Teraz jest 2 lipca 2024, o 15:39

Julie Garwood

Avatar użytkownika
 
Posty: 10210
Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Lokalizacja: biblioteka
Ulubiona autorka/autor: hm...

Post przez KatiaBlue » 31 grudnia 2014, o 17:01

Jest - Intryga
Zastanawiam się czy też będzie tak fajne... W Szkatułkę przepadłam ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 13090
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 31 grudnia 2014, o 17:04

Trzecia jest "Intryga", ale kompletnie tego nie kojarzę. Może nie czytałam? Aż muszę sprawdzić czy mam ją na swoich półkach. :mysli:
Sprawdziłam, mam ją [co prawda w innym wydaniu, ale jest], ale nie przypominam sobie, żebym miała ją w łapkach. :ohlala: Dziwne.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 10210
Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Lokalizacja: biblioteka
Ulubiona autorka/autor: hm...

Post przez KatiaBlue » 31 grudnia 2014, o 17:07

Szkoda, w każdym razie jeżeli ktoś przeczytał to poprosiłabym o wrażenia

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 31 grudnia 2014, o 17:38

coś kojarzę teraz że była mowa że bohaterka miętka i jakaś akcja zdradowa była u bohatera :mysli:
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 13090
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 31 grudnia 2014, o 18:07

Wychodzi na to, że czas przypomnieć sobie całą tę serię, ale od początku, bo poprzednio najpierw przeczytałam "Szkatułkę", a dopiero potem "Tajemnicę".
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2086
Dołączył(a): 28 listopada 2014, o 19:46
Ulubiona autorka/autor: Garwood, SEP, McNaught i wiele innych...

Post przez rewela » 1 stycznia 2015, o 19:12

"Intryga" z całej serii jest najsłabsza, ale nie można jednoznacznie powiedzieć, że zła :) Gabreiell to sympatyczna dziewczyna, jak większość bohaterek Garwood, Colm'owi daleko do Iana czy Brodicka :) powód dla którego ci dwoje się zeszli jest zdeczka naciągany (że niby G. jest krwniaczką Brodicka, a Colm ma wobec niego dług wdzięczności:) ) całość historii opiera się na pożądaniu jakie wzbudza główna bohaterka..hmmm, w dwóch baronach :) i nienawiści jaką ci panowie czują do siebie :) jest też skarb, który chciałby zagarnąć jeden z panów no i oczywiście król Jan :) to tak w generalnym skrócie :) G i C się w końcu "hajtnęli" był seks i już było po nich obu :D :P hihihi

Avatar użytkownika
 
Posty: 6740
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 1 stycznia 2015, o 19:31

dzsiaj sprawdziłam i Intrygi nie czytałam ale wysoko oceniłam Montanę i Niewolę... hmm.. :mysli:
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 10210
Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Lokalizacja: biblioteka
Ulubiona autorka/autor: hm...

Post przez KatiaBlue » 1 stycznia 2015, o 21:34

Dziękuję, rewela. Chyba narazie sobie odpuszczę

Avatar użytkownika
 
Posty: 2086
Dołączył(a): 28 listopada 2014, o 19:46
Ulubiona autorka/autor: Garwood, SEP, McNaught i wiele innych...

Post przez rewela » 1 stycznia 2015, o 21:38

Katia, polecam się na przyszłość :D Garwood wszystko co w Polsce wydane przeczytane :D

Avatar użytkownika
 
Posty: 10210
Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Lokalizacja: biblioteka
Ulubiona autorka/autor: hm...

Post przez KatiaBlue » 1 stycznia 2015, o 21:41

No to gratuluję, trochę tego jest ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 13090
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 1 stycznia 2015, o 22:46

Właśnie zaczęłam czytać "Ciarki" i póki co nie jest źle. Może nie zaparło mi tchu z wrażenia, jak przy historykach, ale czyta mi się dość dobrze. Ale nie chciałabym przechwalić... :hyhy:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2086
Dołączył(a): 28 listopada 2014, o 19:46
Ulubiona autorka/autor: Garwood, SEP, McNaught i wiele innych...

Post przez rewela » 1 stycznia 2015, o 22:50

"Ciarki" a fe! :D ale jak znajdziesz w nich coś fajnego daj znać :P

Avatar użytkownika
 
Posty: 13090
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 1 stycznia 2015, o 22:57

Ale dlaczego "a fe!"? Czytałaś? I aż takie złe to było? :mysli: Kurcze, nie strasz mnie. :yeahrite:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2086
Dołączył(a): 28 listopada 2014, o 19:46
Ulubiona autorka/autor: Garwood, SEP, McNaught i wiele innych...

Post przez rewela » 2 stycznia 2015, o 22:30

czytałam i gdzieś powyżej skomentowałam :) jak dla mnie całkowicie bez ciarek, czegoś mi tam brakowało.. czekam na coś nowego :) i pewnie długo będę czekać :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 17 stycznia 2015, o 12:25

Przy okazji powtórki Garwood zauważyłam, że coś ten cykl Buchananów jest już nie 'buchananowy' ;) Buchananów było 8(Nick, Theo, Dylan, Mike, Alec, Zack, Jordan, Sydney) i Renardów 3(Michelle, Remy, John Paul)(z czego jeden Buchanan i jedna Renard się zeszli) powinno być więc jakieś 10 tomów, a jest ... 12, a 13 będzie jeszcze w tym roku :shades: Może uda mi się wyczytać cykl to się dowiem jak to wszystko jest powiązane :]

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 2086
Dołączył(a): 28 listopada 2014, o 19:46
Ulubiona autorka/autor: Garwood, SEP, McNaught i wiele innych...

Post przez rewela » 17 stycznia 2015, o 21:07

Duz, wiesz jak jest :) Buchananowie mają żony, mężów, i innych znajomych :P , ci z kolei mają swoich znajomych i stąd tyle tych historii :D
czekam z niecierpliwością na polskie wydanie książki o Cordie i Aidenie.. ciekawe ile czasu to zajmie.. :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 18 stycznia 2015, o 10:54

tylko że takie ciągnięcie cyklu w nieskończoność nigdy nie wychodzi na zdrowie ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 18 stycznia 2015, o 14:50

No właśnie. :D Ogólnie nie jest źle, podobają mi się jak do tej pory, ale irytuje mnie troszkę sposób dobierania tych bohaterów :] Podczepia co któryś tom kolejne rodzeństwo, przyjaciół i o nich w kolejnym tomie jest czy też za ileś tomów :]
Chyba zacznę jakieś notatki sobie robić :evillaugh: Dobrze, że ostatnim razem tego po kolei nie czytałam i zresztą jeszcze nie wszystko co było u nas wydane :rotfl: Teraz dopiero zauważam te wszystkie powiązania :P
rewela napisał(a):Duz, wiesz jak jest :) Buchananowie mają żony, mężów, i innych znajomych :P , ci z kolei mają swoich znajomych i stąd tyle tych historii :D
czekam z niecierpliwością na polskie wydanie książki o Cordie i Aidenie.. ciekawe ile czasu to zajmie.. :)

Ehh.. załamać się można :P
To jest 12 tom? Jak się nie mylę :mysli:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 29 stycznia 2015, o 20:19

rewela napisał(a): jak dla mnie całkowicie bez ciarek, czegoś mi tam brakowało.. czekam na coś nowego :) i pewnie długo będę czekać :)


Niestety muszę racje przyznać . :] Romans był ,ale mnie nie porwał . Cała reszta ,czyli afera w którą wplątała się bohaterka ,mało rozwinięta i ciekawie opisana. Nie czułam musu ,żeby czytać i dowiedzieć się co dalej :bezradny: Jedynie co zasługuje na wyróżnienie ,to ten morderca, który uważa się na Bonda .Taki ciapa ,że szok :evillaugh:
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 13090
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 29 stycznia 2015, o 23:45

Ale sam pomysł na intrygę całkiem fajny. Ta wyprzedaż, a właściwie darmowa "wybieranka", i przypadkiem wyniesione cenne płyty CD - kapitalne. Niespełniony, lekko gamoniowaty Romeo-bandyta - cudo. Ale reszta, no cóż, mocno kulawa. Jakby autorce pomysłu na to zabrakło, albo jakby straciła serce do tego projektu. A może terminy ją goniły? :bezradny: Niby nie było źle, ale zabrakło tego czegoś, co sprawiłoby, że w trakcie czytania powtarzałoby się ciągle: łaaaał!!!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 30 stycznia 2015, o 13:03

Pomysł z tą wyprzedażą był fajny,natomiast liczyłam na coś innego w związku z tym parkiem. Myślałam ,że może się nagra jakieś zabójstwo ,albo coś podobnego . Koniec mnie zaskoczył ,ale na minus . :] Myślałam też ,że ten głupek -morderca ,będzie chciał w końcu poznać swoją wymarzoną dziewczynę i ją porwie ,a tu nic. :bezradny:
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 13090
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 30 stycznia 2015, o 19:02

No właśnie, głupek-morderca i jego nagła miłość do nieznajomej dziewczyny przez przypadek wplątanej w gangsterskie porachunki to taki kapitalny materiał do rozwinięcia w kierunku miłosnego galimatiasu. Miał był przecież dla niej niczym słynny agent 007, przystojny, bohaterski, niezastąpiony, a był.... niczym. Szkoda!
Tajemnica wypielęgnowanego ogródka w zapomnianym, zaniedbanym parku też była do bani. Liczyłam na to, że kamera, którą tam zamontowała główna bohaterka, nagra coś naprawdę niesamowitego, a sekret sam się rozwiązał i to jakby od niechcenia. Też szkoda! No i przyczepiłabym się też do wątku romansowego, którego tak naprawdę nie było. Ale czytało mi się dobrze, bez przymusu. Nie jest to jednak książka, którą zostawiłabym sobie na półkach. Do przeczytania tak, ale już raczej nie do powtórki.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2086
Dołączył(a): 28 listopada 2014, o 19:46
Ulubiona autorka/autor: Garwood, SEP, McNaught i wiele innych...

Post przez rewela » 31 stycznia 2015, o 20:27

Dorotka napisał(a):No właśnie, głupek-morderca i jego nagła miłość do nieznajomej dziewczyny przez przypadek wplątanej w gangsterskie porachunki...



no właśnie ten głupek był mega irytujący! odniosłam wrażenie, że był to na siłę stworzony bohater, który tak naprawdę nic nie wnosił...

oj, ale chyba się czepiam :D

Avatar użytkownika
 
Posty: 10852
Dołączył(a): 18 października 2011, o 17:09
Ulubiona autorka/autor: Dżuli Stefa Dżulja MeryDżoł Gejlen Maja Kristin...

Post przez tajemna » 31 stycznia 2015, o 21:18

Mnie w Ciarkach zabrakło garwoodowskiego humoru, było go tyle, co kot napłakał i był bardzo delikatny.
Poza tym między bohaterami brakowało uczucia, tak jakoś chłodno było. A może porównuję inne związki z książek Garwood? Być może, ale i tak chciałabym więcej czułości w ich związku.
Podobała mi się ta część, ale chyba najsłabsza z całej serii. Chciałabym pamiętać za jakiś czas o parze bohaterów i ich romansie, a będę pamiętać coś typu: pojechali, kupili buty, przebrali się i wyruszyli. Potem wrócili, kochali się, ubrali i poszli coś zjeść.
A! Irytowało mnie, że nazwisko zostało przekręcone! Zamiast Buchanan jest Buchman!

Z tej serii najbardziej lubię dwie pierwsze części, Spotkanie jest chyba najbardziej zabawne. Może sobie powtórzę :mysli:

Za to Szkatułkę kocham. <3 I Angielkę :bigeyes: I Lwicę! :bigeyes: I Szmaragd! :bigeyes:
"uderz w Garwood a Tajemna się odezwie"
Sol


"Cierpię na wrodzoną wadę dysfunkcji systemu motywacji."
Wilczyca Karolina Kaim

Avatar użytkownika
 
Posty: 13090
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 31 stycznia 2015, o 23:40

Tego głupka-bandziora, co to mu się ubrdało, że będzie jak agent 007, można było fantastycznie wykorzystać w tej historii. Kiedy się pojawił i było już jasne, że dopadła go nagła acz wielka miłość do nieznajomej dziewczyny, oczami wyobraźni widziałam już porwanie, przetrzymywanie, nakłanianie siłą do odwzajemnienia uczucia albo chociaż stalking, a tu nic, popatrzył sobie, trochę ją pośledził, odwiedził dom jej babci i tam nieco pobuszował i to wszystko. Zero akcji. :disgust:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do G

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość