Teraz jest 16 czerwca 2024, o 08:40

Wizaż: pielęgnacja i makijaż

Zdrowie, pielęgnacja, edukacja, zakupy, podróże
Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 28 listopada 2018, o 02:07

Kosmetyki tej marki można dostać tylko w Drogerii Natura. Fajne też są żele pod prysznic z tej firmy.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 1 grudnia 2018, o 13:35

Odkryłam boski krem do ciała. :bigeyes: Rozświetlający z drobinkami złota i olejkiem Oud. Rozświetlenie jest u mnie małe, ponieważ jestem biała jak mąka. :wink: Pięknie pachnie i dobrze nawilża.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 20881
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 3 grudnia 2018, o 11:32

Dziewczyny, czy któraś z Was potrafi przeprowadzić analizę kolorystyczną i określić typ (wiosna, lato, jesień, zima) albo zna dobrą metodę, poradnik, cokolwiek?

Gryzę się z tematem, bo dawno temu koleżanka wizażystka określiła mnie jako wiosnę (nie pamiętam w którym typie), ale ostatnio oglądnęłam kilka filmów na YouTube i wychodzi mi, że chyba jednak nie do końca. :niepewny:

Moje cechy:
Włosy mysi blond wpadający zimą w kolor rudy wręcz miedziany, latem mam naturalne słomiane pasemka od słońca.
Brwi prawie nie mam, tzn, są ale do połowy jasnobrązowe, a potem wpadają w niemal siwy i ich nie widać
Rzęsy jasnobrązowe, prawie niewidoczne
Usta jasne, raczej ciepła barwa, coś pomiędzy różem a czerwienią
Skóra jasna, żyły na nadgarstkach zdecydowanie zielone ale nie potrafię powiedzieć czy skóra bardziej w żółty czy w różowy idzie.
Brak piegów, a jeśli już to bardzo mało i jasne.
Opalam się na różowo ale potem przechodzi to w piękny złotawy kolor.
Rumienię się jak świnka, na różowo.
Ciemny albo mocniejszy makijaż robi ze mnie drag queen. Za to róże i jasne brązy wyglądają u mnie dobrze.
Oczy - tu zaczyna się hardcore - w dowodzie mam brązowe i na takie wyglądają na pierwszy rzut oka ale przyjrzałam się dziś uważnie i wychodzi na to, że są zielone, z zółto-brązowymi plamkami i wyraźną niebieską obwódką. :wink: W zależności od tego jak się ubiorę i pomaluję ludzie typują, że mam: zielone, brązowe albo szare. :bezradny:
Kolory, w których wyglądam super: wszystkie intensywne, najlepiej jasne i nasycone barwy, zwłaszcza odcienie niebieskiego, zielonego, turkusu, różowego, czerwonego. Ciepły żółty, fiolet i chabrowy też jest bomba.
Złe kolory: ciemne kolory, zwłaszcza czarny, brązowy, pomarańcz oraz blade i zgaszone barwy - zawsze wyglądam wtedy jak chora albo niewyspana. Biały wygląda na mnie dobrze tylko latem, kiedy jestem mocno opalona. Czarny i brązowy przechodzą u mnie tylko w połączeniu z czymś żywszym, np. "kurczaczkowym" żółtym.

Wychodzi, że niby jestem raczej czystą wiosną ale patrząc na kolory, w których najlepiej się czuję i wyglądam, to zima w wydaniu latynoskim, co się kompletnie nie trzyma kupy. :mur:
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 2067
Dołączył(a): 12 stycznia 2013, o 18:17
Ulubiona autorka/autor: McNaught/Howard/Brown/Andrews/Robb

Post przez faris » 4 grudnia 2018, o 12:46

to nie jest też tak, że jest się jednym typem, czasami jednak jest mieszanka... ale ja się nie znam. generalnie pasuje mi kilka rzeczy z każdego typu i nie ma szans, żebym wpasowała się w jeden :D

Avatar użytkownika
 
Posty: 20881
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 4 grudnia 2018, o 12:59

No właśnie nie wiem. W tych artykułach i tutorialach na Youtube wszędzie pisano/mówiono, że nie można być typem mieszanym. :yeahrite:
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 21 grudnia 2018, o 00:33

Kupiłam kolejny tusz z Eveline do wypróbowania i jestem z niego zadowolona. Bardzo pogrubił i wydłużył mi rzęsy. Nie mam uczucia ciężkości, jak było z poprzednim i nie uczula.

Obrazek
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 21 grudnia 2018, o 06:43

Lucy, masz tak piękne oczy, że czym byś się nie pomalowała, zawsze będzie cudnie.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 21 grudnia 2018, o 18:14

hihi :red: dzięki
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 29638
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:17
Lokalizacja: Pozostanę tam, gdzie jestem.
Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo

Post przez LiaMort » 21 grudnia 2018, o 21:17

dobre są te tusze tylko szybko się kończą. ;)
RM 

"But at the same time we still know the shit happens everytime, so I think c'est la vie, that's life. "

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 22 grudnia 2018, o 00:29

tanie są, więc wiesz :wink:
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 30 grudnia 2018, o 13:46

Paznokcie Food by Ann XD

Obrazek
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 30 grudnia 2018, o 21:28

Ale brzydkie.

Do mnie wreszcie dotarły nowe próbniki do lakierów. Będę w końcu mogła powywalać stare lakiery.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 6740
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 31 grudnia 2018, o 10:57

Lucy - tez mam teraz z Eveline i Wibo - fajne są. ja nie mogę wydłużających i te są OK.
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 1 stycznia 2019, o 04:01

Dlaczego nie możesz mieć wydłużających?
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6740
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 1 stycznia 2019, o 19:57

wyglądam wtedy sztucznie i jeżdżę rzęsami po szkłach okularów. mam długie rzęsy.
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 5 stycznia 2019, o 11:52

Dziewczyny robiła sobie któraś brwi kosmetykiem typu peel off? Mam Brow Tatoo od L'Oreala, znaczy dostalam i zastanawiam się czy użyć mając swoje dość ciemne i ładne.
A jeśli użyć, to jak żeby sobie krzywdy nie zrobić ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 6 stycznia 2019, o 19:42

Janka napisał(a):Ale brzydkie.

Do mnie wreszcie dotarły nowe próbniki do lakierów. Będę w końcu mogła powywalać stare lakiery.

Też mam próbniki, zamówiłam sobie 100 sztuk, ale nie mam kiedy i jakoś ochoty by te próbniki zrobić. :zalamka:
A lakiery tylko dokupuję :evillaugh:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 6 stycznia 2019, o 21:50

Mam 300. Dwa wachlarze po 50 sztuk i dziesięć płaskich owalnych, które mają po 20 pazurków.
Wymyśliłam, żeby zrobić próbki w dwóch wersjach: z jedną warstwą i z dwiema.
Jeśli tak rzeczywiście będę robić, to 300 sztuk mi nie starczy, dlatego pewnie dokupię więcej. (Ale teraz już nie przez internet, tylko znalazłam podobne w sklepie z chińskim badziewiem typu "wszystko po 5 zł". Mają m. in. wielkie koła, które na brzegu mają po co najmniej 50 "płatków".)
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 15 stycznia 2019, o 02:10

Jestem w trakcie robienia próbek lakierów do paznokci i okazało się, że jest to dla mnie fantastyczną zabawą.
Jedynym kłopotem jest to, że zapach lakierów potrafi wywołać u mnie silne migreny, więc na wszelki wypadek sobie tę przyjemność dozuję i bardzo rozkładam w czasie. (Na dodatek mogę malować tylko w nocy, jak mój F. już śpi, bo by mi płakał.)
Prawie wszystkie próbki już są gotowe. Dziś kończę "p2". Zostały mi jeszcze do zrobienia lakiery "essie" i "trend it up".

Gdyby ktoś się zastanawiał nad tym, jakie wzorniki sobie kupić, to przy normalnych lakierach zupełnie nie ma znaczenia, czy będą białe, czy przezroczyste. Jedynie w przypadku lakierów przezroczystych z zawieszonymi w nich drobinkami i brokatami, widać różnicę i wtedy próbka na przezroczystym wzorniku ma tę zaletę, że można ją położyć na kolorowym tle i zobaczyć jaki da efekt.

Na wzornikach pojedynczych (wachlarzowych) łatwiej się maluje i jest dużo miejsca do zrobienia opisu z nazwą lakieru.
Na kółkach jest trudniej malować i nie ma miejsca na napisy, ale za to łatwiej się je później przechowuje.

Warto od razu się ładnie starać przy malowaniu próbki, bo poprawki zmywaczem są bardzo kłopotliwe, a zmywacz niszczy plastik.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 18 stycznia 2019, o 14:28

Macie jakieś sprawdzone kremy pod oczy na sińce i opuchnięcia pod oczami ?
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 4724
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 18 stycznia 2019, o 15:10

Zamówiłam sobie tę paletę z MUR, ale jestem zawiedziona :bezradny: Na zdjęciach wygląda jakby kolory były od brązów, przez delikatnie różowo-fioletowe, a na żywo okazuje się, że to 24 różne odcienie brązu :mur: Wiem, że na komputerze kolory wyglądają trochę inaczej, ale nie aż tak :wryyy: I pigmentacja nie jest tak dobra jak w syrence :placze:

https://www.cocolita.pl/cienie-do-powie ... aign-id=14
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 6740
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 18 stycznia 2019, o 20:44

a nie można oddać?
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 18 stycznia 2019, o 20:44

Karino :przytul:
jeśli chodzi o fotografie producenta to oni tak kłamią :zalamka:
Mam właściwie cztery palety MUR i żadna w rzeczywistości nie wygląda jak na zdjęciu. Nawet na zdjęciu na opakowaniu są inne kolory, jedyne co ratować nas może przy zakupach internetowych cieni to fotki na blogach.

A jeszcze co zauważyłam przy ich cieniach - te co są w palecie okrągłe, są znacznie lepsze od prostokątów.
Mam czekoladkę która ma prostokąty i to samo. Ileż trzeba sie namachać to obłęd, przy Flawless czy Affirmation to kwestia dwóch ruchów...
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 4724
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 18 stycznia 2019, o 21:46

Szuwarku - raczej nie, bo już otwarta i napoczęta.

Sol - następnym razem będę uważać. Nawet nie pomyślałam żeby sprawdzać gdzie indziej, bo mam tę syrenkę i jest super. A te kolorki są bardzo delikatne i będzie trzeba kombinować :bezradny:
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 18 stycznia 2019, o 21:51

miałaś szczęście z tą syrenką ;)
ale na kiedyś tam - w google grafika są realne zdjęcia ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik Porad Wszelakich

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość