Teraz jest 8 września 2024, o 02:58

Czym jest dla Ciebie czytanie?

...o wszystkim: co nas irytuje, a co zachęca do lektury, co czytamy teraz, a co mamy w planach

2024: WŁAŚNIE CZYTAM...

Ulubieńcy roku!Ulubieńcy miesiąca!
Bonus: Nasze Liczniki Lektur w Kanonie Romansoholicznym!


Ostrzegamy! Kiepskie książki!Koszmar. Ale można przeczytaćWarto przeczytać?
Regulamin działu
Rozmowy o naszych aktualnych lekturach i książkowych inspiracjach.
Szerzej o gatunkach: dział ROMANS+ oraz dział 18+
Konkretniej o naszych listach czytelniczych: dział STATYSTYKI
Lektury wg pór roku i świąt: dział SEZON NA KSIĄŻKĘ
Avatar użytkownika
 
Posty: 20984
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 20 kwietnia 2019, o 10:20

A ja w ogóle nie kieruję się opiniami krytyków i ich nie poważam, bo zazwyczaj zadzierają nosa i trącą mocno "prawdziwymi czytelnikami prawdziwej literatury" a to środowisko, którego szczerze nie trawię. :yeahrite: Panią Passent też nie specjalnie lubię.
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 20 kwietnia 2019, o 18:58

Wygląda na to, że również na tym dobrze wychodzę, a ile oszczędzam czasu (co u mnie jest na wagę złota) i dzięki temu pewnie udało się przeczytać kilka więcej książek :mrgreen:
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 19
Dołączył(a): 28 lutego 2020, o 22:40
Lokalizacja: Lublin
Ulubiona autorka/autor: Wiele ich jest ;)

Post przez Melisa Bel » 24 kwietnia 2020, o 22:09

Romanse dla mnie to zdecydowanie odpoczynek po ciężkim dniu.
Na końcu i tak wezmą ślub i będą żyli długo i szczęśliwie :P
Jak może się po tym dobrze nie spać? :rotfl: :rotfl:
Strona autorska - www.melisa-bel.pl

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 24 kwietnia 2020, o 22:12

Mnie się zdarza, że książka się kończy, a ja tak polubiłam bohaterów, że mam niedosyt i zamiast iść spać, zaczynam czytać od początku.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 10049
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 24 kwietnia 2020, o 22:14

nie potrafiłabym tak Janka :hihi:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 24 kwietnia 2020, o 22:15

Też nie :lol:
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 24 kwietnia 2020, o 22:18

Mnie się tak zdarzyło kilka dni temu. Skończyłam powtarzać "Arenę" SEP i od razu zaczęłam ją ponownie. A było już bardzo, bardzo późno, jak kończyłam czytanie.
O mały włos zrobiłabym tak jeszcze trzeci raz pod rząd. Wczoraj wieczorem, jak już doczytałam do końca drugi raz, to szybko zaczęłam czytać całkiem inną ksiązkę, żeby odwrócić swoją uwagę od "Areny". Zadziałało i dzięki temu jestem dziś wyspana.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 19
Dołączył(a): 28 lutego 2020, o 22:40
Lokalizacja: Lublin
Ulubiona autorka/autor: Wiele ich jest ;)

Post przez Melisa Bel » 25 kwietnia 2020, o 02:42

Janka napisał(a):Mnie się zdarza, że książka się kończy, a ja tak polubiłam bohaterów, że mam niedosyt i zamiast iść spać, zaczynam czytać od początku.


Nigdy nie słyszałam jeszcze czegoś takiego. :rotfl: :rotfl: Urocze!
Strona autorska - www.melisa-bel.pl

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 25 kwietnia 2020, o 14:11

Janka napisał(a):Mnie się zdarza, że książka się kończy, a ja tak polubiłam bohaterów, że mam niedosyt i zamiast iść spać, zaczynam czytać od początku.

Parę razy mi to również się przydarzyło, a jedna z nich wcale dobrze się nie kończyła, ale miała w sobie coś.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 25 kwietnia 2020, o 23:48

Melisa Bel napisał(a):Urocze!

Dziękuję.
To dlatego, że ja się zaprzyjaźniam z bohaterkami, a przyjaciół się nie porzuca bez powodu, tylko dlatego, że ich opisywana historia się już skończyła.
Księżycowa Kawa napisał(a):Parę razy mi to również się przydarzyło, a jedna z nich wcale dobrze się nie kończyła, ale miała w sobie coś.

Ktoś mi opowiadał, że ten tom Harrego Pottera, w którym ginie Dumbledore, jest taką właśnie pułapką. Na końcu robi się czytelnikowi tak strasznie smutno, że nie ma wyjścia i koniecznie musi zacząć czytać od początku, bo wtedy jeszcze wszystko było w porządku. Tylko że Dumbledore znowu umiera i znowu trzeba się cofnąć. I tak w kółko, a końca nie widać.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 399
Dołączył(a): 6 marca 2014, o 02:25
Ulubiona autorka/autor: Julie Garwood

Post przez Antenka » 26 kwietnia 2020, o 02:05

Są takie książki po których mam czytelniczego kaca i po skończeniu nie mogę nic innego zacząć czytać.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 27 kwietnia 2020, o 17:52

Możliwe, że któryś tom Harry’ego Pottera czytałam podwójnie, tak mi się wydaje, ale akurat nie to miałam na myśli.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 29638
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:17
Lokalizacja: Pozostanę tam, gdzie jestem.
Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo

Post przez LiaMort » 27 kwietnia 2020, o 22:58

Janka napisał(a):Mnie się zdarza, że książka się kończy, a ja tak polubiłam bohaterów, że mam niedosyt i zamiast iść spać, zaczynam czytać od początku.

o... :shock: to tak można? :P
RM 

"But at the same time we still know the shit happens everytime, so I think c'est la vie, that's life. "

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 27 kwietnia 2020, o 23:57

Nie, nie można. Bo jak się nie śpi, to kończy się to migreną.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 28576
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 18 września 2023, o 17:25

Niedługo się pojawi "Wy-Twórcy książek. Historia społeczności wydawniczej w czasach PRL-u" - to dla współczesnych młodych autorek i redaktorek powinna być ciekawa pozycja pod hasłem "jak się kiedyś robiło książki (a jak wszystko w latach 90. szlag trafił" ;)
Mocno od strony dizajnu.
https://karakter.pl/product-pol-613-Wy- ... iazek.html

Bogato ilustrowana książka ukazuje historię społeczności wydawniczej w nietypowy sposób – traktując osoby projektujące książki na równi z redaktorkami i redaktorami. Bo każda książka to rezultat wspólnej pracy jej autorki lub autora, redakcji wydawniczej i graficznej, projektanta, który przesądził o jej wyglądzie, czy nawet drukarza. Zawarte tu historie polskich wydawnictw pokazują nie tylko ich stronę organizacyjną i handlową, lecz także losy związanych z nimi ludzi. Mowa tu o wybitnych fachowcach i wizjonerach, którzy uczestnicząc w budowie Polski Ludowej, zderzyli się z jej totalitaryzmem. To także historia pracujących w okresie PRL-u na etatach w wydawnictwach grafików; wywiady z siedmiorgiem z nich także zamieszczono w książce.

Publikacja ma wiele autorek i autorów: ekspertek i bibliofilów, znających historię książki i księgarstwa. Mieści 17 rozdziałów poświęconych wybranym wydawnictwom, w rzeczywistości jednak liczba opisanych oficyn jest większa – często wydawnictwa łączyły się i przekształcały w nowe instytucje. Książka ta wypełnia ważną lukę w historii życia kulturalnego w Polsce.
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 28576
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 19 czerwca 2024, o 22:13

Czy wypada popełniać recenzję w zamian za książkę za pomocą takiego ChatGPT czy innego narzędzia?

Dwa problemy tutaj:

1. A czy wypada popełniać samą książkę przy pomocy tego typu narzędzi? Choćby częściowo / na którymkolwiek etapie? ;)
(oprócz samego pisania bonusowo jeszcze redakcja, korekta, szata graficzna...?)

2. Czy wymaganie recenzji za książkę jest... fair? ;)
(bo recenzja =/= opinia...)
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 10049
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 14 lipca 2024, o 06:56

ja tylko napiszę, że jak tak się stanie to już naprawdę idziemy w kierunku końca świata :zalamka:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Poprzednia strona

Powrót do Czytamy i rozmawiamy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość