Teraz jest 27 lipca 2024, o 05:58

Nowość RKD w kwietniu 2021: PODRÓŻ NIEŚLUBNA — CHRISTINA LAUREN

Proponujemy, głosujemy, omawiamy!

Głosujemy!

Wysoko cenię i polecam!
0
Brak głosów
Dobra!
7
47%
Dobrze się bawiłam ale bez rewelacji
2
13%
Ani ziębi ani grzeje
6
40%
Strata czasu!
0
Brak głosów
Po prostu zła
0
Brak głosów
Tak słaba, że nie doczytałam
0
Brak głosów
Nie zamierzam czytać
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 15

Avatar użytkownika
 
Posty: 28512
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Nowość RKD w kwietniu 2021: PODRÓŻ NIEŚLUBNA — CHRISTINA LAUREN

Post przez Fringilla » 1 kwietnia 2021, o 00:59

Obrazek
PODRÓŻ NIEŚLUBNA — CHRISTINA LAUREN
The Unhoneymooners (2019)
romans literatura obyczajowa

Pierwsze wydanie polskie
Wydawnictwo: Poradnia K
Data wydania: czerwiec 2020
Liczba stron: 336
Tłumacz: Nina Dzierżawska



Udając nowożeńców

Co się może zdarzyć, kiedy dwójka zaprzysiężonych wrogów wybiera się w podróż życia, która miała być miesiącem miodowym kogoś innego? Wszystkie znaki na ziemi i na niebie wskazują, że poleje się krew. Tymczasem udawana para nowożeńców odkrywa, że nie są już do siebie tak nieprzyjaźnie nastawieni. Zgadzają się zawrzeć tymczasowy rozejm. Co będzie dalej – flirt, seks, a może… miłość?

Olive przyzwyczaiła się do swojego pecha: w końcu towarzyszy jej całe życie. Tymczasem Ami, jej siostra bliźniaczka, to wieczna farciara, której wszystko się udaje. Nawet darmowe przyjęcie weselne. Ale do czasu. Wesele Ami zamienia się w koszmar, gdy goście, jeden po drugim, opuszczają przyjęcie z powodu zatrucia pokarmowego. Nieszczęście ominęło Olive oraz Ethana, drużbę i brata pana młodego, którego Olive nie znosi. Gdy okazuje się, że z powodu niedyspozycji nowożeńców do wzięcia jest podróż poślubna na Hawaje, oboje decydują się udawać zakochanych…

Seksowna, zabawna, urocza powieść - doskonała lektura na wakacje! Bestseller NEW YORK TIMESA, jedna z najlepszych książek obyczajowych 2019 roku według Amazon.com, ogłoszona pozycją obowiązkową przez „Today”, „US Weekly” , „Bustle”, „BuzzFeed” i „Goodreads”.

Wyjątkowo zabawna i poruszająca - „Entertainment Weekly”

Śmieszna i płynąca z głębi serca – „Kirkus Reviews”

Cudowny romans, który sprawi, że czytelnicy będą chłonąć każde słowo – „Publishers Weekly”

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 1 kwietnia 2021, o 13:02

Olive (siostra panny młodej) oraz Ethan (brat pana młodego), jako jedyni nie zatruwają się na ich weselu. Podróż poślubna nie wchodzi w grę, bo małżonkowie rzygają jak koty. Oliv i Ethan, podszywając się pod nich, wykorzystują szansę na darmową podróż na Hawaje. Problem w tym, że obydwoje się nie znoszą, więc nie jest lekko.
Książka znalazła dużo zwolenników i mam wrażenie, że była wszędzie - chodzi mi o YouTube. Nie czytało mi się źle, ale też tyłka nie urwało. Bohaterka ze swoim błyskawicznym osądem mnie wnerwiała, a facet był za sztywny. :roll: Do tego tragiczne zachowanie odnośnie występku jego brata. :]
Plus za dialogi, bo można się pośmiać, ale patrząc na wszystkie ochy i achy jakie pod jej adresem przeczytałam, jestem rozczarowana, że dostałam takie coś.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 13098
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 1 kwietnia 2021, o 17:23

No dobra, zamówiłam sobie tę książkę. Mam nadzieję, że szybko do mnie dojdzie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 40053
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 2 kwietnia 2021, o 06:33

Muszę to zamówić
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 2 kwietnia 2021, o 11:32

Szczerze, to mnie by było szkoda kasy :wink: Polecałabym ebooka sobie ściągnąć.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9971
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 2 kwietnia 2021, o 17:47

Ja już pobrałam na Legimi :)

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 7676
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 4 kwietnia 2021, o 10:49

Przeczytałam :-D
Nie miałam żadnych oczekiwań wobec książki oprócz tego, żeby dobrze spędzić czas i się nie zawiodłam. Ile razy się naśmiałam, przynajmniej pierwsze 200 stron bo potem poważniej się robi ,ale tworzy to fajną całość. Jest to dobra książka na poprawę humoru.
Spoiler:
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 3879
Dołączył(a): 28 grudnia 2015, o 10:41
Lokalizacja: Tarnów
Ulubiona autorka/autor: Gabriel Garcia Marquez

Post przez Szczypta_Kasi » 4 kwietnia 2021, o 11:57

Spoiler:

Avatar użytkownika
 
Posty: 7676
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 4 kwietnia 2021, o 13:18

Oj tak ciężko było mi to sobie dokładnie wyobrazić , ale i tak nie mogłam przestać się śmiać.
Ciekawe czy o reszcie tej rodziny również będą książki?
Ostatnio edytowano 5 kwietnia 2021, o 10:43 przez gosiurka, łącznie edytowano 1 raz
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9971
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 4 kwietnia 2021, o 18:29

Raczej to jest pojedyncza książka. Dla mnie zakończenie było idealne. Nie odczułam tego co Ty :P i pierwsza połowa książki mi się zdecydowanie mniej podobała. W drugiej więcej się śmiałam i czułam tą chęć do czytania. Na początku miałam za złe, że się nie lubią bo to nie miało sensu. Nie sądziłam, że jakiekolwiek wyjaśnienie mnie zadowoli a tutaj było bardzo proste i o dziwo przyjęłam je jak najbardziej :)
Lubie motyw Hate-love czy jak to u nas się mówi "kto sie czubi, ten się lubi". Książka pokazuje, że warto czytać do końca bo gdybym zakończyła na początku lub w połowie (jak to niektórzy robią) to bym żałowała - tak mi pierwsze co na myśl przyszło jak skończyłam. Przypomina mi się także film "Brzydka prawda". Tam też sobie docinali :hihi:

Ocena 4/5

Nie widziałam, że Christina Lauren to pseudonim duetu, przyjaciółek. Dobrze czasami przeczytać końcowe info odnośnie autorki :)

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 7676
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 4 kwietnia 2021, o 20:18

Tak , też doczytałam. To jest moja pierwsza książka tej autorki, ciekawe jak plansują się inne ich książki?
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9971
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 4 kwietnia 2021, o 20:34

Czytałam kiedyś Piekny drań, co prawda minęły lata ale wydaje mi sie, że mi sie podobało :mysli: tak samo mówi historia forum aczkolwiek tam chyba trochę więcej seksu i dlatego nie robiłam powtórki po latach

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 7676
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 4 kwietnia 2021, o 20:49

Dzięki , mam już na półce w Legimi. :-D
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 3879
Dołączył(a): 28 grudnia 2015, o 10:41
Lokalizacja: Tarnów
Ulubiona autorka/autor: Gabriel Garcia Marquez

Post przez Szczypta_Kasi » 5 kwietnia 2021, o 10:14

Autorki przeszły ogromną ewolucje w pisaniu. W serii Piękny Drań, cała fabuła kręciła się wokół seksu. Każdy rozdział to było jakieś gorące zbliżenie w niecodziennych okolicznościach.
Już w serii Wild Seasons było lepiej pod tym względem, a Podróż wręcz mnie zaskoczyła powściągliwością.

Avatar użytkownika
 
Posty: 7676
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 5 kwietnia 2021, o 10:44

Kasiu ale tych książek nie ma po polsku?
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6423
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 5 kwietnia 2021, o 16:54

Ja to czytałam w oryginale, jakoś tak tuż po premierze. Strasznie się napaliłam, bo opis był bardzo zachęcający, no i te płomienne recenzje. Miało być coś w sam raz dla mnie. Mocno się rozczarowałam. Ta książka jest dosłownie bezpłciowa, totalnie nijaka i mdła. Bohaterowie w najlepszym razie wkurzający. A brak chemii między bohaterami to zbrodnia numer jeden romansu. Bardzo przereklamowany produkt. Bo wg mnie, z perspektywy czasu, to jest produkt, któremu ktoś zrobił niesamowitą reklamę. Totalnie nie wiem po jakiego diabła.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28512
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 5 kwietnia 2021, o 18:05

Zwracam Waszą uwagę na ankietę próbną: co dodać, co usunąć :hyhy:

I się zastanawiam nad opcją "Przereklamowana" ;)
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 9971
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 5 kwietnia 2021, o 19:41

Nie zauważyłam jej wcześniej.

Dodałabym coś jeszcze po Dobra! Bo więcej mamy tych opcji negatywnych a ja się w sumie waham między Dobra! a tym Dobrze się bawiłam ale bez rewelacji bo w sumie dobrze się bawiłam ale nie chcę też mówić że było bez rewelacji a Dobra! To jednak za wiele :hihi:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 3879
Dołączył(a): 28 grudnia 2015, o 10:41
Lokalizacja: Tarnów
Ulubiona autorka/autor: Gabriel Garcia Marquez

Post przez Szczypta_Kasi » 5 kwietnia 2021, o 20:08

gosiurka napisał(a):Kasiu ale tych książek nie ma po polsku?

Są wydane po polsku. Wszystkie o których pisałam.

Chemię miedzy bohaterami można byłoby dopracować zwłaszcza na początku, ale gdy już wyjechali na Manui to było całkiem dobrze. I kolacja gdy udawali małżeństwo była fajna. I masaż. Trochę to sztywno i nie fajnie wychodziło w obecności Sophie - te sceny mi się nie podobały.

Avatar użytkownika
 
Posty: 399
Dołączył(a): 6 marca 2014, o 02:25
Ulubiona autorka/autor: Julie Garwood

Post przez Antenka » 5 kwietnia 2021, o 21:51

No to zaczynamy. Mam tą książkę na półce Legimi już od bardzo dawna ale jakoś nie mogłam się zebrać.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40053
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 6 kwietnia 2021, o 16:04

Właśnie skończyłam, zdecydowanie książka warta mojego głosu. Świetnie się bawiłam, uśmiałam i mogę polecić. Ale zęby nie było za słodko bohaterka na początku wydawała mi się trochę niepełna rozumu :evillaugh: za to bohater bardzo udany. Ja sie polecam na więcej takich książek.
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 9971
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 6 kwietnia 2021, o 17:46

Aniołek :paluszki: ja ciągle się waham nad oceną ale niech będzie Dobra! :hihi:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 3879
Dołączył(a): 28 grudnia 2015, o 10:41
Lokalizacja: Tarnów
Ulubiona autorka/autor: Gabriel Garcia Marquez

Post przez Szczypta_Kasi » 6 kwietnia 2021, o 19:20

A co myślicie o tej akcji z Panem Hamiltonem i o tym, że Olive została zwolniona za to że go okłamała?
Myślę, że to nie było sprawiedliwe. Zwłaszcza, że pierwszego dnia pracy przyznała się do wszystkiego. Trochę zbyt surowa kara spotkała ją za kłamstwo, które nikomu właściwie nie wyrządziło krzywdy.

Avatar użytkownika
 
Posty: 7676
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 6 kwietnia 2021, o 19:34

Też to mnie zaskoczyło, co jest fajne,że autorki znalazły mniej oczywiste rozwiązanie, w szczególności jak p. Hilton powiedziała, że wakat dalej jest wolny, Oliv zmieniła tą sytuację na plus, poszukała innej drogi.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9971
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 6 kwietnia 2021, o 19:40

Ja tam trochę to rozumiem bo szef by potem cały czas się zastanawiał czy gra jakąś rolę ale z drugiej strony praca to praca, nie powinno go to obchodzić póki wywiązuje się ze swoich obowiązków :P

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Następna strona

Powrót do Romansoholiczny Klub Dyskusyjny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość