Teraz jest 25 czerwca 2024, o 08:20

2024: Właśnie czytam...

...o wszystkim: co nas irytuje, a co zachęca do lektury, co czytamy teraz, a co mamy w planach

2024: WŁAŚNIE CZYTAM...

Ulubieńcy roku!Ulubieńcy miesiąca!

Bonus: Nasze Liczniki Lektur w Kanonie Romansoholicznym!


Ostrzegamy! Kiepskie książki!Koszmar. Ale można przeczytaćWarto przeczytać?
Regulamin działu
Rozmowy o naszych aktualnych lekturach i książkowych inspiracjach.
Szerzej o gatunkach: dział ROMANS+ oraz dział 18+
Konkretniej o naszych listach czytelniczych: dział STATYSTYKI
Lektury wg pór roku i świąt: dział SEZON NA KSIĄŻKĘ
 
Posty: 331
Dołączył(a): 11 czerwca 2019, o 21:58
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Laurens/Krentz/Quick/Castle/McNaught

Post przez Agusia » 6 marca 2024, o 11:08

gosiurka napisał(a):Którą? Wilcze ślady czy Przeczucie?

Generalnie Ludkę Skrzydlewska
Ostatnio edytowano 25 marca 2024, o 00:33 przez Agusia, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
 
Posty: 7642
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 6 marca 2024, o 18:12

Ok, jak na początek jest fajnie, niestety nie miałam dużo czasu na czytanie, ale za to najbliższe dni.... :hyhy:

Co już wiem to jeżeli chodzi o Przeczucie, jest jeden minus, jest za krótka, jestem w połowie, a dopiero się rozkręca :ermm:
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9924
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 7 marca 2024, o 20:29

kontynuuje to cudowne słuchowisko :lovju:

Sezon burz Andrzej Sapkowski
Obrazek

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40006
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 8 marca 2024, o 10:24

Obrazek

Nazywam się Mercedes Athena Thompson Hauptman.
Mam tylko dwie supermoce – umiem zmienić się w kojota i naprawić każdego Volkswagena. Ale mam niecodziennych przyjaciół i wspiera mnie stado wilkołaków. Na szczęście, bo wygląda na to, że tym razem będę potrzebowała pomocy ich wszystkich.

Wieki temu magiczne istoty mieszkały w Podgórzu, czarodziejskiej krainie. Ta jednak zatrzasnęła przed nimi swe podwoje. Pradawni pozostawili po sobie wielkie zamki i skarbce pełne magicznych artefaktów. Porzucili swoich więźniów i pupili. Pozostawione samym sobie stwory zaczęły swobodnie grasować w Podgórzu siejąc chaos i spustoszenie. Przeżyły tylko te najbardziej zabójcze.

Teraz jeden z tych więźniów przedostał się z magicznej krainy do naszego świata. Żyje, by siać chaos i
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 9924
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 8 marca 2024, o 20:00

powtórka? niby mam dostać paczkę w poniedziałek ale taniaksiazka nawet jeszcze jej nie nadała, ostatnio coś dają ciała z terminami ale aż tak mi nie zależy bo i tak od razu się za to nie wezmę więc poczekam :P

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40006
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 8 marca 2024, o 20:49

Chce sobie przypomnieć przed kolejną częścią :bigeyes:
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 7642
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 9 marca 2024, o 20:43

Przeglądałam bibliotekę na Legimi i wpadł mi w oko Predator od RuNyx i jak zaczęłam w południe tak zaraz skończę, naprawdę ciekawie napisana historia i na pewno sięgnę po następną część o Dante i Amarze.

Obrazek

Kiedy zderzą się nienawiść, namiętność i tajemnice z przeszłości, dojdzie do wybuchu, który pochłonie ich bez litości.

Tristan Caine to anomalia. Jako jedyny członek niezwykle groźnej rodziny mafijnej niepowiązany z nią krwią stanowi zagadkę dla wszystkich – jego umiejętności są niezrównane, moralność wątpliwa, a motywy nieznane. Jest zabójczy i doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

Podobnie jak Morana Vitalio, genialna córka rywalizującej rodziny. To, co Caine robi z bronią, Morana robi z komputerami. Kierowana wynikami prywatnego śledztwa dziewczyna infiltruje dom Caine’a z zamiarem zabicia mężczyzny.

W mroku czai się na nich jednak coś gorszego. I pomimo wrogości tylko oni mogą z tym walczyć.

Poznaj pierwszy tom wciągającej serii Dark Verse autorstwa Runyx, gdzie moralność jest szara, a człowieczeństwo wątpliwe. „Predator” to historia pełna brutalności i mroku, idealna dla wszystkich fanów i fanek romansów mafijnych z wątkiem enemies to lovers.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 219
Dołączył(a): 15 kwietnia 2013, o 17:58
Lokalizacja: kraków
Ulubiona autorka/autor: austen/quinn/lindsey/sep/cabot

Post przez izkaa12 » 10 marca 2024, o 18:04

Zaczynam Przeciwieństwa się przyciągają Chloe Liese, historia inspirowana Wiele hałasu o nic .

Obrazek
Is it possible for home to be a person and not a place?


lubimy czytać

Avatar użytkownika
 
Posty: 6414
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 10 marca 2024, o 18:26

gosiurka napisał(a):Przeglądałam bibliotekę na Legimi i wpadł mi w oko Predator od RuNyx i jak zaczęłam w południe tak zaraz skończę, naprawdę ciekawie napisana historia i na pewno sięgnę po następną część o Dante i Amarze.
[/i]


Drugi tom jest jeszcze o Tristanie i Morenie, dopiero trzeci jest o Amarze i Dantem. Jeszcze nie dorwałam polskiego tłumaczenia, mam nadzieję, że jest ok.

Skończyłam "Asystentkę złoczyńcy". Fajniutkie, ale nie wiem czy sięgnę po kontynuację. Wolałabym POV Żaby w koronie :lol:

Avatar użytkownika
 
Posty: 7642
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 10 marca 2024, o 20:01

Dzięki Liberty :)

Ja się wzięłam za wykańczanie serii, okazało się że mam sporo nie skończonych, a zostały mi tylko ostatnie tomy. W tygodniu skończyłam Aurorę Teagarden, teraz słucham Tylko pocałunek od Denise Hunter
Obrazek

Plany Rileya Callahana, aby wyznać swojej przyjaciółce długo skrywane uczucie, rozsypują się, gdy Afganistan drastycznie zmienia jego życie.

Riley wolał obóz szkoleniowy w armii niż przyglądanie się, jak wyśniona dziewczyna zakochuje się w jego bracie. Po roku Paige jest już wolna, a Riley decyduje się po powrocie zdobyć jej serce.

Wszystko to jednak rozpada się, gdy wybuch miny czyni z niego kalekę na całe życie. Nagle Paige staje się nieosiągalnym marzeniem – ponieważ jego zdaniem zasługuje na coś więcej niż inwalidę. Riley postanawia się wycofać, aby nie niszczyć życia jej ani sobie.

Tymczasem okazuje się, że okres rekonwalescencji musi spędzić w domu Paige. Dziewczyna z radością bierze na siebie opiekę nad swoim serdecznym przyjacielem. Riley niewiarygodnie szybko zaczyna funkcjonować samodzielnie, lecz im więcej czasu upływa, tym bardziej widać, że żarty i uśmiech są przykrywką dla udręczonej duszy.

Mijają tygodnie i uczucia Paige zaczynają się zmieniać. Czyżby nieświadomie poszukiwała zamiennika dla nieudanego związku ze starszym Callahanem?

A co z Rileyem? Czy będzie w stanie przyjąć bezinteresowną miłość?


Piękna pełna uczuć historia.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 10 marca 2024, o 23:19

:czyta2: „Zła krew” Sally Green – ciekawe podejście do tematu.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6414
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 11 marca 2024, o 20:10

Zaczęłam "Bride" Ali Hazelwood i póki co jest bardzo dobrze :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 2661
Dołączył(a): 4 sierpnia 2012, o 17:06
Lokalizacja: BB
Ulubiona autorka/autor: Nora Roberts

Post przez aniazlipca » 11 marca 2024, o 23:30

Bourbon Bliss Claire Kingsley, Lucy Score
“Mercy laughed. “You have to excuse them—boys suffer from an incurable disability.”
“What?”
“Testosterone.”

Nalini Singh, Branded by Fire

Avatar użytkownika
 
Posty: 9924
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 12 marca 2024, o 19:13

sporo już nie pamiętam ale co tam

Żniwa dusz Patricia Briggs
Obrazek

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40006
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 13 marca 2024, o 09:49

Czekam na wrażenia :bigeyes:
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 9924
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 13 marca 2024, o 16:34

jak na razie jest cudnie, tylko kilkadziesiąt stron a :moe: :love: te emocje związane z więzią watahy :bigeyes: dlaczego nie ma więcej takich pisarzy, przeczytałabym nawet po angielsku, baaa nawet po niemiecku! jeśli byłabym pewna że to dostane :wryyy:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 7642
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 13 marca 2024, o 19:12

Jakoś ciężko mi było się zabrać za dobroci co leżą przy łóżku, i zaczęłam
jedną z ulubionych autorek w nowej odsłonie : Agnieszka Brückner - Pięknym za nadobne

Obrazek

Savannah Sarandon -Spencer z pozoru wiedzie szczęśliwe i pełne dostatku życie. Kobieta ma oddanego męża ¬– Adama, a także jest jedną z głównych spadkobierczyń imperium swojego ojca. Nikt, kto patrzy na nią z boku, nie uwierzyłby, jak bardzo nieszczęśliwa jest w obecnym związku i życiu.
Gdy podczas swoich urodzin Sav poznaje Jayce’a Woodsa, ma wrażenie, że mężczyzna ją zna i czegoś od niej oczekuje. Czegoś, czego nie powinien, a już na pewno nie od zamężnej kobiety.
A jednak kolejna kłótnia z mężem i przymusowy wyjazd sprawiają, że z pomocą Woodsa Savannah poznaje głęboko skrywane i wielce niewygodne tajemnice Adama. Tajemnice, które mogą pomóc jej uwolnić się od męża, a także odpłacić mu pięknym za nadobne.
Tylko czy Jayce w tej bajce to naprawdę rycerz w lśniącej zbroi, czy może jednak zły wilk, który widzi w tym wszystkim swój interes?


Książka mocno się zaczyna. Mąż to naprawdę kawał s.....
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2661
Dołączył(a): 4 sierpnia 2012, o 17:06
Lokalizacja: BB
Ulubiona autorka/autor: Nora Roberts

Post przez aniazlipca » 13 marca 2024, o 22:23

Dziś nic nie czytam, tylko oglądam tenisa. Za to jutro odbieram z Empiku Iron Flame i Bezsilną więc szykuje się czytelniczy weekend :wesoły:
“Mercy laughed. “You have to excuse them—boys suffer from an incurable disability.”
“What?”
“Testosterone.”

Nalini Singh, Branded by Fire

Avatar użytkownika
 
Posty: 1391
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 13 marca 2024, o 22:38

Uprzejmie donoszę, że "Diuna" zadziałała i kryzys czytelniczy chwilowo mam zażegnany.

Więc ja i najnowsza powieść Ali Hazelwood spędzamy razem dużo czasu i dobrze się bawimy.
Uwielbiam Hazelwood, może już wspominałam? :mrgreen: Ona mnie tak cudownie bawi, a jednocześnie jej bohaterowie zajmują się konkretnymi rzeczami i dowiaduję się czym, nie jakimiś nieokreślonymi "projektami".
Super się czyta.
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 14 marca 2024, o 00:23

„Skomplikowana miłość” T.L. Swan – niespotykany punkt wyjścia, lecz temat chyba przerasta autorkę. A tak przy okazji, lecąc do innego stanu, potrzebny jest paszport? hmmm
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 4731
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 14 marca 2024, o 09:03

gosiurka napisał(a):Jakoś ciężko mi było się zabrać za dobroci co leżą przy łóżku, i zaczęłam
jedną z ulubionych autorek w nowej odsłonie : Agnieszka Brückner - Pięknym za nadobne

Książka mocno się zaczyna. Mąż to naprawdę kawał s.....


Napiszesz później coś więcej na temat tej książki? :prosi: Korygowałam jej 1 albo 2 książki i ma całkiem fajne pióro.

Księżycowa Kawa napisał(a):„Skomplikowana miłość” T.L. Swan – niespotykany punkt wyjścia, lecz temat chyba przerasta autorkę. A tak przy okazji, lecąc do innego stanu, potrzebny jest paszport? hmmm


Z tego, co zauważyłam, to ta autorka ma strasznie słabą redakcję/korektę książek (oryginalnych) i w każdej są jakieś takie głupoty :zalamka:
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 3218
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 14 marca 2024, o 09:38

Zaczęłam ostatni tom serii:

Obrazek

Callahan
I’m the Kane brother everyone gossips about behind closed doors.
Trust fund brat. Washed-up athlete. High-functioning alcoholic.
No one knows the real me but her.
Lana Castillo—my childhood best friend and the only woman I ever loved.
When I broke her heart six years ago, I promised to never return to Lake Wisteria.
I kept my word until my grandfather’s will changed everything.
To receive my inheritance, I was tasked with spending a summer at the family lake house before selling it.
The request was simple in theory until my entire plan blew up on the very first day.
Turns out Lana doesn’t just live at the house, but she claims to own it, too.

Alana
Falling in love with Callahan Kane was a mistake.
He told me so before destroying my heart and our friendship six summers ago.
When he promised never to come back, I foolishly believed him.
But then Cal showed up again, intending to sell his grandfather’s lake house.
The biggest flaw in his plan?
My name is on the deed.
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1391
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 14 marca 2024, o 15:05

Księżycowa Kawa napisał(a):„Skomplikowana miłość” T.L. Swan – niespotykany punkt wyjścia, lecz temat chyba przerasta autorkę. A tak przy okazji, lecąc do innego stanu, potrzebny jest paszport? hmmm

Paszport na podroz z jednego stanu do drugiego??? :zalamka:
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 40006
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 14 marca 2024, o 17:17

kejti napisał(a):jak na razie jest cudnie, tylko kilkadziesiąt stron a :moe: :love: te emocje związane z więzią watahy :bigeyes: dlaczego nie ma więcej takich pisarzy, przeczytałabym nawet po angielsku, baaa nawet po niemiecku! jeśli byłabym pewna że to dostane :wryyy:


Oj prawda

Księżycowa Kawa napisał(a):„Skomplikowana miłość” T.L. Swan – niespotykany punkt wyjścia, lecz temat chyba przerasta autorkę. A tak przy okazji, lecąc do innego stanu, potrzebny jest paszport? hmmm

Tak samo jak u nas miedzy województwami
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 7642
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 14 marca 2024, o 20:29

Karino proszę, moja opinia
o Pięknym za nadobne Agnieszki Brückner.

a w temacie zainteresowała mnie ta książka
Stella Tack - Black Bird Academy. Zabij Mrok
Obrazek

Drugiego takiego miejsca jak Black Bird Academy ze świecą szukać. To właśnie tu, na jednej z nowojorskich wysp, kształci się egzorcystów, których głównym zadaniem jest ściganie i unicestwianie istot z mroku.

Kiedy Leaf Young odzyskuje przytomność w lochach Akademii, nie wierzy własnym uszom: długowłosy typ o imieniu Falco oznajmia jej, że jej ciałem zawładnął demon, i to tuż po tym, jak wbił jej nóż w samo serce!

Falco, jeden z najbardziej skutecznych i bezwzględnych tropicieli demonów, jest zafascynowany Leaf. Dotychczas żadnemu człowiekowi opętanemu przez demona nie udało się zachować kontroli nad własnym ciałem i umysłem. I dlatego Akademia składa dziewczynie propozycję: odzyska wolność, ale tylko jeśli zgodzi się przejść szkolenie na egzorcystkę.

Falco ma być jej partnerem i przewodnikiem. Przebiegły demon w głowie dziewczyny nie daje jednak za wygraną i Leaf nie zawsze wie, kogo słuchać.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czytamy i rozmawiamy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości