Teraz jest 16 czerwca 2024, o 06:36

Ulubieńcy miesiąca

...o wszystkim: co nas irytuje, a co zachęca do lektury, co czytamy teraz, a co mamy w planach

2024: WŁAŚNIE CZYTAM...

Ulubieńcy roku!Ulubieńcy miesiąca!

Bonus: Nasze Liczniki Lektur w Kanonie Romansoholicznym!


Ostrzegamy! Kiepskie książki!Koszmar. Ale można przeczytaćWarto przeczytać?
Regulamin działu
Rozmowy o naszych aktualnych lekturach i książkowych inspiracjach.
Szerzej o gatunkach: dział ROMANS+ oraz dział 18+
Konkretniej o naszych listach czytelniczych: dział STATYSTYKI
Lektury wg pór roku i świąt: dział SEZON NA KSIĄŻKĘ
Avatar użytkownika
 
Posty: 6862
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:21

Post przez Alias » 15 sierpnia 2016, o 16:40

Tylko jedna pozycja przeczytana w lipcu:

Obrazek

GR
Przeciwieństwa się przyciagają... ona była złodziejka, on były policjant, obecnie prywatny detektyw. Wspólnie rozwiązują zagadkę z jej przeszłości.
Dobrze się czytało, muszę zajrzeć do pierwszej części, gdzie parą są siostra bohaterki i przyjaciel bohatera ;)
“I always knew I would fall in love with you, but you were never supposed to love me back"

Avatar użytkownika
 
Posty: 3217
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 16 sierpnia 2016, o 07:55

Z opóźnieniem, ale Ulubieńcy lipca:

The Laird Grace Burrowes:

Obrazek

tu recenzja, jedna z lepszych, IMHO, książek i serii Burrowes. Seria z przeczytanych przeze mnie serii Burrowes zdecydowanie najlepsza.

Laura Lee Guhrke i:

Obrazek

Poprawnie, ale bez szału, tu parę słów więcej na ten temat.
I bezapelacyjnie świetne dwie pozycje nowej (dla mnie) autorki:

Obrazek

Obrazek

tu recenzja.

I coś tylko po włosku, czyli "Małżeństwo z rozsądku".

Obrazek

Oklepany motyw, pobierają się z przyczyn merkantylnych, dla jej spadku, który ma umożliwić mu spłatę długów. Bohaterowie żywcem wzięci z serialu Dharma & Greg, tylko że akcja dzieję się w GB, on diuk, ona charakteryzatorka z teatru musicalowego, córka hipisów. Narracja w pierwszej osobie, naprzemiennie. Sympatyczne.
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Sierpień 2016

Post przez Duzzz » 1 września 2016, o 02:59

Sierpień 2016

Zapraszamy do spisywania swoich sierpniowych ulubieńców. :-D

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 2 września 2016, o 01:29

„Wielka namiętność” Jayne Ann Krentz – przyjemnie było sobie przypomnieć tę historię;
„His Witness” Vanessa Waltz – tego jeszcze nie było: bohater psychopata, ponadto w pewnej chwili nieoczekiwany pat w kwestii HEA, co było intrygujące;
„The Mechanic” Vanessa Waltz – trochę już na ten temat się wypowiadałam;
„Rywalki” Kiera Cass – niby oklepana tematyka, lecz było ciekawie, wspominałam;
„Trzeci grób na wprost” Darynda Jones – dobrze czyta, nawet mimo pewnych powtórzeń;
„Sold to the Hitman” Alexis Abbott – coś niedorzecznego chwilami, ale paradoksalnie to mnie bawiło;
„Występna dama” Jo Beverley – sensowny historyk, wspominałam;
„Wynajęta narzeczona” Amanda Quick – wciągnęła mnie ta opowieść, no i intrygujący bohater;
„Unrequited” Jen Frederick – w zasadzie mój typ miesiąca, gdyż nieoczekiwanie to zrobiło na mnie duże wrażenie.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 3054
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 2 września 2016, o 12:48

Sierpien to przede wszystkim dwa odkrycia genialnych autorek: Kimberley Freeman i Kristin Hannah. Freeman przeczytalam juz wszystko dostepne w jez polskim z pania Hannah mam nadzieje na dlugi i goracy romans bo wydala sporo ksiazek wiec dla mnie nie lada gradka...

Kristin Hannah "Otchłań"
=> cudo i moja wielka milosc po wsze czasy, nie wiem czy da sie lepiej napisac ksiazke o milosci, bije czolem przed pani geniuszem Kristin
Kimberley Freeman "Zatoka Latarni"
Kimberley Freeman "Wzgórze Dzikich Kwiatów"
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 1145
Dołączył(a): 9 lipca 2012, o 13:40
Ulubiona autorka/autor: J. Lindsey, SEP, J. Garwood, J. McNaught,Bishop

Post przez monia0303 » 2 września 2016, o 12:55

Z mojego sierpnia polecam Jacqueline Carey - Santa Olivia . Początek troszkę nudny (o matce bohaterki) ale później się rozwija ciekawie. Bohaterkę poznajemy od niemowlęcia po skończenie 18 lat. Historia nietypowa i ciekawa. Szkoda że tom 2 nie został w Polsce wydany :(
Ps. pozycja z pokroju literatury postapokaliptycznej.
Więcej niż wczoraj, mniej niż jutro.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 2 września 2016, o 13:10

Mam „Santa Olivia”, lecz stale bywa mi nie po drodze…
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2255
Dołączył(a): 17 listopada 2015, o 13:02
Lokalizacja: mazowieckie
Ulubiona autorka/autor: Montgomery, Palmer, Roberts

Post przez montgomerry » 2 września 2016, o 20:16

Tajemnice Amy Snow
http://slowemmalowane.blogspot.com/2016 ... -snow.html

Marianna

http://slowemmalowane.blogspot.com/2016 ... ianna.html

Żona plantatora herbaty
http://slowemmalowane.blogspot.com/2016 ... rbaty.html

z nieromansowych to Londyn w czasach Sherlocka Holmesa oraz Podróż do Anglii

Avatar użytkownika
 
Posty: 10210
Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Lokalizacja: biblioteka
Ulubiona autorka/autor: hm...

Post przez KatiaBlue » 2 września 2016, o 21:41

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
- "Marianna" Magdalena Wala - książkę doceniam za wszystkie najmniejsze smaczki historyczne. Bardzo przyjemny romans historyczny z nutką sensacji. Nie sposób się nudzić
- "Powietrze, którym oddycha" Brittainy C. Cherry - objawienie, dzięki tej książce odkryłam autorkę. Wzruszająca, emocjonalny rollercoaster, ale życiowa.
- "Kochając pana Danielsa" Brittainy C. Cherry - New Adult, równie wzruszający i emocjonalny i życiowy. Innych książek ta autorka nie pisze...
- "Art&Soul" Brittainy C. Cherry - Mam napisać znów to samo? Dobra. Wzruszające, emocjonalne i życiowe

Avatar użytkownika
 
Posty: 6414
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 2 września 2016, o 22:12

Nierówny ten miesiąc był, ale stanowczo lepszy niż poprzednie. Kilka fajnych tytułów i garstka jakichś dziwadeł, których wspominać nie będę.
Jewel E. Ann One - perełka. Przezabawny romans dziewczyny bez nogi i futbolisty. Później robi się ciut poważniej, ale początek cudeńko. Olbrzymi plus za fajnego bohatera.
Vi Keeland Bossman - kolejny zabawny romans, z jeszcze fajniejszym bohaterem.
Joanna Wylde Reaper's Fire - wymieniam tylko dla zasady, że przeczytałam, bo właściwie już nie wiele pamiętam. Nie umywa się do tomu pierwszego serii i z tematyką gangu motocyklowego ma niewiele wspólnego.
Herbert G. Jenkins Patricia Brent, Spinster - zaczęłam czytać tę książkę jeszcze w lipcu ale jakoś tak zeszło i skończyłam w siepniu, ale nie znaczy to, że to kiepska lektura, wręcz przeciwnie. Książka pochodzi, jeśli mnie pamięć nie myli, z 1918 roku i jest zabawną historią pewnej starej panny, która by utrzeć nosa swoim współlokatorom udaje, że ma narzeczonego. Przyparta do muru prosi o pomoc zupełnie obcego faceta co tylko wyjdzie jej na dobre. Staroświecka, zabawna opowieść.
Remigiusz Mróz Immunitet - niewątpliwie mój hit miesiąca; cieszę się, że udało mi się nim zakończyć wakacje. No i tak sobie myślę, że z Mroza mógłby być fajny pisarz romansów :lol:

Avatar użytkownika
 
Posty: 30721
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 3 września 2016, o 15:51

zdecydowanie Brittany C.Cherry i jej książki...Nie potrafię powiedzieć,która z nich jest najlepsza,ale są to książki,które będę pamiętała długo i na pewno do nich wrócę.
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 3 września 2016, o 16:01

HITY SIERPNIOWE

Przede wszystkim i na sam początek:
Obrazek
  • Magic Shifts Ilona Andrews
Co prawda jest to 8 tom serii, ale wymiata. Naprawdę, wyrywa z butów. Czas spędzony z tą książką był zdecydowanie za krótki, przeczytałabym jeszcze z dziesięć takich i byłoby mi mało ;)

Obrazek
  • Jesienne Zauroczenie Lisa Kleypas
Drugi tom serii Wallflowers, chyba lepszy od poprzednika. Cudowni bohaterowie, klimat, szczypta magii ;) Bosko.

Obrazek
  • Czego pragnie mężczyzna Sabrina Jeffries
Lubię Jeffries a tu jest ona w najwyższej formie. Bohaterka z jajami, bohater z charakterem i ach ta ich przygoda ;)

Obrazek
  • Marianna Magdalena Wala
Nie mogło braknąć w hitach książki naszej Romy ;)
świetnie spędzony czas, porywająca historia, bohaterowie autentyczni do pokochania. Zresztą, coś więcej tu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 5 września 2016, o 08:19

Liberty, znasz bloga Redeeming Qualities? Nieocenione źródło przy szukaniu staroci typu Patricia Brent ;) Zresztą ta książka też tam była zrecenzowana: https://redeemingqualities.wordpress.co ... -spinster/
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 6414
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 5 września 2016, o 16:57

A nie znałam! Dzięki, Agreście :*

Avatar użytkownika
 
Posty: 3879
Dołączył(a): 28 grudnia 2015, o 10:41
Lokalizacja: Tarnów
Ulubiona autorka/autor: Gabriel Garcia Marquez

Post przez Szczypta_Kasi » 5 września 2016, o 17:27

U mnie na pudle w tym miesciącu:
3. "Pierwszy dotyk ognia" Jeaniene Frost
2. "Jesienne zauroczenie" Lisa Kleypas
i bezkonkurencyjna:
1. "Marianna" Magdalena Wala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 6 września 2016, o 19:45

WRZESIEŃ 06
Raczej nie planowałam, ale stanęłam pod ścianą i zupełnie nie wiem, gdzie można tę książkę polecić.
Do którego działu pasuje?
Obrazek
Zupełnie nie znana mi autorka. Pożyczona z biblioteki dla dzieci i młodzieży, a więc młodzieżowa. Bohaterka ma 12, a więc można byłoby podciągnąć pod jakiś NA. Ale, ale... Ja najchętniej umiejscowiłabym ją w dziale obyczajowym. Bo tematyka typowo obyczajowa. Zawirowania ludzkiego życia, świat tworzony przez dorosłych, popełniane błędy i ich konsekwencje. Co z tego jest młodzieżowego? Może oko 12-latki, bo to ona opowiada całą historię. To przez jej spojrzenia widzimy świat dorosłych, o niej samej w kontekście fabularnym nie ma zbyt wiele. Ona samą siebie przedstawia w obrazie emocji, zderzenia jej wyobrażeń z rzeczywistym światem. Odważna i wnikliwa. I tą wnikliwością dziecka dostrzega to, czego nie widzą dorośli.
Poleciłabym ją czytelnikom ciekawym oka nastolatki (trzeba przyznać, że czasami może zbyt dorosłego) w świecie dorosłych. Można zastanowić się kiedy sami utraciliśmy ten typ widzenia. Bo podejrzewam, że jednak go mieliśmy :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 2284
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Roma » 6 września 2016, o 20:08

Nawet nie wiedziałam, że mamy taki topic.
I moja Marianna w ulubionych :bigeyes:

Dziękuję :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 7640
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 9 września 2016, o 17:07

Muszę w tym miesiącu przeczytać :smile:
W moich sierpniowych hitach panują polki :smile:

Mój typ to Bonda Okularnik druga część z serii Saszy Załuskiej, trochę inna niż pierwsza część, równie dobra i pokazuje jak historia kołem się toczy, nasze decyzje, dobre czy złe po wielu latach mogą się odbić, świetna książka. :bigeyes:


Drugi typ to Magdalena Kubasiewicz - Spalić Wiedźmę, mimo pewnych braków , bardzo dobrze się czytało i traktuję to jako wprowadzenie do serii w której będzie się działo :-D

Z romansów spodobała mi się polecanko Kowbojki nieznanej mi wcześniej autorki Maggie Osborne o kobietach które potrafią myśleć i walczyć o życie :smile:
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 11 września 2016, o 20:01

Zbiorczo lipiec i sierpień 2016.

Na pierwszym miejscu Inconsolable Ainslie Paton.

Obrazek

Paton jak zwykle chadza swoimi ścieżkami, stylistycznie i fabularnie. Tym razem romans miejskiej urzędniczki i... bezdomnego. Ale oczywiście czytelnik dość szybko orientuje się, że ta bezdomność jest dość nietypowa, a sama książka nie jest wcale o wychodzeniu z bezdomności, a o wychodzeniu z pourazowych zaburzeń. Brzmi jak niezliczona liczba romansów, ale Paton ugryzła temat z zupełnie innej strony. Dla mnie - przekonujący bardzo portret bohatera wraz z całym jego pokręconym myśleniem. Ciekawa lektura, jeśli zdarza wam się zastanawiać nad wpływem, jaki mamy na życie innych i na odpowiedzialność, jaką mamy w życiu, prywatnym i zawodowym.

Dalsze miejsca nienumerowane i bez opisów ;)

Obrazek Obrazek Obrazek
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Wrzesień 2016

Post przez Duzzz » 1 października 2016, o 19:47

Wrzesień 2016

Zapraszamy do spisywania wrześniowych ulubieńców. :-D

Avatar użytkownika
 
Posty: 2255
Dołączył(a): 17 listopada 2015, o 13:02
Lokalizacja: mazowieckie
Ulubiona autorka/autor: Montgomery, Palmer, Roberts

Post przez montgomerry » 1 października 2016, o 19:57

Ach, mam łatwo tym razem :)

Julia Quinn, Kocham Cię z dziesięciu powodów :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 3217
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 2 października 2016, o 09:22

Wrzesień:

Obrazek

Fajne, choć relacje między bohaterami opisane dość letnio.

Obrazek

Stara, dobra dramatoza. McNaught nie rozczarowuje, nawet jeśli bohaterowie są anachroniczni.

Obrazek

It's official. Lubię Burrowes.
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6414
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 2 października 2016, o 17:10

We wrześniu za dużo nie czytałam, ale przerobiłam serię Enoch o Sam Jellicoe i gorąco polecam. Przeczytałam też Willing Victim: Remastered McKenny, czyli lekką przeróbkę historii którą bardzo lubię. Przeróbka za wiele nie wniosła ale też nic nie popsuła. Wolę jednak wersję pierwszą bo była jakby subtelniejsza, mniej dopowiedziana i jakby zgrabniejsza.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 2 października 2016, o 20:52

U mnie tradycyjnie...

Obrazek

The Eye of Love Kolejna świetna powieść Margery Sharp. Uwielbiam jej styl: elegancki, mądry... i prześmiewczy. Oj wyśmiewa swoich bohaterów, ale robi to z sercem, no i ostatecznie serwuje im szczęśliwe zakończenia. Tym razem na swoje HEA poczekać musiała frapująca para. Ona - chuda, niezbyt atrakcyjna czterdziestolatka, posiadaczka dziewięcioletniej siostrzenicy - prawdopodobnie najbardziej rzeczowego dziecka pod słońcem. On - przy kości, niezbyt atrakcyjny pięćdziesięciolatek, posiadacz matki, która wie czego chce. Od 10 lat mają płomienny romans i są dla siebie wszystkim, miłością i skończonymi pięknościami. Jednak problemy finansowe i mocno trzymająca pantofel matka sprawiają, że nasz bohater musi zaręczyć się z inną... Kończy więc swój namiętny romans i oboje zaczynają cierpieć katusze ;)
Książka jest z 1957, a ja się zastanawiam ile jest jeszcze takich pereł, których pewnie nigdy nie odkryję...


Obrazek

I znów ulubieniec z kategorii 'kolejnych'. Jeannie Lin ma świetne pióro, dobre oko do subtelnych emocji i rzadko mnie w związku z tym rzadko mnie zawodzi. W The Jade Temptress spotykamy bohaterów znanych już z The Lotus Palace: piękną i sławną kurtyzanę Mingyu i mrukliwego, zamkniętego w sobie posterunkowego Wu Kaifenga (ok, zapewne posterunkowy to niezbyt udane określenie w kontekście średniowiecznych Chin ;) ). Spotykają się po raz kolejny w kryzysowej sytuacji - ktoś brutalnie zamordował protektora Mingyu i ta boi się, że podejrzenie padnie na nią. I Mingyu, i Wu Kaifeng to ewidentnie dorosłe i dojrzałe postaci - i przyznam, że z przyjemnością o takich się czyta.


I na koniec honorowe wyróżnienie dla Artistic License Elle Pierson, o której to książce pisałam już tu.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 3 października 2016, o 11:13

Liberty napisał(a):przerobiłam serię Enoch o Sam Jellicoe i gorąco polecam.

Chyba dojrzałam do powtórki, bo bardzo Ci zazdroszczę, że jesteś z nią na świeżo.
Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czytamy i rozmawiamy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość