Teraz jest 16 czerwca 2024, o 06:54

Wizaż: pielęgnacja i makijaż

Zdrowie, pielęgnacja, edukacja, zakupy, podróże
Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 19 września 2018, o 08:18

Strona z nimi ładnie pachnie, nie są duszące przytłaczające jak jedne z tej linii. Więc może być to coś ciekawego. Jak będzie taniej to kupie może na próbę. :rotfl:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 20 września 2018, o 17:23

Eveline Cosmetics, Volumix Ultra False Lash Effect

Obrazek

Według mnie efekt jest dobry i żadnych zastrzeżeń nie mam do tej mascary. Jedynie trzeba nauczyć się machać szczoteczką, ponieważ jest trochę inna i za pierwszym razem, nałożyłam za dużo tuszu.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 20 września 2018, o 20:04

Wydaje mi się, że on skleja rzęsy. Może po nałożeniu powinno się rozczesać czystą szczoteczką?
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 20 września 2018, o 20:40

To ta szczotka :-D za drugim razem już jest lepiej.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 20 września 2018, o 21:10

Ślicznie wygląda.
A w ogóle przy Twoim ślicznym oku mogłabyś sobie namazać czymkolwiek i zawsze będzie super.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 20 września 2018, o 21:12

Dobra, dobra :red:
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 20 września 2018, o 21:18

Naprawdę masz śliczne oczęta.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 22 września 2018, o 10:31

Mam nowe perfumy. Zapach nazywa się "Trussardi My Name" i pachnie fantastycznie.
Rok temu kupiłam "Trussardi My Scent" i bardzo mi zależało na dokupieniu tego drugiego, co nie było łatwe, bo obleciałam wczoraj wszystkie możliwe perfumerie i znalazłam ostatnią buteleczkę dopiero w ostatnim sklepie.

(W tej chwili moja radość jest trochę mniejsza, bo właśnie odkryłam, że gdybym kupiła je przez internet, to za tę samą cenę, zamiast 30 ml, miałabym 100 ml.)

Zapach jest naprawdę śliczny.
Wczoraj malusią odrobineczkę byłam nimi psiknięta w sklepie, a pachniałam potem tak intensywnie, że jak mój F. jechał windą do domu 20 minut po mnie, to jeszcze czuł ten zapach w windzie. (A co jest dla mnie bardzo ważne, jemu ten zapach też się bardzo podoba.)
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 28 września 2018, o 21:21

Uwielbiam te mazidła na usta :P Balsam czekoladowy z Avonu używam na co dzień, a ciasteczkowy wieczorem ze względu na konsystencje.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2330
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:19
Ulubiona autorka/autor: jeszcze nie wiem

Post przez Zephire » 28 września 2018, o 21:53

Ja ostatnio zakupiłam kohl taki w proszku i do tego olejek arganowy (niby made in Marocco :P), do tego całą masę innych dziwnych rzeczy (stopniowo oczywiście, bo inaczej to chyba bym musiała bank obrabować) - wszystko przez chholerną chlorowaną szpitalną wodę + leki, które zdewastowały mi skórę i włosy... I tak zostałam posiadaczką rudych od henny kłaków, zaprzyjaźniłam się z firmą "Vianek" i prawie (z naciskie na PRAWIE) się nie maluję (poza oczami, no bo kohl jednak po coś mam :P).

Ale powiem Wam, dziwna sprawa z perfumami, bo po operacji chyba zmienił mi się nieco węch, albo coś zrobili z perfumami, bo moje dotychczas ukochane zapachy w większości przestały mi się podobać. Jest to możliwe?

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 28 września 2018, o 22:32

Wszystko jest możliwe.
Ciekawe, czy już Ci tak zostanie, czy kiedyś wrócisz do dawnego gustu zapachowego.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 3 października 2018, o 12:52

W "Rossmannie" jest zniżka 30% na kosmetyki do pyska i skorzystałam z okazji. Kupiłam róż, którego mi bardzo brakowało, bo miałam tylko jedną sztukę i był już dość stary.
Nowy nazywa się "L'Oréal Paris True Match Blush" w kolorze nr 165 Rose Bonne Mine.
https://de.feelunique.com/p/LOreal-Paris-True-Match-Blush
W sklepie kolor wydał mi się bardzo jasny, więc się trochę zdziwiłam w domu, no ale dobra, może jak nie będę nakładać zbyt dużo, to jakoś da radę.
Co mi się w nim nie podoba, to się straszliwie pyli. Koszmarnie. Nie da się go używać pędzlem, a przynajmniej nie w domu, jeśli się nie chce mieć całego pokoju różowego.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2330
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:19
Ulubiona autorka/autor: jeszcze nie wiem

Post przez Zephire » 3 października 2018, o 19:28

Janka napisał(a):Wszystko jest możliwe.
Ciekawe, czy już Ci tak zostanie, czy kiedyś wrócisz do dawnego gustu zapachowego.


Sama jestem ciekawa. Zobaczymy :) Póki co sprawdzam, co się jeszcze pozmieniało jeśli idzie o moją tolerancję na kosmetyki... Przy okazji dotarło do mnie, że latka lecą i pora na kremy 30+ :rotfl:

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 10 października 2018, o 13:08

Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 4724
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 10 października 2018, o 13:48

Powiem z punktu widzenia klientki kosmetyczki, że wolę te płaskie. Te na kółka latają i są jakieś cięższe w oglądaniu :P
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 10 października 2018, o 14:03

Mam podobnie w sklepach, jak są płaskie, to lepiej mi się ogląda.
Z kolei u kosmetyczki, która robiła mi hybrydy (moje jedyne w życiu) takie na kółku pozwoliły zestawiać i porównywać obok siebie poszczególne odcienie. Dlatego sama nie wiem, co będzie lepsze.

Jeszcze mam pytanie, czy lepsze są przezroczyste, czy białe?
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 4724
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 10 października 2018, o 14:15

Wydaje mi się, że przezroczyste. Ale jak sobie pomalujesz sąsiednie płytki różnymi odcieniami tego samego koloru, to też będzie Ci łatwiej porównać.
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 10 października 2018, o 22:10

Chyba kupię i takie na kółeczku, i takie płaskie, to będzie wilk syty i owca cała.
Karina32 napisał(a):Ale jak sobie pomalujesz sąsiednie płytki różnymi odcieniami tego samego koloru, to też będzie Ci łatwiej porównać.

Tak nie mogę, bo chcę wszystkie lakiery posortować według firm.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 11 października 2018, o 08:24

A ja się chyba przez Ciebie Janko skusze i kubie sobie te pierwsze :mrgreen: Mam np. z Avonu lakiery w pudełkach i chodź pamiętam po nazwach odcienie to taki próbnik by mi się bardziej sprawdził przy wyborze koloru :D A z nowego katalogu troszkę tych lakierów zamierzam zamówić :hihi:

Lucy, z nowego katalogu masz te cuda? Czy jeszcze z poprzedniego?

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 11 października 2018, o 11:28

Chodzi ci o te na usta? Balsam z Avonu był brany nie z nowego, tylko z poprzedniego katalogu.
A drugi kupiłam na allegro.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 11 października 2018, o 12:16

duzzza22 napisał(a):A ja się chyba przez Ciebie Janko skusze i kubie sobie te pierwsze :mrgreen: Mam np. z Avonu lakiery w pudełkach i chodź pamiętam po nazwach odcienie to taki próbnik by mi się bardziej sprawdził przy wyborze koloru :D

Bardzo mi miło, że Cię zainspirowałam.
Zdecydowałam się na te pierwsze, ale nie na kółku, tylko w formie wachlarza, spięte śrubeczką, bo takie na kółku latają na wszystkie strony i trudno nad nimi zapanować.

U mnie lakiery w tej chwili leżą w szufladach i widzę wszystkie kolory na raz (dokładniej mówiąc na dwa razy, bo są dwie szuflady). Planuję ok. połowę z nich wyrzucić (i sobie zostawić tylko ich próbki na próbniku). Drugą połowę będę przechowywać teraz w innej szafce, w której nie będę ich widzieć na raz, więc próbnik bardzo mi się do nich przyda.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 3299
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:19
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Adrienne Basso, Mary Balogh Lisa Kleypas

Post przez Kiara » 11 października 2018, o 12:39

Używałyście kiedyś kosmetyków Paese?

Kurcze moja koleżanka jest ekspertem do spraw jakości w tej firmie załatwiła mi tusz za 15 zł i jest megaaaaa :hyhy:

Podkład pod makijaż też mają super a wszystko kurcze po cenach
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 11 października 2018, o 16:20

Kiaro, mam puder ryżowy i odżywkę do paznokci z Paese i zgadzam się. Super jakość a cena śmieszna ;)
I wydajne bardzo ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 11 października 2018, o 18:15

Lucy napisał(a):Chodzi ci o te na usta? Balsam z Avonu był brany nie z nowego, tylko z poprzedniego katalogu.
A drugi kupiłam na allegro.

Bo teraz widzę, że są i jest sporo 'smaków'. Może się na jakiś skuszę, bo ostatnio do ust używam tylko maści z wit. A :zalamka:

Janka napisał(a):U mnie lakiery w tej chwili leżą w szufladach i widzę wszystkie kolory na raz (dokładniej mówiąc na dwa razy, bo są dwie szuflady). Planuję ok. połowę z nich wyrzucić (i sobie zostawić tylko ich próbki na próbniku). Drugą połowę będę przechowywać teraz w innej szafce, w której nie będę ich widzieć na raz, więc próbnik bardzo mi się do nich przyda.

U siebie też robiłam czystkę :hyhy: Miałam już stanowczo za dużo lakierów i niektóre wręcz nie nadawały się już do malowania :zalamka:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 11 października 2018, o 18:44

duzzza22 napisał(a):U siebie też robiłam czystkę :hyhy: Miałam już stanowczo za dużo lakierów i niektóre wręcz nie nadawały się już do malowania :zalamka:

Mam tak samo. Niektóre z moich też już się nie nadają. Na dokładkę odkąd wypróbowałam "essie', żadnych innych już nie używam.
Zbieranie lakierów mi się znudziło od kilku miesięcy, odkąd zlikwidowano firmę p2 w drogeriach "dm". Inne firmy nie są dla mnie tak atrakcyjne. Teraz bardzo mało dokupuję i tylko wtedy, gdy naprawdę zależy mi na nowym kolorze.

Chcę wyrzucić ok 60-70 sztuk, reszta jeszcze zostanie. W komodzie w której były moje lakiery, kremy i perfumy, teraz są moje torebki, a kosmetyki dostały nową komodę, o połowę mniejszą, więc niestety muszę się z dużą ich częścią pożegnać.
Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik Porad Wszelakich

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości