Teraz jest 18 października 2024, o 07:09

Kerrelyn Sparks

Avatar użytkownika
 
Posty: 3234
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 23 lipca 2019, o 21:55

No więc zaczęłam i szybko odłożyłam. Jest to tak idiotyczne i infantylne, że nie da się tego po prostu czytać. Nie doszłam jeszcze do pojawienia się bohatera, ale chyba nie mam nawet ochoty dowiedzieć się, kto nim jest. Dialogi beznadziejne, bohaterowie papierowi i irytujący, wszystko podane na talerzu, jednoznaczne, bez żadnego niuansowania. Nie, to zdecydowanie nie dla mnie.
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 listopada 2022, o 00:33
Ulubiona autorka/autor: Kerrelyn Sparks, Nora Roberts

Miłość na kołku

Post przez Mylow » 1 listopada 2022, o 00:58

Hej! Polecacie jakieś książki w podobnym stylu? Skończyłam właśnie czytać całą serię i mam niedosyt :wesoły: :wesoły:

Avatar użytkownika
 
Posty: 40210
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 1 listopada 2022, o 06:21

Spróbuj Alexandra Ivy Strażnicy wieczności, nie są to bardzo podobne książki, ale są wampiry i dużo humoru.
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 10092
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 1 listopada 2022, o 16:22

może nie o wampirach ale o zmiennokształtnych - wszystkie Laurenston -> LINK

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28631
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 1 listopada 2022, o 18:02

Mylow - możesz też spytać / założyć swój temat w dziale Mam ochotę na... ^_^
viewforum.php?f=119
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 4778
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Miłość od elfiego wejrzenia

Post przez Karina32 » 8 sierpnia 2023, o 08:05

Obrazek

Pięć dziewczynek wychowanych w izolacji na owianej magią Wyspie, wyrasta na dorosłe kobiety, które postanawiają wyraźnie zaznaczyć swoje miejsce na świecie – i być może zmienić go na zawsze! Sorcha wiedziała, że opuszczenie bezpiecznych terenów królestwa i pertraktowanie z elfami to niepewna, ale jednak konieczna misja. Pomimo uporu, honoru i buntu u progu wojny z wrogiem, między kobietą, a jej oprawcą zaczyna płonąć uczucie, którego żadne z nich się nie spodziewało. I sami już nie wiedzą czy chcą nadal tkwić w nienawiści, czy jednak się pocałować…


"W objęciach magii. Miłość od elfiego wejrzenia" to u nas pierwszy tom serii, ale w oryginale to część nr 4. Trochę szkoda, że wydawnictwo zaczęło tak od środka, ale na szczęście nieznajomość poprzednich części nie przeszkadza aż tak bardzo. Chociaż chętnie poznałabym losy poprzednich sióstr. I małe sprostowanie do blurba - elf nie był oprawcą Sorchy, wręcz przeciwnie, uratował ją przed atakiem innych elfów.

Jeśli chodzi o bohaterów, to mamy oczywiście Sorchę, księżniczkę dysponującą magią ognia, która ze względu na swój dar była wychowywana w swego rodzaju klasztorze wraz z innymi dziećmi z magicznymi umiejętnościami. Po latach może wrócić do swojego królestwa. Sorcha jest trochę roztrzepana i nieuważna, ale kiedy trzeba jest odważna i potrafi pokierować ludźmi (jak na przyszłą królową przystało).
Leśniczy z kolei to potrafiący porozumiewać się z drzewami pół-wodny, pół-leśny elf. Jest trochę jak Robin Hood - żyje w leśnym ukryciu, okrada bogatych, z tego, co ukradli mieszkańcom królestwa, i oddaje biedniejszym. Planuje również rebelię, mającą na celu niedopuszczenie uzurpatorki do tronu królestwa.
Uczucie między bohaterami wybucha właściwie od razu i tak naprawdę po tygodniu już wyznają sobie wielką miłość i zaręczają się :zalamka: Trochę to za szybko, nawet jak dla mnie, ale cóż. Taka konwencja książki.
Mamy również całą plejadę bohaterów drugoplanowych, w tym wiedźmy i zmiennokształtnych. Ci bohaterowie również są całkiem nieźle napisani i można zapałać do nich sympatią. Co do antagonistów - to jak dla mnie wypadają trochę blado i nie bardzo strasznie :bezradny:

Jeśli chodzi o samą historię - to nie jest jakaś skomplikowana, ale całkiem wciągająca. Jak dla mnie trochę za szybko wszystko się skończyło, ale biorąc pod uwagę to, że nie wszystkie wątki jeszcze zostały rozwiązane, prawdopodobnie będzie ciąg dalszy w następnych częściach. Akcja też nie trzyma jakoś bardzo w napięciu, więc raczej nie drży się o los bohaterów.

Czego nie można odmówić tej książce to humor, ale do tego autorka raczej przyzwyczaiła. Nie wszystko trzeba brać na poważnie (szczególnie sceny erotyczne, których jest dwie, i które przez użyty w nich język, raczej nie podnoszą temperatury, ale nie wiem, czy to wina autorki czy może inwencja twórcza tłumacza).
To, co mi przeszkadzało, to niestety słaba korekta i spora liczba błędów :bezradny:

Podsumowując - nie jest to literatura najwyższych lotów, ale całkiem przyjemna historia w sam raz na lato.

Ode mnie 6/10 (i pewnie sięgnę po kolejne części, bo człowiek czasem potrzebuje takie odmóżdżenia :hihi: )
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 40210
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 9 sierpnia 2023, o 08:49

Dziękuje za słówko, będę czytać.
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 10092
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 12 sierpnia 2023, o 12:51

o kurde, jak tak mogli od 4 części :zalamka: kiedyś tak przeczytałam książkę Maya Banks, chyba zaczęli od trzeciej, no nic się nie trzymało kupy :facepalm: chyba poczekam z przeczytaniem tej pozycji

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 4778
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 14 sierpnia 2023, o 09:30

Z tego, co widziałam na GR, wynika, że od 4 części przejęło tę serię inne wydawnictwo i wydało jako nowy cykl :bezradny: Bardzo to nie przeszkadza, bo wszystko jest raczej dobrze opisane, ale fajnie byłoby znać poprzednie części.
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 40210
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 15 sierpnia 2023, o 08:32

Jej wampiry tez zaczęłam czytać od 3 cześć, bo nie miałam pojęcia że to trzecia część :evillaugh: dla mnie nic nowego, a na poważnie słabo.
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 40210
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 2 października 2023, o 11:28

Jakos sie nie mogę wciągnąc w te historie
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 10092
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 7 października 2023, o 18:47

ja to chyba sobie daruje :niepewny:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40210
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 8 października 2023, o 07:36

Może ja mam zły czas, wiesz jak to czasem jest
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Poprzednia strona

Powrót do S

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości