Teraz jest 28 listopada 2022, o 17:41

2022: Właśnie czytam...

...o wszystkim: co nas irytuje, a co zachęca do lektury, co czytamy teraz, a co mamy w planach
2022: WŁAŚNIE CZYTAM...
Ulubieńcy roku!Ulubieńcy miesiąca!

Ostrzegamy! Kiepskie książki!Koszmar. Ale można przeczytaćWarto przeczytać?

Moderator: Duzzz

Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Wybaczam ci - Remigiusz Mróz

Post przez Lucy » 18 listopada 2022, o 10:28

Obrazek

Ina Kobryn prowadzi spokojne, uporządkowane życie. Spełnia się w pracy, wraz z mężem stara się o dziecko i właściwie nie ma powodów do zmartwień. Wszystko zmienia się, gdy pewnej nocy siada przed laptopem i dostrzega, że mąż nie wylogował się ze swojego konta na Facebooku. Jej wzrok pada na krótką wiadomość o treści „wybaczam ci”, pochodzącą od nieznajomej dziewczyny.
Bagatelizuje sprawę, ale gdy budzi się rano, okazuje się, że nadawczyni popełniła samobójstwo na samym środku placu Konstytucji w Warszawie. Ina stara się odnaleźć wiadomość, ta jednak znika bez śladu. Mąż zaś twierdzi, że nie ma pojęcia, kim jest dziewczyna, która odebrała sobie życie, ani co stało się z wiadomością.
Ina zaczyna odkrywać, że to nie jedyna tajemnica, którą ukrywał przed nią partner…
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Ulubiona autorka/autor: Julia Quinn, Mary Balogh, Lisa Kleypas

Post przez kahahaha » 18 listopada 2022, o 12:48

Tarryn Fisher - Mimo moich win kolejna polecanka :)

Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 18 listopada 2022, o 15:18

Obrazek

Czasami musisz zatracić siebie, aby odkryć, gdzie naprawdę przynależysz…

Wiele dziewczyn byłoby gotowych zabić, aby spędzić miesiące podróżując po Europie po skończeniu college’u… bez odpowiedzialności, bez rodziców, bez limitów na karcie kredytowej. Kelsey Summers nie jest wyjątkiem. Teraz jest jej czas… a przynajmniej tak sobie ciągle powtarza.

Odkrycie kim jesteśmy naprawdę to taki samotny biznes, zwłaszcza kiedy boimy się tego, co możemy odkryć. Żadna ilość alkoholu czy tańców nie pozwala Kelsey uciec od samotności, ale może Jackson Hunt da radę. Po kilku przypadkowych spotkaniach, zaczyna przekonywać ją do podróży pełnej przygód jako inicjatywy dla alkoholu. Z każdym kolejnym miastem i doświadczeniem, umysł Kelsey staje się coraz bardziej przejrzysty, ale jej serce coraz mniej. Jackson pomaga jej rozwikłać jej własne marzenia i cele. Ale im więcej dziewczyna dowiaduje się o sobie, tym bardziej zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jak mało wie o Jacksonie.
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 19 listopada 2022, o 00:21

Nocny Anioł napisał(a):Nie wiem co czytać

Powodzenia w poszukiwaniach :) Miałam albo mam tę autorkę w planach.

:czyta2: „Pozłacana dama” Elizabeth Camden.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot

"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Post przez Nocny Anioł » 19 listopada 2022, o 11:15

Ja miałam na półce i tak czekało.

Post przez Księżycowa Kawa » 19 listopada 2022, o 16:59

Chyba gdzieś to mam, ale gdy przychodzi co do wyboru, jak na razie, nie jest pod ręką, ale udało mi się ruszyć odrobinę z kilkoma innymi pozycjami, ostatnio z Sherrilyn Kenyon.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot

*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*

Post przez Nocny Anioł » 19 listopada 2022, o 19:50

Też sobie obiecuje ze z nią ruszę i na obiecankach się kończy

Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 19 listopada 2022, o 20:10

Kenyon fajna jest.
Powiedz pszczołom,że odszedłem Diany Gabaldon czytam.Potężne tomiszcze,niemal 1200 stron...
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Post przez Liberty » 19 listopada 2022, o 21:11

Zachęcona ostrzeżeniem, że książka była zakazana na stronie Amazona :hyhy: zaczęłam czytać Hauntin Adeline H.D. Carlton: https://www.goodreads.com/book/show/587 ... DWm&rank=2

I na razie jakoś szczególnie zachwycona nie jestem. Niestety na początku pojawił się znienawidzony przeze mnie motyw rozkrzyczanej, wścibskiej najlepszej przyjaciółki, która zna życie seksualne gł. bohaterki lepiej niż ona sama i mówi jej jak ma żyć :puke: Główna bohaterka też jakoś nie wywołuje u mnie cieplejszych uczuć. Najlepiej jak na razie wychodzą elementy powieści gotyckiej. Ale czytam. Jeszcze nie rzucam o ścianę.

Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 19 listopada 2022, o 23:49

Obrazek
Zaczęłam Neon Gods - Katee Robert i nie spodziewałam się, że to tylko erotyk , myślałam że coś więcej...
aby dokończyć mieszam z fajnym debiutem literackim Anity Chrząszcz - It's snowtime

Obrazek

Plan Kornelii na najbliższy czas wygląda następująco:

Wyprowadzić się z mieszkania (w którym przyłapała chłopaka na zdradzie).
Nauczyć się radzić sobie w domku na odludziu (gdzie nie przestaje padać śnieg).
Oddać konspekt powieści (już dawno przekroczyła umówiony termin).
I na sam koniec: po prostu nie zwariować.

Ostatnio w życiu Kornelii doszło do nieoczekiwanego zwrotu. Jedyne, co może ją teraz uratować, to wrodzone poczucie humoru, hart ducha i przyjaciele.

Problem jednak w tym, że choć plan wydaje się idealny, jego realizacja nie jest taka prosta. Śniegu jest coraz więcej, a weny coraz mniej. Przyjaciel jest bardziej irytujący niż pomocny. Jakby tego wszystkiego było mało, w życiu dziewczyny pojawia się przystojny hydraulik i nieplanowana klątwa. A to dopiero wierzchołek góry lodowej. Jedno jest pewne – Kornelia nie może narzekać na nudę.
:czyta2:
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Post przez Nocny Anioł » 20 listopada 2022, o 11:09

Kenyon fajna jest, muszę zacząć od początku. Ja czytam książkę, ale to chyba nie dla mnie :mur:
Ostatnio edytowano 20 listopada 2022, o 16:18 przez Nocny Anioł, łącznie edytowano 1 raz

Post przez Liberty » 20 listopada 2022, o 13:16

gosiurka napisał(a):Obrazek
Zaczęłam Neon Gods - Katee Robert i nie spodziewałam się, że to tylko erotyk , myślałam że coś więcej...
aby dokończyć mieszam z fajnym debiutem literackim Anity Chrząszcz - It's snowtime

Wydawnictwo tego nie oznaczyło? Bo Robert pisze erotyki przez duże E :hyhy: Ten tom to jeszcze grzeczny jest ale i dalej tym bardziej parno. Jej wersja bajek Disneya mocno ale to mocno odbiega od oryginału :P

Post przez gosiurka » 20 listopada 2022, o 16:32

Liberty ja słyszałam,że to erotyk, ale jakoś myślałam ,że erotyk na drugim planie, a tu niestety. Po prostu ja nie nastawiłam się odpowiednio, to lekki romans parno-duszno, tak można to ująć.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)

Post przez Księżycowa Kawa » 21 listopada 2022, o 00:45

ewa.p napisał(a):Powiedz pszczołom,że odszedłem Diany Gabaldon czytam.Potężne tomiszcze,niemal 1200 stron...

Widziałam.

W zasadzie dwóch pierwszych Kenyon nie pamiętam, ale i tak poszłam dalej, bo inaczej w ogóle bym nie ruszyła; nie miałam problemu odłożyć w połowie na rzecz Anne Bishop i nie wracać przez kilka dni...

:czyta2: „Bez zobowiązań” K. Bromberg hmmm druga część jakoś bardziej mnie zainteresowała.

Liberty napisał(a):I na razie jakoś szczególnie zachwycona nie jestem. Niestety na początku pojawił się znienawidzony przeze mnie motyw rozkrzyczanej, wścibskiej najlepszej przyjaciółki, która zna życie seksualne gł. bohaterki lepiej niż ona sama i mówi jej jak ma żyć

Również tego nie lubię i nie znoszę :zalamka:
Denis Diderot

*
*

Post przez kejti » 24 listopada 2022, o 16:52

Nocny Anioł napisał(a): Ja czytam książkę, ale to chyba nie dla mnie :mur:

Cora Carmack chyba smutasy pisze?

u mnie dalej "Wampirze cesarstwo" jest fajnie ale momentami potrzebuje odskoczni więc poczytuje "Folwark zwierzęcy" i "Mały książę" :smile:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 24 listopada 2022, o 21:07

U mnie chwila przerwy od fantastyki

Obrazek

Wychowanka przytułku św. Barbary, Charlotte Summer, przejmuje opiekę nad zadłużonym sierocińcem. W związku z krytyczną sytuacją finansową musi szukać wsparcia z zewnątrz.
Kto przychodzi jej na myśl?
Człowiek do cna zepsuty, znany ze swojej bezwzględności i chłodu lord James Hamilton – właściciel ekskluzywnego klubu dla dżentelmenów.
Mężczyzna jest wszystkim, czym Charlotte pogardza. Porzucona przez ojca hulakę widzi w lordzie odbicie jego cech, ma o nim jak najgorsze zdanie i… wcale tego przed nim nie ukrywa.
Wbrew rozsądkowi prosi go o pomoc, odwołując się do jego szlachetnej natury, jednak Hamiltonowi już od pewnego czasu ta zgryźliwa i uparta panna chodzi po głowie, więc wpada na zupełnie inny pomysł…
Czy dziewczyna zgodzi się na jego propozycję?
A może okaże się sprytniejsza niż osławiony król rozpusty?

"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Post przez Księżycowa Kawa » 24 listopada 2022, o 22:25

Niezłe to było.

:czyta2: „Zadufany szef” T.L. Swan – dobrze to się zapowiada.
Denis Diderot

*
*

Post przez Nocny Anioł » 25 listopada 2022, o 09:34

kejti napisał(a):
Nocny Anioł napisał(a): Ja czytam książkę, ale to chyba nie dla mnie :mur:

Cora Carmack chyba smutasy pisze?

u mnie dalej "Wampirze cesarstwo" jest fajnie ale momentami potrzebuje odskoczni więc poczytuje "Folwark zwierzęcy" i "Mały książę" :smile:

Niestety, można załapać doła

Post przez kejti » 26 listopada 2022, o 17:34

chyba coś kiedyś jej próbowałam, też nie dla mnie :bezradny:

.
.

Post przez Nocny Anioł » 26 listopada 2022, o 17:36

Dla mnie tez nie, nie wiem co czytać.

Post przez gosiurka » 26 listopada 2022, o 20:10

Pierwszy raz robię sobie powtórkę z Czarownicy Karoliny Kaim a w przerwach doczytuję
Korona ze złoconych kości Jennifer L. Armentrout, niby fajna , ale zaczyna mnie wkurzać.

Post przez Nocny Anioł » 27 listopada 2022, o 10:25

Obrazek

For thousands of years, the passion between Alexander, Archangel of Persia, and Zanaya, Queen of the Nile, burned furious and bright, seemingly without end. But to be an archangel is to be bound to power violent and demanding. Driven by its primal energy, Alexander and Zanaya fought as fiercely as they loved, locked in an endless cycle of devotion and heartbreak. It is only Zanaya’s decision to Sleep that ends their love story.

Eons later, the Cascade of Death wakens them both. The passion between them a flame that yet burns, Alexander and Zanaya stand together in one last battle against the ultimate darkness. But even a warrior archangel cannot win every war. Alexander’s scream shatters the world as Zanaya falls, broken and silent . . . only to rise again in a miracle that may be a devastating curse. For is it truly the Queen of the Nile who has been resurrected?

Post przez kejti » 27 listopada 2022, o 10:53

oooo, poczytam jak skończę obecne :bigeyes:

.
.

Post przez gosiurka » 27 listopada 2022, o 20:33

Aniołku :bigeyes: zazdraszczam :bigeyes:

Post przez Nocny Anioł » 28 listopada 2022, o 08:14

Ja sobie też zazdraszczam :bigeyes:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czytamy i rozmawiamy