Teraz jest 23 lipca 2024, o 04:29

REGULAMIN KLUBU DYSKUSYJNEGO

Proponujemy, głosujemy, omawiamy!
Avatar użytkownika
 
Posty: 28508
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

REGULAMIN KLUBU DYSKUSYJNEGO

Post przez Fringilla » 24 marca 2011, o 02:39

REGULAMIN KLUBU DYSKUSYJNEGO

1. Założenia ogólne:
  1.1.Romansoholiczny Klub Dyskusyjny (nazywany dalej RKD) to dział, w którym wspólnie proponujemy i wybieramy książki, o których mamy ochotę dyskutować w większej grupie.
  1.2. Każda Użytkowniczka naszego Forum ma możliwość wzięcia udziału w proponowaniu tytułów, głosowaniu i dyskusji.
  1.3. Książki do dyskusji wybieramy na zasadach demokratycznych: proponujemy tytuły, argumentujemy na ich rzecz, a następnie głosujemy na swój typ we wskazanych tematach.
  1.4. W RKD toczą się dyskusje w różnych kategoriach: Klasyka, Nowość, sezonowy temat specjalny oraz Romans Polski (zawieszony). Każdy tytuł ma swój oddzielny temat w Klubie lub w jego Archiwum.
  1.5. W razie potrzeby otwierane zostają specjalne dyskusje lub tematyczne wątki są sezonowo przenoszone z innych działów (np. Książka na Boże Narodzenie)
  1.6. Dyskusje nie są zamykane – zmieniany jest ewentualnie status dyskusji lub/i zostaje ona przeniesiona do Archiwum RKD i zastępowana kolejnymi w swojej kategorii.
  1.7. Co miesiąc w RKD zostaje otwarta przynajmniej jedna dyskusja o książce wybranej przez Forumowiczki .
  1.8. Zakładamy wolność słowa i opinii w ramach ogólnie znanych i przyjmowanych standardów prowadzenia dyskusji.
  1.9. W RKD obowiązuje Regulamin Forum. Wszelkie problemy są rozstrzygane przez Moderatorki i Administratorki

2. Proponowanie, głosowanie, czytanie:
  2.1. NOWOŚĆ
   2.1.1.Definicja: romans wydany co najwyżej 5 lata temu, ale musi być dostępny czytelniczkom przynajmniej od 6 miesięcy w wersji polskojęzycznej. Może być to cykl, część cyklu lub pojedynczy tytuł.
   2.1.2. Proponowane tytuły można podawać w tym temacie: Propozycje w Klubie: Klasyka i Nowość 2021 – do etapu głosowania przechodzi 5 tytułów zgłoszonych w pierwszej kolejności (każda Forumowiczka może zgłosić 1 tytuł). W razie niewystarczającej liczby zgłoszonych tytułów (5) lista propozycji do głosowania jest uzupełniana przez książki, które otrzymały największą liczbę głosów w poprzedniej ankiecie.
   2.1.3. Głosowanie główne trwa 7 dni i musi się rozpocząć co najmniej na 12 dni przed rozpoczęciem dyskusji. W razie potrzeby Moderatorki ogłaszają dogrywkę trwającą kolejne 3 dni.
   2.1.4. Dyskusja główna na temat danego tytułu trwa 2 miesiąc, następnie po 12 miesiącach zostaje przeniesiona tutaj: Archiwum RKD => Nowości.
  2.2. KLASYKA
   2.2.1. Definicja: wydany w Polsce ponad 5 lata temu. Może być to cykl, część cyklu lub pojedynczy tytuł.
   2.2.2. Proponowane tytuły można podawać w tym temacie: Propozycje w Klubie: Klasyka i Nowość 2021 – do etapu głosowania przechodzi 5 tytułów zgłoszonych w pierwszej kolejności (każda Forumowiczka może zgłosić 1 tytuł). W razie niewystarczającej liczby zgłoszonych tytułów (5) lista propozycji do głosowania jest uzupełniana przez książki, które otrzymały największą liczbę głosów w poprzedniej ankiecie.
   2.2.3. Głosowanie główne trwa 7 dni i musi się rozpocząć co najmniej na 12 dni przed rozpoczęciem dyskusji. W razie potrzeby Moderatorki ogłaszają dogrywkę trwającą kolejne 3 dni.
   2.2.4. Dyskusja główna na temat danego tytułu trwa 2 miesiące, następnie po 12 miesiącach zostaje przeniesiona tutaj: Archiwum RKD => Klasyka.

3. Informacje dodatkowe
  3.1. Wszelkie pytania i sugestie prosimy umieszczać w tym temacie Pomocy bądź wysyłać na PW do Moderatorek RKD.
  3.2. Spis tytułów omawianych w RKD można znaleźć w temacie KALENDARIUM: Lista książek w Klubie.
  3.3. Archiwalne dyskusje, głosowania i propozycje można znaleźć w dziale Archiwum RKD.
  3.4. Kategoria Romans Polski zostaje zawieszona do odwołania.

Powrót do Romansoholiczny Klub Dyskusyjny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość