Teraz jest 1 lipca 2022, o 07:00

2022: Właśnie czytam...

...o wszystkim: co nas irytuje, a co zachęca do lektury, co czytamy teraz, a co mamy w planach

2022: WŁAŚNIE CZYTAM...
Ulubieńcy roku!Ulubieńcy miesiąca

Ostrzegamy! Kiepskie książki!Koszmar. Ale można przeczytaćWarto przeczytać?

Moderator: Duzzz

Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 20 czerwca 2022, o 08:18

Fringilla napisał(a):Serio, jak sie pozbieram to zareklamuję listę do Listy z Motywami jako Aneks: Autorki Polskie o Obcym Pseudo :P

A teraz ląduje wreszcie na liście Balogh nowa, bo w końcu znalazłam powód do przeczytania: otóż jestem ciekawa, jak Bohater wybrnie z tego jakże klasycznego bełkotu a la Pan Darcy:

Mi to poniekad przypomina belkot tego duchownego w Dumie i Uprzedzeniue... jego oswiadczyny byly einzingartig...
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif
"Draussen Sommer Zeit aber in mir drin ist finster... In mir drin ist tiefster Winter" Emilio "Winter"

Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 20 czerwca 2022, o 09:23

W ebooku czytam Lukas DB Reynolds i słucham M.Oram - W ciemnościach
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 20 czerwca 2022, o 11:20

Obrazek

One of the hottest new voices in paranormal romance, Shelly Laurenston knows how to do it all, delivering tales that are wickedly funny, action-packed, and scorch-your-fingers sexy. With The Mane Event, she proves just how delicious love can be once you unleash your inner beast…

Christmas Pride

How come all the good-looking ones are insane? That’s what runs through NYPD cop Desiree “Dez” MacDermot’s mind the minute she hooks up again with her childhood buddy, Mace Llewellyn. It isn’t just the way he stares at her with those too-sexy gold eyes—as if he could devour her on the spot. Or the six-four, built-like-a-Navy Seal bod-o-death. It isn’t even that he sniffs her neck and purrs, making her entire body tingle. It’s more about that disconcerting, shifting-from-man-to-lion thing that unhinges her…and makes her want more. Mace likes making Dez crazy. In fact, he likes her any way he can get her—in bed, on the desk, here, now, again. Together, they’d always been trouble, but Dez has no idea just how good trouble can feel…

Shaw’s Tail

Brendon Shaw, hotel owner and lion shifter, has seen better days. He’s been beaten, had a gun to the back of his head, and had to be rescued by a Pack of shape-shifting wolves. He didn’t think he’d survive the night, much less find the woman of his dreams. And he never thought the woman of his dreams would have a Tennessee accent and wear cowboy boots. Once he sets his sights on her, the predator in him is ready to pounce and never let go. Ronnie Lee Reed is ready to change her life, and New York City is the place where any girl—even one who runs with a Pack—can redefine herself. First order of business: find a mate, settle down, and stop using men for sex. Even big, gorgeous, lion-shifting, oh-my-what-big-um-paws-you-have men. Then again…
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 20 czerwca 2022, o 11:35

Zaczęłam:
Obrazek
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 21 czerwca 2022, o 08:16

Kawka napisał(a):
Karina32 napisał(a):Hihi, no cóż, nie mogłam się zdecydować kogo wolę bardziej (i wcale nie był to Tomek, któremu najbliżej wtedy byłam wiekiem) :evillaugh:

Założę się, że Smuga i Bosman.

Zgadza się :-D

A czytam, ale w oryginale, bo nie mogłam się doczekać naszej wersji :bigeyes:

Obrazek

Kocham tę autorkę, naprawdę.
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 21 czerwca 2022, o 17:35

Loretta Chase "Król łotrów" polecankowo.
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 21 czerwca 2022, o 21:37

Aż się boję :D

Aniele - daj znać, jak Laurenston :lol:

Mam przed sobą Balogh, ale... po totalnej porażce przy ostatniej Evie Dunmore muszę sobie zrobić przerwę i jestem w połowie Flirting with Forever Clary Baston.

No, czuję się mocno oszukana przez okładkę :] Nic się nie zgadza oprócz włosów bohaterki.
Obrazek
(Ale sama opowieść jest na razie... szokująco niezła... serio...).
Sailor Moon Eternal Edition

Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Post przez Kawka » 21 czerwca 2022, o 22:13

Czego się boisz Frin?

Karino - wiedziałam, że to Smuga i Bosman. :)

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Post przez Fringilla » 21 czerwca 2022, o 22:16

Twojej recenzji po Chase ;)

Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Post przez Kawka » 21 czerwca 2022, o 22:20

Aha. Jak zwykle, będzie szczerze, to mogę obiecać. :)

Post przez Fringilla » 21 czerwca 2022, o 22:40

14 lat temu popełniłam na Forum o nim swą pierwszą recenzję, więc wiesz :D

— Ursula K. Le Guin

Post przez Nocny Anioł » 22 czerwca 2022, o 06:51

Kawka napisał(a):Loretta Chase "Król łotrów" polecankowo.

Jedni kochają ta książkę, drudzy nie, ciekawe w którym będziesz obozie, obstawiam ten drugi.

Fringilla napisał(a):Aż się boję :D

Aniele - daj znać, jak Laurenston :lol:

Szepnę słówko, niestety jak na razie straszny schemat :red:, zaczynają mnie takie ksiazki męczyć

Post przez •Sol• » 22 czerwca 2022, o 13:22

Kawka napisał(a):Loretta Chase "Król łotrów" polecankowo.

uwielbiam i czekam na wrażenia :D

Ulubiona autorka/autor: N.Roberts,L.Kleypas, i wiele innych

Post przez Annik » 22 czerwca 2022, o 15:03

czytam Wzór na miłość - Christina Lauren

Post przez gosiurka » 22 czerwca 2022, o 15:48

Annik i jak? Już mam kupioną, odłożyłam na sierpień, bo chcę ją przeczytać na swoim balkonie ( tak se wymyśliłam :red: )
Bardzo lubię te autorki :smile:
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)

Post przez Fringilla » 22 czerwca 2022, o 16:00

Nocny Anioł napisał(a):Szepnę słówko, niestety jak na razie straszny schemat :red:, zaczynają mnie takie ksiazki męczyć

No skoro zaczęłaś od klasyki sprzed 15 lat... wyznaczającej trendy dla całego gatunku... :lol:
A serio: ja bym rekomendowała późniejsze, bo jak mam słabość do klasyki, to jednak paranormale są... no... się deaktualizują tak troszeczkę jakby mocniej w gatunku... ;)

Albo ogólnie zmęczenie materiału ^_^

Kończę swego harlekina przez duże HQN i jestem dumna, bo przeczytałam od deski do deski ^_^

— Ursula K. Le Guin

Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Przerwana kołysanka - Natasza Socha

Post przez Lucy » 22 czerwca 2022, o 16:46

Obrazek

W szeregowcu na jednym z poznańskich osiedli zostaje odnalezione ciało młodej kobiety. Początkowo wszystko wskazuje na samobójstwo, jednak szybko okazuje się, że brał w tym udział ktoś trzeci. O zamordowanej niewiele wiadomo, a kolejno odkrywane informacje okazują się coraz bardziej szokujące.
Kim była? Przed czym uciekała? Czego lub kogo szukała?
Do akcji wkracza policjantka śledcza Florentyna, która własne dramaty skrywa pod różowymi sukienkami i nietypowym podejściem do kolegów z pracy.
I która posiada zaskakujący dar...
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Ulubiona autorka/autor: N.Roberts,L.Kleypas, i wiele innych

Post przez Annik » 22 czerwca 2022, o 20:27

gosiurka napisał(a):Annik i jak? Już mam kupioną, odłożyłam na sierpień, bo chcę ją przeczytać na swoim balkonie ( tak se wymyśliłam :red: )
Bardzo lubię te autorki :smile:

To chyba dobry pomysł czytania na balkonie :shades: To taka ciepła ,trochę zabawna historia. I ten pomysł z szukaniem drugiej połówki przez dopasowanie DNA .Ja także lubię autorki ,poprzednie książki mi pasowały a i teraz nie żałuję spędzonego czasu przy najnowszej.

Post przez Kawka » 22 czerwca 2022, o 20:28

Nie sądziłam, że ten "Król łotrów" taki kontrowersyjny. Aż poczułam presję, że moja recenzja musi być dobra. Nie wiem czy sprostam oczekiwaniom i czy nie wywołam burzy jak przy Garwood. ;)

Post przez gosiurka » 22 czerwca 2022, o 20:45

Super Annik :smile: Ich Święta i Podróż bardzo mi się podobały. Teraz czytam ich Wild Seasons i sam romans fajnie napisany, ale sexów jest tyle ,że muszę przerwy robić.

Kawko piszesz jako tobie się podobało, albo i nie, to są twoje odczucia.
Dzisiaj się śmiałam bo od dłuższego czasu słyszałam na booktubie peany na Rebekę Daphne du Maurier, a dzisiaj usłyszałam o opinii która jest zbliżona do mojej, a kobita pojechała konkretnie po tej książce. :hihi:

Post przez Fringilla » 22 czerwca 2022, o 20:48

Burze są fajne, ale nie będę udawać: byłoby smutno, gdybys oceniła jako meh :P
A tak to ja zawsze chętnie się pokłócę o wykładnię :P

A na serio: jestem ciekawa zawsze, jak tak klasyczne vel stare romanse wytrzymują próbę czasu.

— Ursula K. Le Guin

Post przez Nocny Anioł » 23 czerwca 2022, o 06:40

Fringilla napisał(a):
Nocny Anioł napisał(a):Szepnę słówko, niestety jak na razie straszny schemat :red:, zaczynają mnie takie ksiazki męczyć

No skoro zaczęłaś od klasyki sprzed 15 lat... wyznaczającej trendy dla całego gatunku... :lol:
A serio: ja bym rekomendowała późniejsze, bo jak mam słabość do klasyki, to jednak paranormale są... no... się deaktualizują tak troszeczkę jakby mocniej w gatunku... ;)

Albo ogólnie zmęczenie materiału ^_^

Kończę swego harlekina przez duże HQN i jestem dumna, bo przeczytałam od deski do deski ^_^

Sama nie wybrałam, to polecanka i myślę ze wszystkiego po trochu, zmęczenia i całej reszty

Post przez •Sol• » 23 czerwca 2022, o 10:20

W sumie tu najszybciej odczyta, to zapytam :D
Kawko, planujesz pisać o Epi? Nie ukrywam, że jestem bardzo ciekawa Twoich wrażeń ;)

Post przez Kawka » 23 czerwca 2022, o 16:45

Oczywiście, że napiszę ale to bliżej weekendu, na razie spisałam wrażenia w punktach. W recenzję ubiorę to jak będę mieć więcej czasu. Podobnie jak w przypadku "Króla łotrów".

Zabrałam się za kolejną polecankę - David Nicholls "Jeden dzień"

Post przez •Sol• » 23 czerwca 2022, o 17:14

Super, to czekam! Weekend już za pasem :D

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czytamy i rozmawiamy