Teraz jest 8 sierpnia 2022, o 19:14

2022: Właśnie czytam...

...o wszystkim: co nas irytuje, a co zachęca do lektury, co czytamy teraz, a co mamy w planach

2022: WŁAŚNIE CZYTAM...
Ulubieńcy roku!Ulubieńcy miesiąca

Ostrzegamy! Kiepskie książki!Koszmar. Ale można przeczytaćWarto przeczytać?

Moderator: Duzzz

Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 27 lipca 2022, o 21:03

:czyta2: „Tron Półksiężyca” Saladin Ahmed.

„Highland Dragon Warrior” Isabel Cooper – nie dość, że Szkot, to jeszcze smok...
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot

"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 29 lipca 2022, o 18:05

Księżycowe miasto.Dom nieba i oddechu cz.1 Sarah J.Maas
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 31 lipca 2022, o 08:43

Obrazek
Genevieve Barrett, piękna córka sławnego uczonego, ukrywa tajemnicę, która nieznośnie jej ciąży. Lecz nie może wyjawić jej nikomu…
Sir Richard Harmsworth, nowy uczeń jej ojca, odkrywa sekret Genevieve. Lecz nie zamierza wyjawić go nikomu…
Dlaczego? Kim jest i co naprawdę tu robi? I jak to możliwe, że wydaje się podobny do tajemniczego włamywacza, który niedawno usiłował wkraść się do domu?
Genevieve czuje, że ten zabójczo przystojny mężczyzna wywołuje zamęt w jej głowie i sercu. Lecz nie przeczuwa, że prawdziwy powód, dla którego tu przybył, ściągnie na nich oboje niebezpieczeństwo…
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Ulubiona autorka/autor: austen/quinn/lindsey/sep

Post przez izkaa12 » 31 lipca 2022, o 21:41

The Spanish Love Deception Elena Armas

Póki co zapowiada się fajnie, akurat na deszczowy wieczor :)
Is it possible for home to be a person and not a place?

lubimy czytać

Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 1 sierpnia 2022, o 23:11

W poszukiwaniu inspiracji dla lektur wymyśliłam sobie klucz: przeglądam, co zostało wydane równo ćwierć wieku temu - "25 lat minęło" :lol:

Kurcze, ale trudno jest znaleźć źródło z zestawieniem... :]
To jest lekko przerażające w sumie... :lol:
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Ale ubaw! Wszyscy płakali!
— Julio Cortazar, La vuelta al día en ochenta mundos

Post przez Nocny Anioł » 3 sierpnia 2022, o 08:00

Nastąpiła zmiana
Obrazek
Lady Merritt Sterling, młoda wdowa o silnej woli, prowadząca firmę transportową swojego zmarłego męża, wie, że londyńskie towarzystwo tylko czeka na kolejny skandal. Do tej pory była zbyt rozsądna, by stać się pożywką dla arystokratycznych plotek… ale teraz na jej drodze pojawił się Keir MacRae. Przystojny wytwórca whisky wprost z dzikiej Szkocji sprawia, że wszystkie plany kobiety odchodzą w zapomnienie. Nie mogliby bardziej się od siebie różnić, ale wzajemne przyciąganie jest zbyt silne, by mu się oprzeć.
Od momentu przybycia do Londynu Keir MacRae ma dwa postanowienia. Po pierwsze - uniknąć zagrożenia, które na niego czyha. Po drugie - nie zakochać się w olśniewającej lady Merritt. Jak dotąd żadnego z nich nie udało się zrealizować. Keir nie wie, kto chce się go pozbyć, dopóki los nie ujawni jego sekretnego związku z jedną z najpotężniejszych rodzin w całej Anglii. Gdy świat, który znał, pogrąża się w chaosie, zaufać może już tylko pięknej lady. Wzajemne uczucie z każdą chwilą staje się silniejsze, a Merritt zaczyna tęsknić za tym, czego Keir nie może jej dać: szczęśliwego zakończenia.
Kiedy sytuacja robi się niebezpieczna, lady Sterling postanawia zrobić wszystko, by uratować ukochanego mężczyznę… Ale czy się nie załamie, gdy dotrze do niej, że być może jest on diabłem w przebraniu?

Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 3 sierpnia 2022, o 15:22

Zaczęłam Kat Martin "Rozkoszna zemsta" :czyta2:
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Post przez izkaa12 » 4 sierpnia 2022, o 10:42

Obrazek

Kitty Talbot nie jest ani wybitnie wykształcona, ani szczególnie dystyngowana, ma jednak sporo sprytu, pomysłowości i… długów odziedziczonych po ojcu. Potrzebuje pieniędzy, a ściślej mówiąc – męża, który nimi dysponuje. Bądź co bądź jest rok 1818 i jedynie mężczyźni mogą się bogacić… Dziewczyna ma zaledwie trzy miesiące, by uchronić siebie i cztery swoje siostry przed ruiną. Jest tylko jedno wyjście – trzeba zapolować wśród londyńskiej socjety.

Jednak na drodze Kitty staje lord Radcliffe. Arystokrata od razu rozpoznaje w młodej pannie łowczynię fortun. Nie zamierza dopuścić, by dopięła celu. Zapowiada się zaciekła walka. Żaden z przeciwników nie wie, jaki będzie jej wynik, zwłaszcza że los wtrąci tu swoje trzy grosze…

Czy Kitty zdoła ocalić rodzinę przed nędzą? Czy oprócz pieniędzy zdobędzie też miłość?

Książka skrzy się humorem i musuje jak szampan, a błyskotliwe słowne pojedynki i zwroty akcji gwarantują prawdziwą rozkosz z lektury!

lubimy czytać

Post przez Fringilla » 4 sierpnia 2022, o 11:21

Czytam dwa polskie tytuły i dopóki nie skończę, to nie odważę się wyjawić, co to za dziwa, bo... ojej, strasznie mi jednak przykro krytykować polskie teksty :niepewny:
Bo nie-krytykować się nie da :P

Co mnie uderzyło przy okazji: chyba juz rozumiem, skąd zamiłowanie do nietłumaczenia tytułów (a będzie gorzej :hyhy:
Równolegle zaczęłam przeglądać inne popularne ostatnio romansowe twory po polsku (tłumaczone i nie).
Trochę jednak jestem zszokowana ubogim słownictwem, mam wrażenie, jakby w przeciągu ostatnich 10 lat nastąpiło masowe wymieranie słów - jakieś 30% :D że o aspekcie stylu nie wspomnę (w tym formy gramatyczne).

Ok, przestrzeń komunikacji w sieci to jedno, ale nadużywane "literatura powinna odzwierciedlać rzeczywisty język" wcale nie jest uniwersalną prawdą :P plus ostatnio sprowadza się to jakby do kalkowania stylu botów a nie realnych (nawet jeśli trolli) osób ^_^

Nie dziwię się wobec tego, że coraz więcej polskich słów brzmi w szczególności młodszej grupie i "dziwnie", i "obco", i "nie na miejscu" - skoro się nie stykamy z tekstem/słownictwem, to trudno wymagać oswojenia... Część z nas się odzwyczaiła i zapomniała, część... oj, chyba nigdy się nie zapozna ^_^
Może to koszt za równoległe poszerzanie umiejętności w przestrzeni języków obcych, ale mam obawę, że nie ma tu równoważnej wymiany ;)

PS Ok, to nie jest tak, że w anglojęzycznej twórczości nie ma tego zjawiska, ale...
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 5 sierpnia 2022, o 07:13

U mnie:

Obrazek

Z pewnością słyszeliście o Dorothei Beaumont.
To ja – posłuszna córka. Zawsze wiedziałam, co jest moją powinnością: wspaniały debiut, otrzymanie kilkunastu propozycji małżeństwa i wzbudzenie tym zazdrości innych arystokratek. Zwieńczeniem planów moich rodziców byłby mój ślub z księciem… którego nigdy dotąd nie spotkałam i – co gorsza – którego serce zdobyła moja przyrodnia siostra Charlene.
I to był powód, dla którego po raz pierwszy sprzeciwiłam się woli rodziców. Przez całe życie byłam idealną córką i nadszedł czas, by to zmienić.
Dzięki tej decyzji wreszcie posmakowałam wolności – i nie zamierzam poślubić żadnego mężczyzny.
Będę silna i niezależna.
Nie ulegnę nawet księciu Osborne, którego uwodzicielski uśmiech sprawia, że... chcę ulec.
Ale czy dam radę oprzeć się namiętności i mężczyźnie, którego tajemnicę znam tylko ja?
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Post przez Nocny Anioł » 5 sierpnia 2022, o 07:55

izkaa12 napisał(a):Obrazek

Kitty Talbot nie jest ani wybitnie wykształcona, ani szczególnie dystyngowana, ma jednak sporo sprytu, pomysłowości i… długów odziedziczonych po ojcu. Potrzebuje pieniędzy, a ściślej mówiąc – męża, który nimi dysponuje. Bądź co bądź jest rok 1818 i jedynie mężczyźni mogą się bogacić… Dziewczyna ma zaledwie trzy miesiące, by uchronić siebie i cztery swoje siostry przed ruiną. Jest tylko jedno wyjście – trzeba zapolować wśród londyńskiej socjety.

Jednak na drodze Kitty staje lord Radcliffe. Arystokrata od razu rozpoznaje w młodej pannie łowczynię fortun. Nie zamierza dopuścić, by dopięła celu. Zapowiada się zaciekła walka. Żaden z przeciwników nie wie, jaki będzie jej wynik, zwłaszcza że los wtrąci tu swoje trzy grosze…

Czy Kitty zdoła ocalić rodzinę przed nędzą? Czy oprócz pieniędzy zdobędzie też miłość?

Książka skrzy się humorem i musuje jak szampan, a błyskotliwe słowne pojedynki i zwroty akcji gwarantują prawdziwą rozkosz z lektury!

Szepniesz potem słówko, chciałam to kupić.

Post przez kejti » 6 sierpnia 2022, o 10:45

skoro czytam tak mało ostatnio, to mam w planie powybrzydzać i zrobić tak jak nigdy, książki które nie podejdą mi po dwóch rozdziałach, odłożę na kiedy indziej :niepewny: mam ochotę czytać ale potrzebuję aby książka codziennie wołała do mnie z półki "weź mnie, weź mnie" :hihi:

a tymczasem, mam już końcówkę Mój szef. Mój AS 2 i pół Melissa Darwood

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 6 sierpnia 2022, o 11:32

Mi ogólnie spadła chęć na powtórki, ale mocno zatęskniłam za Pajączkiem Estep i muszę zacząć od początku, bo za długą przerwę zrobiłam, a jest dość sporo szczegółów które muszę sobie powtórzyć i muszę przyznać dalej bardzo mi się podoba.

Jennifer Estep - Ukąszenie Pająka
Obrazek

Mam na imię Gin i zabijam ludzi.
Nazywają mnie Spider. Jestem najbardziej przerażającym wojownikiem na Południu – kiedy akurat nie jestem zajęta na Pork Pit, robiąc najlepszego grilla w całym Ashland. Jako element Skały, mogę słyszeć wszystkie szepty, od żwiru pod nogami po podniebne Apallachy nade mną. Moja Lodowa magia także bywa użyteczna jako tymczasowy nóż. Lecz nie wykorzystuję swoich specjalnych zdolności w pracy, chyba że jestem do tego zmuszona. Nazywajcie to pychą profesjonalisty.
Jako że okrutny element Powietrza dwa razy minął mnie o włos i zabił mojego pomocnika, zależy mi na zemście. Zamierzam zniweczyć istnienie każdego, kto wejdzie mi w drogę – dobry czy zły. Może jestem niezłą laską, ale wciąż należę do tych spod ciemnej gwiazdy. Dlatego mam kłopoty, i to odkąd niemożliwie odpychający Detektyw Donovan Caine zgodził się mi pomóc. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebuje ten zabójca o zimnym sercu, kiedy włada mocą większą niż moja, jest rozproszenie płcią przeciwną… zwłaszcza kiedy Donovan pragnie mieć mnie nieżywą tak, jak pragnie się widzieć wroga – już nieżywego.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Post przez izkaa12 » 6 sierpnia 2022, o 12:08

Nocny Anioł napisał(a):
izkaa12 napisał(a):Obrazek

Książka była przyjemna, czytało się szybko, pochłonęłam ją w jedno popołudnie. Relacja bohaterów rozwija się bardzo powoli, i tak naprawdę pierwsza chemię między nimi można wyczuć bliżej ostatnich stron. Jednak determinacja Kitty by pomóc rodzinie sprawia, ze bohaterka zyskuje (chociaż początkowo irytowała). Jeśli liczysz na gorące sceny to nic z tego, romans raczej w stylu książek Jane Austen.
Ogólnie polecam, chociaż sama raczej już do tej pozycji nie wrócę.

lubimy czytać

Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 6 sierpnia 2022, o 19:08

kontunuuje Dohner.
Godiurko,mam tę książkę na liście do przeczytania sama nie wiem juz jak długo...
Aniołku,też myslałam o przeczytaniu tej książki...Ale to chyba dopiero wtedy,jak będę miała dostę do Legimi
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Zgodne małżeństwo - Aleksandra Tyl

Post przez Lucy » 6 sierpnia 2022, o 20:14

Obrazek

Po dwudziestu latach małżeństwa Joanna i Jacek rozumieją się niemal bez słów. Bo i wielu słów nie potrzeba, gdy brakuje tematów do rozmów. Trochę brakuje też emocji w związku, ale kto by się tym przejmował, skoro pozornie wszystko gra.
Nadchodzi jednak moment, kiedy rutyna zaczyna doskwierać. Najpierw Jackowi, który zbliżając się do pięćdziesiątki, czuje na karku nieprzyjemny podmuch mijającego czasu. Czuje go tak mocno, że rozbudza się w nim głęboka chęć do zmiany. Bo czy nie byłoby przyjemnie rozpocząć nowe, lepsze życie? Nowe miejsce, nowa kobieta, nowe plany... Jacek, nakręcony marzeniami zaczyna działać. Na horyzoncie pojawia się potencjalna kochanka oraz plan jak zdobyć szybkie pieniądze, umożliwiające realizację upragnionego celu. Wprawiona w ruch machina zdaje się nie do powstrzymania. Do czasu, gdy Joanna zaczyna coś podejrzewać...
W tej komedii nie odnajdziecie romantycznych uniesień. To powieść ANTYromantyczna, w której małżonkowie odkrywają w sobie nieznane dotąd instynkty. Uprzejmie prosimy nie brać przykładu z bohaterów.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Post przez Fringilla » 6 sierpnia 2022, o 21:16

Pierwszy raz na własne życie Riley Hart.
— Ursula K. Le Guin

Post przez kejti » 7 sierpnia 2022, o 09:49

Smętarz dla zwierzaków Stephen King (szkoda, że zmieniają tytuły :ermm: )
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Post przez Nocny Anioł » 7 sierpnia 2022, o 10:49

izkaa12 napisał(a):
Nocny Anioł napisał(a):
izkaa12 napisał(a):[

Książka była przyjemna, czytało się szybko, pochłonęłam ją w jedno popołudnie. Relacja bohaterów rozwija się bardzo powoli, i tak naprawdę pierwsza chemię między nimi można wyczuć bliżej ostatnich stron. Jednak determinacja Kitty by pomóc rodzinie sprawia, ze bohaterka zyskuje (chociaż początkowo irytowała). Jeśli liczysz na gorące sceny to nic z tego, romans raczej w stylu książek Jane Austen.
Ogólnie polecam, chociaż sama raczej już do tej pozycji nie wrócę.

dziękuję bardzo :*
ewa.p napisał(a):kontunuuje Dohner.
Godiurko,mam tę książkę na liście do przeczytania sama nie wiem juz jak długo...
Aniołku,też myslałam o przeczytaniu tej książki...Ale to chyba dopiero wtedy,jak będę miała dostę do Legimi

No właśnie nie chciałam se kupić kolejnego nie wypału, już kilka mam i szukają domu.

Poprzednia strona

Powrót do Czytamy i rozmawiamy