Teraz jest 24 czerwca 2024, o 15:48

2024: Właśnie czytam...

...o wszystkim: co nas irytuje, a co zachęca do lektury, co czytamy teraz, a co mamy w planach

2024: WŁAŚNIE CZYTAM...

Ulubieńcy roku!Ulubieńcy miesiąca!

Bonus: Nasze Liczniki Lektur w Kanonie Romansoholicznym!


Ostrzegamy! Kiepskie książki!Koszmar. Ale można przeczytaćWarto przeczytać?
Regulamin działu
Rozmowy o naszych aktualnych lekturach i książkowych inspiracjach.
Szerzej o gatunkach: dział ROMANS+ oraz dział 18+
Konkretniej o naszych listach czytelniczych: dział STATYSTYKI
Lektury wg pór roku i świąt: dział SEZON NA KSIĄŻKĘ
Avatar użytkownika
 
Posty: 9924
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 25 maja 2024, o 08:35

cedar napisał(a):Kejti, koniecznie daj później znać czy fajne. Po serii z "Arystokratką" Bočeka tęskno mi kapkę za absurdalnym czeskim humorem. :prosi:

Czytając uświadomiłam sobie, że historia świnek ma drugie dno, że na świecie zawsze znajdzie się ktoś kto jest ponad nas, ktoś kto ma na nas wpływ i nie możemy nic na to poradzić. Nie mniej przyznam, że głównie skupiłam się na samych świnkach i wracaniu myślami do dzieciństwa, bo taką świnkę też miałam.
Lektor jest naprawdę dobry, do połowy nawet miałam ubaw ale im dalej, tym bardziej mina mi rzedła (trochę zaczął niefajnie cudować z tymi świnkami). Niemniej ciekawa lektura, coś innego niż normalnie czytam.

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 177
Dołączył(a): 24 marca 2023, o 00:02
Ulubiona autorka/autor: Emily Henry, Jane Austen, Susan Elizabeth Philips

Post przez pannazlosnica » 25 maja 2024, o 16:41

Wzięłam to wyzwania

Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 9924
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 25 maja 2024, o 18:56

który podpunkt?

u mnie też pod wyzwanie, gdzie jest komunikacja przez internet

Pan zły numer Lynn Painter
Obrazek

edit: to też pod wyzwanie :)

Wehikuł czasu Herbert George Wells
Obrazek

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 177
Dołączył(a): 24 marca 2023, o 00:02
Ulubiona autorka/autor: Emily Henry, Jane Austen, Susan Elizabeth Philips

Post przez pannazlosnica » 26 maja 2024, o 13:53

Kejti . Książka z motywem podróży w czasie. Tylko kurde, nie sprawdziłam, że to młodzieżówka i trochę liczyłam, że będzie jednak nieco bardziej "dorosła'. Ale ogólnie jest ok, choć główna bohaterka na początku strasznie wkurza.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9924
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 26 maja 2024, o 15:44

to jest książka must read u mnie :D więc i tak miałam przeczytać :D

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 177
Dołączył(a): 24 marca 2023, o 00:02
Ulubiona autorka/autor: Emily Henry, Jane Austen, Susan Elizabeth Philips

Post przez pannazlosnica » 26 maja 2024, o 16:17

Ja za to teraz nie wiem, za co się zabrać. Tyle dodane na półce w Legimi, a jak trzeba coś wybrać, to nic do mnie nie przemawia

Avatar użytkownika
 
Posty: 9924
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 26 maja 2024, o 17:08

zrób sobie karteczki w słoiku i losuj, kiedyś mi się sprawdzało :D

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28460
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 27 maja 2024, o 00:30

Mam już w metaforycznym ręku A Fate Inked in Blood (czyli Los zapisany krwią) Danielle L. Jensen i bonusowo, bo w pakiecie było, Heartless Hunter (czyli Szkarłatną ćmę) Kristen Ciccarelli, ale to chyba zacznę równo w czerwcu...
Ćmę... wzięłam, bo jednak pierwszoosobówka w Losie... mnie trochę przeraża.

Na razie chwila wytchnienie, bo - może trochę zbyt przykręcone ale urocze - Fake Dates and Fanged Mistakes Alice Winters się sprawdza: wampiry, wilkołaki, pudle, króliczki, i jeden z moich ulubionych typów bohaterów czyli wilkołak-słoneczko ^_^ (czyli ten drugi w ducie grumpy-sunshine).
Ale to jest jednak trzepnięty baran, no :P na razie ładnie się komponuje z wampirzym partnerem (a ja fanką wampirów w klasycznej odsłonie <zimny typ> nie jestem na ogół). Ogólnie wampir tutaj to totalny trol... :hyhy:
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 4731
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 27 maja 2024, o 07:32

gosiurka napisał(a):a zakończenie?
Czy jest takie że krzyczy się z żalu, bo nie ma tomu drugiego?


Tak, zdecydowanie takie jest zakończenie :hihi: Ale druga część się już pisze i będzie chyba gdzieś na początku przyszłego roku :)
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 1391
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 27 maja 2024, o 15:31

Pierwszoosobowa narracja u Jensen mi nie wadziła. Bardziej mi przeszkadzał brak pomyślunku w pewnej sprawie, no i trop w tej samej sprawie był dla mnie boleśnie oczywisty. Poza tym to co wyszło na końcu zostanie zapewne wyjaśnione w następnym tomie (robię co mogę, by nie spoilerować, więc nie powiem, z końcówką której innej książki mi się skojarzyło ;) ).
Ale poza tym super książka, czekam na dalszy ciąg.
I rzucam się na "Rozgrywkę królowej" Elizabeth Fremantle. :mrgreen:
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 7642
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 27 maja 2024, o 22:24

Karina, to ja poczekam aż będzie data premiery 3 tomu. Znam autorkę i bardzo lubię i wiem jak boli brak następnej części.

A w temacie Ludka Skrzydlewska i Demon snów
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5112700/demon-snow
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2661
Dołączył(a): 4 sierpnia 2012, o 17:06
Lokalizacja: BB
Ulubiona autorka/autor: Nora Roberts

Post przez aniazlipca » 28 maja 2024, o 01:03

Skończyłam Szkarłatną Ćmę Kristen Ciccarelli i Bezsilną Lauren Roberts....i chyba będę musiała się zarać to co zgromadziłam na półce na Legimi...
“Mercy laughed. “You have to excuse them—boys suffer from an incurable disability.”
“What?”
“Testosterone.”

Nalini Singh, Branded by Fire

Avatar użytkownika
 
Posty: 4731
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 28 maja 2024, o 07:35

gosiurka napisał(a):Karina, to ja poczekam aż będzie data premiery 3 tomu. Znam autorkę i bardzo lubię i wiem jak boli brak następnej części.


Ta seria to dylogia, więc na szczęście nie będzie trzeba czekać jeszcze na 3 :-D
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 1391
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 28 maja 2024, o 07:37

aniazlipca napisał(a):Skończyłam Szkarłatną Ćmę Kristen Ciccarelli i Bezsilną Lauren Roberts....i chyba będę musiała się zarać to co zgromadziłam na półce na Legimi...

I jak ta "Bezsilna"? Był straszny boom na tę książkę, ale tytuł mi brzmi jak brazylijski serial i odrzuca. hmmm
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 7642
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 28 maja 2024, o 11:47

Super. Dziękuję Karino tja

Wykańczam zaczęte i nie skończone książki w tym miesiącu czyli Naznaczona A Bishop i Szybki szmal Ćwirleja obie naprawdę dobre książeczki.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2661
Dołączył(a): 4 sierpnia 2012, o 17:06
Lokalizacja: BB
Ulubiona autorka/autor: Nora Roberts

Post przez aniazlipca » 28 maja 2024, o 18:47

cedar napisał(a):
aniazlipca napisał(a):Skończyłam Szkarłatną Ćmę Kristen Ciccarelli i Bezsilną Lauren Roberts....i chyba będę musiała się zarać to co zgromadziłam na półce na Legimi...

I jak ta "Bezsilna"? Był straszny boom na tę książkę, ale tytuł mi brzmi jak brazylijski serial i odrzuca. hmmm

Całkiem, całkiem...takie slow burn. Chyba bardziej mi się podobała niż Szkarłatna, aczkolwiek jest sporych rozmiarów i trochę się ciągnęło...
Tak naprawdę czytało się szybko, ale nie wiem co mam myśleć na koniec... :mysli:

Jestem w lekkim impasie teraz jeśli chodzi o czytanie...za dużo opcji i brak zdecydowania....
“Mercy laughed. “You have to excuse them—boys suffer from an incurable disability.”
“What?”
“Testosterone.”

Nalini Singh, Branded by Fire

Avatar użytkownika
 
Posty: 40006
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 29 maja 2024, o 10:18

Obrazek
Lucas Titan był paskudnym, bogatym palantem, który żelazną pięścią rządził własnym życiem i swoim imperium. Wszystko musiał mieć pod kontrolą — zarówno siebie, jak i otoczenie. Z biegiem lat stał się brutalny, przyzwyczaił się, że każde jego polecenie jest natychmiast spełniane. Na pewno nie był typem rycerza ratującego damę w potrzebie. Raczej czarnym charakterem. I bardzo mu odpowiadało, że świat dostrzegał przede wszystkim jego blizny i antypatyczne zachowanie.

Czego z pewnością nie można było powiedzieć o ślicznej, seksownej Yve Santos. Była upartą twardzielką, wysoko ceniła sobie niezależność. Nigdy nie uchylała się od walki i zawsze prezentowała imponującą pewność siebie. Nawet wtedy, gdy jej świat, który odbudowała z takim trudem, miał właśnie runąć. Sytuacja stawała się groźna, jednak Yve postanowiła się nie poddawać i dalej robić swoje.

Lucas od pierwszej chwili rozumiał, że to nie przypadek zetknął go z tą wspaniałą dziewczyną. Pociągała go jak żadna inna kobieta. I on obudził w Yve dzikie pożądanie. Ale ona niczego od niego nie chciała. Żadnej pomocy. A przecież to, czego obawiała się najbardziej, zbliżało się nieuchronnie i bezlitośnie...
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 9924
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 30 maja 2024, o 07:23

Aniołku daj znać czy dobre, jaki stopień pikanterii i czy można czytać poza kolejnością :prosi:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40006
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 30 maja 2024, o 11:24

Wiesz że ja nie jestem najlepsza w tych cenach bo ja zawsze uważam że trzeba czytać wszystko, ale postaram się
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 1391
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 30 maja 2024, o 17:36

aniazlipca napisał(a):Całkiem, całkiem...takie slow burn. Chyba bardziej mi się podobała niż Szkarłatna, aczkolwiek jest sporych rozmiarów i trochę się ciągnęło...
Tak naprawdę czytało się szybko, ale nie wiem co mam myśleć na koniec... :mysli:

Hmm... to w sumie nic pilnego, mogę przeczytać kiedyś tam.
Mam kilka rzeczy pozaczynane, ale co z tego? Zaczęłam "Dwór cierni i róż", sprawdzę o co ten szał ;)

Edit: czy to jest jakiś retelling Kopciuszka??? Bo mamy zapracowaną do imentu główną bohaterkę, matka nie żyje, ojciec... wprawdzie się nie ożenił ponownie, ale jest równie użyteczny co ojciec Kopciuszka. No i mamy dwie starsze wredne (i leniwe jak nieboskie stworzenia) siostry.
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 2661
Dołączył(a): 4 sierpnia 2012, o 17:06
Lokalizacja: BB
Ulubiona autorka/autor: Nora Roberts

Post przez aniazlipca » 31 maja 2024, o 00:06

Cedar 1 część była dla mnie jak retelling Pięknej i Bestii, ale zniszczyli mi ten motyw w kolejnych....za to uwielbiam Nestę i o niej mogłaby pisać Maas :hihi:

Siedzę w jakiś powtórkach...
“Mercy laughed. “You have to excuse them—boys suffer from an incurable disability.”
“What?”
“Testosterone.”

Nalini Singh, Branded by Fire

Avatar użytkownika
 
Posty: 1391
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 31 maja 2024, o 06:27

Chyba już doszłam do "Pięknej i bestii" - brzydka bestia wlecze bohaterkę do swojego leża, pardon, zamczyska.
Nesta jeszcze będzie? Hmm. Nie wiem, czy się z tego cieszyć. Nie znosze rozpieszczonych, krytykanckich bachorów. Ta trzecia siostra też będzie?
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 7642
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 31 maja 2024, o 11:18

Trzecia siostra się pisze ponoć ma być na początku 2025 roku, a Nesta zyskuje z następnymi częściami.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 3218
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 31 maja 2024, o 16:15

Po parodniowej niemocy czytelniczej i odrzucaniu wszystkiego, co zaczynałam, postanowiłam po prostu poczekać na nową Angelę Marsons:

Obrazek

Finally we’re playing a game. A game that I have chosen. I give one last push of the roundabout and stand back. 'You really should have played with me,’ I tell her again although I know she can no longer hear.

Late one summer evening, Detective Kim Stone arrives at Haden Hill Park to the scene of a horrific crime: a woman in her sixties tied to a swing with barbed wire and an X carved into the back of her neck.

The victim, Belinda Evans, was a retired college Professor of Child Psychology. As Kim and her team search her home, they find an overnight bag packed and begin to unravel a complex relationship between Belinda and her sister Veronica.

Then two more bodies are found bearing the same distinctive markings, and Kim knows she is on the hunt for a ritualistic serial killer. Linking the victims, Kim discovers they were involved in annual tournaments for gifted children and were on their way to the next event.

With DS Penn immersed in the murder case of a young man, Kim and her team are already stretched and up against one of the most ruthless killer’s they’ve ever encountered. The clues lie in investigating every child who attended the tournaments, dating back decades.

Faced with hundreds of potential leads and a bereaved sister who is refusing to talk, can Kim get inside the mind of a killer and stop another murder before it’s too late?
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2661
Dołączył(a): 4 sierpnia 2012, o 17:06
Lokalizacja: BB
Ulubiona autorka/autor: Nora Roberts

Post przez aniazlipca » 31 maja 2024, o 22:52

cedar napisał(a):Chyba już doszłam do "Pięknej i bestii" - brzydka bestia wlecze bohaterkę do swojego leża, pardon, zamczyska.
Nesta jeszcze będzie? Hmm. Nie wiem, czy się z tego cieszyć. Nie znosze rozpieszczonych, krytykanckich bachorów. Ta trzecia siostra też będzie?

tak Nesta będzie jeszcze. I nie uważam jej za rozpieszczoną i krytanckiego bachora :-D to wszystko jest opisane z perspektywy Feyre a ona z każdą książką traciła u mnie w oczach, a wręcz uważam ją za rozpieszczonego, krytykanciego bachora :twisted:

gosiurka napisał(a):Trzecia siostra się pisze ponoć ma być na początku 2025 roku, a Nesta zyskuje z następnymi częściami.

Ja lubiłam Nestę od początku i wiedziałam, że jest w niej coś więcej :-D za to jej siostry :facepalm:

staram się zmobilizować do czytania ale mi nie idzie....
“Mercy laughed. “You have to excuse them—boys suffer from an incurable disability.”
“What?”
“Testosterone.”

Nalini Singh, Branded by Fire

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czytamy i rozmawiamy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości