Teraz jest 8 września 2024, o 01:36

2024: Właśnie czytam...

...o wszystkim: co nas irytuje, a co zachęca do lektury, co czytamy teraz, a co mamy w planach

2024: WŁAŚNIE CZYTAM...

Ulubieńcy roku!Ulubieńcy miesiąca!
Bonus: Nasze Liczniki Lektur w Kanonie Romansoholicznym!


Ostrzegamy! Kiepskie książki!Koszmar. Ale można przeczytaćWarto przeczytać?
Regulamin działu
Rozmowy o naszych aktualnych lekturach i książkowych inspiracjach.
Szerzej o gatunkach: dział ROMANS+ oraz dział 18+
Konkretniej o naszych listach czytelniczych: dział STATYSTYKI
Lektury wg pór roku i świąt: dział SEZON NA KSIĄŻKĘ
Avatar użytkownika
 
Posty: 40160
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 12 stycznia 2024, o 20:11

Obrazek
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 7715
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 12 stycznia 2024, o 20:37

Kawo masz rację, mam sporo do nadrobienia, bo cały rok był ciężki jeżeli chodzi o czytanie, ale teraz wchodzą same.
Księżniczkę mafii skończyłam ogólnie ok, dobra, plus jest parę wątków inaczej napisanych, ale nie porwała mnie.

Wróciłam do ukochanej serii Vampirów w Ameryce od D.B. Reynolds i jestem w trakcie 10 tomu Chrystian :czyta2:

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/275143/christian

Aniołku :sweet_kiss: muszę też coś od Garwood powtórzyć.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40160
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 13 stycznia 2024, o 00:14

Polecam, mam ostatnio ciężki czas, a ta Pani poprawia mi humor
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 10049
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 13 stycznia 2024, o 08:10

gosiurka napisał(a):Na Tik Toku bardzo reklamowana była czy tam jest Mafijna księżniczka Roxany Zalewskiej , mam za sobą 1/3 książki i jest ok, ale na razie nic nie urywa.

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5090958 ... siezniczka

nie warto się kierować tik tokiem, przereklamowane :ermm:

gosiurka, aż spojrzałam na czym poprzestałam u Reynolds i widzę, że 14 cześć która mnie nie porwała... został mi Antonio więc zapiszę sobie i zaliczę podpunkt "Książka - Twój powrót do znanej serii, której nie skończyłaś" :D

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 7715
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 13 stycznia 2024, o 19:00

Kejti Christian też nie jest super, ale bardzo szybko się czyta, w tej części jest mniej spisków itp, tylko miłość i pożądanie od pierwszego usłyszenia :shades: , tak czy siak kocham autorkę i będę czytać dalej :P
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 10049
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 13 stycznia 2024, o 19:52

jasne, rozumiem jak najbardziej :D

postanowiłam ruszyć z książkami które wiszą już dosyć długo na półce "teraz czytam"

Pożerca E. Raj
Obrazek
„Pożerca” to przygodowe fantasy z elementami steampunka i romansu, książka dla wszystkich, którzy doceniają niepokorne bohaterki, odkrywanie zagadek przeszłości, specyficzne poczucie humoru i... narrację pierwszoosobową!

Zepsuta, sarkastyczna księżniczka zostaje zmuszona opuścić pełną skandali stolicę elfiego imperium i rozpocząć życie na bezludnym pograniczu. Tam, oprócz hord dzikich orków, znajdują się także ruiny potężnej cywilizacji, której twórcy zniknęli z ich świata na moment przed wielką katastrofą. Ale ta została tylko na chwilę opóźniona. Teraz w centrum apokaliptycznych wydarzeń znajdzie się bardzo rozpieszczona salonowa arystokratka, której jedynym sprzymierzeńcem okaże się tajemniczy więzień, przedstawiciel barbarzyńskich orków – rasy bezlitośnie pogardzanej przez wszystkie szanujące się wielkomiejskie elfy! Jednak uprzedzenia sięgają bardzo głęboko… Być może nienawiści nie da się pokonać, nawet w obliczu nieuchronnej zagłady?

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 14 stycznia 2024, o 03:00

Zgubiłam się i nie pamiętam, na jakim tomie skończyłam czytać cykl D.B. Reynolds...
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 16 stycznia 2024, o 00:56

:czyta2: „Skandal” Amanda Quick i Emily jest tak urzekająco wyrachowana w dążeniu do celu :bigeyes:
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 3228
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 16 stycznia 2024, o 10:53

Zaczęłam:

Obrazek

A London heiress rides out to the wilds of the English countryside to honor a marriage of convenience with a mysterious and reclusive stranger. Tall, dark, and dour, the notorious Captain Jasper Blunt was once hailed a military hero, but tales abound of his bastard children and his haunted estate in Yorkshire. What he requires now is a rich wife to ornament his isolated ruin, and he has his sights set on the enchanting Julia Wychwood. For Julia, an incurable romantic cursed with a crippling social anxiety, navigating a London ballroom is absolute torture. The only time Julia feels any degree of confidence is when she’s on her horse. Unfortunately, a young lady can’t spend the whole of her life in the saddle, so Julia makes an impetuous decision to take her future by the reins—she proposes to Captain Blunt. In exchange for her dowry and her hand, Jasper must promise to grant her freedom to do as she pleases. To ride—and to read—as much as she likes without mascuA London heiress rides out to the wilds of the English countryside to honor a marriage of convenience with a mysterious and reclusive stranger. Tall, dark, and dour, the notorious Captain Jasper Blunt was once hailed a military hero, but tales abound of his bastard children and his haunted estate in Yorkshire. What he requires now is a rich wife to ornament his isolated ruin, and he has his sights set on the enchanting Julia Wychwood. For Julia, an incurable romantic cursed with a crippling social anxiety, navigating a London ballroom is absolute torture. The oline interference. He readily agrees to her conditions, with one provision of his own: Julia is forbidden from going into the tower rooms of his estate and snooping around his affairs. But the more she learns of the beastly former hero, the more intrigued she becomes…
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 10049
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 16 stycznia 2024, o 11:33

u mnie kryminał (audiobook) Rowling, ciekawe jak u niej z taką tematyką :mysli:

Wołanie kukułki Robert Galbraith
Obrazek

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 7715
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 16 stycznia 2024, o 16:34

Tyle czasu temu czytałam, ale i tak pamiętam, bardzo dobrze, dla mnie jeden z lepszych kryminałów.
W grudniu w prezencie kupiłam sobie całą serię. :red:
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 10049
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 16 stycznia 2024, o 18:55

no właśnie dla mnie jak narazie słabe ale może się rozkręci :red:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28576
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 16 stycznia 2024, o 21:49

Przeczytałam właśnie rzecz słabo zredagowaną (bo selfpublishing) ale wciąż... kurcze, jednak się da przeczytać, jeśli sama historia ma odpowiednie elementy, rytm, podejście do świata skonstruowanego :D

Równolegle wpadłam na klasyczne YA, ale to fantastyka romansowa, gdzie bohaterowie niby mają 20+ (to powinno być NA ale nie oszukujmy się), zarazem wszyscy zachowują się co najmniej mało dojrzale z dużą dawką angstu, ech :hahaha:
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 7715
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 16 stycznia 2024, o 22:36

kejti napisał(a):no właśnie dla mnie jak narazie słabe ale może się rozkręci :red:


Kejti to jest kryminał zupełnie inny niż Chrisa.
Sam początek, rzeczywiście jest dość nudny, no bo umarła celebrytka i w zasadzie "sama sobie winna" a potem jest śledztwo, w zasadzie niczego nie oczekuje się od tego śledztwa, ale z każdą rozmową poznajemy Lolę...
Dla mnie super było studium osobowości, co doprowadziło do jej śmierci, psychologia i jak autorka fajnie to poprowadziła.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 17 stycznia 2024, o 01:20

Ostatnio zastanawiałam się, czy nie powtórzyć „Wołanie kukułki” i nie sięgnąć po dalsze tomy...
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 7715
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 17 stycznia 2024, o 16:28

Ja dość dobrze pamiętam Kukułkę (przynajmniej tak myślę :shades: )
Skończyłam polecankę od Tully i nie mogę się zabrać jakoś, za inną książkę w końcu zaczęłam opowiadanie z Uniwersum Wampirów z Ameryki.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 20984
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 17 stycznia 2024, o 17:57

Kończę Liz Carlyle "Diabeł wcielony" i w międzyczasie podczytuję Diana Wynne Jones "Ruchomy zamek Hauru".
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 231
Dołączył(a): 15 kwietnia 2013, o 17:58
Lokalizacja: kraków
Ulubiona autorka/autor: austen/quinn/lindsey/sep/cabot

Post przez izkaa12 » 17 stycznia 2024, o 20:01

Obrazek

Pierwszą część przeczytałam w jedno popołudnie, ale ta część dłuży mi się, jestem w połowie i czytam po to żeby skończyć, a nie dlatego, że aż tak mnie interesuje.
Is it possible for home to be a person and not a place?


lubimy czytać

Avatar użytkownika
 
Posty: 28576
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 17 stycznia 2024, o 23:37

Kawka napisał(a):i w międzyczasie podczytuję Diana Wynne Jones "Ruchomy zamek Hauru".

No no, to czekam na wrażenia ^_^

Chwila romansowego oddechu (YA zwykle powoduje u mnie potrzebę zmiany klimatów :P
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 1469
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 18 stycznia 2024, o 09:03

Wróciłam, nikt mnie miotłą nie pogonił. A zatem - dorwałam po taniości "Nie w jego typie" Cory Reilly.
Pierwszy raz stykam się z tą autorką, nie wiem czego do końca oczekiwać. Póki co mi się podoba. Założenie jest wytarte na wszystkie strony - ona dziewica, on przelatuje przez wszystko co ma kieckę i nie zwiewa na drzewo. Oczywiście jest bosko przystojny. Ale po pierwsze - bohaterka ma charakter i doskonale czyta się wymianę uszczypliwości między tą dwójką. A po drugie panna ma nieco więcej kilogramów niż top modelka. Niby jej to przeszkadza, ale chyba tak do końca nie, a facetowi oczy wciąż zjeżdżają niżej niż jej twarz (wiecie o czym mówię). Zobaczę co dalej, czyta się fajnie.
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 4766
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 18 stycznia 2024, o 09:46

Chyba spróbuję tego, zobaczymy o co ten cały szał w SM:

Obrazek

Smok bez swojego jeźdźca cierpi. Jeździec bez swojego smoka ginie. (Artykuł Pierwszy, Ustęp Pierwszy, Kodeks Jeźdźców Smoków)
Oto brutalny, elitarny świat wojskowej uczelni dla jeźdźców smoków autorstwa bestsellerowej autorki Rebekki Yarros!
Dwudziestoletnia Violet Sorrengail miała trafić do Kwadrantu Skrybów i wieść spokojne życie pośród książek i historii. A teraz głównodowodząca, znana również jako jej bezkompromisowa matka, nakazała Violet dołączyć do setek kandydatów pragnących zostać elitą Navarry – jeźdźców smoków.
Kiedy jednak nie grzeszysz wzrostem, a twoje ciało jest kruche, śmierć czyha tuż za rogiem… ponieważ smoki nie wiążą się z „kruchymi” ludźmi. One ich eliminują.
Smoków chętnych do wytworzenia więzi jest mniej niż kadetów, toteż większość chce zabić Violet, aby zwiększyć swoje szanse. Reszta życzy jej śmierci przez to, kim jest jej matka – na przykład Xaden Riorson, najpotężniejszy i najbardziej bezwzględny dowódca skrzydła w Kwadrancie Jeźdźców.
Violet będzie musiała polegać na swoim sprycie i inteligencji, żeby przetrwać.
Mimo to z każdym mijającym dniem tocząca się na granicach wojna się zaostrza i zbiera coraz większe żniwa, a bariery chroniące królestwo słabną. Co gorsza Violet zaczyna podejrzewać, że dowódcy ukrywają przed wszystkimi straszną tajemnicę.
Przyjaciele, wrogowie, kochankowie… wszyscy uczęszczający do Wojskowej Uczelni w Basgiacie mają swój cel, ponieważ jeśli już się tam znajdziesz, możesz opuścić ją na dwa sposoby… albo ją ukończysz, albo umrzesz.
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 1469
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 18 stycznia 2024, o 09:55

Mnie kolezanka zniechecila do tej ksiazki. Mowila, ze bohaterka doprowadzala ja do skrajej irytacji. Daj znac, co sadzisz. :D
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 4766
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 18 stycznia 2024, o 10:25

Dam znać, pewnie :)

Ja w ogóle gdzieś widziałam info, że to jest trochę twór wynikły ze współpracy AI z autorką. Podobno AI wymyśliło bohaterów i zarys fabuły dla wydawnictwa, a oni wybrali autora, który to potem złoży do kupy.
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 20984
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 18 stycznia 2024, o 11:36

Fringilla napisał(a):
Kawka napisał(a):i w międzyczasie podczytuję Diana Wynne Jones "Ruchomy zamek Hauru".

No no, to czekam na wrażenia ^_^

Chwila romansowego oddechu (YA zwykle powoduje u mnie potrzebę zmiany klimatów :P


Uwielbiam anime więc byłam ciekawa powieści.
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 1469
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 18 stycznia 2024, o 14:43

Karina32 napisał(a):Dam znać, pewnie :)

Ja w ogóle gdzieś widziałam info, że to jest trochę twór wynikły ze współpracy AI z autorką. Podobno AI wymyśliło bohaterów i zarys fabuły dla wydawnictwa, a oni wybrali autora, który to potem złoży do kupy.


O nie... chyba wlasnie skreslilam te ksiazke ostatecznie...
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czytamy i rozmawiamy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości