Teraz jest 20 września 2024, o 01:52

Jill Shalvis

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 1 marca 2013, o 22:39

zaraz przez was przeczytam te książki ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 1 marca 2013, o 22:52

Lilia napisał(a):prawda, powinien zatrudnić kogoś do pomocy, skoro ma na swojej głowie nie tylko miasteczko, ale cały okręg, a do tego ta grupa specjalna. przecież on w ogóle się nie wysypiał; cały czas ktoś zawracał mu głowę. nie wiem kiedy spał, skoro co chwilę ktoś wspominał co robił w nocy i dzień, kogo łapał, komu pomógł. na tym posterunku oprócz niego nikt nie pracuje? nie ma kogo delegować? jakiś męczennik :/

To samo pomyślałam :lol: Tam jakiś Tom(?) jest wspominany, ale na zwolnieniu, bo dzieci mu się urodziły. Jednak to nadal nie tłumaczy tylu obowiązków. Powinien ktoś poza nimi, a tu nic. Jak dla mnie to nie zostało to rozwiązane również i powinno być coś jeszcze, a raczej ktoś jeszcze.

A zwróciłaś uwagę, że w którymś momencie mówią o jakimś nowym mieszkańcu miasteczka, na jakimś wzgórzu, jakiś bogacz. Gdzieś mi przez to zabrakło na chodu ze strony dobrych sąsiadów :hyhy: albo chociaż pokazania coś więcej o tym osobniku. A tu powiedzieli i już nic...

Tak w sumie to zauważam za mało momentów kiedy Chloe była ze Sawyerem. Większość opisów jest jakoś tak gdy są oddzielnie... :mysli:


Aralku przeczytaj chociaż dwójkę jest znacznie lepsza niż jedynka, bo mniej seksu niż w jedynce no i jest oddana córka.

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 1 marca 2013, o 22:56

sensu więcej?

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 1 marca 2013, o 23:00

duzzza22 napisał(a):A zwróciłaś uwagę, że w którymś momencie mówią o jakimś nowym mieszkańcu miasteczka, na jakimś wzgórzu, jakiś bogacz. Gdzieś mi przez to zabrakło na chodu ze strony dobrych sąsiadów :hyhy: albo chociaż pokazania coś więcej o tym osobniku. A tu powiedzieli i już nic...

Jill Shalvis musi wprowadzać nowe postecie, bo seria okazała się dużym sukcesem i nadal pisze dalsze tomy.
Za rok ukaże się część nr 9. Mnie się wydaje, że to sporo. Ciekawe, czy w Polsce będą także dalsze.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 1 marca 2013, o 23:04

A mnie dwójka rozczarowała. Lubię SPL, ale Shalvis nie dała rady trudnemu tematowi. Nie żebym się tego po niej spodziewała, znam jej książki i wiem czego oczekiwać, ale mogła nie uderzać z takiej grubej rury.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 1 marca 2013, o 23:15

aralk napisał(a):sensu więcej?

Dla mnie tak. Historia mi się wydaje lepsza. No i przełamywanie Stalowej Magnolii. Jest mniejszy nacisk na seks, a większy na historię. Jest ta córka i próby nawiązania kontaktów z rodzicami, a szczególnie przełamanie lodów z Tarą, która ją oddała. Historia miłości, spotkanie po latach, wybaczenie i ponowne zakochanie... Widać też jak się zmieniły i jak stają się ze sobą zżyte nasze bohaterki. Jak dla mnie znacznie lepsza od jedynki i lubię ją najbardziej ze wszystkich trzech.

Janka napisał(a):
duzzza22 napisał(a):A zwróciłaś uwagę, że w którymś momencie mówią o jakimś nowym mieszkańcu miasteczka, na jakimś wzgórzu, jakiś bogacz. Gdzieś mi przez to zabrakło na chodu ze strony dobrych sąsiadów :hyhy: albo chociaż pokazania coś więcej o tym osobniku. A tu powiedzieli i już nic...

Jill Shalvis musi wprowadzać nowe postacie, bo seria okazała się dużym sukcesem i nadal pisze dalsze tomy.
Za rok ukaże się część nr 9. Mnie się wydaje, że to sporo. Ciekawe, czy w Polsce będą także dalsze.

Ale jak dla mnie wyszło jej kiepsko. Tylko napisała, że ktoś tam zamieszkał. Nic więcej. A jednak jak się wspomina o kim to chociaż jakieś imię, nazwisko albo np. że ktoś próbował się dostać do domu, ale nikt nie odpowiedział czy też nie wpuścił. To przecież rozbudza wyobraźnię i chęć sprawdzenia czy coś o tej osobie dalej się pojawi.
A tu nawet tego można nie zauważyć.

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 2 marca 2013, o 10:13

Chyba musze wyrobic sobie wlasne zdanie ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 2 marca 2013, o 15:50

duzzza22 napisał(a):Ale jak dla mnie wyszło jej kiepsko.

Jill Shalvis niczego złego mi nie zrobiła, a jakoś się po niej nie spodziewam ani talentu literackiego, ani doskonałego warsztatu.
Dlatego takie opinie mnie nie dziwią, a nawet podbudowują w mej niczym nie uzasadnionej opinii.


Ostatnio wątek Jill Shalvis tak mocno wchodził mi w oczy, że w końcu kupiłam jej książki po niemiecku, na które czaiłam się od lat.
Dotąd zanałam tylko harlequiny. Były poprawne, ale nic specjalnego.
Teraz będę miała okazję nacieszyć się strażakami (lub pomęczyć z nimi).
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 10852
Dołączył(a): 18 października 2011, o 17:09
Ulubiona autorka/autor: Dżuli Stefa Dżulja MeryDżoł Gejlen Maja Kristin...

Post przez tajemna » 2 marca 2013, o 15:54

aralk napisał(a):Chyba musze wyrobic sobie wlasne zdanie ;)

Najlepiej ;) Wydaje mi się, że jeżeli przeczytasz wszystkie trzy, to najlepszą wg Ciebie będzie druga. :mysli:
Ciekawa jestem ;)
"uderz w Garwood a Tajemna się odezwie"
Sol


"Cierpię na wrodzoną wadę dysfunkcji systemu motywacji."
Wilczyca Karolina Kaim

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 2 marca 2013, o 17:25

tajemna, wiesz, ja też coraz bardziej :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 2 marca 2013, o 18:20

Janka napisał(a):Ostatnio wątek Jill Shalvis tak mocno wchodził mi w oczy, że w końcu kupiłam jej książki po niemiecku, na które czaiłam się od lat.
Dotąd zanałam tylko harlequiny. Były poprawne, ale nic specjalnego.
Teraz będę miała okazję nacieszyć się strażakami (lub pomęczyć z nimi).

Ja też się nad nimi zastanawiałam :hyhy: Okładki są ciekawe :hyhy:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 2 marca 2013, o 18:34

Ja niestety mówiłam nie o tych z fajnymi okładkami, tylko o starej serii ze strażakami:
White Heat (June 2004)
Blue Flame (December 2004)
Seeing Red (May 2005)

Z powieści tylko one były wydane po niemiecku i Her Sexiest Mistake (December 2005). Poza tym bardzo dużo harlequinów.
Seria Lucky Harbor nie jest wydawana.

"Moi" strażacy okładki mają takie se. Nic szczególnego.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 2 marca 2013, o 18:59

A ja miałam na myśli Animal Magnetism :zalamka: Pomieszało mi się. Tam z tego cyklu fajna jest trzecia okładka :) Mam pierwsze dwie w e-booku, ale czekają na swoją kolej :)

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 2 marca 2013, o 19:01

A ja myślałam, że Ty mówisz o strażakach wydanych w Blaze.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 2 marca 2013, o 19:02

Pomerdało mi się :zalamka: Wybacz.

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 2 marca 2013, o 19:04

Nie szkodzi przecież.

Te, o których Ty mówisz, to kiedyś Agrest pisała, że czytała. (Albo coś pokręciłam.)
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 2 marca 2013, o 20:30

Jeśli mówimy o weterynarzach to tak, ale tylko dwie pierwsze części.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 7 czerwca 2013, o 18:46

“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 8 czerwca 2013, o 11:24

nie wiem dlaczego ale jakoś ciężko mi się przekonać że to nie jest trylogia. Wiem że książek jest więcej, ale jakoś jeszcze mój ciasny móżdżek tego nie ogarnia :P
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 525
Dołączył(a): 14 czerwca 2012, o 10:55
Ulubiona autorka/autor: Nora Roberts

Post przez tartugirl » 8 czerwca 2013, o 12:01

Nie dziwię Ci się - pewnie dlatego, że w tych kolejnych częściach wzmianki o siostrach są epizodyczne: Tara piecze najlepsze ciasta w okolicy, a Sawyer jest super-szeryfem itp. Tak naprawdę książki w cykl łączy tylko fakt, że dzieją się w Lucky Harbor i że do wszystkiego nadal wtrąca się wścibska sąsiadka, której imienia nie pamiętam... Lucille?

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 8 czerwca 2013, o 12:11

chyba Lucille, masz rację. Te trzy pierwsze to była jakaś całość, trzy siostry, trzech kumpli itd, a tu? Jeszcze gdyby było o ich dzieciach czy jakieś rodzinie to zgoda, ale tak tylko po miasteczku?
Nie przemawia to do mnie, może się przekonam jak Dziewczyny stwierdzą że to rewelacja.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 525
Dołączył(a): 14 czerwca 2012, o 10:55
Ulubiona autorka/autor: Nora Roberts

Post przez tartugirl » 8 czerwca 2013, o 12:24

Czwarta część jest o Tajemniczym Przystojniaku, czyli bogaczu ze wzgórza, o którym w marcu wspominała Duz :) i o pielęgniarce Mallory, która się przez te pierwsze trzy części przewijała - przeczytałam z ciekawości... i tam panuje taka atmosfera, że w sumie na tyle zżyłam się z nowymi postaciami, iż sięgnęłam również po część piątą i szóstą. Potraktowałam je po prostu jako zupełnie osobne książki. :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 8 czerwca 2013, o 12:28

wiedzmaSol napisał(a):nie wiem dlaczego ale jakoś ciężko mi się przekonać że to nie jest trylogia. Wiem że książek jest więcej, ale jakoś jeszcze mój ciasny móżdżek tego nie ogarnia :P


Też mam z tym problem :P myślałam ,że będzie seria tylko o siostrach . Muszę się teraz przestawić .
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 8 czerwca 2013, o 12:59

Tartu, może właśnie potraktowanie jak zupełnie inne książki to jest sposób żeby się spodobało ;) a ani pielęgniarki ani Przystojniaka nie kojarzę.
Lucy, oby tylko się w razie przestawienia nie rozczarować, ale z tego co pisze Tartu, może będzie ok ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 2067
Dołączył(a): 12 stycznia 2013, o 18:17
Ulubiona autorka/autor: McNaught/Howard/Brown/Andrews/Robb

Post przez faris » 8 czerwca 2013, o 21:39

Jako, że zabrałam o wiele późno za czytanie tych książek, i zanim je przeczytałam myślałam, że to trylogia, a jak się okazało - nie, to nie miałam problemu z przestawieniem się. Oby tylko poziom w miarę utrzymały i będzie dobrze :D

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do S

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości