Teraz jest 8 września 2024, o 01:19

2024: Właśnie czytam...

...o wszystkim: co nas irytuje, a co zachęca do lektury, co czytamy teraz, a co mamy w planach

2024: WŁAŚNIE CZYTAM...

Ulubieńcy roku!Ulubieńcy miesiąca!
Bonus: Nasze Liczniki Lektur w Kanonie Romansoholicznym!


Ostrzegamy! Kiepskie książki!Koszmar. Ale można przeczytaćWarto przeczytać?
Regulamin działu
Rozmowy o naszych aktualnych lekturach i książkowych inspiracjach.
Szerzej o gatunkach: dział ROMANS+ oraz dział 18+
Konkretniej o naszych listach czytelniczych: dział STATYSTYKI
Lektury wg pór roku i świąt: dział SEZON NA KSIĄŻKĘ
Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 18 stycznia 2024, o 14:59

izkaa12 napisał(a):Obrazek

Pierwszą część przeczytałam w jedno popołudnie, ale ta część dłuży mi się, jestem w połowie i czytam po to żeby skończyć, a nie dlatego, że aż tak mnie interesuje.

Moja koleżanka też nie była z tego tomu zadowolona.
Ja ostatnio przeczytałam kilka stron jedynki, ale nie mam jak na razie kontynuować :P

Karina32 napisał(a):Chyba spróbuję tego, zobaczymy o co ten cały szał w SM:

Obrazek

OMG, wszędzie ta książka atakuje człowieka!

cedar napisał(a):Mnie kolezanka zniechecila do tej ksiazki. Mowila, ze bohaterka doprowadzala ja do skrajej irytacji. Daj znac, co sadzisz. :D

Hej, cedar! :D Miło Cię widzieć!

Avatar użytkownika
 
Posty: 4766
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 18 stycznia 2024, o 15:10

cedar napisał(a):
O nie... chyba wlasnie skreslilam te ksiazke ostatecznie...


Wyczytałam to gdzieś, jak już ją kupiłam, więc nie mam wyjścia. Muszę przeczytać :hihi:

Papaveryna napisał(a):
OMG, wszędzie ta książka atakuje człowieka!


To prawda. Najwyżej będzie zaliczony jeden z podpunktów naszych tegorocznych wyzwań :evillaugh:
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 1469
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 18 stycznia 2024, o 23:21

Czesc, czesc, Papa! Dawno mnie nie bylo, wiem...
Papaveryna napisał(a):Moja koleżanka też nie była z tego tomu zadowolona.
Ja ostatnio przeczytałam kilka stron jedynki, ale nie mam jak na razie kontynuować :P

No dobrze, ale rozumiem, ze jedynka godna polecenia? Sa jakies istotne powiazania miedzy 1 a 2?
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 19 stycznia 2024, o 02:43

Nie mam pojęcia właśnie. Dopiero niedawno dowiedziałam się, że "Marriage for One" jest jakoś powiązane z tą nową. No i 'Marriage' było strasznie hajpowane. Dosłownie wyłaziło z lodówki też jak ta książka ze smokami teraz :D
Ale czy faktycznie warte jest zachodu - nie mam pojęcia. Od długiego czasu mam w domu totalny hardcor i mało co czytam. Ale będę się starać!

Avatar użytkownika
 
Posty: 1469
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 19 stycznia 2024, o 09:33

To chyba sprobuje jak juz odkopie sie z erotykow. Bo obkupilam sie jakos tak w erotyki, to po takiej dawce przyda mi sie cos nieerotycznego. ;)
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 231
Dołączył(a): 15 kwietnia 2013, o 17:58
Lokalizacja: kraków
Ulubiona autorka/autor: austen/quinn/lindsey/sep/cabot

Post przez izkaa12 » 19 stycznia 2024, o 09:35

Papaveryna napisał(a):Nie mam pojęcia właśnie. Dopiero niedawno dowiedziałam się, że "Marriage for One" jest jakoś powiązane z tą nową. No i 'Marriage' było strasznie hajpowane. Dosłownie wyłaziło z lodówki też jak ta książka ze smokami teraz :D
Ale czy faktycznie warte jest zachodu - nie mam pojęcia. Od długiego czasu mam w domu totalny hardcor i mało co czytam. Ale będę się starać!



Nie, nie Dziewczyny, To Hate Adam Connor nie jest powiązane z Marriage for One. Tylko zrobiło się wg mnie pewne zamieszanie przez, że te dwie książki były wydane przez Znak, i mają podobny styl okładki co może sugerować powiązanie.
Natomiast w rzeczywistości To Hate Adam Connor jest drugą częścią Pokochać Jasona (org. To Love Jason Thorn), która była wydana w 2019 roku przez Wydawnictwo Kobiece. Jeśli chodzi o powiązania to hmm cóż, może obeszło by się bez czytania pierwszej części, ale para bohaterów drugoplanowych w drugiej części to główni bohaterowie pierwszej, więc warto bo można znać kontekst niektórych sytuacji.
Is it possible for home to be a person and not a place?


lubimy czytać

Avatar użytkownika
 
Posty: 1469
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 19 stycznia 2024, o 10:35

Zamówiłam sobie zatem ebooka "Pokochać Jasona". Zobaczymy. :)

Dzięki za cynk!
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 19 stycznia 2024, o 11:37

„To Love Jason Thorn” wydawało się w porządku, w sumie „To Hate Adam Connor” też mogło być, motyw samotnego ojca, ale obie w zasadzie niczym się nie wyróżniają. Można przeczytać.

To „Czwarte...” mnie ciekawiło...


:czyta2: „Last Resort” K. Bromberg – i jest nieźle, sprawnie...
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 19 stycznia 2024, o 11:41

izkaa12 napisał(a):
Papaveryna napisał(a):Nie mam pojęcia właśnie. Dopiero niedawno dowiedziałam się, że "Marriage for One" jest jakoś powiązane z tą nową. No i 'Marriage' było strasznie hajpowane. Dosłownie wyłaziło z lodówki też jak ta książka ze smokami teraz :D
Ale czy faktycznie warte jest zachodu - nie mam pojęcia. Od długiego czasu mam w domu totalny hardcor i mało co czytam. Ale będę się starać!



Nie, nie Dziewczyny, To Hate Adam Connor nie jest powiązane z Marriage for One. Tylko zrobiło się wg mnie pewne zamieszanie przez, że te dwie książki były wydane przez Znak, i mają podobny styl okładki co może sugerować powiązanie.
Natomiast w rzeczywistości To Hate Adam Connor jest drugą częścią Pokochać Jasona (org. To Love Jason Thorn), która była wydana w 2019 roku przez Wydawnictwo Kobiece. Jeśli chodzi o powiązania to hmm cóż, może obeszło by się bez czytania pierwszej części, ale para bohaterów drugoplanowych w drugiej części to główni bohaterowie pierwszej, więc warto bo można znać kontekst niektórych sytuacji.


Kurczę, sorki za wprowadzanie w błąd! Ja czytałam post tej znajomej na insta i ona najpierw wspominała, że "Marriage for On" podobało jej się bardziej. A potem pisze o nowej książce, że nie wiedziała iż jest tomem drugim. Nie dodała co jest pierwszym, więc założyłam, że 'Marriage' :P

cedar napisał(a):To chyba sprobuje jak juz odkopie sie z erotykow. Bo obkupilam sie jakos tak w erotyki, to po takiej dawce przyda mi sie cos nieerotycznego. ;)

Jakie erotyki kupiłaś i które są spoko? :D

Avatar użytkownika
 
Posty: 1469
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 19 stycznia 2024, o 14:54

Papaveryna napisał(a):Jakie erotyki kupiłaś i które są spoko? :D

Znaczy się to romanse ze scenkami, żadne typu "365 dni" czy inne treści, które doprowadziłyby mnie do wymiotów. Więc nazwałam to erotykiem, ale nie wiem, czy to poprawne. :haha:
Mam ten "Nie w jego typie" i zastanawiam się teraz, czy ja nadal powinnam to czytać. Bo dużo jestem w stanie zrozumieć i przełknąć w imię romansu, ale nie dalszego dążenia autorki do sparowania bohaterów po tym, co właśnie nastąpiło. Głównie teraz czuję niesmak. :/

Do tego Penelope Ward "Crush" i 2 części Brittany Cherry z serii "Kompas". Wprawdzie moje pierwsze zetknięcie z tą autorką zakończyło się rozejściem w przeciwnych kierunkach, ale jak kupowałam 4 książki to wychodziło jakieś 9 zł za jedną, więc uznałam, że yolo.
Jeszcze nie czytałam, doniosę, czy są godne uwagi.
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 10049
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 20 stycznia 2024, o 12:47

gosiurka napisał(a):
kejti napisał(a):no właśnie dla mnie jak narazie słabe ale może się rozkręci :red:


Kejti to jest kryminał zupełnie inny niż Chrisa.
Sam początek, rzeczywiście jest dość nudny, no bo umarła celebrytka i w zasadzie "sama sobie winna" a potem jest śledztwo, w zasadzie niczego nie oczekuje się od tego śledztwa, ale z każdą rozmową poznajemy Lolę...
Dla mnie super było studium osobowości, co doprowadziło do jej śmierci, psychologia i jak autorka fajnie to poprowadziła.

początek to tragedia, trzy godziny nudy :P potem zaczyna się robić ciekawie i fajnie łączą się kropki :P denerwuje mnie trochę lektor (Maciej Stuhr) bardzo nie lubię jak lektor próbuje zmieniać głos w zależności kto mówi. Została mi końcówka ale to już w poniedziałek dokończę ;)
cedar napisał(a):Wróciłam, nikt mnie miotłą nie pogonił. A zatem - dorwałam po taniości "Nie w jego typie" Cory Reilly.
Pierwszy raz stykam się z tą autorką, nie wiem czego do końca oczekiwać. Póki co mi się podoba. Założenie jest wytarte na wszystkie strony - ona dziewica, on przelatuje przez wszystko co ma kieckę i nie zwiewa na drzewo. Oczywiście jest bosko przystojny. Ale po pierwsze - bohaterka ma charakter i doskonale czyta się wymianę uszczypliwości między tą dwójką. A po drugie panna ma nieco więcej kilogramów niż top modelka. Niby jej to przeszkadza, ale chyba tak do końca nie, a facetowi oczy wciąż zjeżdżają niżej niż jej twarz (wiecie o czym mówię). Zobaczę co dalej, czyta się fajnie.

nie wiedziałam, że Reilly napisała taką serię, czytałam jej tylko mafię. Od siebie polecę Słodka pokusa Cora Reilly, tutaj też się wpasuje do wyzwania 2024, co do sporej różnicy wieku jakby ktoś chciał :D z tego co czytałam, to Nie w jego typie jest zupełnie czymś innym, nie ma porównania do dobrych książek o mafii więc polecam dać jeszcze szansę :D
Karina32 napisał(a):Dam znać, pewnie :)

Ja w ogóle gdzieś widziałam info, że to jest trochę twór wynikły ze współpracy AI z autorką. Podobno AI wymyśliło bohaterów i zarys fabuły dla wydawnictwa, a oni wybrali autora, który to potem złoży do kupy.

też z chęcią przeczytam opinie, ciągle to się wszędzie pojawia ale to chyba dopiero pierwsza część?
co do drugiej części wypowiedzi, o jaaa, niczym pisanie piosenek przez innych xD

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1469
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 20 stycznia 2024, o 19:12

"Nie w jego typie" jest o rugbyście i jego asystentce i ostatecznie bardzo nie polecam tej książki.
Mafijne romanse to nie moja bajka, nie chcę ich nawet dotykać. :/
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 10049
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 20 stycznia 2024, o 19:46

Słodka pokusa jest trochę inna, można nazwać to takim spin-off'em, już polecałam to osobom które nie lubią tego motywu i stwierdziły że rzeczywiście dobre :) więc zapamiętaj tytuł, może kiedyś Cię coś pokusi :D

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1469
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 21 stycznia 2024, o 11:47

Okeeeeej :D

Wzięłam się za Penelope Ward "Crush". Do tej pory czytałam tę autorkę wyłącznie w pakiecie z Vi Keeland i te duetowe książki bardzo mi się podobały. Ciekawam jak autorka wypadnie w pojedynkę.
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 10049
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 21 stycznia 2024, o 11:55

ooo a ja kiedyś czytałam właśnie w duecie i czułam kiedy ta Penelope pisała, kompletnie mi nie podeszła :P

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1469
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 21 stycznia 2024, o 12:45

Na razie mi jeszcze nie podpadła. ;) Ocenię całość jak skończę.
W duecie polecam "Park Avenue" - wprawdzie końcówka na górnym C, ale książkę świetnie się czytało.
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 40160
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 21 stycznia 2024, o 12:50

Muszę sobie zapisać
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 7715
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 21 stycznia 2024, o 21:12

Chciałam się zabrać za To hate to Adam Connor, ale dowiedziałam się, że to druga część serii, a pierwsza to Pokochać Jasona, całe szczęście było na Legimi. To moje pierwsze spotkanie z autorką, na razie jest fajnie.
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4895770/pokochac-jasona
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40160
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 21 stycznia 2024, o 22:32

Zapisuje sobie
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 7715
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 21 stycznia 2024, o 22:39

Aniołku napiszę co i jak po przeczytaniu. Adama Connora mam i mogę pożyczyć. :angel:
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 4766
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 22 stycznia 2024, o 08:30

kejti napisał(a):też z chęcią przeczytam opinie, ciągle to się wszędzie pojawia ale to chyba dopiero pierwsza część?
co do drugiej części wypowiedzi, o jaaa, niczym pisanie piosenek przez innych xD


Na razie jestem w połowie i jest doooobrze :bigeyes: Bohaterowie są ciekawi. Historia przewidywalna do bólu, ale napisana jest naprawdę nieźle. A odkąd weszły smoki to już w ogóle :yes:
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 40160
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 22 stycznia 2024, o 12:05

gosiurka napisał(a):Aniołku napiszę co i jak po przeczytaniu. Adama Connora mam i mogę pożyczyć. :angel:


Chętnie bym przygarnęła, nie mam pomysłu na czytanie.
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 22 stycznia 2024, o 12:38

Moje pierwsze spotkanie z Penelope Ward nie było udane, dopiero po kilku w duecie dałam jej jeszcze jedną szansę. Niektóre bywają nawet niezłe, np. „Gdy skończy się sierpień”.


W końcu dorwałam „Zbuntowanego króla” Kennedy Ryan, a także mam już „Drobnym drukiem” Lauren Asher :-D
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 4766
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 22 stycznia 2024, o 12:42

A w temacie, chyba polecę po serii w audiobooku, bo i tak nie ma nic ciekawego na EmpikGo :hihi:

Obrazek

Oto on – inkwizytor i sługa boży. Człowiek głębokiej wiary.
Minęło tysiąc pięćset lat, od kiedy Jezus zszedł z krzyża, utopił we krwi Jerozolimę i zdobył Rzym. Światem rządzą inkwizytorzy.
Czarnoksiężnicy odprawiają bluźniercze rytuały, demony zstępują na świat, czarownice knują mroczne intrygi. A temu wszystkiemu musi przeciwstawić się Mordimer. Madderdin - człowiek, którego serce jest tak gorące jak ogień stosów, na które posyła swe ofiary.
Czuwa nad tym, by Twoja wiara była czysta. Strzeże Twych myśli przed zgorszeniem. Śledzi Twe uczynki, abyś nie zgrzeszył. A jeśli przyjdzie taka potrzeba, ofiaruje Ci bolesną rozkosz stosu.
Najbardziej wstrząsająca i bluźniercza wizja w historii polskiej fantastyki!
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 1469
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 22 stycznia 2024, o 23:44

Uch... serdecznie nie znoszę Piekary, ani jego tworów, ani jego jako osoby.
Ale wiem, że ma fanów, którym jego twórczość się podoba, więc miłego słuchania.
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czytamy i rozmawiamy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość