Teraz jest 23 lipca 2024, o 04:33

2024: Zapowiedzi wydawnicze

Zapowiedzi tygodnioweZapowiedzi wydawnicze 2024!
Kupię - sprzedam - oddam - pożyczę

Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 3 czerwca 2024, o 19:35

"Herbaciany sztorm" mnie kusi niemożebnie...
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Ulubiona autorka/autor: J.Ward, L.Howard, K.Ashley, Krentz/Quick, S.Brown

Post przez aleqsia » 3 czerwca 2024, o 20:53

gosiurka napisał(a):U mnie na pewno znajdzie się Maise, wiem że to może nie jest zbyt ambitna autorka, ale bardzo dobrze przy niej się bawię. Elsie Silver, ktoś bardzo zachwalał, przyjrzę się bliżej, ale w nieokreślonym czasie, za to zaintrygowały mnie bardzo Zasady randkowania, Złoty , Morderstwo po francusku i Kuszenie ( jak to dobrze że mam Legimi :facepalm: )

Też się bardzo cieszę że szybko pojawiły się ebooki i mobilne biblioteki. Bez nich pewnie większości książek bym nie przeczytala, bo parę lat temu mialam okres, gdzie każdy zakup papierowego wydania to było rozczarowanie

Dla mnie na pewno Elsie Silver, cieszę się że Editio nie każe długo czekać. W przypadku Lucy Score to chyba koło roku było od pojawienia się zapowiedzi

Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 4 czerwca 2024, o 08:58

cedar napisał(a):"Herbaciany sztorm" mnie kusi niemożebnie...

Mnie też :paluszki:
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Post przez kejti » 4 czerwca 2024, o 19:10

ciekawa okładka, też z chęcią spróbuje :hihi:

Edit: chociaż ocena na Goodreads bardzo kiepska :niepewny:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Post przez Nocny Anioł » 14 czerwca 2024, o 21:29

Obrazek

Iskra Wiecznego Płomienia
Penn Cole

Premiera: 09.07.2024

Romantasy z wątkami slow burn oraz enemies to lovers.

Kiedy dawne tajemnice ujrzą światło dzienne, wszystko stanie w płomieniach.

Diem Bellator żyje w świecie śmiertelników zamieszkanym przez bogów i rządzonym przez Potomków ich okrutnych dzieci. Dziewczyna nie pragnie niczego innego, niż tylko wyrwać się z biednej wioski, w której żyje.

Gdy mama Diem nagle znika, dziewczyna poznaje niebezpieczny sekret z jej przeszłości oraz otrzymuje niebywałą szansę wkroczenia do mrocznego świata Potomków i rozwikłania sieci tajemnic pozostawionych przez matkę.

W międzyczasie dziewczyna zostaje zrekrutowana przez bezlitosny sojusz śmiertelników, którzy nakłaniają ją do udziału w nadciągającej wojnie domowej. A przystojny, tajemniczy dziedzic umierającego króla obserwuje każdy jej ruch.

W tych okolicznościach Diem będzie musiała poradzić sobie z niesprawiedliwymi zasadami dotyczącymi miłości, władzy oraz polityki, aby ocalić nie tylko swoją rodzinę, ale i całą ludzkość.

Obrazek

Crush
Nicole Williams
Premiera: 27.06.2024

Finałowy tom historii Lucy i Jude’a.

Jude i Lucy są zaręczeni, a ich związek wydaje się stabilny. Więc dlaczego dziewczyna ma tak wiele obaw? Nie potrafi cieszyć się osiągnieciami narzeczonego, tylko niepokoi się, że galopująca kariera sportowa i idące za nią pieniądze mogą go zmienić.

Poza tym Jude właśnie otrzymał propozycję, na którą tak długo czekał – będzie grał w innym mieście. Czy oboje wytrzymają tę rozłąkę?

Teraz Lucy ma jeszcze więcej wątpliwości i ciągle odwleka moment, kiedy w końcu zostaną małżeństwem. Jude nalega, a ona wciąż go zwodzi.

Czy jeden zły powiew wiatru rozsypie ich związek jak domek z kart?

Post przez kejti » 16 czerwca 2024, o 10:11

ta "Iskra" ciekawa, poczekam na opinie :D

.
.

Post przez aleqsia » 5 lipca 2024, o 19:58

Pen Pal
Geissinger J.T.
Niezwykłe 8.08

Obrazek

Historia, jakiej nigdy wcześniej nie czytaliście.
Thriller erotyczny bestsellerowej zagranicznej autorki wypełniony zaskakującymi zwrotami akcji.
Kayla Reece w dniu pogrzebu swojego męża otrzymuje list. Został wysłany z zakładu karnego, a jego nadawcą jest niejaki Dante. Mężczyzna napisał tylko jedno zdanie, lecz to wystarczyło, by wprawić kobietę w kompletne osłupienie.

Następna wiadomość zawiera jeszcze dziwniejsze słowa. Kayla żywi przekonanie, że to pomyłka i z pewnością list nie powinien trafić do niej. Mężczyzna zapewnia ją jednak, że doskonale się znają i wie o niej wszystko – zna jej pragnienia, marzenia oraz lęki.

Wszystko.
Kobieta z ciekawości pozwala wciągnąć się w tę korespondencyjną grę i z czasem odnajduje w niej ukojenie oraz ucieczkę od przytłaczającej codzienności. Gdy w jej życiu wydarzają się coraz trudniejsze do wytłumaczenia zjawiska, a listy przestają przychodzić, Dante nagle pojawia się w jej drzwiach…
…a wraz z nim zaskakująca prawda na temat rzeczywistości.

Pucking Around. Tom 2
Emily Rath
Zysk 30.07

Obrazek

Jake daje mi radość. Caleb przynosi ukojenie. Ilmari to moja opoka. Chcę ich wszystkich…
Nazywam się Rachel Price. Kilka miesięcy temu zaczęłam staż jako fizjoterapeutka w drużynie Jacksonville Rays i to wywróciło moje życie do góry nogami. Właśnie tu spotkałam trzech mężczyzn, którzy nie mogą bardziej się od siebie różnić. Trzech mężczyzn, którym pomagam odkryć, kim są i czego tak naprawdę chcą. Trzech mężczyzn, których wzajemne relacje nie należą do najprostszych.
Wiem, że mam wiele twarzy i jedna, nawet idealna osoba nie może zaspokoić mnie w pełni… Czy jednak wszyscy trzej potrafią się dzielić, tak jak ja?
Drugi tom hokejowego romansu, otwierającego bestsellerową serię Jacksonville Rays.

Moja mroczna bestia
Olivia Wildenstein
Wydawnictwo: Nowe Strony 6.08
Cykl: Grzeszne opowieści (tom 1)

Obrazek

Połączenie Śpiącej królewny oraz mitu o Hadesie i Persefonie w mrocznym wydaniu.

Tarian Hadez to trzydziestotrzyletni potentat nieruchomości, szef mafii oraz najbardziej rozchwytywany kawaler Nowej Anglii, jednym słowem: bóg. Chociaż określanie go w ten sposób jest z pewnością lekką przesadą, bo gdyby prawdziwe bóstwa istniały, to świat byłby magicznym miejscem, a on wcale nim nie jest. A przynajmniej nie dla mnie.
Calanthe Bloom. To ja. Dwudziestoczteroletnia tonąca w długach absolwentka college’u, uzależniona od designerskich butów i podcastów true crime. Do tego florystka z przymusu i singielka z wyboru.
Chociaż nie wiodę wymarzonego życia, to entuzjastycznie do tego dążę. Szczególnie w snach, które – po ostatniej pomyłce zaistniałej podczas dostarczania kwiatów – stale nawiedza nie kto inny jak niezwykle tajemniczy Tarian.
Och, co on ze mną robi, kiedy śpię.
To jest niegodziwie niemożliwe.
Tylko… czy na pewno?

Butcher & Blackbird
Brynne Weaver
Wydawnictwo: Czwarta Strona 17.07
Cykl: The Ruinous Love Trilogy (tom 1)

Obrazek

Każdy seryjny morderca potrzebuje przyjaciela.
Każda gra musi mieć zwycięzcę – kto okaże się nim w tym przypadku? Ona czy on?

Po zaskakującym pierwszym spotkaniu Sloane i Rowana, rywalizujących ze sobą morderców, tworzy się nieprawdopodobna więź, która przeradza się w coś niemal nieosiągalnego – przyjaźń między dwiema czarnymi duszami o podobnych umysłach. Dwójka łowców, tułająca się od małego miasteczka w Wirginii Zachodniej do rozwiniętej Kalifornii, od centrum Bostonu po wiejskie teksańskie tereny, spotyka się w corocznym turnieju podszytym krwią i cierpieniem – turnieju, który wystawia ich do walki przeciwko największym potworom w kraju. Kiedy jednak ich przyjaźń przeradza się w coś więcej, nieustępliwe duchy przeszłości zaczynają deptać im po piętach i są gotowe odebrać im coś więcej niż miłość, którą dopiero co odnaleźli. Czy Rowan i Sloane są w stanie wygrzebać się z tej morderczej gry? A może w końcu spotkali równego sobie przeciwnika?

To lato będzie inne
Carley Fortune
Insignis 31.07

Obrazek

Tego lata dotrzymają obietnicy. Tego lata nie ulegną pokusie. To lato będzie inne.

Lucy spędza wakacje w domku na plaży na Wyspie Księcia Edwarda. Felix jest miejscowym, w którego towarzystwie Lucy bardzo dobrze się bawi. Problem w tym, że Lucy nie wie, że Felix to młodszy brat Bridget, jej najlepszej przyjaciółki. Ale powodów, przez które powinni trzymać się od siebie z daleka, jest więcej… Dlatego przyrzekają sobie, że już nigdy więcej nie powtórzą pewnej gorącej nocy.
Łatwiej powiedzieć niż zrobić.
Co rok Lucy ucieka na wyspę z Bridget, by odetchnąć nadmorskim powietrzem oraz zakosztować świeżych ostryg i rześkiego vinho verde. Zawsze zaczyna się od długiego spaceru po skąpanej w złocistym słońcu plaży u stóp wysokich czerwonych klifów. I za każdym razem Lucy obiecuje sobie, że nie skończy w łóżku Felixa.

Do tej pory – niezależnie jak bardzo zauroczona Felixem – Lucy nie angażowała się w tę relację emocjonalnie.

Kiedy jednak Bridget ucieka z Toronto na tydzień przed ślubem, Lucy rzuca wszystko, by podążyć za nią na wyspę. Ma misję: pomóc Bridget przejść przez kryzys i… oprzeć się w końcu jedynemu mężczyźnie, któremu nigdy nie potrafiła powiedzieć nie. Ale tym razem blask w oczach Felixa i jego zalotne żarty zostają zastąpione czymś nowym, czymś, przez co Lucy zaczyna się zastanawiać, na ile jej serce jest naprawdę bezpieczne.

Highball Rush
Claire Kingsley, Lucy Score
Cykl: Tajemnicze miasteczko Bootleg Springs (tom 6)
Editio

Obrazek

Gibson Bodine, facet o ochrypłym, pięknym głosie, był samotnikiem. Kochał tylko śpiewanie z gitarą na scenie prowincjonalnego baru i ewentualnie bójki, w których zdarzało mu się uczestniczyć. Żył przeszłością i nie chciał tego zmieniać. Dlatego zupełnie zignorował popularność, jakiej przysporzył mu nagrany przez kogoś filmik. Nie chciał kariery. Nie dbał o sławę. Tymczasem przeszłość wróciła do niego niespodziewanie, kiedy przypadkowo ujawnił pamiątkę, którą nosił przy sobie przez trzynaście lat. Dodatkowo ponowne wszczęcie śledztwa w sprawie zaginięcia Callie Kendall otworzyło stare rany.

Maya Davis była zatrudniona jako producentka, ale nieformalnie nazywano ją „zaklinaczką gwiazd”. Trzymała swoich podopiecznych w ryzach i pomagała przekierować ich niespokojną energię w muzykę. I była w tym dobra. Przyjechała do Bootleg Springs z powodu nieznanego szerzej artysty. I chociaż filmik na YouTube nie był najlepszej jakości, to wystarczyło, by się zachwycić głębokim głosem gościa z gitarą. Maya miała go pozyskać dla wytwórni swojego szefa. Zgodziła się na ten projekt, choć zdawała sobie sprawę, że będą z tym problemy. I to nie tylko z powodu wrogiego nastawienia piosenkarza, którego doskonale znała. Wiedziała przecież, że on natychmiast odkryje to, co przez tyle lat udawało jej się ukryć.

W małym Bootleg Springs sekrety zawsze wychodzą na jaw. Tym razem prawda o losie Callie Kendall może się okazać zabójcza i zrobi się niebezpiecznie… Może jednak pojawi się też szansa na miłość?
Nagle wszystkie te stare ballady country, które tak często grałem, nabrały sensu

Między nami
Mhairi McFarlane
Muza 24.07

Obrazek

Mieszka z nim pod jednym dachem od dziesięciu lat. Ale czy zna go naprawdę?

Jeden wyjazd, który zmienia wszystko.

Roisin i Joe są parą od dawna. Ona jest nauczycielką, on scenarzystą popularnego serialu. Wspólnie wyjeżdżają, by spędzić weekend z grupą przyjaciół. Mają trzy okazje do świętowania: urodziny jednej z przyjaciółek, zaręczyny przyjaciół oraz premierę nowego serialu Joe’ego. Tymczasem okazuje się, że Joe w swoim serialu wykorzystał traumatyczną historię z dzieciństwa Roisin. Zresztą nie tylko w tej kwestii nadużył jej zaufania. Jej świat runął niczym domek z kart. Roisin musi się z zmierzyć ze swoim życiem i zacząć od nowa. Szczęśliwie ma wspaniałych przyjaciół. Mówi się, życie potrafi pozytywnie zaskoczyć. Jednak, czy w jej przypadku tak się stanie?

Czy koniec może oznaczać nowy początek?

Mali złodzieje
Margaret Owen
Moondrive 28.08

Obrazek

„Mali złodzieje kradną złoto, a wielcy kradną królestwa, lecz tylko jedni z nich idą na szubienicę”.

Dawno, dawno temu służąca zdradziła swoją panią i odebrała jej twarz. Zamieszkała w pełnym przepychu pałacu, gdzie za dnia udawała szlachciankę a nocą okradała bogatych. Jednak choć czuwały nad nią Śmierć i Fortuna, nie zdołała ustrzec się przed klątwą z rąk leśnej bogini.

Taka jest jednak kara za chciwość. By uwolnić się od przekleństwa, służąca musi zadośćuczynić za krzywdy, które wyrządziła i dowieść swojej bezinteresowności. Ale jak to zrobić, gdy z każdej strony czyha na nią niebezpieczeństwo, a jej jedynymi sprzymierzeńcami mogą być ci, których oszukała? Czy zdołają jej zaufać i pomóc w dokonaniu niemożliwego?

Albo co ważniejsze: czy ona zdoła zaufać im?

Post przez Liberty » 5 lipca 2024, o 20:28

"Butcher & Blackbird" czytałam w oryginale, niezła rozrywka jeśli nie jest się zbyt wrażliwym :P Niestety drugi tom z serii dużo słabszy.

Post przez aleqsia » 5 lipca 2024, o 21:10

Planuję przeczytać dobrze, że premiera blisko. A słyszałaś, że ma być ekranizacja?

Post przez kejti » 6 lipca 2024, o 13:03

ciekawa odmiana, poczekam na opinie :D

a Geissinger jak lubie, to jednak czekam na slow-burny

.
.

Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 6 lipca 2024, o 22:16

U mnie na pewno Lucy Score.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Post przez Liberty » 9 lipca 2024, o 11:44

aleqsia napisał(a):Planuję przeczytać dobrze, że premiera blisko. A słyszałaś, że ma być ekranizacja?

:shock: ummm rozumiem, że pewne rzeczy zostaną złagodzone a inne pominięte (seksy :hyhy: ). Casting nie będzie łatwy.

Post przez Nocny Anioł » 10 lipca 2024, o 19:17

Kilka ciekawych, ale boję się kupować

Post przez aleqsia » 10 lipca 2024, o 21:32

Liberty napisał(a):
aleqsia napisał(a):Planuję przeczytać dobrze, że premiera blisko. A słyszałaś, że ma być ekranizacja?

:shock: ummm rozumiem, że pewne rzeczy zostaną złagodzone a inne pominięte (seksy :hyhy: ). Casting nie będzie łatwy.

Myślałam, że wiem na co się szykuje, ale po Twojej wiadomości jednak chyba nie :evillaugh: Jeszcze tydzień do premiery :heat:

Post przez Liberty » 12 lipca 2024, o 15:11

Zerknęłam na stronę wydawcy i widzę, że nie zamieścił ostrzeżeń, które są na stronie autorki. Może być ciekawie :>

Post przez aleqsia » 12 lipca 2024, o 20:57

Faktycznie nic nie ma, na profilu zachęcają dopiskiem mroczna komedia romantyczna. Ale samo polecenie książki przez H.D. Carlton powinno dać do myślenia :]
Z ciekawości sprawdziłam triggers warnings i tak jakby dużo tego :shades:

Post przez Nocny Anioł » 20 lipca 2024, o 16:21

Obrazek

Premiera: 15.08.2024

Skye Matthews to młoda, ambitna i zdeterminowana prawniczka, która mimo krótkiego doświadczenia w zawodzie ma już wiele sukcesów na koncie i niewiele spraw dotyczących pracy może ją zaskoczyć.

Wydaje jej się, że to najprzystojniejszy mężczyzna, jakiego w życiu widziała.

Sprawia też wrażenie niebezpiecznego i prawdopodobnie ma powiązania ze światem przestępczym, więc Skye ma nadzieję, że widzi go po raz pierwszy i ostatni. Ale niestety nie ma pojęcia, że Tobias zadbał o to, żeby tak się nie stało. Postanowił ją zatrudnić i trochę się z nią zabawić.

Poprzednia strona

Powrót do Zapowiedzi, premiery, nowości, gdzie kupić bądź wypożyczyć