Teraz jest 13 maja 2024, o 03:51

Dramy

Romantyczne – ale nie tylko – opowieści filmowe, serialowe i teatralne
Od filmów kostiumowych po azjatyckie dramy
Na co czekamy, co polecamy, co odradzamy...

Avatar użytkownika
 
Posty: 3054
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 19 lipca 2022, o 10:32

Fringilla napisał(a):Tak, ale chyba przede wszystkim, że to drama historyczna w znaczeniu kluczowe wcielenie głownej bohaterki ma swoją opowiesć w latach 1989/90...

Dodalam do listy ale to chyba za jakiś rok jak ogarną całościowo wszystko co mnie interesuje z poprzednich fal... mam jakaś awersje do tych nowszych.... niby goblin ok, missing you tez ale czegoś brakuje... i nie mówię nawet tutaj o mega klimatach jak saga Endless Love czy Beutiful Days/ Stairway to Heaven...


Fringilla napisał(a):Eee... nie :lol: po prostu był hajp (zasłużony!) na tę parę w tymże okresie :D

tez prawda Jun i Mao miażdżą.... mam aż ochotę luknąć na ta pare w juui-dolittle

Fringilla napisał(a):Kdramy dają kopa emocjonalnego, ale dla mnie to jdramy pozwalają sobie na wybrzmienie różnych, czasem wręcz granicznych, tematów.


Tak muszę przyznać ze te dramy są inne ale nie gorsze... brakuje mi oczywiście tak wielkich formatów jak wspomniałam wcześniej... jakiego naprawdę melo J które mnie wgniecie w ziemie....tutaj mam nadzieje na fuyu-no-sakura... ale tematykę maja świetna.... i nie ma tematów tabu.... dużo jest tez terminated Illness... Teraz EP3 i-give-my-first-love-to-you uwaga na Viki to ma tytuł Secret Unrequited Love.... no przyrównuje do movie i para z dramy slabawo wypada przy filmowej... ach jak fajnie by się tam oglądało Juna z Mao <3<3<3<3<3.
Wydaje mi się ze HYD była chyba trochę wzorowana na K-dramach... trochę mi odbiega od J-kanonu ale być może ja po prostu zrobili wiernie z mangowym oryginałem i wyszło tak dobrze....
UPDATE:
Jestem tak zafascynowana boku-wa-imouto-ni-koi-wo-suru ze nawet się za animca wzięłam... i muszę powiedzieć ze jest bardziej stonowany niż film co jest naturalne biorąc pod uwagę ze odbiorcy są młodsi...
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 28398
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 20 lipca 2022, o 01:29

tully napisał(a):mam aż ochotę luknąć na ta pare w juui-dolittle

Tam jest Shun Oguri czyli SLS z HYD :lol:



Wydaje mi się ze HYD była chyba trochę wzorowana na K-dramach... trochę mi odbiega od J-kanonu ale być może ja po prostu zrobili wiernie z mangowym oryginałem i wyszło tak dobrze....

Raczej to drugie :D albo inaczej: tradycja tego typu dram w Japonii jest długa.
Ogólnie mieli o wiele więcej czasu na wytworzenie gatunkowych nurtów i ich równoległe prowadzenie i rozwijanie w czasach, gdy branża kdramowa jeszcze intensywnie eksperymentowała.
I wchodziła na japoński rynek :hyhy:

UPDATE:
Jestem tak zafascynowana boku-wa-imouto-ni-koi-wo-suru ze nawet się za animca wzięłam... i muszę powiedzieć ze jest bardziej stonowany niż film co jest naturalne biorąc pod uwagę ze odbiorcy są młodsi...

Jest anime Koi Kaze, które... no... jak dla mnie ciekawe wykorzystanie motywu.
I tam mamy zestaw 15f-27m czyli ogólnie klasyczna squikowa sytuacja, którą trudno wyobrazić sobie z sensem w innej produkcji popkulturowej niż japońska :]
PS chociaż w takich momentach zawsze sobie przypominam brazylijskie Do Começo ao Fimaka From Beginning to End.
Polecam dla ciekawych, jak można takie opowieści pokazać, i to bez tropu "grzeszą więc zginą" ;)
To... ładny film jest...
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 20 lipca 2022, o 07:27

Fringilla napisał(a):A czy ktos oglądał Pachinko?


Nawet mnie to nie kusi. :)

Obejrzałam za to dwa pierwsze odcinki Extraordinary Attorney Woo i bardzo dobrze się zapowiada. :) Już się nie mogę doczekać kolejnych.

Nadrabiam powoli KinnPorsche (10 odc. za mną) i naprawdę nie wiem co ludziom się tak podoba w tym serialu i aktorach. Już naprawdę lepiej mi się ogląda mega słodkie i głupiutkie Star in My Mind/Sky in Your Heart..

Avatar użytkownika
 
Posty: 3054
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 20 lipca 2022, o 09:25

Fringilla napisał(a):Tam jest Shun Oguri czyli SLS z HYD :lol:

Ach czyli tak jak z HS ludzie chcieli koniecznie sparować Mao z Shunem :) myślałam ze główna para z HYD jest w tej dramie....

Fringilla napisał(a):Jest anime Koi Kaze, które... no... jak dla mnie ciekawe wykorzystanie motywu.
I tam mamy zestaw 15f-27m czyli ogólnie klasyczna squikowa sytuacja, którą trudno wyobrazić sobie z sensem w innej produkcji popkulturowej niż japońska :]
PS chociaż w takich momentach zawsze sobie przypominam brazylijskie Do Começo ao Fimaka From Beginning to End.
Polecam dla ciekawych, jak można takie opowieści pokazać, i to bez tropu "grzeszą więc zginą" ;)
To... ładny film jest...

Och czyli w Anime znajdę LF 16-- i dużą różnice wiekowa.... to wystarczy by mnie zmusić do oglądnięcia, bo i tak na razie nie znajdę nic innego.... a w tym brazylijskim jest podobnie z wiekiem ?
Koncze IGMFLTY nom pare rzeczy jest inaczej niż w filmie... jest niestety mniej romantycznie niż w K-dramach... nie ma tych takich zwolnień kadru.... to co już pisałam z seksem jest tutaj nawet mocniej ujęte...
Spoiler:
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 28398
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 20 lipca 2022, o 20:27

joakar4 napisał(a):
Fringilla napisał(a):A czy ktos oglądał Pachinko?

Nawet mnie to nie kusi. :)

Eeee... No gra tam Lee Min Ho... :lol:
Ale na podstawie niezłej książki... Aaaaa... Ja się zastanawiam i nie wiem, czy mi z tym dobrze :lol:

***
W brazylijskim filmie - nie serialu! więc łyka się szybko - ogólnie jeszcze inny koncept:
dwóch braci, wychowujących się razem i od samego początku... hm... no... A różnica wieku to jakieś 5 lat - połowa to dzieciństwo, połowa dorosłość. Trochę fantazja ale zadająca istotne pytania i będąca opowieścią o kochającej się rodzinie.
Tu z kolei o tyle ciekawe, że konflikt i napięcie w innych miejscach - to ogólnie materiał na dłuższą dyskusję, dlaczego hetero-romanse mają zupełnie inaczej rozłożone akcenty i dlaczego wiele hetero kobiet ceni sobie mlm ;)
Uwaga: nie nazwałabym go erotycznym, ale... sceny są mocno intymne (co też chyba jest elementem ogólnie brazylijskiej kultury na paru poziomach :D

PS Oj, i muzyka... nie wiem nawet, co napisać :D
Trailer po niemiecku, trochę mnie spoilerowaty od brazylijskiego :P
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 21 lipca 2022, o 07:55

Fringilla napisał(a):
joakar4 napisał(a):
Fringilla napisał(a):A czy ktos oglądał Pachinko?

Nawet mnie to nie kusi. :)

Eeee... No gra tam Lee Min Ho... :lol:
Ale na podstawie niezłej książki... Aaaaa... Ja się zastanawiam i nie wiem, czy mi z tym dobrze :lol:

Gdzieś trafiłam na opinie, że całkiem nieźle tam wypadł. Ale podobno "brzydko się starzeje". :hyhy:

Avatar użytkownika
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 18 sierpnia 2016, o 13:10
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona autorka/autor: Julia Quinn, Mary Balogh, Lisa Kleypas

Post przez kahahaha » 21 lipca 2022, o 10:16

Fringilla napisał(a):Bardzo jestem ciekawa, jak ocenisz na koniec Bromance :lol:


z każdym odcinkiem zmieniałam zdanie :rotfl: czy gdyby Du Zi Feng wcześniej nie dowiedział się, że bohaterka jest dziewczyną, też by ciągnęło go do niej, za słodko jak dla mnie, bardziej przekonywała mnie historia Yang Na Ny i Wei Qing Yang, scena gdy uczyła się parzyć kawę czy wysyłanie listów była świetna :-D fajnie też rozwijała się relacja Du Zi Han i Lia Guang Chao :-D

tully dopisałam do listy twoje rekomendacje, nie przeszkadza mi śmierć na końcu jesli drama jest dobrze poprowadzona :)
nie wiem jedynie czy wszystko znajdę z polskimi napisami :)

Na urlopie oglądałam :
https://mydramalist.com/6756-the-masters-sun świetnie odegrane role, trochę przeszkadzało traktowanie Tae yang jak niepotrzebnego balastu, chyba, że takie było zamierzenie by pokazać że nie mogą bez siebie żyć :)

https://mydramalist.com/14213-oh-my-ghostess świetna historia i chemia między bohaterami, drugoplanowe role również dużo wnosiły do dramy :)

https://mydramalist.com/18774-something-about-1-percent prosta historia ale ma swój urok, fajnie obserwuje się rozwój związku między bohaterami, Ha Suk Jin i Jeon So Min tworzą fajna parę :)

https://mydramalist.com/61489-destruction historia z potencjałem, świetni aktorzy, jednak czegoś zabrakło :)

https://mydramalist.com/13476-hello-monster również historia z potencjałem, świetna rola Doh Kyung Soo i Park Bo Gum, ale zakończenie jakby miała być dalsza część, zawieszone w próżni, albo do domysłów.

https://mydramalist.com/23520-hundred-million-stars-from-the-sky obejrzałam tylko dla Seo In Guka, cały czas miałam nadzieję, że będzie lepiej, ale niestety to nie jest dobra drama :facepalm:

Z listy nie mogę znaleźć niestety Find Me In Your Memory, nigdzie nie jest dostępna :bezradny:

Zaczęłam https://mydramalist.com/30817-touch-your-heart :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 21 lipca 2022, o 10:51

kahahaha napisał(a):Z listy nie mogę znaleźć niestety Find Me In Your Memory, nigdzie nie jest dostępna :bezradny:


Na pewno jest na Viki, ale bez polskich napisów i chyba trzeba oglądać z VPN.
Po polsku tłumaczy
Spoiler:
, ale wolno im idzie. Niedawno, po dłuższej przerwie, wrzucili 11 odc.

Avatar użytkownika
 
Posty: 3054
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 21 lipca 2022, o 10:58

Skonczylam i-give-my-first-love-to-you Viki: Secret Unrequited Love
Obrazek
Do ostatniego odcinka miałam dać 8 ale dorzucę jeden punkt... naprawdę się ostro wzruszyłam i lzy się lały jak grochy.... Świetny temat związku w którym jedna osoba jest poważnie chora... dylematy rodziców, chorej osoby czy nie odpuscic... Było w miarę romantycznie choć J-dramy nie umieją tak budować klimatu... nie znaczy to ze są gorsze.... nie grała mi do końca główna para... nie wiem czy to syndrom Mao w Movie czy faktycznie tam nie było chemii... nawet bardziej podobała mi się drugoplanowa para i ich historia... świetna była matsui-airi ale niestety nic co nakręciła nie jest dla mnie, mówię o następnej 10 łatce, po pewnie wtedy sięgnę po lekkie rzeczy, jak już wyduszę z siebie wszystkie lzy...
Spoiler:

@kaha: dopisuj do listy....
Wracam do The Rose....
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 18 sierpnia 2016, o 13:10
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona autorka/autor: Julia Quinn, Mary Balogh, Lisa Kleypas

Post przez kahahaha » 21 lipca 2022, o 11:06

joakar4 napisał(a):Po polsku tłumaczy
Spoiler:
, ale wolno im idzie. Niedawno, po dłuższej przerwie, wrzucili 11 odc
dzięki, zerknę :padam: edit. to strona gdzie dostęp trzeba uzyskać przez dodanie się do grupy na FB :niepewny: bo przy rejestracji prosi o kod zaproszenia :)

tully napisał(a):@kaha: dopisuj do listy....
zapisałam, tylko chyba życia mi nie starczy ..... :rotfl: :rotfl:

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 21 lipca 2022, o 11:12

kahahaha napisał(a):
joakar4 napisał(a):Po polsku tłumaczy
Spoiler:
, ale wolno im idzie. Niedawno, po dłuższej przerwie, wrzucili 11 odc
dzięki, zerknę :padam: edit. to strona gdzie dostęp trzeba uzyskać przez dodanie się do grupy na FB :niepewny: bo przy rejestracji prosi o kod zaproszenia :)


Tak, to oni. Niestety ciężko się do nich dostać, ale co jakiś czas się "otwierają" i wtedy można dołączyć.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28398
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 21 lipca 2022, o 12:01

joakar4 napisał(a): Gdzieś trafiłam na opinie, że całkiem nieźle tam wypadł. Ale podobno "brzydko się starzeje". :hyhy:

Szok i niedowierzanie :shades:
A na serio: jak dla mnie to nie zarzut ;)
W samej opowieści potencjał jest, wiec w sumie to mnie mega ciekawi, jak wypadł :]

kahahaha napisał(a):
Fringilla napisał(a):Bardzo jestem ciekawa, jak ocenisz na koniec Bromance :lol:


z każdym odcinkiem zmieniałam zdanie :rotfl: czy gdyby Du Zi Feng wcześniej nie dowiedział się, że bohaterka jest dziewczyną, też by ciągnęło go do niej, za słodko jak dla mnie

No tu twórcy zagrali jak tchórze :lol:
To jest tak maksymalnie fantastyczno-fanfikowe, że nawet nie wiem, do jakiej kategorii romansowej przypasować :rotfl:
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 3054
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 21 lipca 2022, o 12:35

Przypomniałam sobie o Koi Kaze i nie dałam rady, zerknęłam i wpadłam po uszy... Niestety ale znalazłam to co kocham najbardziej nie dość ze 16--, dużą różnica wieku, to jeszcze rodzeństwo.... Arigatou !
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 28398
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 22 lipca 2022, o 18:56

Nawet w anime to nie jest mega częste - sie zaczyna od mang z całą ich różnorodnością tematyczną :P potem anime przy odrobinie szczęścia i popularności, dalej dopiero dramy zwykle... ;)

joakar4 napisał(a):Obejrzałam za to dwa pierwsze odcinki Extraordinary Attorney Woo i bardzo dobrze się zapowiada. :)

dopiero sprawdziłam, że tam gra Park Eun Bin - cenię za The Ghost Detective i The King's Affection :P więc dodam do top 3 Dram-Które-Obejrzę-Jak-Mi-Wróci-Chęć.
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 25 lipca 2022, o 07:44

Fringilla napisał(a):
joakar4 napisał(a):Obejrzałam za to dwa pierwsze odcinki Extraordinary Attorney Woo i bardzo dobrze się zapowiada. :)

dopiero sprawdziłam, że tam gra Park Eun Bin - cenię za The Ghost Detective i The King's Affection :P więc dodam do top 3 Dram-Które-Obejrzę-Jak-Mi-Wróci-Chęć.


Koniecznie! Naprawdę świetnie się to ogląda. :bigeyes:
W oczekiwaniu na kolejne odcinki zaczęłam Do You Like Brahms?

No i skończyłam Our Blues - daję jej 10/10. Wszystko mi się w niej podobało - historie, muzyka, zdjęcia, aktorzy. Oby więcej takich dram. :bigeyes: :bigeyes:

Avatar użytkownika
 
Posty: 6409
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 25 lipca 2022, o 22:35

Totalnie zakochałam się w "Pamiętniku mojego wyzwolenia", a jestem zaledwie w połowie. Jak dla mnie ta drama jest idealna na lato (bo tam też lato i upały, wieś, trochę miasta, cykanie owadów :P ) i jakoś tak wpisuje się w mój nastrój. Plus Pan Gu to totalne ciacho, nie dziwię się, że aktor - Son Suk-Ku - nagle zyskał na popularności :hyhy:

Avatar użytkownika
 
Posty: 28398
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 25 lipca 2022, o 23:21

Nagle?
Proszę Cię, ja się nad nim rozpływałam tutaj w roku 2017 pod hasłem, że się zacytuję bezczelnie:
a na koniec Mun... że też koreański przemysł dramowy nie zgarnął jeszcze chłopaka.....

viewtopic.php?p=1123627#p1123627
:evillaugh:

No i nie wiem: Our Blues czy Extraordinary Attorney Woo...

PS Mam nadzieję, ze tully nie implodowała w zachwycie ostatecznym (lub rozczarowaniu totalnym) nad Koi Kaze, bo mnie brak relacji na żywo zaczyna niepokoić :hyhy:
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 3054
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 26 lipca 2022, o 00:13

Juz nadrabiam @Frin... mam dramata na głowie więc ciężko cokolwiek oglądać... och viza proszę przybadz jak najszybciej ja chce sama do Seattle ! a wracając do tematu... właśnie skończyłam Koi Kaze i faktycznie jestem trochę zawiedziona... to moje pierwsze anime od wielu lat.... ostatnie było chyba Fate Stay Night... i gdyby nie tematyka na pewno bym nie wróciła... jednak format dram no jest o rząd (przynajmniej) wielkości lepszy.... to anime ma wszystko by mnie rzucić na kolana a jednak wykonanie poszło bardzo słabo... jest mało emocji, mało dylematów, mało ich we dwójkę.... jak się miało zrodzić to uczucie ? mam wrażenie ze jest to trochę zrobione na sile... by pokazać ze da się .... da się dać pare 15 lat - 28 lat, w dodatku rodzeństwo... tak brawa za odwagę ale... właśnie niech to nas zwali z nóg, niech wydrze emocje.... niech nie pozwoli zasnąć.... tymczasem dostaliśmy nudę przetykaną od czasu do czasu rzadkimi scenami gdzie serce drgnęło... w dodatku poszło to trochę po lini seksu a ja chciałam coś po lini serca... za odwagę i tylko za to daje 5/10 ale to naprawdę sporo zawyżona ocena.... jak już jestem w ani mowym zugu to wrzucę całość ILMYS.... zobaczymy jak tam sobie poradzili....
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 28398
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 26 lipca 2022, o 02:46

Wcale się nie dziwię, że Ty i anime się wymijacie, obstawiałam, że się tak skończy :lol:
Inna estetyka i nadawanie na innych częstotliwościach przekazu emocji mimo w teorii perfekcyjnego zestawu motywów :D
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 26 lipca 2022, o 07:16

Obejrzałam dwa dostępne u nas odcinki Alchemy of Souls i powiem tak - widać tam niezły budżet, sporo efektów specjalnych, są humorystyczne sceny, fajni aktorzy, ale całość mnie nie porwała. :bezradny: Dam jeszcze szansę dwóm kolejnym odcinkom, ale coś czuję, że nie będzie pomiędzy nami miłości. :wink:
Zwłaszcza jak sobie pomyślę, że ma być 30 odcinków.

Avatar użytkownika
 
Posty: 3054
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 26 lipca 2022, o 08:23

Fringilla napisał(a):Wcale się nie dziwię, że Ty i anime się wymijacie, obstawiałam, że się tak skończy :lol:
Inna estetyka i nadawanie na innych częstotliwościach przekazu emocji mimo w teorii perfekcyjnego zestawu motywów :D

Nie wiem jak bym to teraz odebrała ale na przykład Kimi ga Nozomu Eien mnie wbiło w ziemie... fakt ze wtedy nie znałam dram więc nie miałam porównania do tego formatu... teraz wszystko inne może blado wypadać.... jak np wszystkie filmy nie dramowe... nie chce mi się w ogóle niczego innego oglądać...
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 28398
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 26 lipca 2022, o 08:59

Pominęłam nocnie "anime w duchu slice of life" ;)

***

No Alchemy... wciąż mam w planach, ale się zobaczy, kiedy... nie odpuszczę jednakże dla zasady ;)
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 3054
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 26 lipca 2022, o 17:52

No I Boku wa Imouto ni Koi wo Suru jus inaczej w anime się prezentuje.... znalazłam tylko 14 min na yt... nie wiecie może gdzie można ogladnac to anime ?
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 3054
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 27 lipca 2022, o 15:09

Yokatta ! Bylo ciezko ale udało się znaleść w końcu z napisami... Boku wa Imouto ni Koi o Suru połknęłam to za jednym zamachem i nie muszę chyba mówić ze chce jeszcze !!! :) Więc jednak da się zrobić anime w którym są emocje akcja toczy się wartko jest dużo pięknych romantycznych scen... oczywiście drama byłaby lepsza ale jednak się podbudowałam... może nawet sięgnę kiedyś po sonatę anime... kto wie... było trochę inaczej niż w filmie... na początku myślałam ze bardziej soft ale jednak nie... to tutaj było więcej łóżkowych scen.... nie było watku Iku z Yano... w ogóle skupili się głównie na parze rodzeństwa co wyszło tylko na dobre całości.... Anime doskonale i daje 10/10 oczywiście...
pozbyłam się dramata więc powrót do The Rose...
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 3054
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 27 lipca 2022, o 22:03

Nie dałam jednak rady i dropnelam The Rosę po 5 czesci... chciałam się zmusić przynajmniej do 12 odcinka ale nie dałam rady nie ma tam nic co mi się podoba i nie mam czasu czekać...
Obrazek
wracam do legendy Choi... pierwsza jej rola i moja najstarsza drama first-love-1996 ... a więc rewind 5 lat wstecz od Beutiful Days... 66 Epkow... polowa pierwszego dzieciństwo i mam nadzieje na fajny trójka :)
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oglądamy!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość