Teraz jest 8 września 2024, o 01:30

2024: Właśnie czytam...

...o wszystkim: co nas irytuje, a co zachęca do lektury, co czytamy teraz, a co mamy w planach

2024: WŁAŚNIE CZYTAM...

Ulubieńcy roku!Ulubieńcy miesiąca!
Bonus: Nasze Liczniki Lektur w Kanonie Romansoholicznym!


Ostrzegamy! Kiepskie książki!Koszmar. Ale można przeczytaćWarto przeczytać?
Regulamin działu
Rozmowy o naszych aktualnych lekturach i książkowych inspiracjach.
Szerzej o gatunkach: dział ROMANS+ oraz dział 18+
Konkretniej o naszych listach czytelniczych: dział STATYSTYKI
Lektury wg pór roku i świąt: dział SEZON NA KSIĄŻKĘ
Avatar użytkownika
 
Posty: 10049
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 27 stycznia 2024, o 23:04

Luczi napisał(a):Kurczę, chyba się nie nadaję do tego wątku na forum, ale spróbuję coś od siebie dodać. Z reguły rozgrzebuję równolegle kilka książek i w zależności od nastroju wybieram, której fragment aktualnie przeczytam. I tak teraz mam na tapecie:

"Pana Lodowego Ogrodu" przeczytałam raptem 4 strony, więc nie mam za bardzo jak się wypowiedzieć, ale zważywszy, jak całą historią zachwycony jest mój mąż wydaje mi się, że mi również siądzie. Napiszę coś więcej po pierwszym tomie.

nie ważne co czytasz, z chęcią się o tym dowiemy, a może coś nas zainteresuje? :)
"Pana Lodowego Ogrodu" mam w papierku i ciągle się zbieram i zbieram, chyba w tym roku w końcu się pokuszę. Co do reszty, nie znam ale przyjrzę się bo ostatnio u mnie kompletny misz masz :D

Na czytniku kończę "Pożerca" Raj, wydaje się trochę za długa, pierwszą połowę wciągnęłam a teraz męczę bułę :ermm:
Za to w audiobooku, druga książka pana Mroza, chciałam poznać i mieć własną opinie na temat książek tego pana, za mną "Osiedle RZNiW" które było bardzo dobre, pomijając parę szczegółów, a teraz:

Langer Remigiusz Mróz
Obrazek

będzie mi pasować do wyzwania z czerwoną okładką :hyhy:
Ostatnio edytowano 28 stycznia 2024, o 10:47 przez kejti, łącznie edytowano 1 raz

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28576
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 27 stycznia 2024, o 23:12

Luczi napisał(a):Kurczę, chyba się nie nadaję do tego wątku na forum, ale spróbuję coś od siebie dodać.

Technicznie: możesz też rozbić swoje obszerniejsze posty na tematy w tym dziale, Czytamy i rozmawiamy, oraz wg gatunków Romans+ także dlatego, że we Właśnie czytam posty wpadają w miarę często i Twój post za moment zniknie na "poprzedniej stronie", a szkoda by było ;)

***

A ja już kolejny raz wpadłam w serię z jedną parą bohaterów i dobrze się bawię... zgrabna romansowa fantastyka ponownie, znów: "niskobudżetówki" bywają mocne konkurencyjne wobec głównonurtowych wypromowanych dzieł... :shades:
The Knight and the Necromancer
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 40160
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 28 stycznia 2024, o 10:52

Fajny Pan na okładce
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 4766
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 28 stycznia 2024, o 12:58

Już dawno nie czytałam nic tej pani:

Obrazek

Poukładana matematyczka i nieokiełznany sportowiec – kto wygra tę rozgrywkę?
Bella nie miała łatwego życia – nie znała swojego ojca, a po śmierci matki pomieszkiwała u różnych członków dalszej rodziny, aż ostatecznie trafiła do przytułku. Tylko dzięki talentowi do matematyki udało jej się wyjść na prostą. Pewnego dnia otrzymała wiadomość, która wywróciła jej życie do góry nogami. Okazało się, że zmarł jej ojciec, który – chociaż za życia w ogóle nie kontaktował się z Bellą – zostawił jej w spadku... znaną drużynę futbolową.
Bella zaczęła uczyć się o sporcie, o którym nie miała dotąd pojęcia, a przy okazji spędzała czas z głównym rozgrywającym drużyny. Christian Knox to mężczyzna zbyt przystojny i zbyt pewny siebie, aby mogło mu to wyjść na dobre, a w dodatku jest całkowitym przeciwieństwem Belli. Mógłby mieć każdą kobietę, której zapragnie, ale w tej chwili pragnie wyłącznie swojej nowej szefowej. To jest gra o wszystko... Kto zdobędzie główną nagrodę?
Nowa powieść uwielbianej Vi Keeland spodoba się czytelniczkom, które lubią wątki sportowe oraz niespodziewane zwroty akcji. „Rozkoszna gra” to książka oferująca silne emocje, które sprawią, że nie będziecie mogli oderwać się od czytania!


I będzie można odhaczyć jedno albo dwa wyzwania :-D
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 28 stycznia 2024, o 14:40

Od jakiegoś czasu kusi mnie, aby powtórzyć „Pana Lodowego Ogrodu”.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1469
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 28 stycznia 2024, o 15:40

Karina, i jak ta Keeland? :)
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 7715
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 28 stycznia 2024, o 17:38

Przez Aniołka zaczęłam powtórkę Szkatułki - Julie Garwood :smile:
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 4766
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 28 stycznia 2024, o 17:53

cedar napisał(a):Karina, i jak ta Keeland? :)


Lekka i przyjemna :) Dobrze się czyta.
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 28576
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 28 stycznia 2024, o 17:58

Nocny Anioł napisał(a):Fajny Pan na okładce

Trochę przekłamane, bo fabuła mocno przygodowa czyli tempo, poniewieranie się po bezdrożach i pył bitewny, zatem zarost realistycznie podkreślany, że praktycznie non stop w obu przypadkach (plus, cóż, okulary w przypadku nekromansera :lol:

W każdym razie skończyłam, 3 części, ale czyta się prawie jak jedną książkę, bo każda kończy się zawieszeniem fabułowym (chociaż podwątek zostaje rozwiązany - każda część ma swój).
Serio, bardzo ok, a pomysł na zakończenie wielce słuszny, trochę warsztatowo zgrzyta chwilami, ale mi się tam podoba ^_^
Bardzo... "animowo-mangowy" ;)
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 40160
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 28 stycznia 2024, o 21:32

gosiurka napisał(a):Przez Aniołka zaczęłam powtórkę Szkatułki - Julie Garwood :smile:

Nie ma za co
Frin warto tego szukac?
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 28576
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 28 stycznia 2024, o 22:55

Dla zdesperowanych fanów lekko niszowych opowieści, więc... Tobie bym nie polecała, przyznam :P
Juz szybciej nową Laurenston (ew. cały tenże cykl, bo tos skomplikowana opowieść :rotfl:
Właśnie powtarzam sobie:
Obrazek
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 10049
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 29 stycznia 2024, o 18:06

na czytniku:

Sztylet rodowy Aleksandra Ruda
Obrazek
Co zrobić jeśli wraz z końcem wojny skończyły się też marzenia o wspaniałej karierze i chwale, twoje cokolwiek ograniczone zdolności magiczne nie są nikomu potrzebne, a w kieszeniach świecą pustki?
Oczywiście zostać królewskim posłańcem, do obowiązków którego należy odwiedzenie regionów kraju i sprawdzanie dokumentów podatkowych. To nic, że do towarzystwa dostaniesz zakochanego trolla, tchórzliwego krasnoluda, bezczelną wojowniczkę i elfa, który utracił wiarę w piękno. I jeszcze kapitan królewskiej armii patrzy z góry i nie daje chwili wytchnienia!
Pracuj, Milo, chwilowo jesteś tu uziemiona. Czeka cię wiele nauki, by pokonać trudności czyhające na każdym kroku, bo zwykłe zadanie może okazać się znacznie trudniejsze niż wydawało się na pierwszy rzut oka...


audiobook:
Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet Stieg Larsson
Obrazek
Dziennikarz finansowy i wydawca magazynu Millennium Mikael Blomkvist ma przyjrzeć się starej sprawie kryminalnej sprzed czterdziestu lat, kiedy to Harriet Vanger znika bez śladu. Do pomocy dostaje Lisbeth Salander, młodą, intrygującą outsiderkę i utalentowaną hackerkę komputerową. Blomkvist i Salander tworzą niezwykłą parę i fantastyczny team. Wspólnie szybko wpadają na trop mrocznej i krwawej historii rodzinnej.

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40160
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 29 stycznia 2024, o 18:28

Fringilla napisał(a):Dla zdesperowanych fanów lekko niszowych opowieści, więc... Tobie bym nie polecała, przyznam :P
Juz szybciej nową Laurenston (ew. cały tenże cykl, bo tos skomplikowana opowieść :rotfl:
Właśnie powtarzam sobie:
Obrazek


Od czego proponujesz zacząć?
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 4766
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 29 stycznia 2024, o 19:15

kejti napisał(a):na czytniku:

Sztylet rodowy Aleksandra Ruda
Obrazek
Co zrobić jeśli wraz z końcem wojny skończyły się też marzenia o wspaniałej karierze i chwale, twoje cokolwiek ograniczone zdolności magiczne nie są nikomu potrzebne, a w kieszeniach świecą pustki?
Oczywiście zostać królewskim posłańcem, do obowiązków którego należy odwiedzenie regionów kraju i sprawdzanie dokumentów podatkowych. To nic, że do towarzystwa dostaniesz zakochanego trolla, tchórzliwego krasnoluda, bezczelną wojowniczkę i elfa, który utracił wiarę w piękno. I jeszcze kapitan królewskiej armii patrzy z góry i nie daje chwili wytchnienia!
Pracuj, Milo, chwilowo jesteś tu uziemiona. Czeka cię wiele nauki, by pokonać trudności czyhające na każdym kroku, bo zwykłe zadanie może okazać się znacznie trudniejsze niż wydawało się na pierwszy rzut oka...



Fajne to było. Szkoda, że trzeciej części nie wydali :krzyczy:

A u mnie coś, co mi chyba zryje mózg, ale tego właśnie potrzebuję :hihi: Takie książki są najlepsze na samolotowe podróże :)

Obrazek

Nieziemsko fascynująca opowieść o tym, że każdy – niezależnie od wyglądu, rozmiaru i gatunku – jest wart prawdziwej miłości!
Georgie Carruthers jest całkiem zwyczajną dziewczyną… A przynajmniej była nią do momentu, gdy została porwana przez kosmitów. Od teraz musi walczyć o przetrwanie razem z resztą uprowadzonych z Ziemi kobiet. Kiedy ich statek ląduje awaryjnie na tajemniczej Lodowej Planecie, pojawia się szansa na wyrwanie się z sideł obcych. Georgie jako nieformalna liderka grupy wyprawia się na zwiady, by znaleźć ratunek wśród śnieżnych zasp. Jej wybawcą okazuje się jednak nie kto inny jak… ogromny niebieski kosmita. I to bardzo seksowny kosmita, który uważa Georgie za swoją drugą połówkę.
Georgie i Vektal wyruszają na pomoc pozostałym dziewczynom. Po drodze odkrywają kolejne sekrety Lodowej Planety… i nieznane im wcześniej oblicza pożądania. Czy uda im się uratować uwięzione? I rozstać, gdy wspólna przygoda dobiegnie końca?
Ruby Dixon „Barbarzyńcach z Lodowej Planety” zaczęła wydawać samodzielnie. Od początku przyświecała jej idea, by stworzyć zabawną, seksowną powieść, która z dystansem podchodzi do schematów znanych z popularnych erotyków oraz „męskiego science-fiction”. Kilka lat po ukazaniu się serii zdarzyło się coś zupełnie nieoczekiwanego – Emma Carter, 22-letnia BookTokerka, postanowiła nagrać filmik z recenzją Barbarzyńców. Wystarczyła chwila, by powieści wskoczyły na listy bestsellerów Amazona, a potem kolejnych serwisów i magazynów, stając się jednym z pierwszych fenomenów TikToka.
Sama Emma Carter o sukcesie Dixon mówi tak: „Był taki tydzień, że byłam oznaczana w przynajmniej dziesięciu filmikach na godzinę. Liczba osób czytających i oceniających cykl nagle rozrosła się do niebotycznych rozmiarów. Kilku moich znajomych z BookToka również nagrało coś na ten temat, i gdy zobaczyłam, ile mają lajków i wyświetleń, byłam w absolutnym szoku. Kiedy pierwsza książka trafiła na pierwsze miejsce listy bestsellerów e-booków, zdałam sobie sprawę z siły, jaka kryje się w BookToku”.
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 28576
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 29 stycznia 2024, o 19:28

Nocny Anioł napisał(a):Od czego proponujesz zacząć?


A Ty przypadkiem czegoś Laurenston nie czytałaś autorki? :niepewny:
Bo z cyklem Honey Badger Chronicles jest taki problem, że dobrze znać świat przedstawiony ;) z poprzedniego cyklu Magnus Pack / Pride (mnóstwo postaci się przewija i ogólnie dynamika relacji :hyhy:
Ale może warto w ogóle wczuć się za pomocą serii Call of Crows - taki trochę standalone w tym samym świecie, z innej perspektywy: zamiast shifterów walkirie na pierwszym planie i bardziej mitologiczno-szamanistyczny w wymowie ;)
I ciut bardziej skupiony na romansowych relacjach.
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 1469
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 29 stycznia 2024, o 19:53

Karina32 napisał(a):Obrazek

Nieziemsko fascynująca opowieść o tym, że każdy – niezależnie od wyglądu, rozmiaru i gatunku – jest wart prawdziwej miłości!
Georgie Carruthers jest całkiem zwyczajną dziewczyną… A przynajmniej była nią do momentu, gdy została porwana przez kosmitów. Od teraz musi walczyć o przetrwanie razem z resztą uprowadzonych z Ziemi kobiet. Kiedy ich statek ląduje awaryjnie na tajemniczej Lodowej Planecie, pojawia się szansa na wyrwanie się z sideł obcych. Georgie jako nieformalna liderka grupy wyprawia się na zwiady, by znaleźć ratunek wśród śnieżnych zasp. Jej wybawcą okazuje się jednak nie kto inny jak… ogromny niebieski kosmita. I to bardzo seksowny kosmita, który uważa Georgie za swoją drugą połówkę.
Georgie i Vektal wyruszają na pomoc pozostałym dziewczynom. Po drodze odkrywają kolejne sekrety Lodowej Planety… i nieznane im wcześniej oblicza pożądania. Czy uda im się uratować uwięzione? I rozstać, gdy wspólna przygoda dobiegnie końca?
Ruby Dixon „Barbarzyńcach z Lodowej Planety” zaczęła wydawać samodzielnie. Od początku przyświecała jej idea, by stworzyć zabawną, seksowną powieść, która z dystansem podchodzi do schematów znanych z popularnych erotyków oraz „męskiego science-fiction”. Kilka lat po ukazaniu się serii zdarzyło się coś zupełnie nieoczekiwanego – Emma Carter, 22-letnia BookTokerka, postanowiła nagrać filmik z recenzją Barbarzyńców. Wystarczyła chwila, by powieści wskoczyły na listy bestsellerów Amazona, a potem kolejnych serwisów i magazynów, stając się jednym z pierwszych fenomenów TikToka.
Sama Emma Carter o sukcesie Dixon mówi tak: „Był taki tydzień, że byłam oznaczana w przynajmniej dziesięciu filmikach na godzinę. Liczba osób czytających i oceniających cykl nagle rozrosła się do niebotycznych rozmiarów. Kilku moich znajomych z BookToka również nagrało coś na ten temat, i gdy zobaczyłam, ile mają lajków i wyświetleń, byłam w absolutnym szoku. Kiedy pierwsza książka trafiła na pierwsze miejsce listy bestsellerów e-booków, zdałam sobie sprawę z siły, jaka kryje się w BookToku”.

Ciekawam wrażeń. Dla mnie ta książka była obleśna, więc tak - zrycie bani cię na pewno spotka. :lol:

Mnie ciągnie do... szpiegowskiej sensacji. Ale nie jakiegoś Lee Childa czy Le Carre'a - nie, nie. Jest nowość, którą bardzo chcę obadać, bo po pierwsze unosi się nad tym lekki swądek Jamesa Bonda, a po drugie w kinach zapowiadają film na podstawie tej książki (a raczej wariację na jej temat) z Heniem Cavillem w roli agenta. Ktoś już obwąchiwał "Argylle" Elly Conway czy mam to zrobić pierwsza? :P
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 29 stycznia 2024, o 21:19

A znasz Toma Clancy'ego?

Planuję brać się za ten cykl Ruby Dixon. Może nawet dzisiaj uda się zajrzeć...
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1469
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 29 stycznia 2024, o 21:38

Księżycowa Kawa napisał(a):A znasz Toma Clancy'ego?

Jak to się teraz mówi? Plażo, proszę cię? ;)
Clancy'ego czytałam dawno temu, niektóre jeszcze mam gdzieś w domu zakitrane.
Lubiłam też Ryany filmowe, zwłaszcza gdy Ryana grał Harrison :heat: Ford.
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 29 stycznia 2024, o 21:49

Tak, dokładnie. Poza tym te historie jeszcze wtedy miały sens.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40160
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 30 stycznia 2024, o 08:39

Obrazek
Lyssa Harrell pragnie miłości, ale wie, że jej powinnością jest małżeństwo. Mimo to, kiedy jej ojciec postanawia wydać ją za rozwiązłego, dobrze sytuowanego lorda, Lyssa decyduje się na ucieczkę do Szkocji. Podąża do swojej rodziny i zamku, w którym jej matka była kiedyś bardzo szczęśliwa.
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 10049
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 30 stycznia 2024, o 14:03

Karina32 napisał(a):
kejti napisał(a):na czytniku:

Sztylet rodowy Aleksandra Ruda
Obrazek
Co zrobić jeśli wraz z końcem wojny skończyły się też marzenia o wspaniałej karierze i chwale, twoje cokolwiek ograniczone zdolności magiczne nie są nikomu potrzebne, a w kieszeniach świecą pustki?
Oczywiście zostać królewskim posłańcem, do obowiązków którego należy odwiedzenie regionów kraju i sprawdzanie dokumentów podatkowych. To nic, że do towarzystwa dostaniesz zakochanego trolla, tchórzliwego krasnoluda, bezczelną wojowniczkę i elfa, który utracił wiarę w piękno. I jeszcze kapitan królewskiej armii patrzy z góry i nie daje chwili wytchnienia!
Pracuj, Milo, chwilowo jesteś tu uziemiona. Czeka cię wiele nauki, by pokonać trudności czyhające na każdym kroku, bo zwykłe zadanie może okazać się znacznie trudniejsze niż wydawało się na pierwszy rzut oka...


Fajne to było. Szkoda, że trzeciej części nie wydali :krzyczy:

no właśnie miałam nadzieje, że to zakończona seria albo chociaż po angielsku, kurde, bo dopiero parę stron za mną ale pióro jak najbardziej mój gust, zobaczymy jak dalej :D

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 4766
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 30 stycznia 2024, o 16:12

Niestety nie.
Spoiler:
:bezradny:
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 40160
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 30 stycznia 2024, o 19:33

Fringilla napisał(a):
Nocny Anioł napisał(a):Od czego proponujesz zacząć?


A Ty przypadkiem czegoś Laurenston nie czytałaś autorki? :niepewny:
Bo z cyklem Honey Badger Chronicles jest taki problem, że dobrze znać świat przedstawiony ;) z poprzedniego cyklu Magnus Pack / Pride (mnóstwo postaci się przewija i ogólnie dynamika relacji :hyhy:
Ale może warto w ogóle wczuć się za pomocą serii Call of Crows - taki trochę standalone w tym samym świecie, z innej perspektywy: zamiast shifterów walkirie na pierwszym planie i bardziej mitologiczno-szamanistyczny w wymowie ;)
I ciut bardziej skupiony na romansowych relacjach.


Głowę bym dała że czytałam, ale moje konto na lubimy czytać twierdzi że mi się wydaje. Musze popatrzeć czy uda mi się coś znaleźć
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 10049
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 30 stycznia 2024, o 19:39

szkoda, zobaczymy jak mi podejdzie :smile:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40160
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 1 lutego 2024, o 08:55

Obrazek
Cath jest fanką Simona Snowa. Okej, cały świat jest fanem Simona Snowa, ale dla Cath bycie w fandomie to życie. Przesiadywanie na forach. Czytanie wszystkich tomów. Ponowne czytanie. Tworzenie historii, które śledzą tysiące innych fanów. Cath ma swój bezpieczny świat fikcji, ale czy będzie gotowa zostawić go na rzecz tego prawdziwego? A ten dobija się do jej drzwi i nie chce odpuścić.

Cath idzie na studia i jest zdana tylko na siebie, całkowicie poza strefą komfortu. Ma gburowatą współlokatorkę z uroczym, kręcącym się zawsze w pobliżu chłopakiem i przystojnego kolegę z klasy, który nie chce jedynie rozmawiać o słowach… Czuje się zagubiona, zwłaszcza gdy profesorka literatury uważa, że fanfiction to koniec cywilizowanego świata, a dla Cath pisanie jest wszystkim.

Zaczęłam już trzecią książkę :red:
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czytamy i rozmawiamy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości