Teraz jest 4 lipca 2024, o 17:44

Ekranizacje filmowe i serialowe

Romantyczne – ale nie tylko – opowieści filmowe, serialowe i teatralne
Od filmów kostiumowych po azjatyckie dramy
Na co czekamy, co polecamy, co odradzamy...

Avatar użytkownika
 
Posty: 1404
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez Magadha » 13 lutego 2015, o 23:04

Obejrzałam i klejnotów nie widziałam :disgust:
Na sali bez przerwy były śmiechy chichy, sama też kilka zaliczyłam, ale starałam się powstrzymywać. Po połowie jest już mniej tak histerycznie rozśmieszających momentów.
W książce bardzo podkreślana była rola muzyki, tu poza Gray'em grającym na pianinie nie było rozmów o muzyce.
Początek miał wg mnie dłużyzny.
Ogólnie niedobrze ogląda się taki film w tłumie. W dodatku byłam z grupą z grupy singla, więc nie krępowałam się rozmawiać przed seansem, choć w sumie nawet nie znałam tych osób, a potem mi przeszkadzała świadomość, że chłopak po mojej prawej nie czytał książki i zastanawiałam się jak on odbiera film.
Jeśli istnieje jakaś mniej okrojona wersja, to ja chyba nie chcę jej oglądać, nie wyobrażam sobie jeszcze więcej golizny.
Nie podobał mi się Jamie Dornan, może gdyby pozostali przy Chrisie Hemsworth, mniej bym się śmiała z min Greya :yeahrite:

W dodatku niedawno znalazłam tytuł LIBIDO DOMINANDI Seks jako narzędzie kontroli społecznej i choć jeszcze tego nie przeczytałam, to sama świadomość wystarczyła, by patrzeć z dużego dystansu na to co na ekranie.
Obrazek
Myślę i czuję. Jestem weganką.

Każdy z nas jest jak antena radiowa. Człowiek może dostroić się do odbioru audycji z nieba, ale może też odbierać przekaz prosto z piekła. Tak przejawia się wolna wola każdego człowieka. [Bruno Groninig]
Nie mam czasu czytać forum Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 14 lutego 2015, o 19:51

Magadha napisał(a):Ogólnie niedobrze ogląda się taki film w tłumie.


Tu się z tobą zgodzę . Sala była prawie pełna ,przedział między 17 ,a 50 lat i chichotali przy scenach seksu ,że miałam dość . :zalamka:

Magadha napisał(a):Jeśli istnieje jakaś mniej okrojona wersja, to ja chyba nie chcę jej oglądać, nie wyobrażam sobie jeszcze więcej golizny.


Powinno być więcej golizny , jeżeli patrzymy przez pryzmat książki . Wiadomo było ,że nie będzie .
Trudno mi było oddzielić książkę od filmu ,ale bardzo się starałam. Obiektywnie rzecz biorąc w stosunku do książki ,było za grzecznie.
Nie oczekiwałam erotyki (w końcu to mówili),tylko romantycznej historii i ją dostałam.


Magadha napisał(a):Nie podobał mi się Jamie Dornan, może gdyby pozostali przy Chrisie Hemsworth, mniej bym się śmiała z min Greya :yeahrite:


Mnie on się bardzo podobał ,ale to już kwestia gust :hyhy:
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 14 lutego 2015, o 22:00

Lucy napisał(a):Nie oczekiwałam erotyki (w końcu to mówili),tylko romantycznej historii i ją dostałam.

Też właśnie na to liczę ;) Nie spodziewam się nie wiadomo czego. Mam nawet nadzieję, że będzie lepsze niż książka :evillaugh:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 14 lutego 2015, o 22:21

Lucy, narobiłaś mi ochoty. Dziękuję.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 14 lutego 2015, o 23:56

duzzza22 napisał(a):Też właśnie na to liczę ;) Nie spodziewam się nie wiadomo czego. Mam nawet nadzieję, że będzie lepsze niż książka :evillaugh:

Jest na to szansa, jeśli nie będzie „przemyśleń” Any :hyhy:
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 15 lutego 2015, o 00:24

Wewnętrznej bogini :evillaugh:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 6414
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 15 lutego 2015, o 12:03

Księżycowa Kawa napisał(a):
duzzza22 napisał(a):Też właśnie na to liczę ;) Nie spodziewam się nie wiadomo czego. Mam nawet nadzieję, że będzie lepsze niż książka :evillaugh:

Jest na to szansa, jeśli nie będzie „przemyśleń” Any :hyhy:



Wg recenzji nie ma. Podobno wycieli wszystko i nic nie zostało. Nawet kwestie dla aktorki się nie ostały :rotfl:

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 15 lutego 2015, o 12:22

Nie ma przemyśleń i jest tylko trochę ich meilowych pogadanek.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 16 lutego 2015, o 15:07

No to super :D Coraz bardziej ciekawi mnie ekranizacja. :P
Siostra już mnie namawia na pójście wiec może jednak obejrzę to na dużym ekranie :hyhy:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 29638
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:17
Lokalizacja: Pozostanę tam, gdzie jestem.
Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo

Post przez LiaMort » 25 lutego 2015, o 18:36

RM 

"But at the same time we still know the shit happens everytime, so I think c'est la vie, that's life. "

Avatar użytkownika
 
Posty: 4713
Dołączył(a): 15 października 2013, o 11:50
Ulubiona autorka/autor: krentz harkness howard robb Singh

Post przez fanka76 » 25 lutego 2015, o 19:35

Mnie bardzo :embarrassed:
czuję się mocno zaintrygowana

Avatar użytkownika
 
Posty: 6316
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:18
Lokalizacja: Szczecin
Ulubiona autorka/autor: Anne Bishop

Post przez Tsuki » 26 lutego 2015, o 20:53

O nawet całkiem niegłupie to. Chętnie bym pooglądała więcej. :hyhy: Byłam zawsze wielką fanką Trunks "z przyszłości". :hyhy"
Aby poznać wartość jednego roku, zapytaj studentów, którzy oblali egzamin wstępny.
Aby poznać wartość jednego miesiąca, zapytaj matki, która urodziła wcześniaka.
Aby poznać wartość jednego tygodnia, zapytaj wydawcę tygodnika.
Aby poznać wartość jednej godziny, zapytaj zakochanych, którzy czekają na to, aby się zobaczyć.
Aby poznać wartość jednej minuty, zapytaj ludzi, którzy przegapili swoją stację jadąc pociągiem.
Aby poznać wartość jednej sekundy, zapytaj kogoś, komu udało się uniknąć wypadku.
Aby poznać wartość jednej milisekundy, zapytaj kogoś, kto podczas Igrzysk Olimpijskich zdobył srebrny medal.
Wskazówki zegara będą wciąż odmierzać czas, dlatego też ceń każdą chwilę.
I traktuj dzień dzisiejszy jak największy dar, który został Ci ofiarowany.

"Yuuki"

Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 6 marca 2015, o 21:45

Oj, tak. ja bym chętnie popatrzyła :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 2698
Dołączył(a): 19 kwietnia 2011, o 19:31
Ulubiona autorka/autor: .brak.

Post przez emily temple » 17 kwietnia 2015, o 19:19

http://www.filmweb.pl/news/Z+%22Downton ... rke-110871

Nio nio na polskim portalu nawet o tym :evillaugh:

Juz ogłosili kto zagra ( kogo niekoniecznie :P). I już zaczęli kręcić... Mam nadzieje ze dobrze odda książkę.. Jeśli nie... :wryyy:

To jedyna ekranizacja jak i film na ktorym czekam bardzo bardzo..
Obrazek

Perhaps I became a magic user so I can touch his heart

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 17 kwietnia 2015, o 19:21

a jak ta książka się kończy? będzie hea?

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 20 kwietnia 2015, o 10:29

Zakończenie:

Spoiler:
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 2698
Dołączył(a): 19 kwietnia 2011, o 19:31
Ulubiona autorka/autor: .brak.

Post przez emily temple » 20 kwietnia 2015, o 12:03

Agrest wiem ze ty nie skończyłaś jej i nie przypadla ci do gustu ale wg mnie i tak to świetną książka . warto przeczytać.... mam wysokie oczekiwania co do fllmu ale przygotowuje duża czesc siebie ze to moze nie wyjsc...Po tym co kiedyś zrobili z ekranizacja inne moje ulubionej książki mam obawy, a przedewszystkim nie lezy mi aktorka na glowna postac i glownie w niej widze powod do strachu
Obrazek

Perhaps I became a magic user so I can touch his heart

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 20 kwietnia 2015, o 12:09

Emily, przecież tylko odpowiedziałam co do HEA ;) Same fakty, żadnych ocen ;) Nigdzie nie oceniałam jakości tej książki, po prostu ja osobiście nie chciałam się emocjonalnie katować takim wątkiem i tyle.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 2698
Dołączył(a): 19 kwietnia 2011, o 19:31
Ulubiona autorka/autor: .brak.

Post przez emily temple » 20 kwietnia 2015, o 12:19

wiem wiem ja mam faze gdzie sie cos kowiek pojawia o tym filmie lub ksiażce..... namawiam do czytania , zachwala..włacza mi sie fangirlizm ze hej... a zakończenie
Spoiler:
. przyjaciołka moja tak zachciała i stwierdziła ze nie ruszy :( choć czytająć czujesz jak sie kończy ale
Obrazek

Perhaps I became a magic user so I can touch his heart

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 20 kwietnia 2015, o 12:25

Co do wiedzy o zakończeniu to masz rację, że może odstraszyć kogoś kto potencjalnie jednak by dał radę przeczytać, ale ja nie lubię jak próbuję znaleźć info o zakończeniu książki/filmu i spotykam się ze ścianą "to już musicie sami się przekonać". Ja już nie mam 5 lat i jak chcę wiedzieć jak się skończy, to znaczy że chcę wiedzieć jak się skończy ;) Dlatego odpowiedziałam joakar.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 2698
Dołączył(a): 19 kwietnia 2011, o 19:31
Ulubiona autorka/autor: .brak.

Post przez emily temple » 20 kwietnia 2015, o 12:38

tak prawda....Wracając do ekranizacji. Trochę mnie martwi ze dużo portali sugeruje że to jest..... komedia romantycZna. Yyy..I historia ważna ale ważniejsze ze famdoms collide
Obrazek

Perhaps I became a magic user so I can touch his heart

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 20 kwietnia 2015, o 13:43

Dziękuję Agrest, dobrze, że mi odp. bo miałabym
Spoiler:
:)

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 20 kwietnia 2015, o 14:35

“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 15591
Dołączył(a): 10 lutego 2013, o 12:44
Lokalizacja: za górami...za lasami...morzami
Ulubiona autorka/autor: l.carlyle, a.quick, m. brook, j r. ward, SEP, Eco

Post przez Desdemona » 20 kwietnia 2015, o 20:53

fajnie.... :cheer:
Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu, by dać Nam lekcję,
a niektórzy po tą lekcję właśnie przyjdą do Nas...

ObrazekJestem niewiastą, która fantazjuje o byciu przypadkowo zamkniętą na noc w bibliotece...


http://dlaschroniska.pl/ ...pomaganie zwierzakom jest fajne...

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 24 kwietnia 2015, o 13:17

Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oglądamy!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości