Teraz jest 28 września 2024, o 20:54

2024: Właśnie czytam...

...o wszystkim: co nas irytuje, a co zachęca do lektury, co czytamy teraz, a co mamy w planach

2024: WŁAŚNIE CZYTAM...

Ulubieńcy roku!Ulubieńcy miesiąca!
Bonus: Nasze Liczniki Lektur w Kanonie Romansoholicznym!


Ostrzegamy! Kiepskie książki!Koszmar. Ale można przeczytaćWarto przeczytać?
Regulamin działu
Rozmowy o naszych aktualnych lekturach i książkowych inspiracjach.
Szerzej o gatunkach: dział ROMANS+ oraz dział 18+
Konkretniej o naszych listach czytelniczych: dział STATYSTYKI
Lektury wg pór roku i świąt: dział SEZON NA KSIĄŻKĘ
Avatar użytkownika
 
Posty: 40180
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 12 lutego 2024, o 19:10

Obrazek
Haley ma wszystkiego dość. Przez całe swoje życie w sytuacjach stresowych się wycofywała. Pozwalała ludziom sobą pomiatać i przez ostatnie pięć lat znosiła wybryki pewnego sąsiada. Ale koniec z tym. Teraz Haley wreszcie postawi na swoim i pokaże, co o nim myśli. Opracowuje plan gry i obiecuje sobie, że nie zapomni, na co naprawdę stać jej wrednego sąsiada. Będzie czujna i waleczna.
Jason nie spodziewał się, że gdy zniszczy kwiaty sąsiadeczki, ta rzuci się na niego niczym Rambo. Co nie zmienia faktu, że właśnie wtedy naprawdę ją dostrzegł. I musiał przyznać, że całkiem mu się spodobało to, co zobaczył.
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 7730
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 12 lutego 2024, o 19:44

Wiesz, że Papli jeszcze nie czytałam, tzn tylko pierwszą część, ale tyle się śmiałam, że rodzina na mnie dziwnie się patrzyła, ale teraz jak mieszkam sama :hyhy:
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 224
Dołączył(a): 24 marca 2023, o 00:02
Ulubiona autorka/autor: Emily Henry, Jane Austen, Susan Elizabeth Philips

Post przez pannazlosnica » 12 lutego 2024, o 20:06

izkaa12 napisał(a):A mi udało się dorwać na Vinted 2 tom cyklu Pośredniczka od Meg Cabot i wracam do mojej ulubionej serii z młodzieńczych lat :D jak to się stało, że nigdy nie przeczytałam tej części z całego cyklu to nie mam pojęcia :bezradny:

Obrazek

OMG, ja kochałam "Pośredniczkę"! I zawsze żałowałam, że przynajmniej w moim gronie ta seria i "Dziewczyna Ameryki" cieszyły się mniejszą popularnością niż "Pamiętnik księżniczki".
Btw. jak obejrzałam ekranizacje "Pamiętnika księżniczki to miałam chyba z 13 lat i pamiętam, że w swoim dzienniku w 100 punktach napisałam rant dlaczego w porównaniu z książką film jest słaby :moe:

Avatar użytkownika
 
Posty: 1476
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 13 lutego 2024, o 00:25

Obrazek

Niesamowita historia inspirowana chińską kulturą.

Błyskotliwa młoda dziewczyna dostaje szansę na drugie życie.

Mingshin przechytrzyła trzech książąt, ponieważ chciała pomóc ukochanemu Renowi w zdobyciu korony. Jednak on ją zdradził. Przekonała się o tym, gdy leżała w kałuży własnej krwi u stóp schodów królewskiego pałacu.

Umierając, dziewczyna błagała bogów, aby cofnęli czas i dali jej okazję wszystko naprawić.

Jej modły zostały wysłuchane. Mingshin budzi się dwa lata wcześniej. Wówczas przyrzeka, że Ren nigdy nie zostanie królem, a ona już nigdy się nie zakocha.

Jednak obdarzony czarną magią dygnitarz zagraża pokojowi w jej królestwie, a żądny władzy Ren okazuje się bardziej zachłanny niż sobie wyobrażała.

Zrządzaniem losu Mingshin sprzymierza się z innym kandydatem do tronu, księciem Jiehem. Dziewczyna doskonale wie, że nie warto oddawać mu serca, lecz w gnieździe żmij, jakim jest królewski dwór, okazuje się, że tworzą świetny zespół. Czy uda jej się odwrócić katastrofę mającą miejsce w przeszłości? Czy będzie zdolna zaufać księciu, a może nawet go pokochać?


Nie wiem czemu skojarzyło mi się troche z k-dramą "Arang and the Magistrate", sprawdzam więc sobie, czy to będzie dobre.
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 232
Dołączył(a): 15 kwietnia 2013, o 17:58
Lokalizacja: kraków
Ulubiona autorka/autor: austen/quinn/lindsey/sep/cabot

Post przez izkaa12 » 13 lutego 2024, o 15:52

pannazlosnica napisał(a):
izkaa12 napisał(a):A mi udało się dorwać na Vinted 2 tom cyklu Pośredniczka od Meg Cabot i wracam do mojej ulubionej serii z młodzieńczych lat :D jak to się stało, że nigdy nie przeczytałam tej części z całego cyklu to nie mam pojęcia :bezradny:

Obrazek

OMG, ja kochałam "Pośredniczkę"! I zawsze żałowałam, że przynajmniej w moim gronie ta seria i "Dziewczyna Ameryki" cieszyły się mniejszą popularnością niż "Pamiętnik księżniczki".
Btw. jak obejrzałam ekranizacje "Pamiętnika księżniczki to miałam chyba z 13 lat i pamiętam, że w swoim dzienniku w 100 punktach napisałam rant dlaczego w porównaniu z książką film jest słaby :moe:



Boże, tak film to tragedia dla fanów książki :D Jak można było tak postać Michaela Moscovitza skopać to do dzisiaj się zadręczam :bezradny:
Is it possible for home to be a person and not a place?


lubimy czytać

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 14 lutego 2024, o 01:14

Liberty napisał(a):Miałam nie dać się wciągną w świat dark romansów i innych toksycznych a jednak wchodzą mi bardziej niż inne rzeczy. To chyba jakaś faza :bezradny:

A znasz „Konsekwencje pożądania” Aleathy Romig?



:czyta2: „Odkupienie diabła” Natasha Knight.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 3231
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 14 lutego 2024, o 07:35

Zaczęłam:
Obrazek
A dangerous alliance between a Vampyre bride and an Alpha Werewolf becomes a love deep enough to sink your teeth into in this new paranormal romance.

Misery Lark, the only daughter of the most powerful Vampyre councilman of the Southwest, is an outcast—again. Her days of living in anonymity among the Humans are over: she has been called upon to uphold a historic peacekeeping alliance between the Vampyres and their mortal enemies, the Weres, and she sees little choice but to surrender herself in the exchange—again...

Weres are ruthless and unpredictable, and their Alpha, Lowe Moreland, is no exception. He rules his pack with absolute authority, but not without justice. And, unlike the Vampyre Council, not without feeling. It’s clear from the way he tracks Misery’s every movement that he doesn’t trust her. If only he knew how right he was….

Because Misery has her own reasons to agree to this marriage of convenience, reasons that have nothing to do with politics or alliances, and everything to do with the only thing she's ever cared about. And she is willing to do whatever it takes to get back what’s hers, even if it means a life alone in Were territory…alone with the wolf.
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1476
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 14 lutego 2024, o 10:01

Daj znać jak to! Widziałam, że Ali napisała coś paranormalnego i ciekawam. Ale poczekam na polskie wydanie, bom leniwa ;)
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 14 lutego 2024, o 14:21

Też byłabym zainteresowana.


:czyta2: "Diabeł na Hawajach" Elizabeth O’Roark i jakoś szybko wciąga, lepiej niż "Grudzień drugich szans" Anna Langner.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 224
Dołączył(a): 24 marca 2023, o 00:02
Ulubiona autorka/autor: Emily Henry, Jane Austen, Susan Elizabeth Philips

Post przez pannazlosnica » 14 lutego 2024, o 18:07

Księżycowa Kawa napisał(a):Też byłabym zainteresowana.


:czyta2: "Diabeł na Hawajach" Elizabeth O’Roark i jakoś szybko wciąga, lepiej niż "Grudzień drugich szans" Anna Langner.

Czy jest tak dobry jak "Diabeł z Hollywood"? Bo dotąd tylko to czytałam tej autorki i boję się rozczarować.

U mnie aktualnie
Obrazek

Niby fajne, ale czegoś mi tak brakuje

Avatar użytkownika
 
Posty: 6429
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 14 lutego 2024, o 19:44

Księżycowa Kawa napisał(a):
Liberty napisał(a):Miałam nie dać się wciągną w świat dark romansów i innych toksycznych a jednak wchodzą mi bardziej niż inne rzeczy. To chyba jakaś faza :bezradny:

A znasz „Konsekwencje pożądania” Aleathy Romig?


Jeszcze nie czytałam, mam na liście. Dobre?

Avatar użytkownika
 
Posty: 21013
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 14 lutego 2024, o 19:47

Pamela Britton "Uwiedziona" :czyta2:
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 40180
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 14 lutego 2024, o 20:26

pannazlosnica napisał(a):
Księżycowa Kawa napisał(a):Też byłabym zainteresowana.


:czyta2: "Diabeł na Hawajach" Elizabeth O’Roark i jakoś szybko wciąga, lepiej niż "Grudzień drugich szans" Anna Langner.

Czy jest tak dobry jak "Diabeł z Hollywood"? Bo dotąd tylko to czytałam tej autorki i boję się rozczarować.

U mnie aktualnie
Obrazek

Niby fajne, ale czegoś mi tak brakuje

Nie tak dobra, jak wcześniejsze części, ale mi sie podobało.

Po kilku zagranicznych niewypałach,czas na ksiazke z autografem, wiem chwale się
Obrazek


Weronika wraz z dworkiem dziedziczy duży majątek. Jako miastowa nie ma pojęcia o funkcjonowaniu domu. Światło, woda, ogrzewanie, szambo czy komin to dla niej wyzwania. Liczyła na romans z weterynarzem lub leśnikiem, a zamiast tego znalazła się w samym środku morderstw i porwań. Wszyscy są podejrzani.

Czy znajdzie swoją miłość?
Czy poradzi sobie ze spadkiem po babci?
Czy pies pomoże jej rozwikłać kryminalne zagadki?
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 15 lutego 2024, o 15:48

Nie wiem, czy dobre określenie na „Konsekwencje pożądania” Aleathy Romig. Ale po pierwszym tomie przez trzy noce nie mogłam spać. A potem jeszcze okazało się, że wszystko poszło w innym kierunku. Ale wciągnęło i to mocno, a przy tym wciąż sobie dziwię się, że nawet wierzę w HEA po tym wszystkim. I trochę boję się brać za następne jej mroczne historie.


„Diabeł z Hollywood” podobał mi się, dobrze się czytało, ale nie zapadł mi w pamięci; dopiero po kilku wzmiankach w „Diabeł na Hawajach” co nieco skojarzyłam. Jest dobrze. Jeszcze nie skończyłam, ale „Diabeł na Hawajach” wydaje mi się ciekawszy i poniekąd nawet nie przeszkadza, że bohaterka daje sobą pomiatać praktycznie wszystkim, lecz bohater powoli naprowadza ją na właściwa ścieżkę.
A „Przeklęty kontrakt” dobrze wspominam.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28598
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 15 lutego 2024, o 16:04

Viperina napisał(a):Zaczęłam:
Obrazek

Też poproszę o opinię, mam i miałam zamiar zacząć (ale wpadło mi do feedu za dużo promo i jak zwykle lekko się zniechęciłam ;)

Robię sobie już kolejny raz powtórkę z Winging It duetu Kane/James, bo wreszcie dorwałam nowelkę-epilog świąteczny do opowieści i weszłam w tryb "przeżyjmy to jeszcze raz" ;)
Za mną ich Crushed Ice - premiera miesiąca. Trzymają formę :D
Zastanawiam się tez po raz kolejny, czy powinnam rozdzielać opowieści o 20latkach na NA i "zwykłe" romanse :P
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 6429
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 16 lutego 2024, o 21:26

Księżycowa Kawa napisał(a):Nie wiem, czy dobre określenie na „Konsekwencje pożądania” Aleathy Romig. Ale po pierwszym tomie przez trzy noce nie mogłam spać. A potem jeszcze okazało się, że wszystko poszło w innym kierunku. Ale wciągnęło i to mocno, a przy tym wciąż sobie dziwię się, że nawet wierzę w HEA po tym wszystkim. I trochę boję się brać za następne jej mroczne historie.


Dzięki za ostrzeżenie ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 10075
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 17 lutego 2024, o 12:21

Nocny Anioł napisał(a):Obrazek
Haley ma wszystkiego dość. Przez całe swoje życie w sytuacjach stresowych się wycofywała. Pozwalała ludziom sobą pomiatać i przez ostatnie pięć lat znosiła wybryki pewnego sąsiada. Ale koniec z tym. Teraz Haley wreszcie postawi na swoim i pokaże, co o nim myśli. Opracowuje plan gry i obiecuje sobie, że nie zapomni, na co naprawdę stać jej wrednego sąsiada. Będzie czujna i waleczna.
Jason nie spodziewał się, że gdy zniszczy kwiaty sąsiadeczki, ta rzuci się na niego niczym Rambo. Co nie zmienia faktu, że właśnie wtedy naprawdę ją dostrzegł. I musiał przyznać, że całkiem mu się spodobało to, co zobaczył.

i jak? :D mnie się bardzo podobało :D
pannazlosnica napisał(a):U mnie aktualnie
Obrazek
Niby fajne, ale czegoś mi tak brakuje

fajne to było ;)

u mnie reportaż ale chyba lepiej by się czytało niż słuchało, mam mieszane uczucia ale napewno książkę zapamiętam

Chłopki. Opowieść o naszych babkach Joanna Kuciel-Frydryszak
Obrazek
Autorka "Służących do wszystkiego" wraca do tematu wiejskich kobiet, ale tym razem to opowieść zza drugiej strony drzwi chłopskiej chałupy. Podczas, gdy Maryśki i Kaśki wyruszają do miast, by usługiwać w pańskich domach, na wsiach zostają ich siostry i matki: harujące od świtu do nocy gospodynie, folwarczne wyrobnice, mamki, dziewki pracujące w bogatszych gospodarstwach. Marzące o własnym łóżku, butach, szkole i o zostaniu panią. Modlące się o posag, byle „nie wyjść za dziada” i nie zostać wydane za morgi. Dzielące na czworo zapałki, by wyżywić rodzinę. Często analfabetki, bo „babom szkoły nie potrzeba”.

Nasze babki i prababki.

Joanna Kuciel-Frydryszak daje wiejskim kobietom głos, by opowiedziały o swoim życiu: codziennym znoju, lękach i marzeniach. Ta mocna, głęboko dotykająca lektura pokazuje siłę kobiet, ich bezgraniczne oddanie rodzinie, ale też pragnienie zmiany i nierówną walkę o siebie w patriarchalnym społeczeństwie.

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 7730
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 17 lutego 2024, o 12:47

Chłopki moja przyjaciółka poleca, w najbliższym czasie chciałabym posłuchać jej, tzn książki w wersji audio.
Czytam drugą część Inferno Julii Brylewskiej czyli Angel, autorka ma fajne pióro, płynnie się czyta, co mnie czasem.... jej brunet i brunetka, albo blondynka, które pojawiają się znacznie częściej niż imiona :yeahrite:

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4979493/angel
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 17 lutego 2024, o 16:17

Też to mnie dobija z tymi kolorami włosów, jakbym czytałam wypracowanie, a nie książkę :disgust: i jeszcze wciskanie na siłę kobietę/ częściej dziewczynę czy mężczyznę :roll:


:czyta2: "On One Condition" K. Bromberg
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 10075
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 18 lutego 2024, o 08:46

gosiurka napisał(a):Chłopki moja przyjaciółka poleca, w najbliższym czasie chciałabym posłuchać jej, tzn książki w wersji audio.

poleciłabym czytać, lektorka słabo czyta + jest sporo zdjęć więc jak słuchasz to Cie to ominie, ewentualnie można przejrzeć później ebooki.

skończyłam "Sztylet rodowy" Ruda i przyznam, że nieźle się bawiłam, pośmiałam, trafiła w moje poczucie humoru, na pewno będę kontynuować :D

A teraz długo oczekiwana książka (głównie ze względu na zachwalanie) więc teraz się boję, że się rozczaruje :hihi: opis mnie nie kusi ani trochę bo takich na pęczek ale zobaczymy

Królestwo Mostu Danielle L. Jensen
Obrazek

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 224
Dołączył(a): 24 marca 2023, o 00:02
Ulubiona autorka/autor: Emily Henry, Jane Austen, Susan Elizabeth Philips

Post przez pannazlosnica » 18 lutego 2024, o 20:13

Ja od jakiegoś czasu przymierzam się do "Chłopek", ale stosunkowo niedawno czytałam książkę tej autorki o służących i była dobra, ale trochę słabo zredagowana (dużo rzeczy się powtarzało). Liczę na to, że "Chłopki" będą lepsze

Avatar użytkownika
 
Posty: 40180
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 18 lutego 2024, o 21:08

kejti napisał(a):
Nocny Anioł napisał(a):Obrazek
Haley ma wszystkiego dość. Przez całe swoje życie w sytuacjach stresowych się wycofywała. Pozwalała ludziom sobą pomiatać i przez ostatnie pięć lat znosiła wybryki pewnego sąsiada. Ale koniec z tym. Teraz Haley wreszcie postawi na swoim i pokaże, co o nim myśli. Opracowuje plan gry i obiecuje sobie, że nie zapomni, na co naprawdę stać jej wrednego sąsiada. Będzie czujna i waleczna.
Jason nie spodziewał się, że gdy zniszczy kwiaty sąsiadeczki, ta rzuci się na niego niczym Rambo. Co nie zmienia faktu, że właśnie wtedy naprawdę ją dostrzegł. I musiał przyznać, że całkiem mu się spodobało to, co zobaczył.

i jak? :D mnie się bardzo podobało :D


Utknełam w połowie, nic mi się ostatnio nie podoba
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 28598
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 19 lutego 2024, o 00:01

pannazlosnica napisał(a):niedawno czytałam książkę tej autorki o służących i była dobra, ale trochę słabo zredagowana (dużo rzeczy się powtarzało)

Jeżeli coś mnie wpędza w depresyjny stan, to właśnie to.
A ja eksperymentuję z tytułem fantasy, który podobno pachnie trochę kategorią dark romance, czego raczej unikam (odstawiłam Dianę Palmer i klasyczne harlekiny nie bez przyczyny - dręczenie bohaterów przez autorki to ostatnimi laty nie dla mnie :smarkam:
Tag hate-to-love, allegedly.
Na razie mamy złamany nadgarstek, pozbawienie wolności i chłostę (taką w niefajnym stylu). No... :facepalm:
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 4770
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 19 lutego 2024, o 12:13

kejti - mam nadzieję, że Ci się spodoba :)


cedar napisał(a):Obrazek


Nie wiem czemu skojarzyło mi się troche z k-dramą "Arang and the Magistrate", sprawdzam więc sobie, czy to będzie dobre.


Dasz znać później, jak ta książka?




U mnie znowu fantasy:

Obrazek

W krainie, w której król zabronił oddawania czci bogom i nakazał wyplenienie wszelkich bóstw, bogobójcy mają pełne ręce roboty. Nie wszystkim podoba się taki stan rzeczy. Elogast, weteran wielkiej bitwy z bogami i przyjaciel monarchy, porzucił stan rycerski, żeby wieść spokojne życie w ustronnym miejscu i zapomnieć o wojennych koszmarach. Przeznaczenie pokrzyżuje mu jednak te plany - Elogast znowu będzie musiał chwycić za miecz.
Mieczem włada także Kissen, znamienita bogobójczyni, u której profesjonalizm przeplata się z osobistymi urazami wobec bóstw i ich wyznawców. Ich losy połączą się za sprawą pewnej dziewczynki, dziedziczki wysokiego rodu, która straciła dom i bliskich. Cała trójka wyruszy na pełną niebezpieczeństw wyprawę w towarzystwie bożka o zwierzęcych kształtach...
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

 
Posty: 356
Dołączył(a): 11 czerwca 2019, o 21:58
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Laurens/Krentz/Quick/Castle/McNaught

Post przez Agusia » 19 lutego 2024, o 13:38

Powtórzyłam sobie Ilona Andrews "Magia kąsa" a teraz czytam "Magia parzy", odblokowałam się!
:wesoły:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czytamy i rozmawiamy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość