Teraz jest 27 lipca 2024, o 04:53

Festiwale i koncerty: Od Eurowizji do Sopotu

Czego słuchamy, co polecamy
Avatar użytkownika
 
Posty: 6423
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 4 czerwca 2024, o 20:06

Z okazji rocznicy debiutu BTS będzie można obejrzeć za darmo trzy ich koncerty: z 2014, 2017 i 2019 roku. Prawdopodobnie najpierw na Weverse a potem na Youtube (choć niektórzy twierdzą, że na obu platformach jednocześnie). Wg moich obliczeń (ale mogę się mylić) Bang Bang Con zacznie się o 5 rano 8 czerwca. Link do informacji po angielsku, bo po polsku nie znalazłam: https://www.allkpop.com/article/2024/06 ... rformances .

Avatar użytkownika
 
Posty: 20933
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 5 czerwca 2024, o 18:45

Wracając jeszcze do Eurowizji, jak zmieniły się Wasze topki po finale? Były jakieś spektakularne flopy albo awanse? U mnie dużo zyskała Francja i Azerbejdżan ale musiałabym pomyśleć bardziej kto zyskał, kto stracił na żywo. Może ogarnę aktualizacje topki. :P
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

 
Posty: 1756
Dołączył(a): 26 grudnia 2017, o 15:13
Ulubiona autorka/autor: Jane Austen

Post przez mdusia123 » 5 czerwca 2024, o 19:53

U mnie zdecydowanie najbardziej z czasem urosła Ukraina. Bo tak na samym początku, jeszcze przed Vidbirem, gdy wypuszczono tylko fragmenty utworów, stwierdziłam, że zupełnie nic mi się nie podoba i w ogóle byłam ogromnie zawiedziona i rozczarowana poziomem tych preselekcji. Później było już trochę lepiej, generalnie uznałam, że piosenka jest całkiem ok i nawet miałam ją całkiem wysoko w swojej topce :).

A potem wydarzyły się rzeczy :).

Przysięgam wam, że na pewnym etapie ja nie słuchałam żadnej innej piosenki z tegorocznej stawki poza tą ukraińską. Autentycznie potrafiłam słuchać jej w kółko przez całe dnie. Co więcej, ta miłość utrzymała się u mnie do samego końca, do finału. Pojęcia nie mam, dlaczego akurat ten utwór tak bardzo mnie ujął. Nie wiem też, dlaczego nagle dostałam aż takiej obsesji na punkcie jednej jedynej piosenki, bo nigdy wcześniej tak nie miałam, ale...no jakoś to do mnie dotarło, chwyciło i do tej pory nie chce puścić :).

Avatar użytkownika
 
Posty: 20933
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 5 czerwca 2024, o 20:35

Mnie się bardzo w tej ukraińskiej piosence podobają partie wokalne Gerry. Niestety, rapowa wstawka psuje efekt. Co do występu na żywo to się wypowiem jak już ogarnę listę ale moment gdy Gerry wchodzi na skałę i w le spadają te bomby (bo chyba tak to można interpretować) - no wow.
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

 
Posty: 1756
Dołączył(a): 26 grudnia 2017, o 15:13
Ulubiona autorka/autor: Jane Austen

Post przez mdusia123 » 5 czerwca 2024, o 21:21

Jezu, tak! To jest absolutnie najpiękniejsze, najbardziej poruszające ujęcie jakie pojawiło się w jakimkolwiek tegorocznym występie. I tak, te złote, spadające cusie na wizualizacjach to są bomby fosforowe, które Rosja wystrzeliwuje/wystrzeliwała w stronę Ukrainy. Ale ja absolutnie uwielbiam też inne momenty tego występu. Na przykład sam początek, gdy tylko Jerry zaczyna śpiewać i momentalnie w tle słyszymy publiczność, która klaszcze do rytmu piosenki. Albo moment tuż przed wstawką rapowaną, gdy alyona alyona wyciąga mikrofon z włosów w taki sposób, jakby to był samurajski miecz. Generalnie...mam totalne ciary, gdy tylko pomyślę o tym występie :).

Poprzednia strona

Powrót do Muzyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość