Teraz jest 16 czerwca 2024, o 05:38

Wizaż: pielęgnacja i makijaż

Zdrowie, pielęgnacja, edukacja, zakupy, podróże
Avatar użytkownika
 
Posty: 6740
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 25 czerwca 2018, o 08:17

ja mam szaro-zielone oczy i pamiętam jak mi wbijano, że tylko brązy bo takie kolory.
teraz chyba wszystkie kolory używam - oczywiście w odpowiednich zestawach.

Lio- slicznie!
ja bym tak chciała umiec
http://beautifulshoes.org/diy-ocean-blue-makeup/
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 30721
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 27 czerwca 2018, o 22:45

ja mam niebieskie oczy,ale lubię używać szarości i srebra.Szczególnie lubie kredki z Oriflame,które są miękki ale się nie rozmazują ani nie łamią,poza tym sztyft można wysuwac i chować jak w szmince.Nadaja się i do narysowania kreski na dolnej powiece i jako cień
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 28 czerwca 2018, o 02:08

Uwielbiam niebieskie oczy z szarym makijażem.
Zazdroszczę, Ewo.
Powinnam sobie kupić niebieskie soczewki kontaktowe.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 25 lipca 2018, o 12:31

Dostałam ostatnio na urodziny paletkę Benefitu.

http://www.sephora.pl/Makijaz/Palety-i- ... a/P3192001

Cała paletka składa się miniaturek popularnych kosmetyków tej marki:
1. dwóch korektorów - ciemniejszy bardzo dobrze maskuje pojedyncze niedoskonałości na opalonej skórze. Jest o niebo lepszy od kamuflażu z Catrice. Jasnego raz użyłam pod oczy i wyglądał fajnie, ale jest dla mnie póki co za jasny.
2. dwóch rozświetlaczy (Dandelion Twinkle i Whatt's up) - Dandelion jest świetny, nie za mocny, idealny do pracy i trzyma się cały dzień. Natomiast drugi rozświetlacz nie przypadł mi do gustu. Jest kremowy i prawie go nie widać.
3. Są też w niej dwa bronzery - Hoola i Hoola light (który jest na razie dla mnie za jasny, w zimę będzie idealny). Natomiast z Hoola mam problem - jest bardzo mocno napigmentowany. Trzeba naprawdę uważać przy aplikacji, ponieważ łatwo robi plamy, które ciężko usunąć. Jest przy tym niezwykle trwały i trzyma się na twarzy cały dzień. Trzeba się do niego przyzwyczaić, ja po 3 tygodniach codziennego używania jeszcze mam z tym problemy.

Mimo wszystko sama bym tej paletki nie kupiła, a już na pewno nie w cenie regularnej.
Fajnie by było gdy były w niej dwa róże, zamiast korektorów, które, mam wrażenie, niedługo zaschną. Wywaliłabym z niej też ten kremowy rozświetlacz i dołożyła drugi prasowany.
Od kilku miesięcy używam bronzera, rozświetlacza i różu z The Balm i o wiele bardziej je lubię. Makijaż wychodzi mi nimi o wiele szybciej, pewne dlatego, że nie walczę z bronzerem. :hyhy:

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 25 lipca 2018, o 12:56

Joakar, nie wiesz przypadkiem, jak długo utrzyma się ta cena i czy paletka jest w sklepach stacjonarnych?
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 25 lipca 2018, o 13:05

Na pewno jest stacjonarnie. Nie wiem jak z ceną, ale wydaje mi się, że będzie długo. Z miesiąc już się na tym poziomie utrzymuje.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 25 lipca 2018, o 13:19

O to fajnie, bo powinnam wreszcie wypróbować, jaki efekt dadzą mi bronzery, których dotąd jeszcze nigdy nie używałam, a używając takiej paletki, mogłabym wypróbować od razu więcej kosmetyków.

Potrzebny mi jest też nowy róż, ale to już nie w paletce, tylko muszę sobie dobrać jakiś jeden konkretny odcień. Róż mogę mieć drogi, bo rzadko używam i starczy mi na bardzo, bardzo długo. Na razie (w całej mojej historii malowania) miałam tylko dwie lub trzy sztuki, z których jedna była miniaturką dodaną w jakimś zestawie do innych zakupów.
Z różem wyglądam ładniej niż bez, więc sama nie wiem, dlaczego nadal nie mam nawyku używania.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 25 lipca 2018, o 13:23

Janko, a jaki chcesz odcień? Róż róż czy może coś w kierunku brzoskwini? Ja wprawdzie róż używam tylko w okresie jesienno zimowym, ale zainwestowałam w taki i jest super.

https://estyl.pl/thebalm-balm-beach-pud ... gL_NvD_BwE

Znalazłam jeszcze takie paletki
https://mintishop.pl/product-pol-3008-t ... -rozy.html
https://mintishop.pl/product-pol-21244- ... -rozy.html
Ostatnio edytowano 25 lipca 2018, o 13:27 przez joakar4, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 25 lipca 2018, o 13:25

Jeśli ekran mi nie przekłamuje, to chcę właśnie taki.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 25 lipca 2018, o 13:28

On nie jest różowy, ale też nie brzoskwiniowy, coś pomiędzy ciężko go określić. Wygląda bardzo naturalnie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 25 lipca 2018, o 13:33

Dla mnie najlepszy byłby taki raczej brudny róż, w Niemczech ten kolor nazywa się "stary różowy".
Nic Barbiowego. Odpadają też odcienie ciepłe, z brzoskwiniowym na czele.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 25 lipca 2018, o 13:37

To ten powinien być idealny. Sama unikam barbiowych odcieni, bo wyglądam jakbym miała gorączkę. :zalamka:
Do róży to w ogóle mam mieszane uczucia. W zimę używam ich bardzo delikatnie, z kolei w lato wcale. Wtedy nadużywam rozświetlaczy, które w zimę mogłyby dla mnie nie istnieć. Jedynie bronzer kocham niezmiennie i nie potrafię się już bez niego obejść.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 25 lipca 2018, o 13:45

Muszę koniecznie pójść do sklepu i porównać ceny, bo może opłacałoby mi się zaczekać i kupić w sierpniu w Polsce.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 25 lipca 2018, o 13:51

Możesz sobie w Polsce zamówić online, np. w Kosmetykomanii. Często mają na tę markę promocję, a wysyłka jest błyskawiczna.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 25 lipca 2018, o 13:54

Niestety, nie mam adresu. (Gdybym miała, to zrobiłabym tak duże zakupy na Arosie, że im by gały wyszly.)
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 27 lipca 2018, o 21:16

Nie wiem jak wy, ale ja zbytnio nie przepadam za używaniem perfum, kiedy jest upał. O wiele bardziej lubię popsikać się mgiełkami do ciała. Nie są one bardzo trwałe, dlatego mogę się odświeżyć niezliczoną ilość razy.
W te lato postawiłam na wodę kokosową i karambolę, oraz wanilia i drzewo sandałowe. Ta pierwsza, mimo iż ma w sobie kokos, to wcale nie jest słodka. Natomiast w tej drugiej, bardzo intensywnie pachnie drzewo sandałowe, więc jeżeli nie lubicie tego zapachu, to lepiej sobie darować.
Jeżeli używacie mgiełek, to psikacie może sobie nią włosy? Kiedyś koleżanka mi o tym powiedziała i od tego czasu tak robię - włosy wtedy pięknie pachną. Tylko starczy jeden psik, więcej może spowodować szybsze przetłuszczanie się włosów.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 27 lipca 2018, o 21:28

Chyba nigdy jeszcze nie miałam mgiełki.

Dziś byłam w perfumerii, bo guglowałam, czy jakieś perfumy pachną maciejką i znalazłam odpowiedź, że Kenzo ma podobne.
"Kenzo Jungle L'Elephant" okazały się tak obrzydliwe, że gdyby tak miała pachnieć maciejka, to nikt by jej nie siał.
Ale przy okazji wypróbowałam pozostałe zapachy Kenzo, które były w perfumerii i znalazłam zapach idealny dla mnie na lato. Pani mnie nim wypsiukała, żeby mogła lepiej podjąć decyzję o kupnie i nie mogę się teraz przestać wąchać, bo tak ładnie pachnę. Zapach się nazywa "Kenzo Flower by Kenzo" i najprawdopodobniej jutro powiększy moją kolekcję.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 27 lipca 2018, o 21:42

Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 27 lipca 2018, o 21:50

Ale fajnie, dziękuję bardzo, Lucy.
Wypróbuję je przy okazji.
Znam z nich tylko "Allure Chanel", ale bardzo dawno go nie wąchałam, więc nie pamiętam zapachu. Na pewno był przyjemny, bo pamiętam, że się kiedyś zastanawiałam, czy sobie nie kupić.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 28 lipca 2018, o 19:29

Moje pazury na lato Obrazek bardzo lubię efekt syrenki , tylko nie chce mi się go robić. Obrazek
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 28 lipca 2018, o 20:18

O jakie fajne :) Letnie :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 4724
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 28 lipca 2018, o 20:28

Super kolor. Ja mam znowu jednorożca :hihi:
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 28 lipca 2018, o 20:44

Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 4724
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 28 lipca 2018, o 21:37

O tak :hihi: superowe :hihi:
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 28 lipca 2018, o 21:42

Jesteś maniaczką nosorożców ? :hihi:
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik Porad Wszelakich

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość