Teraz jest 3 października 2024, o 00:25

Susan Elizabeth Phillips

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 15 marca 2014, o 00:32

Chciałabym ją powtórzyć, żeby sprawdzić, czy może po latach lepiej ją odbiorę.
Za pierwszym razem była dla mnie straszliwie słaba i nudna.
Zwykle przy każdym następnym czytaniu książek SEP, więcej w nich odkrywam. Tak było np. z "Pierwszą damą". Dlatego właśnie jest szansa, że te "Wakacje" też zyskają w moich oczach.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 15 marca 2014, o 00:48

A no właśnie!Ty chyba pisałaś,że przy pierwszym czytaniu Dama Ci nie podeszła,tak?
Dla mnie taka średnia była.Rozczarowałam się trochę,bo już wtedy bardzo lubiłam SEP jak po nią sięgnęłam.
Najgorzej,że nie mogę się przyczepić,że na przykład humoru nie było czy coś.Bo humor był.Ale i tak nie zagrała mi ta książka.Sytuacja głównej bohaterki wydawała mi się jeszcze bardziej nieprawdopodobna niż końcówka Włoskich wakacji :evillaugh:
No i nie za bardzo lubię przebieranki typu doczepianie sobie brzucha ciążowego.Ogólnie nie przepadam za przebierankami i maskaradami w książkach.

A Włoskie możesz naprawdę powtórzyć...Mnie się nie wydawały nudne i oprócz końcówki raczej wszystko w nich grało i buczało :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 15 marca 2014, o 01:01

To nawet może być tak, że jak ją kiedyś czytałam, to akurat byłam zmęczona, niewyspana albo jeszcze coś w tym stylu.
Mogłam też mieć przesyt SEP, bo zaliczałam ją hurtem.
Jeszcze mogła być wina niemieckiego tłumacza. Ogólnie niemieckie tłumaczenia są bardzo dobre, ale wyjątki zdarzają się wszędzie. Jeśli to wina tłumacza, że wyszło nieatrakcyjnie, to przy drugim czytaniu lepsze nie będzie. Po polsku "Włoskich wakacji" niestety nie mam.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 15 marca 2014, o 01:57

Ja jeszcze chyba tak nie miałam,że przy pierwszym czytaniu książka mi się nie spodobała,a za drugim lepiej było :mysli:
Pewnie dlatego,że nie daję drugiej szansy książkom,które mi nie podeszły :evillaugh:

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 15 marca 2014, o 02:21

Z "Pierwszą damą" właściwie to nie było tak, że najpierw mi się nie podobała, a potem już tak.
Po pierwszym czytaniu byłam już zadowolona, tylko nie do końca. Pewne rzeczy mi przeszkadzały. Nawet nie umiem konkretnie powiedzieć, co. Może chodzi o ogólny nastrój książki. Odebrałam ją jako bardzo poważną.
Do tego doszła bieda i nieszczęście osieroconych dzieci.
Najgorzej było z Lucy, bo była o wiele za dzielna, zupełnie jak Rachel Stone.

Z ich seksem też coś było nie do końca tak jak powinno: zostali zamknięci, to się puknęli. Tak jakby to miało znaczyć, że nie było nic innego do roboty, to niech już będzie seks. Wydaje mi się, że to powinno być odwrotnie, do seksu potrzebne jest poczucie intymności, które lepiej by funkcjonowało, gdyby para była zamknięta od środka, a nie przez kogoś innego od zewnątrz. Nawet im do głowy nie przyszło, że Lucy może w każdej chwili wrócić, otworzyć drzwi i ich przyłapać.

Przy drugim czytaniu już nie musiałam myśleć o biedzie dzieci, bo wiedziałam, że się dobrze skończy i może dlatego mogłam się skupić na innych aspektach. I znowu nie umiem konkretnie powiedzieć, co tam znalazłam, ale książka okazała się bogata w różne niuanse.
Przy drugim czytaniu odebrałam ją jako książkę dojrzałą i przemyślaną.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 15 marca 2014, o 02:52

Dla mnie znowu za bardzo tam było nacudowane.To że prezydent zmarły okazał się gejem,podróż z Matem i dziewczynkami,że tak jej po prostu zaufał i pozwolił jechać z nimi,te biedne dzieci właśnie,przebieranki.

Książka na pewno mądra,a nie o dupie marynie,ale jakoś nie oczarowała mnie.

Tak sobie myślałam jeszcze o "Nikt mi się nie oprze" i "Panna młoda ucieka" gdzie pojawiają się bohaterowie "Pierwszej damy".Jakoś mam wrażenie,że w historii o Meg są oni całkowicie inaczej pokazani niż w Damie i Pannie.Wiem,że sytuacja tam nieciekawa była,ponieważ Lucy czmychnęła Tedowi sprzed ołtarza...Jednak strasznie mi się antypatyczni w tej książce wydali.W Pannie już inaczej zupełnie :mysli:

Avatar użytkownika
 
Posty: 15591
Dołączył(a): 10 lutego 2013, o 12:44
Lokalizacja: za górami...za lasami...morzami
Ulubiona autorka/autor: l.carlyle, a.quick, m. brook, j r. ward, SEP, Eco

Post przez Desdemona » 15 marca 2014, o 16:01

Teddy już jest przystojniakiem....w Nie będę damą...a Dalliemu stuknęła 50-tka.... :evillaugh:
Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu, by dać Nam lekcję,
a niektórzy po tą lekcję właśnie przyjdą do Nas...

ObrazekJestem niewiastą, która fantazjuje o byciu przypadkowo zamkniętą na noc w bibliotece...


http://dlaschroniska.pl/ ...pomaganie zwierzakom jest fajne...

Avatar użytkownika
 
Posty: 1145
Dołączył(a): 9 lipca 2012, o 13:40
Ulubiona autorka/autor: J. Lindsey, SEP, J. Garwood, J. McNaught,Bishop

Post przez monia0303 » 15 marca 2014, o 16:28

Tak sobie czytam i czytam i naprawdę co osoba to inna opinia :-)
Mnie na przykład Nie będę damą zupełnie nie podeszła. No może nie zupełnie bo totalną porażką SEP jest Na przekór wszystkim, na ale nie będę damą jest w tych najgorszych książkach. Główna bohaterka to dla mnie ciepłe kluchy która sądzi że "współcześnie" można kogoś zmusić do ślubu i wynajduje głupoty aby zrazić do siebie narzeczonego. W ogóle to do mnie nie przemówiło.

Co do Lucy to w Pierwszej damie ma charakter i wyraźną osobowość a w Pannie młodej jest totalnie bezbarwna. Taka zabłąkana owca.

Very ja też nigdy nie wracam do książek które mi się nie podobały albo były przeciętne. Szkoda mi na nie czasu aby przeczytać drugi raz i stwierdzić że naprawdę beznadziejna :evillaugh:
Więcej niż wczoraj, mniej niż jutro.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 15 marca 2014, o 16:47

Papaveryna napisał(a):Tak sobie myślałam jeszcze o "Nikt mi się nie oprze" i "Panna młoda ucieka" gdzie pojawiają się bohaterowie "Pierwszej damy".Jakoś mam wrażenie,że w historii o Meg są oni całkowicie inaczej pokazani niż w Damie i Pannie.Wiem,że sytuacja tam nieciekawa była,ponieważ Lucy czmychnęła Tedowi sprzed ołtarza...Jednak strasznie mi się antypatyczni w tej książce wydali.W Pannie już inaczej zupełnie :mysli:

Jeśli mówisz o rodzicach Lucy, to się zgadzam. Mialam dokładnie takie samo wrażenie. Chcieli ją za wszelką cenę wydać za mąż i się w kościele bardzo wkurzyli.
Desdemona napisał(a):Teddy już jest przystojniakiem....w Nie będę damą...a Dalliemu stuknęła 50-tka.... :evillaugh:

Jak ostatnio szukałam tatuażu, to znalazłam ten fragment, w którym Lady Emma stwierdza, że "to jest miasteczko pięknych ludzi: najpierw Kenny, potem Torry, a teraz jeszcze ten".
On miał kwadratową szczękę, wystające kości policzkowe i bardzo ciemne włosy.
monia0303 napisał(a):Very ja też nigdy nie wracam do książek które mi się nie podobały albo były przeciętne. Szkoda mi na nie czasu aby przeczytać drugi raz i stwierdzić że naprawdę beznadziejna :evillaugh:

Ja też jeszcze nigdy nie wróciłam do książki, która mi się nie podobała. Z "Włoskimi wakacjami" chcę zrobić pierwszy wyjątek, bo ona bardzo podobała się Sol, a my obie poza tą jedną książką, mamy dokładnie to samo zdanie o SEP.
Korona mi z głowy nie spadnie, jak zaryzykuję i przeczytam.
Mojej mamie też się podobała, jest więc szansa, że noszę w sobie gen na podobanie "Włoskich wakacji".
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 15 marca 2014, o 17:05

Tak,Janko.Mówię rodzicach Lucy.On był Mat,a jej imię nie pamiętam jak się pisze :wink: W Pannie już tak na luzie się zachowywali.W "Nikt mi się nie oprze" napinali się jak gumy w ruskich gaciach,ważniaków sadzili i w ogóle straszną niechęć do nich odczuwałam...Zwłaszcza do tej całej byłej prezydent :]

No i teraz kompletnie nie zgodzę się z Monią :evillaugh: Uwielbiam "Nie będę damą" to jedna z lepszych książek SEP.U mnie ma miejsce 2 lub 3 :D

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 15 marca 2014, o 17:13

Mam dwie kategorie książek SEP.
W kategorii "Śmieszne" pierwsze miejsce zajmuje "Urodzony uwodziciel", drugie "Nie będę damą".
W kategorii "Emocjonalne": pierwsze "Arena", drugie "Czyż ona nie jest słodka?".
Nie jest łatwo wybrać jedną najlepszą.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 15 marca 2014, o 17:22

Ja mam jedną ogólną kategorię :)
Oczywiście najbardziej lubię te zabawne,ale dlatego że ja ogólnie takie książki uwielbiam.Nie przepadam za tymi do płakania i nie ważne czy to płakanie ze smutku czy płakanie pozytywne.I takie na końcu raczej będą,ale na pewno przed tymi na maksa nudnymi i beznadziejnymi.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 15 marca 2014, o 17:45

Very, jak już wreszcie przeczytasz "Arenę", to może też będzie Ci żal mieć tylko jedną kategorię i tylko jedną książkę na pierwszym miejscu.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 15 marca 2014, o 17:48

Raczej nie :) Ale kto wie :wink:

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 15 marca 2014, o 17:57

Matko, jak Ty się zapierasz!
Już się zaczęłam zastanawiać, czy dać Ci lanie, czy lepiej Cię jakoś przekupić, żebyś wreszcie przeczytała.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1145
Dołączył(a): 9 lipca 2012, o 13:40
Ulubiona autorka/autor: J. Lindsey, SEP, J. Garwood, J. McNaught,Bishop

Post przez monia0303 » 15 marca 2014, o 17:58

U mnie Arena jest na pierwszym miejscu ale tuż za nią jest Słodka jak miód którą również uwielbiam :-)
Później To musialeś być Ty , Nikt mi się nie oprze. i Z miłości.
To moje naj naj naj :evillaugh:
Więcej niż wczoraj, mniej niż jutro.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 15 marca 2014, o 18:00

Jeśli nie liczyć "Areny", to prawie wymieniłaś, Moniu, moje najgorsze.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 15 marca 2014, o 20:05

Czyli jednak nie spodobało Ci się "Nikt mi się nie oprze",Janko?
No chyba że akurat jej dotyczy to "prawie" :P

Janka napisał(a):Matko, jak Ty się zapierasz!
Już się zaczęłam zastanawiać, czy dać Ci lanie, czy lepiej Cię jakoś przekupić, żebyś wreszcie przeczytała.

Zapieram się,bo jakoś nie mam na nią totalnie ochoty.No i przeważnie jak Wy tu coś wychwalacie pod niebiosa to mnie się nie podoba albo mam jakieś "ale" :D

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 15 marca 2014, o 20:17

Janko nie podobała Ci się Słodka jak miód ?
Ciekawe :P

ja tam to lubię mimo wszystko :hyhy:
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 15 marca 2014, o 20:19

Janka nie czytała tego,Sun :wink:
Ja też i jakoś się nie zanosi żeby ten fakt uległ zmianie :P
Ostatnio edytowano 15 marca 2014, o 20:21 przez Papaveryna, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 15 marca 2014, o 20:20

Aaaa to przepraszam :)

ja czekam az sie tanio pojawi gdzies :P
ale chyba nie da rady :D
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 15591
Dołączył(a): 10 lutego 2013, o 12:44
Lokalizacja: za górami...za lasami...morzami
Ulubiona autorka/autor: l.carlyle, a.quick, m. brook, j r. ward, SEP, Eco

Post przez Desdemona » 15 marca 2014, o 21:39

a ja właśnie kupiłam Słodką jak miód.... :cheer: kolejna SEP w moje łapki.... :cheer:
Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu, by dać Nam lekcję,
a niektórzy po tą lekcję właśnie przyjdą do Nas...

ObrazekJestem niewiastą, która fantazjuje o byciu przypadkowo zamkniętą na noc w bibliotece...


http://dlaschroniska.pl/ ...pomaganie zwierzakom jest fajne...

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 15 marca 2014, o 21:52

Wpadne w depresje ;(

Gdzie kupiłaś?
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 15591
Dołączył(a): 10 lutego 2013, o 12:44
Lokalizacja: za górami...za lasami...morzami
Ulubiona autorka/autor: l.carlyle, a.quick, m. brook, j r. ward, SEP, Eco

Post przez Desdemona » 15 marca 2014, o 21:55

na allegro za 30 zł....
Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu, by dać Nam lekcję,
a niektórzy po tą lekcję właśnie przyjdą do Nas...

ObrazekJestem niewiastą, która fantazjuje o byciu przypadkowo zamkniętą na noc w bibliotece...


http://dlaschroniska.pl/ ...pomaganie zwierzakom jest fajne...

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 15 marca 2014, o 21:56

nie wiedziałam tej oferty... :P
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do P - Q

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości