Teraz jest 27 lipca 2024, o 11:01

Klasyka RKD w marcu 2021: "Bestia" Amandy Quick i nasz TOP 20

Proponujemy, głosujemy, omawiamy!

Oceniamy!

Wysoko cenię i polecam!
0
Brak głosów
Dobra!
1
100%
Dobrze się bawiłam ale bez rewelacji
0
Brak głosów
Ani ziębi ani grzeje
0
Brak głosów
Strata czasu!
0
Brak głosów
Po prostu zła
0
Brak głosów
Tak słaba, że nie doczytałam
0
Brak głosów
Nie zamierzam czytać
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 1

Avatar użytkownika
 
Posty: 20933
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 10 marca 2021, o 15:32

Mnie od dłuższego czasu Quick nudzi. Nawet powtórki jej starych książek, które kiedyś lubiłam, obecnie mnie nie zachwycają. Chyba sobie odpuszczę tę "Bestię".
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 28512
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 10 marca 2021, o 20:13

szuwarek napisał(a):Może utkwiła nam w pamięci bo jest taka bez problemowa.

Dla mnie coś w tym jest - w ogóle patrząc na pierwsze trzy miejsca...

Eskapizm pozytywny, który w przypadku romansów jest maksymalnie na miejscu...

PS Na marginesie: po dekadach odkryłam, co w sumie instynktownie sobie ceniłam w klasycznych romansach - między innymi brak niewiarygodnego narratora w fabule... Że ufam autorce romansowej, że mnie nie zostawi na emocjonalnym lodzie "a teraz wytniemy Ci, czytelniczko, taki numer..." :rotfl:
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 40053
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 16 marca 2021, o 07:55

Muszę zrobić tą powtórkę, pamiętam jak przez mgłę :red:
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 18 sierpnia 2016, o 13:10
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona autorka/autor: Julia Quinn, Mary Balogh, Lisa Kleypas

Post przez kahahaha » 17 marca 2021, o 10:24

szuwarek napisał(a):Autorka ma lepsze zarówno pod względem wątku miłosnego, kryminalnego czy humoru.
Może utkwiła nam w pamięci bo jest taka bez problemowa.
chyba tak, podoba mi się motyw bohatera po przejściach, nie pięknego fizycznie, zranionego również przez życie i najbliższych oraz postawa Harriet, która potrafi dostrzec w Gideonie coś więcej. Nie słucha plotek. Zabawne dialogi i historia wciągająca na tyle, że przyjemnie spędza się czas z tą książką.

Avatar użytkownika
 
Posty: 4739
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 17 marca 2021, o 15:26

Właśnie skończyłam "Bestię" i powiem szczerze, że mnie ta historia kupiła. Wiem, to pewnie swego rodzaju skrzywienie, ale uwielbiam motyw poranionych na ciele i duszy męskich bohaterów i tego, jak odpowiednia kobieta jest w stanie wyciągnąć ich ze skorupy, w której się schowali. Harriet może i jest denerwująca swoją fiksacją na punkcie skamielin, ale jest cudowna przez to jak od początku wierzy w Gideona i ani przez chwilę nie wierzy w jego winę. Poza tym bardzo spodobali mi się przyjaciele Harriet w klubu skamielin i ich zaangażowanie w pojedynek :hihi: Byli przy tym mega pocieszni :)
Lubię książki tej autorki, nawet jeśli jej styl jest lekko infantylny, to dla mnie są gwarantem dobrej zabawy i lubię do nich wracać. Myślę, że ta pozycja wyląduje na liście ulubionych i takich, do których z chęcią powrócę :-D
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 28512
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 17 marca 2021, o 21:58

To własnie to Quickowskie pocieszne, cieplutkie romanse, którym można raczej zaufać, że nas angstem nie walną...
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 9974
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 26 marca 2021, o 21:23

ja postanowiłam nie powtarzać, mnie się coś powtórki zbyt często nie imają :niepewny: ale listę i tak czuje że kiedyś wykorzystam do tych powtórek

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 9 maja 2021, o 00:53

Skorzystałam z okazji i powtórzyłam i jakoś to szybko mi przeleciało (jakoś tak mam z audiobookami). Nadal lubię tę historię.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Poprzednia strona

Powrót do Romansoholiczny Klub Dyskusyjny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość