Teraz jest 8 września 2024, o 03:00

Ostrzegamy! Kiepskie książki!

...o wszystkim: co nas irytuje, a co zachęca do lektury, co czytamy teraz, a co mamy w planach

2024: WŁAŚNIE CZYTAM...

Ulubieńcy roku!Ulubieńcy miesiąca!
Bonus: Nasze Liczniki Lektur w Kanonie Romansoholicznym!


Ostrzegamy! Kiepskie książki!Koszmar. Ale można przeczytaćWarto przeczytać?
Regulamin działu
Rozmowy o naszych aktualnych lekturach i książkowych inspiracjach.
Szerzej o gatunkach: dział ROMANS+ oraz dział 18+
Konkretniej o naszych listach czytelniczych: dział STATYSTYKI
Lektury wg pór roku i świąt: dział SEZON NA KSIĄŻKĘ
Avatar użytkownika
 
Posty: 10049
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 20 stycznia 2024, o 12:56

to ja polecę jej "Słodka pokusa" nie ma porównania ;) i pasuje do wyzwania 2024 odnośnie różnicy wieku :D a od tej wyżej to trzymam się z daleka :hihi:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28576
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 20 stycznia 2024, o 13:08

Dorotka napisał(a):coraz to nowszych i ostrzejszych scen erotycznych i jeśli na takowe trafiam, to je po prostu omijam. Zresztą coraz częściej omijam sceny erotyczne w książkach, bo mnie nudzą.

Cóż... jedyny problem to ten, że jednak co lepszym autorkom udaje się w nich przemycić wiele ważnych elementów dla fabuły i czytelnik trochę się zmusza do ostrożniejszego przesuwania wzrokiem ;)
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 20 stycznia 2024, o 14:12

Dzięki za ostrzeżenie. Sama zraziłam się do innej jej książki, chociaż aż tyle zdrad nie było.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 21 stycznia 2024, o 03:28

cedar napisał(a):No... nie, jednak nie... nie daję z tym rady...

Cora Reilly "Nie w jego typie"

Początkowo czytało się fajnie, bo bohaterowie wymieniali uszczypliwości aż miło. Ale im dalej w las...
Po pierwsze facet codziennie (CO-DZIEN-NIE) miał nową pannę w łóżku. W którymś momencie zaczęła mi się włączać czerwona lampka - ileż on syfów mógł rozsiewać po calym Sydney. Eww! Więc choćby nie wiem jak usilnie mnie autorka przekonywała, że facet jest seksowny i przystojny, na którymś etapie po prostu czułam do niego obrzydzenie.
Druga rzecz, ze jak już przespał sie z główną bohaterką, to nastąpiła fetyszyzacja błony dziewiczej.
I trzecia
Spoiler:
I tu już straciłam resztki serca do czytania tej historii. Po prostu miałam ochotę puścić pawia z rozmachem.
Pomijam fakt, w jaki sposób ten typ traktował pozostałe kobiety.
Spoiler:

Nie. Po prostu NIE.
Nie polecam. Naprawdę nie ma co tracić na tę książkę czasu.


Czytałam kilka jej mafijnych, dwie mi się na pewno podobały. Później już nie było okazji. Choć mam jeszcze w planach może kiedyś zagłębić się dalej.
Natomiast to, co tutaj opisujesz nie brzmi ani trochę jak coś, co bym lubiła :P
Mam fazę na dark romanse od jakiegoś czasu, ale nawet w TAKICH książkach dla mnie absolutnie nie wchodzą w grę inne laski, chłopy, trójkąty, orgie. Muszę wcześniej porządnie analizować, aby czegoś takiego nie natrafić :roll:

Avatar użytkownika
 
Posty: 1469
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 21 stycznia 2024, o 11:44

Cieszę się zatem, że uratowałam cię przed choć tą jedną książką. :D
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Poprzednia strona

Powrót do Czytamy i rozmawiamy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości