Teraz jest 16 września 2024, o 20:57

Dramy

Romantyczne – ale nie tylko – opowieści filmowe, serialowe i teatralne
Od filmów kostiumowych po azjatyckie dramy
Na co czekamy, co polecamy, co odradzamy...

Avatar użytkownika
 
Posty: 3059
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 18 czerwca 2023, o 19:02

Ja generalnie tez jeśli mnie temat zainteresuje... tutaj przyczyna była shancai ale drama bardzo mi się podoba... więc być może lukne na inne wersje... Tutaj chińskie adaptacje: Summer's Desire CH-2016 i Summer's Desire CH-2018
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 241
Dołączył(a): 17 września 2017, o 16:19
Ulubiona autorka/autor: N.Roberts, A.Lingas-Łoniewska, A.Quick, N.Sparks

Post przez Willa » 18 czerwca 2023, o 20:46

Ogólnie chińskie dramy nie są złe, tylko trzeba trafić. Jak na razie 6 za mną, ale raczej współczesne. Ale teraz postanowiłam iść trochę w klimaty wuxia/xianxia. Dopiero pierwszą oglądam z tą tematyką. Koreańskie historyki lubię.

Avatar użytkownika
 
Posty: 3059
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 19 czerwca 2023, o 09:59

Znalazlam o wiele lepsza jakość na Youtube Summer's Desire T-2010 To przez przypadek bo EP 5 na DC był nieprawidłowy... więc polecam wam zobaczyć dostępność na DC a potem spróbować poszukać na YT....
Chinski SD 2016 to film więc lukne, sprawdzę tez chińską drame.... głównie chodzi mi o charaktery i ich chemię.... ale na razie odbywam przy wersji tajwańskiej.... jestem trochę skołowana bo po raz pierwszy nie widzę tego uczucia w Shancai, niby jest w związku ale jest jakaś odległa i tylko pytanie czy tak miało być czy tez nie zagrała tego zbyt dobrze.... co innego lata szkolne... jest tam w związku z DS i miażdży mocą... choć to inna Shancai nie ta wycofana tylko przebojowa, pewna swojej wartości...
UPDATE:
Ogladnelam polowe EP1 CH-2018 moje obawy się potwierdziły jest to tak żenujące jak 1/x przy zerze... ZERO podjazdu do wersji Tajwańskiej, charaktery masakra i w ogóle nie ma sierocińca... naprawdę się dziwie ze mi się udało i nie zniechęciłam się totalnie do dram po mojej pierwszej dramie która była jak na ironię Chinskim MG.... jeśli już koniecznie chcecie to lepiej ja oglądnijcie na początku bo po tajwańskiej to już będzie nie do przebrnięcia....
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 3059
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 20 czerwca 2023, o 10:13

Powiem wam ze plot jest kompletny mess, to co się tam dzieje to naprawdę ma zajawkę mainlandowa... i podejrzewam ze to mainlandowa novel bo na razie tylko chińskie adaptacje i niech tak zostanie.... zrobione to jest solidnie tyle nerwów zjadłam na ślubie ze głową boli ale i tak wiem jak to się skończy.... już są niuanse które na to wskazują... jeszcze tak dziwnej uczuciowo dramy nie oglądałam... ja tam w ogóle uczucia nie widziałam ani na początku ani w trakcie za to koleś ma naprawdę nierówno pod sufitem.... to co on wyrabia.... na sile nam wrzucają fragmenty żebyśmy to uczucie widziały... gdyby nie Shancai wiecie co by się stało... ale to ostania ciekawa z nią dram więc się postaram ja doogladac... w międzyczasie przeglądnęłam 2000 w Korei i jest pare fajnych tytułów... zdecydowałam się na razie zostawić ten długi historyk z rynku wewnętrznego bo nie wiem ile jeszcze będę miała wolności więc chce ja dobrze wykorzystać i przelecieć przynajmniej wszystko co ciekawe w 1 fali koreańskiej.... A zaczniemy od melo All About Eve K-2000 i naprawdę mam nadzieje ze dramy z pograniczy będą przynajmniej zahaczały o wewnętrzny rynek....
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 28580
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 20 czerwca 2023, o 17:14

Na marginesie: jedynie w przypadku Japonii można liczyć - acz nie spodziewać się na 100% - utrzymania pewnej konwencji pierwowzoru w remake'ach... niektórzy nazywają to stagnacją i brakiem innowacyjności/elastyczności, inni - niechęcią do zrywania z tradycją ;)
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 3059
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 20 czerwca 2023, o 22:05

Jeszcze wam o tej dramie opowiem ale tutaj na szybko.... 19:40 Wow !!! Chaba jednak sobie jeszcze coś z nią oglądane nie dam rady :) a Peter Ho przypomina mi mojego męża.... oj moje serce jest zagrożone...
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 3059
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 21 czerwca 2023, o 12:11

Skonczylam Summer's Desire T-2010

Obrazek

Czy cel uświęca środki ? odwieczne pytanie i odwieczny dylemat.... i klasyczna odpowiedz it depends.... ta drama ma dwa oblicza... emocjonalne które mnie rozbiło wewnętrznie.... żyłam tym filmem... byłam na krawędzi... nie mogłam nawet spać.... iły momentów które dopraowadzaly mnie na skraj rozpaczy... i nerwy kiedy nie szło po mojej myśli... byłam zła.... czasami bałam się oglądać dalej... klasyk melo... klasyk dobrej dramy która na chwile potrafi cię oderwać od szarej codzienności i dać trochę kolorów tęczy do twojego życia... a z drugiej strony fabuła i niekonsekwencja bohaterow... było wiele momentów... wiele przeinaczen i wiele nerwów spowodowanych tym zachowaniem.... więc emocje >> logiczność i spójność fabuły ? tak dla mnie zdecydowanie tak... jeśli szukacie wspaniałego trojkatu z dwoma słodzikami i niepewnością do prawie ostatniego odcinka ta drama jest zdecydowanie dla was.... jeśli ma dla was znaczenie sama historia i spójność możecie to sobie darować.... Shancai oczywiście lśni w tej dramie.... nie sądziłam nawet ze to była tak piękna kobieta... jeśli miałam ja w sercu po MG ta drama zagościła w nim na dobre... oczywiście i u niej mamy nielogiczności i możemy jej wiele zarzucić zwłaszcza czegoś czego normalnie w dramach nie znoszę niestałość i pewnego rodzaju bierność... ale tak jak pisałam wcześniej nie analizuje nie podchodzę do tego rozsądkiem tylko sercem a tutaj było cudownie... piękna romantyczna miłość w której ważna jest ta druga osoba... która potrafi przetrwać niejedna tragedie i pokonać przepaść która wydaje się nie do pokonania.... Ocena: 9,5 / 10
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 3059
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 25 czerwca 2023, o 11:15

Skonczylam All About Eve K-2000

Obrazek

To bylo istne cudo.... długo to była 10 ale troszeczkę się pogubili w końcówce więc dam klasycznie 9,5 / 10 czyli nie absolutny top ale cudo tuż za tymi produkcjami w którymi moje serce jest wypełnione... tak to jest w zasadzie rynek wewnętrzny, przypomina do bólu Tomato, historia dwóch kobiet z których jedna jest czysta jak woda źródlaną Seon Mi a druga to istna wiedźmą uosobienie zła.... to co ona wyrabiała i jak szkodziła tej pierwszej naprawdę budziło spore emocje... no i mamy oczywiście romans troszeczkę w tle ale silny wątek... swietnie dobrane dwie role kobiece... SM wiecznie uśmiechnięta stawiająca zawsze kogoś innego przed sama sobą i ta wiedźma Yeong Mi, można powiedziec ze socjopatka, dla której najważniejsze jest osiągnąć sukces i ludzie są tylko po to by ich wykorzystać... tutaj właśnie się trochę przyczepie w końcówce...
Spoiler:
romantycznie mamy przyjaciela MI z dzieciństwa na którym ma ona crash i pewnie się domyślacie ze YM będzie się o niego starała... jest tez ten slodzuiak z Medical Brothers Jang Dong Gun, który będzie miał skomplikowana relacje z SM i YM i tutaj romansowo tez będzie bardzo ciekawie... mimo ze byłam go 100 % pewna jednak ziarnko niepewności i zazdrości przy tak fajnym scenariuszu powodowało drżenie serca.... końcówka mnie tez ciekawiła... czy będzie kara za grzechy.... czy tez nawrócenie ? Ale to już zostawie dla was....

Teraz tez pewnie będzie cudo ... Truth K-2000 uwaga z Choi Ji Woo (królową melo), Son Ji Chang (mój crash w Finał Match, znany tez z Feelings), Ryu Shi Won (Forever Yours <3<3<3<3<3<3) tylko jedna żeńska rola jest mi całkowicie nie znana.... ale czuje ze z taka obsada będzie naprawdę ciekawie... ciekawe z kim połączą Choi .... bądźcie ze mną na żywo korespondentka z Korei dla was....
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 3059
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 25 czerwca 2023, o 18:00

OMG.... widząc Choi po tak długiej przerwie moje serce przyspiesza... pierwszy odcinek już miażdży mocą... pierwsze wypadek w którym już pokazany jest wspaniel charakter Shin Hee (bogata panna która potrafi tylko cheatowac na innych....) nie dość ze powoduje stan krytyczny dwóch swoich przyjaciół to jeszcze zmienia miejsca tak ze niby to nie ona prowadziła.... potem lata szkolne <3<3<3<3<3 jak w sonacie ale tam od razu cheating i sporo nerwów, tak ze ostre uderzenie na początku.... Ya Jong (Choi) postawiona jest pod presja przez swoją matkę by napisać egzamin za SH.... tak ze się nie boje będzie na pewno bardzo dobrze.... pojawił się tez policjant ale jesczce nie mogłam rozpoznać który z dwójki ML to jest.... mam po cichu nadzieje na tego z finał Match/feelings....
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 3059
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 26 czerwca 2023, o 20:18

Już polowa za mną.... ach jestem w niebie... Choi + RSW miażdżą mocą.... RSW jest identyczny jak w Forever Yours.... muszę przyznać ze jest mega cute można dla niego stracić głowę.... ma u mnie przerąbane za Beutiful Days ale tymi dwoma filmami.... no nie wiem może mu nawet przebaczę... a i jeszcze jedna jeśli kiedykolwiek myślałam ze ktoś może zagrać melo lepiej niż Choji.... darujcie bardzo się myliłam.... to co ona tam robi nom to jest klasa tych wszystkich cudnych klasyków melo.... więc 2000 Truth, 2001 Beautiful Days, 2002 Winter Sonata i w końcu 2003 Stairway to Heaven....ktoś się może pochwalić lepszym dorobkiem.... nom rzucam wyzwanie.....
A I jeszcze jest przecież Humaneness K1999.... to pewnie tez mnie zmiazdzy ale o tym jak i o innych klasykach 9X można tylko pomarzyć...... aż ktoś się zlituje z tłumaczeniem... na razie te kilka perełek.... musi wystarczyć....
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 3059
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 28 czerwca 2023, o 12:19

Skonczylam Truth K-2000

Obrazek

Znow istne cudo.... chciałabym na zawsze pozostac w takich klimatach... tak do bólu moralitet, typowo pokazane jak małe kłamstwo powoduje następne aż w końcu tracimy kompletnie kontrole i brniemy do momentu w którym nie ma już wyjścia... co ciekawe najlepsza romantyczna scena nie jest miedzy para główna (Choji - RSW) tylko ta druga.... i powiem wam ze Son Ji Chang, moj crash z The Finał Match i Feelings to już nie to samo... stracił kompletnie ten chłopięcy urok jako facet to już nie to samo.... wracając do sceny typowa dla pierwszej fali.... jedyna jaka ma sens w takiej sytuacji.... Obserwując pare główna już łapie ta chemię z dramy o rok późniejszej.... dramy po której oddalam serce LHB Beutiful Days... tam był tym drugim ale widać było ta pasje... jak on za nią szalał.... ach.... wracając do tematu... zastanawiałam się długo czy nie dać 10 ale jednak za mało było romansu.... to znaczy nie tyle za mało co nie był on głównym elementem dramy dlatego na końcu tyle poświęcili czasu parze pobocznej... więc dam prawie idealna 9,5/10 było sporo nerwów, dramatów, moje ciało drżało, bałam się oglądać dalej no i sama choi to co ona robi z postacią w melo to coś nie z tej planety i tak wycofuje się z tego co kiedyś powiedziałam o Takako, Korea ma aktorkę tego kalibru, choji w zasadzie w ogóle nie musi grać, jak ona się pojawia bajka się zaczyna.... i trwa do momentu gdy opuszcza scenę... nie dziwie się ze była tak eksploatowana w tych dwóch okresach... zgarnęła prawie najlepsze produkcje i nadała niezapomniany klimat tym produkcjom... sama drama mocno romantyczna choć znów musicie wiedzieć ze sporo typowej dawki zło musi być ukarane i prawda zawsze wypłynie na wierzch... ponieważ mamy walkę pomiędzy dwoma Female lead możecie sobie wyobrazic ze klimat jest podobny do All About Eve i Tomato, czyli ta druga będzie ogromna wiedźmą... a ta pierwsza zrodlano czysta.... tak można temu schematowi wiele zarzucić.... ale jednego na pewno nie.... daje straszne poczucie angstu i wzbudza niesamowite emocje.... dla mnie to wystarczy by mnie porwać....
Z 2000 roku to wszystko (Zostal tylko ten ogromny historyk 200 EP Emperor Wang Gun Episode, Bichunmoo Episode 14 jest pod zła data to drama z 2008) więc idę do 2001... tutaj mamy pare dostępnych dram... na początek biorę Life Is Beautiful K-2001 aktorsko nie znam nikogo więc to będzie na pewno ciekawe doświadczenie....
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 3059
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 29 czerwca 2023, o 12:30

Dropnelam Life is beautiful w Polowie 3 EP.... sporo komedii tam jest, bardzo marna jakość video ale to by mi akurat nie przeszkadzało... postacie są takie dziwne i to obie role główne, zwłaszcza FL przypomina mi te chińskie bohaterki.... jest bardzo infantylna... niby jest strata na początku filmu ale jakoś po niej nie widać by się specjalnie nią przejmowała... ML taki twardziel bad boy z przylepiona dziewczyna i w tle główna FL.... jest jeszcze siostra FL, która tez pewnie będzie sparowana i ma problem ze zdrowiem (może nawet terminal Illness) no i w szkole trójkącik, w sumie tam mi się najbardziej podobała postać jednej SL, sam płot może by i dal radę i być może tutaj wrócę bo jest po trosze klimat tamtych lat .... Teraz Hotelier K-2001, na razie w pierwszym EP nic ciekawego ale za to mam Song Hye Kyo i Bae Yong John, i być może będą nawet tutaj główna para.... więc mam nadzieje ze będzie dobrze.... SHK rok po Autumn in My Heart więc już jest mega sławna w Azji a BYJ no to legenda 9X/00 rok przed chyba jego najsłynniejsza rola w Winter Sonata....
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 3059
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 30 czerwca 2023, o 14:39

Hotelier na razie świetny... 4 EP ale genialne są wszystkie lead... zwłaszcza podoba mi się Song Yoon Ah, z która do tej pory zetknęłam się tylko w dwóch odcinkach 8 Love Stories.... ale gra ona managerke hotelu i jest urocza... historia jest dość fajna i najbardziej podoba mi się ze nie wiadomo jakie będą główne pary bo na razie wszelka konstelacja jest możliwa i wszystko się może zdarzyć.... chyba pierwsza taka historia gdzie naprawdę nie wiadomo jak się czworokąt rozpadnie na odcinki... ja tez sama nie wiem kogo supportowac... podoba mi się managerka z Frankiem, choć ona miała jakaś relacje z generalnym managerem hotelu i ma do niego ciagle słabość... nom zobaczymy ale mimo ze tutaj romans trochę w tle na razie jest bardzo fajnie....
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 28580
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 30 czerwca 2023, o 17:36

A propos Life is beautiful to jestem ciekawa serio, jaki procent kdram wyprodukowanych w 1. fali faktycznie wpadło do sieci z napisami - czyli czy mamy do czynienia z creme de la creme czy jednak nie.

(orientując się mniej więcej, wg jakiego klucza wybierasz, tully, mam wrażenie, że ogólnie funkcjonują też gromady własnie takich rodzinno-komediowo-romansowych dłuugich dram codziennych z tamtych lat :niepewny:
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 3059
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 30 czerwca 2023, o 20:45

Da się zrobić Frin, mam dramy dostępne teraz tylko muszę znaleść wszystkie.... tak na pewno masz racje... podejrzewam ze pierwsza fala to nie tylko klimat Aim£H.... jeśli by tak było to powiem szczerze urodziłam się w złym roku.. ją po prostu lecę co jest dostępne latami.... i w sumie to pierwsza produkcja która trochę odbiega schematem.... no cóż zobaczymy jak będzie dalej bo oglądam po koleji wszystko co jest dostępne także się szybko przekonamy czy jest tego więcej... ciekawe bo w 2000 roku było bardzo klimatycznie Autumn.... i Truth i Eve ob ie genialne utrzymane w podobnym klimacie..... ale już w 2001 powiem ze przeglądnęłam wszystko i nic się nie wydawało dobre.... choć Hotelier ma potencjał i liczę ze tu będzie dobrze....
W Hotelier chyba się wszystko krystalizuje i to w kierunku który supportuje.... powiem jedno świetna postać Song Yoon Ah to co ona robi z ta rola to istna magia.... i tak chcecie ogladnac jak można zrobić taka bohaterkę bez robienia z niej idiotki ? powiem jedno chce ogladnac więcej dram z nią.... a i jej pairing z Frankiem miażdży mocą... jest taka fajna w tej dramie ze nie dziwie sie ze Frank fallen for her....
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 3059
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 30 czerwca 2023, o 23:40

omg ale oni są cute... wybaczcie musiałam wam to pokazać... 27:40
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 28580
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 30 czerwca 2023, o 23:43

MDL wyświetla prawie 250 wyników w przedziale 1980-1995. HanCinema praktycznie zero albo ja się nie lubię z ich przeglądarką ;)
Ale to oddolne projekty, też niekoniecznie wprowadzające wszystko.
Więc faktycznie - jeszcze sensowna baza potrzebna, takie KMDB dla dram :niepewny:

ciekawe bo w 2000 roku było bardzo klimatycznie Autumn.... i Truth i Eve ob ie genialne utrzymane w podobnym klimacie..... ale już w 2001 powiem ze przeglądnęłam wszystko i nic się nie wydawało dobre.... choć Hotelier ma potencjał i liczę ze tu będzie dobrze....


A może to też kwestia efekty i że takie Autumn i reszta to outliery swego roku, i dopiero na szerszą skalę odbiły się echem w kolejnych produkcjach ponad rok później (gdy twórcy zdążyli ogarnąć fenomen a sponsorzy zainwestować)?
Ale to byś musiała też przedstawić na jakiejś grafice, jak się trend kształtuje Twoich ulubionych w czasie :hyhy: (no i faktycznie też dotrzeć do przynajmniej 2004 moim zdaniem ;)

PS Tak się zastanawiam, czy ja mam, tak jak Ty, okres, gdzie mogę celować, że raczej mi się podoba trend, czy jednak to raczej indywidualne tytuły dla danego okresu, a reszta to zawsze średnio...
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 3059
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 1 lipca 2023, o 09:52

Tez jestem ciekawa Frin bo ty w sumie jako jedyna tutaj wiesz o czym pisze.... tak się zastanawiam ale z rynku wewnętrznego chyba wszystko co jest dostępne mi się podobało i dostało mega oceny.... a jeszcze jest tona stuffu którego nie ma a aktorsko wiem ze byłabym w niebie.... myślę czy nawet nie zrobić takiej wish list tego okresu :)) z pierwsza fala musimy trochę zaczekać bo dopiero się w nią zanurzyłam... przynajmniej robiąc od deski do deski, bo pojedyncze tytuły które się pojawiały tematycznie czy aktorsko były fajne chociażby Terms of Endearment....
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 28580
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 2 lipca 2023, o 01:05

a jeszcze jest tona stuffu którego nie ma


I to jest clue tutaj - jestem mega ciekawa, czy nie ma bo nie ma czy nie ma bo przefiltrowane juz przez koneserów i wielbicieli swego czasu :hyhy:
Przy czym co do okresów to obstawiam, że z produkcji po 2010 90% jest tłumaczonych, a 99% w ogóle w sieci wylądowało, jesli chodzi o Koreę... natomiast Japonia produkuje tyle i wciąż sporo rzeczy serio... nieprzekładalnych dla odbiorców nie-japońskich, że łatwo znaleźć rzeczy nietłumaczone w dalszym ciągu (wciąż silny rynek wewnętrzny) - obstawiam na luźno ok. 25% nie ląduje z napisami albo ze sporym opóźnieniem...

Wracając do rynku wewn. - obstawiam, że mamy ok. 50% w obiegu...? (bo też wolumenowo po prostu mniej tytułów było).

PS tak, wishlista by była dobra...
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 3059
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 2 lipca 2023, o 13:26

Fringilla napisał(a):I to jest clue tutaj - jestem mega ciekawa, czy nie ma bo nie ma czy nie ma bo przefiltrowane juz przez koneserów i wielbicieli swego czasu :hyhy:

Ciezko na to pytanie odpowiedzieć, z jednej strony to się wydaje logiczne, jest duży popyt ludzie się o te produkcje dopytują więc je tłumaczymy... z drugiej jednak możliwe ze te produkcje akurat spodobały się poszczególnym ekipom/ludziom tłumaczącym... trzeba by było wiedzieć jak takie SUB są robione... jeśli to fanowskie projekty nie maja większego przekładu na popularność

Fringilla napisał(a):Przy czym co do okresów to obstawiam, że z produkcji po 2010 90% jest tłumaczonych, a 99% w ogóle w sieci wylądowało, jesli chodzi o Koreę... natomiast Japonia produkuje tyle i wciąż sporo rzeczy serio... nieprzekładalnych dla odbiorców nie-japońskich, że łatwo znaleźć rzeczy nietłumaczone w dalszym ciągu (wciąż silny rynek wewnętrzny) - obstawiam na luźno ok. 25% nie ląduje z napisami albo ze sporym opóźnieniem...

To jet właśnie ciekawe ze japońskich produkcji SUB sprzed 2000 jest o wiele więcej, co jest dla mnie sporym zaskoczeniem biorąc pod uwagę ze oni robią to dla siebie i nie patrzą jak dramy są popularne poza Japonia...

Fringilla napisał(a):Wracając do rynku wewn. - obstawiam, że mamy ok. 50% w obiegu...? (bo też wolumenowo po prostu mniej tytułów było).

PS tak, wishlista by była dobra...


Jesse chodzi o SUB to w obiegu mamy: 17 (lista poniżej) a MDL pokazuje wszystkich 340 więc mamy równo 5 % przetłumaczonych

Kod: Zaznacz cały
The Final Match - 1994
Feelings - 1994
Sandglass -1995
Jang Hee Bin - 1995
Papa - 1996
First Love - 1996
Star in My Heart - 1997
Medical Brothers - 1997
To the End of the World - 1998
The Barefoot Youth -1998
King Of The Wind - 1998
Tomato - 1999
Springtime - 1999
Into the Sunlight - 1999
Happy Together - 1999
Goodbye My Love - 1999
Did We Really Love? - 1999


Przejrzałam listę dram z lat 90 poniżej macie moje najbardziej pożądane produkcje... ale siedząc głębiej w tych tematach zwłaszcza aktorkach i aktorach dużo bym tam pewnie dorzuciła...

Kod: Zaznacz cały
Rosy Life (1991)
Calendula (1992)
Walking to Heaven (1993)
The Sorrow of the Survivor (1993) - melo, LBH
Pilot (1993)
Morning Glory (1993) - melo, LSY
Scent of Love (1994) - LBH, CJS
Salut D'Amour (1994) - VYJ
Love in Your Bosom (1994) - LSY
Here He Comes (1994)
Sook Hee (1995) - melo
Son of the Wind (1995) - LBH
Hotel (1995) - LSY
Elegy (1995) - Melo
Asphalt Man (1995) - LBH
Icing (1996) - LSY
Dangerous Love (1996)
Into The Storm (1997) - melo SYA
You and I (1997) - melo
Wedding Dress (1997) - LSY
Revenge and Passion (1997) - melo
Cinderella (1997) - melo, LSY
Beautiful My Lady (1997) - melo, LBH
Romance (1998) - melo
Mr. Q (1998)
Love and Success (1998) - melo
Love (1998)
Legend of Ambition (1998) - melo
Heart of Lies (1998) - melo, LSY
Wave (1999) - melo
Humaneness (1999) - CJW
Did You Ever Love? (1999) - LSY


A na koniec scena od której nie mogę się oderwać... Hotelier - genialny trójkat, prawie jak w Beautifl Days... do tej pory nie wiem jak czworokąt podzieli się na odcinki.... 53:00
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 3059
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 2 lipca 2023, o 23:55

Ale znalazlam cudo melo z Song Yoon Ah.... Into The Storm K-1997 i Into the Storm K-2004 I od razu się wam pozale bo J- versja hottelier niedostepna a gra tam FL z KKK 2003.... a tak a promo KKK wiecie ze jestem Fall in love w wersji z 93 ale nie wiem czy wam dałam ostania scenę.... wtedy kiedy jeszcze była magia na świecie.... 41:25 policja może na nich czekać... cały świat może na nich czekac.... a i tak ich miłość zwycięży wszystko....
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 28580
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 3 lipca 2023, o 02:25

z drugiej jednak możliwe ze te produkcje akurat spodobały się poszczególnym ekipom/ludziom tłumaczącym... trzeba by było wiedzieć jak takie SUB są robione...

i wziąć pod uwagę, że pewnie projekty z naszej perspektywy mają z dwie minimum dekady... (znaczy: również kwestia ówczesnych gustów i zapotrzebowań).
(hm, czy ktoś dziś w ogóle tłumaczy dramy sprzed 2005... a swoją drogą od czasów N trochę się dynamika i struktura fanowskich tłumaczeń zmieniła...)

To jet właśnie ciekawe ze japońskich produkcji SUB sprzed 2000 jest o wiele więcej, co jest dla mnie sporym zaskoczeniem biorąc pod uwagę ze oni robią to dla siebie i nie patrzą jak dramy są popularne poza Japonia...

Ponieważ juz w latach 90. j-dramy były popularne, może nie aż tak jak anime, ale jednak (no i znane i lubiane fanowsko było japońskie kino). Natomiast koreańskie dopiero się odbijało w regionie - jeszcze w sumie w latach 00' ludzie poznawali kdramy dzięki wietnamskim kanałom często... (żeby nie wspomnieć, że to Japończycy nakręcili jako pierwsi modę na k-produkcje popkulturowe, chociaż <artystowskie kino> koreańskie już zafunkcjonowało w Europie w latach 90.)

To 5% wygląda wiarygodnie - moje 50% to ogólnie puszczone w obieg sieciowy, od tych zgrywanych jeszcze z tv/video, bez napisów lub z chińskimi/wietnamskimi/tajskimi...
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 3059
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 3 lipca 2023, o 20:39

Skonczylam Hotelier K-2001

Obrazek

No i mam zagwozdke... bo z jednej strony świetny trójkat a nawet czworokąt w dodatku rewelacyjna chemia
Bae Yong Joon i moje odkrycie tej dramy Song Yoon Ah, oglądanie jej i BYJ i sceny miedzy nimi to była naprawdę magia.... a z drugiej słabiutką SHK.... i to rok po AimH.... jednak rola musi tez podejść samo nazwisko nie wystarcza.... a tutaj było naprawdę słabo.... niekoniecznie to jest jej wina... może po prostu dostała taka nieciekawa role... bardzo nieciekawa druga para, jeśli w ogóle można to para nazwać... no i druga polowa dramy bardzo słaba... slodziutko i nudno i brak fajnych scen miedzy nimi, tych scen które powodowały ze nie mogłam się prawie oderwać od tej dramy... powiem jedno bez rewelacyjnej SYA ta drama by nie istniała... to modelowa rola i odpowiedz na pytanie ze da się zagrać fajnie taka postać, niekoniecznie trzeba przegiąć do bólu i zrobić z siebie idiotkę, można zagrac subtelnie i tak ze faktycznie ta rola ma przekaz, ona jest tak urocza ze to naturalne ze Frank nie mogl się oprzeć.... fajnie tez ciagle utrzymywali angst... nawet w ostatnim odcinku GM jeszcze starał się zawalczyć o nią i serce mi zadrżało.... brakowało mi trochę większej aktywności z jej strony.... niby była zakochana ale nie padł confess, również w czynach była dość bierna... nie zawalczyła o miłość tylko po prostu pasowała... wiecie na zasadzie będę rozpaczać ale nie zrobię nic by wyjaśnić.... nielogiczne to tez miejscami było na przykład ten confess w kościele... po którym on się na nią obraził ale jakoś tak bardzo krótko i znów wróciliśmy do modelu on szarpie ona wzdycha.... dam 8,5 / 10 za SYA i chemię i sceny miedzy para główna....
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 449
Dołączył(a): 13 czerwca 2014, o 11:46
Lokalizacja: KTW
Ulubiona autorka/autor: SEP Garwood Sandemo Lindsey Maas

Post przez Hobbitka » 3 lipca 2023, o 21:32

Witajcie moje dramowe siostry (i być może bracia?).
Zaprawdę powiadam Wam, że żyję.
Heheszki.
Trudy życia mnie dopadły i kompletnie straciłam zmysł i orientację w swoim dramowym życiu, do tego stopnia, że niedawno odpaliłam nawet tak mocno wielbiony przez Tully (swego czasu, bo nie wiem czy nadal) Boys over flowers :zalamka: generalnie źle ze mną :hyhy:
It's never too late - never too late to start over, never too late to be happy. - Jane Fonda

We should all start to live before we get too old. Fear is stupid. So are regrets. - Marilyn Monroe

Avatar użytkownika
 
Posty: 3059
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 3 lipca 2023, o 22:03

Zle z tobą ? Ja bym powiedziała ze wracasz na właściwa drogę :D i tak BOF pod każdą postacią zawsze w moim sercu... nie słabnącą miłość mimo ze oglądnęłam już sporo magiii... ale się cieszę i prosimy o korespondencje na żywo.... lecę po koleji 2001 następna na liście Wuri's Family K-2001... wielka niewiadoma aktorsko (młode pokolenie) bo te starsze to już jestem obcykana... co ciekawe gra tam aktorka japońska Fueki Yuko...
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oglądamy!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość