Teraz jest 16 czerwca 2024, o 14:29

Pytania, sugestie, dyskusje

INFORMACJAJak dodać recenzję?POMOC
Avatar użytkownika
 
Posty: 28446
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 29 stycznia 2011, o 22:48

czyli jak piszę "ta książka jest zła" to zawsze w podtekście "bo moim zdaniem", hm? ^_^
:hyhy:

a jeszcze wracając do dyskusji o "szczerości": mi się podobają recenzje, w których autor podaje dlaczego przeczytał daną książkę (szczególnie "zwykle nie sięgam po taka literaturę" :twisted:
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 6414
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 29 stycznia 2011, o 23:18

czyli jak piszę "ta książka jest zła" to zawsze w podtekście "bo moim zdaniem", hm? ^_^


Plus uzasadnienie :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 6645
Dołączył(a): 27 grudnia 2010, o 18:13

Post przez Wiedźma Ple Ple » 29 stycznia 2011, o 23:24

a na pewno: Moim zdanie ta książka jest zła, bo .... tylko na miłość boską niech tam nie będzie dalej nic o Prouście :hahaha:

Avatar użytkownika
 
Posty: 28446
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 30 stycznia 2011, o 00:13

i niech nie będzie Fiodora. ani DżejDżejaa. :twisted:

np dobra, pośmiałyśmy się, a teraz ja mam pytanie: jako czytelniczka - rozumiem, że błędy ortograficzne nie ujdą, ale co ujdzie? co was denerwuje ew. bardziej w tekstach jesli o błendy chodzi? ^_^
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 6645
Dołączył(a): 27 grudnia 2010, o 18:13

Post przez Wiedźma Ple Ple » 30 stycznia 2011, o 11:51

:missdoubt:
hm... mnie chyba nic ... podświadomie wychodzę z założenia, że prawdziwy czytelnik zna ortografię przez wieloletnie współżycie z literaturą wszelakiego sortu :wink:

plus, za niewybaczalne uważam nieużywanie korekty zintegrowanej z wordem/przeglądarką ...
Ostatnio edytowano 30 stycznia 2011, o 14:04 przez Wiedźma Ple Ple, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
 
Posty: 6414
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 30 stycznia 2011, o 13:54

Nie lubię tekstu pisanego bez akapitów, odstępów, jednym ciągiem i małymi literkami. Ale jeśli to dobry tekst, wybaczam :P

Avatar użytkownika
 
Posty: 13089
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 11 marca 2016, o 12:41

Przydałby się dział z recenzjami nie romansowymi, bo takie książki przecież też czytamy. Skończyłam właśnie „Sekrety francuskiej kuchareczki” autorstwa Marie-Morgane Le Moël i chętnie podzieliłabym się z wami wrażeniami na temat tej lektury [bardziej żeby was przestrzec, niż zachęcić], ale nie jest to romans tylko bardziej poradnik kulinarno-turystyczny, więc nie pasuje mi do tematu "Recenzje romansów współczesnych '.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 11 marca 2016, o 12:43

i od razu można by tam Larssona przekoptować bo on romansem na pewno nie jest ;)
jestem za
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 13089
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 11 marca 2016, o 12:50

"Ty" autorstwa Caroline Kepnes to też nie jest romans, a z braku odpowiedniego miejsca wrzuciłam tę recenzję do tematu z recenzjami kryminalno-sensacyjnymi.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 11 marca 2016, o 13:09

A może zminiłybyśmy nazwę działu "Recenzje romansów sensacyjno-kryminalnych" na "Recenzje książek sensacyjno-kryminalnych", bez podkreślania, że musi być romans.
Wtedy pasowałyby tam również recenzje innych książek z wątkami kryminalnymi, np. chick-lit z kryminałem lub sensacją oraz klasyczne kryminały całkiem bez romansu.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 11 marca 2016, o 13:10

A może zamiast tak to Recenzje książek pozostałych? Wtedy i romans z kryminałem i sam kryminał i biografia w to wejdzie.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 11 marca 2016, o 13:14

Wtedy będzie kłopot z książkami typu pół na pół, romans plus kryminał. Takie recenzje zakwalifikują się jednocześnie do romansowych i do nieromansowych.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 11 marca 2016, o 13:16

No dobrze ale to wtedy będzie romans z kryminałem, czyli nie pasuje do żadnych z kategorii (współczesny, paranormalny, historyczny) i zostanie ta nowa - pozostałe.
Źle myślę? ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 11 marca 2016, o 13:27

W dziale "Recenzje romansów sensacyjno-kryminalnych" w tej chwili są nie tylko romanse sensacyjno-kryminalne, ale także inne książki, w których nie ma klasycznego romansu, a tylko występuje dodatkowo wątek romansowy. Możliwe, że są tam również kryminały całkiem bez takich wątków. Pomyślałam, że jak się zacznie je rozróżniać na konkretniej określone kategorie, to wyjdzie nam bardzo dużo tych nowych działów i że chyba nie warto tak dzielić, a sama zmiana nazwy działu na bardziej ogólny, pomoże dużo lepiej.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 11 marca 2016, o 13:31

ale ja się z Tobą zgadzam ;)
z tym że kategoria Recenzje książek pozostałych jest szersza niż książki sensacyjno-kryminalne i wejdzie w nią więcej. Właśnie żeby nie robić wielu wątków ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 11 marca 2016, o 13:34

Wtedy kryminalne się zgubią wśród pozostałych, a to jest kategoria bardzo charakterystyczna i szkoda by było ich nie wyodrębnić.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 11 marca 2016, o 13:46

to wtedy dwie - kryminalne - sensacje, thrillery i te dreszczowce i pozostałe, na chick lity, biograficzne i obyczajowe ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 11 marca 2016, o 13:50

To się chyba nie uda. Niektóre chick-lity i niektóre powieści obyczajowe kręcą się bardzo mocno wokół tematyki miłosnej i dla wielu czytelników będą romansem. Zrobi się poplątanie z pomieszaniem.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 11 marca 2016, o 13:52

to już kompletnie nie wiem jak to załatwić :P
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 11 marca 2016, o 13:59

Myślałam, że swoją propozycją zmiany nazwy coś uproszczę, ale tylko więcej namieszałam, dlatego najlepiej będzie jak wszystko odszczekam.
Hau hau.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 13089
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 11 marca 2016, o 14:51

Recenzje romansów kryminalno-sensacyjnych zostawiłabym tak jak są, bo rzeczywiście może nam z tego wyjść groch z kapustą, z tym, że w środku może udałoby się zrobić jakiś podtemat z książkami kryminalno-sensacyjnymi, ale bez żadnego wątku romansowego.
No i koniecznie stwórzmy dział z książkami nie romansowymi.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 11 marca 2016, o 15:04

Odnośnie nowego działu z literaturą nieromansową, Recenzje książek nieromansowych, jestem za. :wink:

Można pewnie byłoby zrobić ogólny dział Recenzje książek kryminalno-sensacyjnych, a w środku dwa poddziały, recenzje książek kryminalno-sensacyjnych i recenzje romansów kryminalno-sensacyjnych. :wink:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 11 marca 2016, o 15:06

ale i tak literatura nieromansowa by musiała być wydzielona ;)
obyczaje w to nijak nie wejdą.
ale podział większy to jest dobry plan, jednak recenzji przybywa ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 11 marca 2016, o 15:07

duzzza22 napisał(a):Można pewnie byłoby zrobić ogólny dział Recenzje książek kryminalno-sensacyjnych, a w środku dwa poddziały, recenzje książek kryminalno-sensacyjnych i recenzje romansów kryminalno-sensacyjnych. :wink:

Tak by było super.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 11 marca 2016, o 15:23

Dorotka napisał(a):Recenzje romansów kryminalno-sensacyjnych zostawiłabym tak jak są, bo rzeczywiście może nam z tego wyjść groch z kapustą, z tym, że w środku może udałoby się zrobić jakiś podtemat z książkami kryminalno-sensacyjnymi, ale bez żadnego wątku romansowego.
No i koniecznie stwórzmy dział z książkami nie romansowymi.

Coś takiego miałoby sens. Czasem faktycznie nie wiadomo gdzie umieszczać.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O dziale Nasze Recenzje...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości