: WŁAŚNIE CZYTAM...

Ulubieńcy roku!Ulubieńcy miesiąca!
Bonus: Nasze Liczniki Lektur w Kanonie Romansoholicznym!


Ostrzegamy! Kiepskie książki!Koszmar. Ale można przeczytaćWarto przeczytać?
Regulamin działu
Rozmowy o naszych aktualnych lekturach i książkowych inspiracjach.
Szerzej o gatunkach: dział ROMANS+ oraz dział 18+
Konkretniej o naszych listach czytelniczych: dział STATYSTYKI
Lektury wg pór roku i świąt: dział SEZON NA KSIĄŻKĘ
Avatar użytkownika
 
Posty: 1474
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 28 lipca 2024, o 07:18

Dziś wsiadam w pociąg, więc czas na coś nowego.
Obrazek
Biorąc pod uwagę, że igrzyska odbywają się właśnie w Paryżu, myślę że umiejscowienie akcji powieści jest odpowiednie. ;)
:czyta:
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 10068
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 28 lipca 2024, o 10:20

w sensie "Diuna" czy to co zacytowałam?

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28580
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 28 lipca 2024, o 17:05

Strasznie wolno mi nadal idzie czytanie, zanim za horrory się zabiorę, to będzie Halloween :wryyy:

PS Ta Kerrigan Byrne wpadła mi gdzieś do feedu i nawet kusi..
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 40166
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 28 lipca 2024, o 20:41

Nie wiem co czytać i może nie warto cos mi ostatnio nie idzie
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 1474
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 29 lipca 2024, o 09:47

Aniołku, luz. Nie zmuszaj się. Zrób sobie przerwę w czytaniu, porób coś innego, jak cię najdzie wtedy sięgnij. Może mózg musi odsapnąć od tej akurat rozrywki, zdarza się. :*
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 7725
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 29 lipca 2024, o 11:36

Nocny Anioł napisał(a):Nie wiem co czytać i może nie warto cos mi ostatnio nie idzie



Aniołku rozumiem, ten miesiąc ciężko mi idzie, przez przemęczenie... Cedar ma rację :przytul:

U mnie A.P. Mist - Zamknij oczy
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5118700/zamknij-oczy
Obrazek
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1474
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 29 lipca 2024, o 12:35

Sama tak robię, jak mam kryzys. Nie jest to łatwe, bo trudno znieść myśl, że ulubione zajęcie mi nie wychodzi, ale trzeba czasem to zrobić.

Dalej czytam "Noc w Paryżu" i wciągnęłam się bardzo. Nie sądziłam, że książka aż tak "chwyci".
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 40166
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 29 lipca 2024, o 13:07

Zrobiłam to co mi zazwyczaj pomaga, podwóreczka, ale jaka dobra. Juz zapomniałam jakie to zaje......
Obrazek

Może okładka wstrętna, ale w środku pięknie wydane :bigeyes:
Spoiler:

ukryłam, o kolana :evillaugh:
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 7725
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 29 lipca 2024, o 22:33

Rzeczywiście bardzo ładnie wydana.
Wykańczam rozpoczęte książki,żeby się wyrobić na koniec miesiąca.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 3229
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 31 lipca 2024, o 06:09

Kończę:
Obrazek

New York Times bestselling author B. A. Paris captivated psychological thriller readers everywhere with Behind Closed Doors. Now she invites you into another home full of heart-pounding secrets, in The Guest.

Some secrets never leave.

Iris and Gabriel have just arrived home from a make-or-break holiday. But a shock awaits them. One of their closest friends, Laure, is in their house. The atmosphere quickly becomes tense as she oversteps again and sleeping in their bed, wearing Iris' clothes, even rearranging the furniture.

Laure has walked out on her husband—and their good friend—Pierre, over his confession of an affair and a secret child. Iris and Gabriel want to be supportive of their friends, but as Laure's mood becomes increasingly unpredictable, her presence takes its toll.

Iris and Gabriel's only respite comes in the form of a couple new to town. But with them comes their gardener, who has a checkered past. Soon, secrets from all their pasts will unravel, some more dangerous than they could have known.
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 7725
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 1 sierpnia 2024, o 21:50

Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28580
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 2 sierpnia 2024, o 00:42

Nocny Anioł napisał(a):Zrobiłam to co mi zazwyczaj pomaga, podwóreczka, ale jaka dobra. Juz zapomniałam jakie to zaje......


Jak sobie powtórkę zrobiłam jakiś czas temu, to przeżyłam szok, że wciąż tak dobrze się czyta :D
(chociaż camp totalny na dłuższą metę z perspektywy dopiero widoczny... trochę się czyta jak Anne Rice po latach :facepalm:
... a propos: zamiast lektur, bo Kryzys, wampirycznie Wywiad z Wampirem oglądam powtórkowo :P
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 1474
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 2 sierpnia 2024, o 08:30

Frin, zacny film. Chyba jedyny, w którym uwielbiam Toma Cruise'a (bo poza nim nie znoszę tego aktora).

Ja skończyłam "Noc w Paryżu" (rany, jak mnie się szalenie podobała ta książka! Mrau!).

A wczoraj wbiłam zęby w prawdziwe ciasteczko:
Obrazek
Trochę mi to zajmie - ze względu na ciężar tego tomiszcza nie będę go targać ze sobą po tramwajach, tylko w domu będę się delektować lekturą.
Ale przerobię to, spokojnie.
:czyta:
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 40166
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 2 sierpnia 2024, o 10:20

Fringilla napisał(a):
Nocny Anioł napisał(a):Zrobiłam to co mi zazwyczaj pomaga, podwóreczka, ale jaka dobra. Juz zapomniałam jakie to zaje......


Jak sobie powtórkę zrobiłam jakiś czas temu, to przeżyłam szok, że wciąż tak dobrze się czyta :D
(chociaż camp totalny na dłuższą metę z perspektywy dopiero widoczny... trochę się czyta jak Anne Rice po latach :facepalm:
... a propos: zamiast lektur, bo Kryzys, wampirycznie Wywiad z Wampirem oglądam powtórkowo :P

No właśnie tez jestem zszokowana, ja czasem lubię oglądnąć Królowa potępionych, głownię dla muzyki moje klimaty.


cedar napisał(a):Frin, zacny film. Chyba jedyny, w którym uwielbiam Toma Cruise'a (bo poza nim nie znoszę tego aktora).


:paluszki: :paluszki: tyś mi siostrą, myślałam ze tylko ja
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 28580
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 2 sierpnia 2024, o 19:32

No, drogie Koleżanki, ja to serial mam na myśli, który to, wiem, herezja, jest równie dobry, co film Jordana :hyhy:
Ten serial jest jak Cruise w Wywiadzie: nikt się ie spodziewał, jak rewelacyjny się okazał... ;)

Ps tak, najlepsza rola Cruise'a, którego tez fanką wielką nie jestem (bardziej takie "meh...").
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 10068
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 3 sierpnia 2024, o 07:48

ja też takie "meh" wkurza mnie wręcz jak go widzę XD

u mnie coś nietypowego:

Mistrz i Małgorzata Michaił Bułhakow
Obrazek

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1474
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 3 sierpnia 2024, o 08:49

Wspaniała książka i do tego czyta Filip Kosior - same plusy, zero minusów. <3
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 3229
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 3 sierpnia 2024, o 11:28

Zaczęłam:

Obrazek

The first time I met Merrick Crawford was during my job interview.

Well, technically, I’d met him twenty minutes earlier when he’d barged into a fitting room a few doors down from my appointment.

I yelled. He yelled. After an argument while standing in my bra, I proceeded to smash the door into the gorgeous jerk, trying to yank it shut.

As you might imagine, I was freaked out when I discovered that the rude guy was my potential new boss.

Yet he didn’t seem to recognize me. Or so I thought… Until we wound up bickering again during my interview and he told me to go sniff my armpit.

Okay, so maybe I hadn’t exactly been changing when he walked in on me. In my defense, I’d been stuck on a hot train for two hours and wanted to make sure I didn’t smell.

I obviously didn’t expect to get the job. But somehow an invitation to a second interview arrived in my inbox.

Before I left, I asked to see Merrick. I needed to know why I was even in consideration after our disastrous start.

Turned out, Merrick only wanted to hire me because I was the least competent candidate. It seemed his board was making him fill the position, against his wishes.

I didn’t really want to work in a place where my boss expected me to fail. But I figured maybe I’d enjoy proving him wrong. It was a little thing I dubbed the boss project.

What I wasn’t prepared for was that there would be other things I’d enjoy doing to Merrick Crawford.

Getting involved with the boss wasn’t the smartest choice.

But you know what they say about choices: Some we regret, some we are proud of. I just had no idea where this one was going to land.

I, jak zawsze przy Vi Keeland, świetnie się bawię :)
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 10068
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 3 sierpnia 2024, o 12:27

Keeland zawsze ma takie ciekawe okładki, w sensie faceci na nich :shades:

cedar napisał(a):Wspaniała książka i do tego czyta Filip Kosior - same plusy, zero minusów. <3

czy ja wiem czy wspaniała xD na razie 3 rozdziały i takie sobie, nie mój typ ale zobaczymy jak dalej, słucham bo się ludzie zachwycają i chce wiedzieć czym XD

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1474
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 3 sierpnia 2024, o 13:35

Viper, albo to czytałam albo Keeland robi recykling fabuły hmmm

Kejti, dla mnie wspaniała. Obłedna. Uwielbiam.
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 28580
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 7 sierpnia 2024, o 08:37

Się troche powtórzę, ale... powooooli konsumuję serię, która w sumie ma fajne założenie, bo jest punkt styczny oraz, hm, konwencja, a zarazem... totalnie rozdzielne opowieści, różne autorki, kolejność swobodna mocno (to ma 15 części, publikowanych stopniowo w tym roku).
Fortune Favours the Fae
W sumie to jest trochę to, co uznaję za literaturę rozrywkową: wiem, czego się spodziewać ogólnie, jest bardzo sympatycznie w trakcie czytania, ale żadnych emocjonalnych szantaży "musisz sięgnąć po kolejne części" :hyhy:

Milutko ^_^
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 10068
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 7 sierpnia 2024, o 17:47

cedar napisał(a):Kejti, dla mnie wspaniała. Obłedna. Uwielbiam.

ja się męczę....

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 7725
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 7 sierpnia 2024, o 18:31

A ja w końcu sięgnęłam po książkę ze stosu wstydu, mam ochotę na coś do popłakania .

Don't Make Me Beautiful Elle Casey

Obrazek
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

 
Posty: 1800
Dołączył(a): 26 grudnia 2017, o 15:13
Ulubiona autorka/autor: Jane Austen

Post przez mdusia123 » 7 sierpnia 2024, o 20:10

Kurde, muszę się w końcu nauczyć być bardziej aktywna na tym wątku, bo to w zasadzie całkiem spoko miejsce na archiwizowanie przeczytanych książek. No nic, prawdopodobnie mogę jedynie obiecać zarówno wam jak i sobie samej, że faktycznie będę się starała aktualizować tutaj swoje lektury :).

Obecnie u mnie na tapecie tom 1 serii Magia domowa. Jeśli czytałyście, chętnie poznam wasze opinie (a przy okazji podzielę się własną), a jeśli nie...przeczytałam dopiero 5%, ale na ten moment...ok, najpierw może faktycznie sprawdźmy, czy ktoś tutaj w ogóle to czytał :).

Avatar użytkownika
 
Posty: 40166
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 8 sierpnia 2024, o 09:10

Obrazek
Miłość krwią naznaczona Między wampirami a ich prześladowcami toczy się wojna. Wrath, król wampirów, nie zna litości dla wrogów swej rasy. Wraz z Bractwem zrobi wszystko, by zapewnić jej przetrwanie. Tymczasem Rhage, członek Bractwa Czarnego Sztyletu, ma ogromny apetyt na życie. To śmiertelnie niebezpieczny wojownik, nienasycony kochanek i porywczy wampir. Świadom ciążącej nad nim klątwy, która zmienia go w morderczą bestię, zakochuje się w Mary Luce – kobiecie, która jest… człowiekiem. Los nie szczędzi kochankom problemów. Tą miłością Rhage łamie obowiązujące w świecie wampirów zasady, czym naraża się na gniew Dziewicy Kronik. Na domiar złego Mary Luce również dźwiga piętno, a jej przekleństwem jest śmiertelna choroba. Czy za uczucie przyjdzie kochankom zapłacić krwią?
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czytamy i rozmawiamy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości