Teraz jest 16 czerwca 2024, o 16:56

Warto przeczytać?

...o wszystkim: co nas irytuje, a co zachęca do lektury, co czytamy teraz, a co mamy w planach

2024: WŁAŚNIE CZYTAM...

Ulubieńcy roku!Ulubieńcy miesiąca!

Bonus: Nasze Liczniki Lektur w Kanonie Romansoholicznym!


Ostrzegamy! Kiepskie książki!Koszmar. Ale można przeczytaćWarto przeczytać?
Regulamin działu
Rozmowy o naszych aktualnych lekturach i książkowych inspiracjach.
Szerzej o gatunkach: dział ROMANS+ oraz dział 18+
Konkretniej o naszych listach czytelniczych: dział STATYSTYKI
Lektury wg pór roku i świąt: dział SEZON NA KSIĄŻKĘ
Avatar użytkownika
 
Posty: 2254
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: From Dragonworld
Ulubiona autorka/autor: Linda Howard (niezmiennie)

Post przez Smoczyca » 10 listopada 2007, o 14:08

No fakt. Akurat zbieranie tego talentu jest żmudne i upierdliwe.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 10 listopada 2007, o 14:49

ale rewarding- koniec offtopu Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 228
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Pomerania:)

Post przez polasambor » 13 listopada 2007, o 18:11

Napewno warto przeczytać "Czas miłości" Colleen Mccullough

( autorki "Ptaków ciernistych krzewów")



Sydney, rok 1872. Szesnastoletnia Elisabeth wysiada ze statku, na którym przybyła z dalekiej Szkocji, by poślubić swego kuzyna. Nigdy go nie widziała. Wie tylko, że jest znacznie starszy i że w młodości uciekł z jej miasteczka w poszukiwaniu lepszego losu.



Inteligentny, ambitny i oczytany Alexander przemierzył cały świat i jest człowiekiem sukcesu: czego się w życiu tknie, obraca się w złoto. Ale majątek nie przynosi mu szczęścia, a Elisabeth nie jest w stanie go pokochać. Ta "trzecia" to Ruby, kochanka Alexandra, właścicielka domu publicznego i jego bystra wspólniczka w interesach.



Wspaniała love story i jednocześnie saga rodzinna, przesycona przygodą, namiętnością, tragedią i patosem, wpisana w egzotyczną rzeczywistość XIX-wiecznej Australii.





Sporo się w tej powieści dzieje...I tak naprawdę niemal wszystkie postacie które tam występują są pierwszoplanowe i główne!

Naprawdę polecam! Sporo romansu, niespełnionych miłości, tragedii...



Jedyne co może denerwować to opisy życia Aleksandra, tj. jakie kraje odwiedzał itp.

Avatar użytkownika
 
Posty: 653
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez diawie » 14 listopada 2007, o 18:21

Warto przeczytac ,,zmierzch,,St.Meyer znalazlam reklamie tej ksiazki w katalogu ,,klub dla ciebie,, zapowiada sie super- i jest moj ulubiony temat o wampirach a do tego jest jeszcze kontynuacja jedna przetlumaczona juz na polski a trzecia i ostatnia jeszcze nie

 

Post przez Gość » 19 listopada 2007, o 22:33

Zgadzam się z przedmówcą: " Czas Miłości" wciąga i jak dla mnie w przeciwieństwie od dużej części romansów ma jakąś głębie- jeśli mogę tak powiedzieć. Polecam również Penelope Williamson "Kim jesteś przybyszu"- Opowieść o miłości kobiety pochodzącej z wspólnoty podobnej do amiszów i przybysza z zewnątrz- rewolwerowca któremu ona ratuje życie, a w końcu musi wybrać między nim a swoja wspólnotą. Naprawdę niezła!

Poza tym uwielbiam książki McNaught(dużą część mam mogę się podzielić) i ostatnio Mary jo Putney szczególnie seria o Upadłych Aniołach(poszukuje tej o Lucienie, trzy mam też mogę udostępnić)

 

Post przez Gość » 19 listopada 2007, o 22:55

Zdecydowanie zgadzam sie co do Penelope Williamson i jej "Kim jestes przybyszu?. Równie goraco moge polecic jej inna ksiazke "Pewnego razu przy ksiezycu". Obie ukazaly sie dawno temu nakladem Swiata Ksiazki. Warto.

 

Post przez Jesc » 29 listopada 2007, o 21:57

Czy ktos czytal i czy poleca?

Diana Palmer-"OSACZONY"

(Colby Lane po latach pracy jako agent CIA i najemnik uczestniczący w ekspedycjach obalających dyktatorskie rządy wraca kontuzjowany do Ameryki. Chce rozpocząć nowe życie, zapomnieć o przeszłości, zarówno tej zawodowej, jak i prywatnej. Okazuje się, że nie jest to takie proste. Pracę w wielkiej teksaskiej firmie zaproponowano mu tylko dlatego, że za granicą zdobył doświadczenie w tropieniu wroga. Teraz jego zadaniem jest rozbicie gangu narkotykowego. Trudną sytuację Colby 'ego komplikuje fakt, że w firmie tej jako urzędniczka pracuje Sarina. Ta kobieta przez jeden dzień była kiedyś jego żoną, i bardzo ją wtedy skrzywdził. W dodatku ma córeczkę, której ojciec jest nieznany. W końcu podczas akcji zmierzającej do rozbicia gangu okazuje się, że Sarina jest zupełnie inną osobą, niż mu się przez cały czas wydawało. Colby czuje się osaczony... )

 
Posty: 243
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez fanka » 30 listopada 2007, o 02:58

jak masz to czytaj jak musialabys kupic i nie jestes fanka palmerki to sobie daruj ona tam nawet dla mnie przegiela z czytaniem w myslach Obrazek

 

Post przez Jesc » 30 listopada 2007, o 03:17

fanka, dzieki

Avatar użytkownika
 
Posty: 2254
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: From Dragonworld
Ulubiona autorka/autor: Linda Howard (niezmiennie)

Post przez Smoczyca » 2 grudnia 2007, o 14:39

Skończyłam czytać "Księgę smoków" i po lekturze nie wiem, gdzie mam ją umieścić: czy w polecam czy w niepolecam. Właściwie nie polecam, chociaż 4 opowiadania (bo to antologia) przypadły mi do serca. Zwłaszcza Białołęcka i jej opowiadanie o kapralu Ciapku, hehe. Ciapek był rewelacyjny, ale cóż tu się dziwić? O niej jednej w całej Polsce można powiedzieć, że specjalizuje się w smokach. Co prawda są to smoki kudłate, ale zawsze smoki Obrazek. Druga pisarka, która też niby się specjalizuje w moich gadach, Surmik, jak zwykle zmaściła sprawę. Mogłam się tego spodziewać po "Talizmanie złotego smoka" i "Smoczym pakcie". Totalna porażka. Opowiadanie oderwane od rzeczywistości, abstrakcyjne i nudne, że odrzucało mnie na samą myśl o czytaniu tego dalej. Ale zmusiłam się jako wierna smokomanka. Dwa ostatnie opowiadania też były paskudne, surrealistyczne, abstrakcyjne... Autorzy chyba próbowali grać na emocjach i im nie wyszło, bo zamiast strachu czy chociażby zaciekawienia wyszła im mętna szara papka. Podsumowując, polecam Białołęcką, Brzezińską, Kołodziejczaka i Mordkę. Od biedy możecie jeszcze poczytać Piekarę (nie popisał się, opowiadanie jak z przedszkola, ale można ostatecznie przeczytać) i Kossakowską (brak smoka, ale przynajmniej dobrze się czyta). Resztę sobie odpuśćcie. Szkoda czasu i nerwów.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 2 grudnia 2007, o 17:38

mnie przeraziła Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 228
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Pomerania:)

Post przez polasambor » 3 grudnia 2007, o 21:17

A czy którś z Was przeczytała książki Robin Schone? Ona podobno jest skandalizująca w swoich historyczno- erotycznych powieściach Obrazek "Kochanek" "Zbudź się, kochanie" "Kobieta Gabriela"...



Warto przeczytać?

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 3 grudnia 2007, o 21:21

podobały mi się Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 228
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Pomerania:)

Post przez polasambor » 3 grudnia 2007, o 21:23

A coś więcej...żeby rozbudzić ciekawość Obrazek ...W wersji papierowej czytałaś?

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 3 grudnia 2007, o 21:27

w papierowej Obrazek

przeczytaj najpierw Kochanka a potem Kobietę Gabriela bo nie będzie miało sensu

a Zbudź sie kiedykolwiek bo to zupełnie co innego Obrazek

bardzo ciekawa i nietuzinkowa literatura erotyczna Obrazek

ale oczywiście gusta są różne ...

Avatar użytkownika
 
Posty: 361
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Olsztyn

Post przez aga1987 » 4 grudnia 2007, o 22:44

Witam

czytam często Wasze wypowiedzi i odważyłam się w końcu poprosić o pomoc. Jestem jedną z osób chorych na książki. Ostatnio dorwałam się do Mary Jo Putney, ale brakuje mi trzeciego tomu serii Upadłe Anioły tzn. Taniec na wietrze. Może któraś z Was posiada wersję elektroniczną?

Będę wdzięczna. Mój e`mail http://picsrv.fora.pl/images/smiles/new_smile.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 4 grudnia 2007, o 23:13

aga1987 e-booki dostępne dopiero od 150 postów w dziale E-booki

Avatar użytkownika
 
Posty: 361
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Olsztyn

Post przez aga1987 » 4 grudnia 2007, o 23:40

<span style="color: blue"></span><span style="font-style: italic">

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam</span>

Avatar użytkownika
 
Posty: 2284
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Roma » 5 grudnia 2007, o 21:58

Mi osobiście podobało się Zbidz się, kochanie. te dewie pozostałe już mniej. Może dlatego, że pewne sceny były dla mnie obrzydliwe. Na przykład ta z robakami :-(

Avatar użytkownika
 
Posty: 210
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: WARMIA I MAZURY

Post przez grajabo » 5 grudnia 2007, o 23:20

moge polecic: echa we mgle -Andrea Kane ,wszystkie pozycje jude devaraux

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 6 grudnia 2007, o 00:39

perwersje bez wątpienia ale przynajmniej uzasadnione Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 865
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez lewkonia » 10 grudnia 2007, o 15:23

Czesc! Jestem tu nowa!

Uwielbiam czytac ksiazki szczegolnie romanse i dopiero niedano rozpoczelam przygode z e-bookami czy ktos moze mi pomoc i napisac jakie e-bookie warto sciagnac? I skad?

Avatar użytkownika
 
Posty: 228
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Pomerania:)

Post przez polasambor » 10 grudnia 2007, o 16:27

Jak z robakami?! Zaciekawiłaś mnie...wyobraziłam sobie scenę erotyczna z robakami Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 865
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez lewkonia » 10 grudnia 2007, o 16:41

Przeczytalam wasze wszytkie posty i pospisywalam ksiazki ktore polecacie bede miala co robi przez nastepne dni! DZIEKUJE!

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 10 grudnia 2007, o 17:33


Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czytamy i rozmawiamy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości