Teraz jest 1 lipca 2024, o 00:05

Domowy zwierzyniec

Dom i okolice: nasi domownicy, kulinarne opowieści, dekorowanie, ciuchy, szycie i dzierganie, domowe ogrody
Avatar użytkownika
 
Posty: 20901
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 9 lipca 2022, o 19:17

Aniołku - Rademenes to świetne imię dla czarnego kota, jak z serialu "Siedem życzeń". Trochę rozumiem Twojego chłopa. Nie będę nic oficjalnie mówić :lol: ale koty mają niesamowitą zdolność do rozkochiwania w sobie nawet największych kocich przeciwników. :P

Sol - oj też bym miała zawał w takiej sytuacji.

Ewo - jaka słodka. :bigeyes:
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 30722
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 9 lipca 2022, o 22:10

Dzięki,będzie jak będzie.Sama wiem po sobie,że koty potrafią do siebie przekonać.Dawniej byłam raczej psiarą,ale przekonałam się do kotów,zwłaszcza tych bardziej przyjacielskich
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40010
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 10 lipca 2022, o 16:03

Kawko on chciał nazwać Batmana a on już miał imię, dla Lucynki też coś kombinował, ale wybiłam mu to z głowy. Dobrze wiemy jak to z tymi chłopami jest :P :P

Ewciu jaka cudna i jakie ma mądre spojrzenie, taka inteligentka :bigeyes:
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 30722
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 13 lipca 2022, o 21:15

no nie powiem,fajna jest.Oczywiscie o książkach mi lata i zrzuca z półek co tylko może,ale można się przyzwyczaić.Ma swoje ulubione miejsca i nie jest to bynajmniej jej legowisko,raczej pudełko w pudełku,niczym nie wyścielone,tam jej chyba najwygodniej.No i psotnica z niej,zbiera ścierki kucenne czy jakieś przypadkowe skarpetki i wciąga pod sofę :hihi: Już kilkakrotnie tam znajdowałam resztki ciuchów do prania...
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40010
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 14 lipca 2022, o 06:15

Widzę że młodsza wersja mojej, ostatnio wymyśliła że na szafie stoi wiklinowy kosz, tam na bank będzie się świetnie spało, twoja kradnie skarpetki moja gumki do włosów, potrafi chłopu ściągnąć gumkę na silę z włosów i ukraść.
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 14 lipca 2022, o 12:19

Chodzą głosy, że koty zostały uznane za gatunek inwazyjny w Polsce.
Wynika z tego, że myśliwy może odstrzelić wolno chodzącego kota jako zagrożenie dla ptaków i innych małych zwierząt.

https://wyborcza.pl/7,177851,28672481,k ... hrony.html
Choć nie wiem, czy to pewne info.
Natomiast jestem za tym, żeby ludzie trzymali swoje koty w domach. Nie pod groźbą krzywdy zwierzęcia, ale... kot domowy też na ptaki poluje, mimo że micha w domu pełna.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 28469
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 14 lipca 2022, o 20:47

Cóż, się tego spodziewaliśmy... Tylko jak zwykle od razu od ostrego rozwiązania pewnie się zacznie :]
Ech...
Ja nie wiem, czy w ogóle większość z nas sobie zdaje sprawę, że mamy gatunki pokrewne kocie w Europie, nieinwazyjne, jakoś wpasowujące się w system a nie go rozbrajające... czyli żbiki :D

Wierzę, że koty są na tyle udomowione, że sprostają ograniczeniom wycieczkowym - są katria i inne rozwiązania, można spacerować kota czyli mieć na oku etc.

***

Przegapiłam galerię - urocze młode stworzenie, niech zdrowo rośnie ^_^
Widać tak miało być - każdemu kot pisany adekwatny :P

***
Oj, pazury... znam ten ból (w przenośni :]
Az mi słabo na wspomnienia...
Ale też powinno się zgrabnie wygoić...
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 15 lipca 2022, o 17:47

U nas nie ma półśrodków...
Znaczy jak jestem totalnie za tym, by koty chodziły na uwięzi, bo przecież i one są zagrożeniem, i dla nich zagrożeń nie brakuje, tak uważam, że od razu odstrzał to "lekka" przesada. Czasem kot komuś ucieknie...

Żbiki, rysie i inne kociate z gruntu dzikie nie robią takiej szkody, bo są niejako wpisane w ekosystem. Nasze kociate jednak są ponadprogramowe, kotów wszędzie pełno... Tak że ja to rozumiem, ale nie tą drogą...

A zmieniając temat - pochwalę się!
W środę mój psowaty miał przegląd generalny USG i morfologię. Wszystko zdrowe, silne i niemal książkowe ;) poza odrobinkę za dużą ilością płytek krwi i delikatnie powiększoną prostatą, ale pani doktor powiedziała, że w tym wieku to normalne ;) echo serca miał robione jakoś marzec/kwiecień i też wszystko ideolo.
Tak że mój nastolatek trzyma się dzielnie ;) troszkę mięśnie nóżek siadają, jak za długo chodzi, ale spacerujemy po równym, ćwiczymy ;) a że Ptyś nie rozumie "powoli", tylko od razu wrzuca piąty bieg, to się czasem potknie ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 28469
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 15 lipca 2022, o 20:35

•Sol• napisał(a):Żbiki, rysie i inne kociate z gruntu dzikie nie robią takiej szkody, bo są niejako wpisane w ekosystem. Nasze kociate jednak są ponadprogramowe, kotów wszędzie pełno... Tak że ja to rozumiem, ale nie tą drogą...

No właśnie, to z kategorii argumentów "ale kto będzie kontrolował populacje szkodników jeśli zabraknie kotów" (które swoja droga nie istnieją jako szkodniki) w przestrzeni :]
Chętni się znajdą, tylko trzeba dać warunki na utrzymanie równowagi.

Swoja drogą: największym zagrożeniem dla wszystkich jest za gęsta sieć dróg ze zbyt dużą liczba samochodów jeżdzących za prędko.
Ogólnie źródłem niesamowicie wielu problemów są samochody rządzące naszym życiem (posiadanie samochodu jak religia ze wszelkimi wolnościami i jeszcze mega dokładaniem się do prywatnych rozwiązań kosztem publicznych).

troszkę mięśnie nóżek siadają, jak za długo chodzi, ale spacerujemy po równym, ćwiczymy ;) a że Ptyś nie rozumie "powoli", tylko od razu wrzuca piąty bieg, to się czasem potknie ;)

Czyli dobrze się musi czuć ogólnie, że wciaż się zapomina ;)
To w jakim jest wieku porównawczo? przedemerytalny, wczesnoemerytalny czy emerytalny zaawansowany? :hyhy:
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 15 lipca 2022, o 20:46

Zaraz się zacznie, że myszy, że szczury...
Bo na blokowiskach w piwnicach koty potrzebne. Tylko że to też jest takie kółko - potrzebne, ale mało kto dba, mnożą się, giną w młodym wieku, do d.py taka "robota".

A racja, samochody i nagromadzenie dróg, wszędzie drogi. Akurat mieszkam przy takiej wylotówce, więc koty jak wychodziły, to czasem nie wracały, ale moim dziadkom wtedy się wytłumaczyć nie dało... ech, trudne czasy.
Ale no nie zapominajmy, że nie same samochody to zagrożenia. Na wsi masz lisy, kuny, inną zwierzynę lokalną, która jak nie zagryzie, to może czymś zarazić. Plus psy sąsiadów, które mogą kotów nie tolerować i zrobić krzywdę...

Fringilla napisał(a):Czyli dobrze się musi czuć ogólnie, że wciaż się zapomina
To w jakim jest wieku porównawczo? przedemerytalny, wczesnoemerytalny czy emerytalny zaawansowany?

Tak właśnie myślę, że czuje się dobrze ;) generalnie, bo wiadomo, zdarzają się słabsze dni, na szczęście rzadko.
Wiek ma taki no powiedzmy wczesnoemerytalny, ludzkie siedemdziesiąt z małym hakiem ;)
Maleństwo to jest, pierwszy raz w życiu dobija do pięciu kilopsa, więc i też łatwiej z tymi mięśniami i stawami, nie ma takiego obciążenia.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 28469
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 15 lipca 2022, o 21:29

•Sol• napisał(a):Ale no nie zapominajmy, że nie same samochody to zagrożenia. Na wsi masz lisy, kuny, inną zwierzynę lokalną, która jak nie zagryzie, to może czymś zarazić. Plus psy sąsiadów, które mogą kotów nie tolerować i zrobić krzywdę...

Statystyki jednak wskazują na samochody... o ile szczepione stworzenie. Ze zwierzyną lokalną mniej lub bardziej można "się dogadać" (terytoria, takie sprawy) a samochody... są obce koncepcyjnie, za szybko jeżdżą, czas na oswojenie i naukę krotki jest, małe okno bardzo (nie ma negocjacji, zastraszania wzajemnego, milionów lat instynktownych odruchów i pamięci gatunku, kogo się trzeba bać, ulica/droga to mocna abstrakcja).
Ekhm, to dotyczy tez ogólnie ludzi, w szczególności pieszych: "z samochodem nie wygrasz".
Totalnie rozwaliło migracje zwierząt w Europie tez ze względu na skalę i błyskawiczne rozprzestrzenianie się samochodów (boom od lat 70.).

Fringilla napisał(a):Maleństwo to jest, pierwszy raz w życiu dobija do pięciu kilopsa, więc i też łatwiej z tymi mięśniami i stawami, nie ma takiego obciążenia.

I ogólnie mniejsze gabarytowo psie osoby maja dłuższą perspektywę.
No i w razie czego pod pachę i do przodu ;)

Swoja drogą: trochę przeżyłam szok ostatnimi czasy, bo jestem teraz bardziej ukocona niż upsiona, ale... za moich czasów przed 30 prawie laty nie znałam rasy, która by nie dożywała 8 roku życia... tzw. krótki żywot oznaczał 11-12 lat, no 10 w przypadkach "w dobrej kondycji" dla dużych psów, a teraz... mnóstwo nie dożywa 9-10 i to już norma... A przypominam: niby jakość życia / opieka weterynaryjna poszły do przodu bardzo. to jest 25% różnica...
Hodowla "rasy" to jest ostra pomyłka.
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 40010
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 11 sierpnia 2022, o 11:46

Pracuje teraz w domu i moje koty są wielce zapracowane
ObrazekObrazekObrazek
Oto moje bidne zmęczone stworzenie
ObrazekObrazek
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 18 sierpnia 2016, o 13:10
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona autorka/autor: Julia Quinn, Mary Balogh, Lisa Kleypas

Post przez kahahaha » 12 sierpnia 2022, o 10:30

Bardzo dzielnie pomagają :hihi: :bigeyes:

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 12 sierpnia 2022, o 13:35

Indiana dziś wylazł na taras i znalazł rozdziobany przez ptaki styropian. Po czym się w nim wytarzał.
Wcześniej robił to w pyle świerkowym, więc wyglądał jak pszczółeczka po zapytaniu, ale teraz...
Hm :D

A ptaki zakładają gniazda w naszym ociepleniu. Trzeba będzie poczekać, aż powychowują potomstwo i to pozaklejać...
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 40010
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 14 września 2022, o 08:10

Praca z kotami
ObrazekObrazek
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 4734
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 14 września 2022, o 09:16

Haha, to drugie zdjęcie jest genialne :hihi:
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 40010
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 14 września 2022, o 09:19

Ona robi takie pozy że az plecy bolą
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 14 września 2022, o 10:20

Drugie super :D

Avatar użytkownika
 
Posty: 40010
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 15 września 2022, o 14:51

Bo każdy Batman musi mieć bazę
Obrazek
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 20901
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 15 września 2022, o 21:16

Świetny jest. :bigeyes:
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 28469
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 26 września 2022, o 11:48

Znów przegapiłam porcję ukocenia :lol:

***

A przy okazji: jeśli macie problem z ptakami wpadającymi na szyby, to podobno nieźle działa folia UV
źródło: Facebook.
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 18 sierpnia 2016, o 13:10
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona autorka/autor: Julia Quinn, Mary Balogh, Lisa Kleypas

Post przez kahahaha » 27 września 2022, o 08:18

Praca z kotami :rotfl: :rotfl: :bigeyes:

Avatar użytkownika
 
Posty: 40010
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 10 października 2022, o 18:37

Patrzcie jaki jestem piękny

Obrazek
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 23
Dołączył(a): 22 listopada 2021, o 21:15
Ulubiona autorka/autor: A.Quick, L.Kleypas, N.Roberts i wiele innych

Post przez Tyna75 » 10 października 2022, o 20:03

Oj tak. Jesteś. :bigeyes:
Kto czyta książki, żyje podwójnie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 20901
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 12 października 2022, o 20:15

A ja nie widzę zdjęcia. :ermm:
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pani Domu to Ja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość