Teraz jest 16 czerwca 2024, o 05:38

Marta ma ochotę na...

Nie wiesz, jaki tytuł konkretnie przeczytać? Doradzimy!
Avatar użytkownika
 
Posty: 146
Dołączył(a): 21 marca 2013, o 00:57
Lokalizacja: kraina nieurzeczywistnionych marzeń
Ulubiona autorka/autor: nie mam

Marta ma ochotę na...

Post przez Marta_04 » 22 kwietnia 2014, o 04:02

Czasem, kiedy już w końcu udało mi się wygospodarować wieczór lub noc na poczytanie i miałam naprawdę WIELKĄ ochotę na dobry romans, bywało, że traciłam czas na jakieś słabizny wiejące nudą i strasznie się wkurzałam na to, że straciłam czas w trakcie, którego mogłam przeczytać coś naprawdę dobrego. Nie wiem za bardzo ku jakim autorkom się zwrócić, żeby się nie przejechać, dlatego postanowiłam się zwrócić do Was :D
Lubię kiedy bohaterzy mnie pozytywnie zaskakują, kiedy są fajne, nieprzewidywalne wątki ale jeśli już miałabym określić swoje preferencje, bynajmniej na ten moment, to chodzi za mną dobry romans, może być z wątkiem kryminalnym, np. jakimś porwaniem, z silną męską osobowością, romans, w którym nie ma 4 scen o całowaniu i coś..."lecz nagle w drzwiach stanęła jego była i czar prysł" tylko przynajmniej jedną, porządną, zrobioną od A do Z sceną erotyczną. Raczej nie podchodzą mi romanse historyczne, tak naprawdę spodobało mi się tylko jedno opowiadanie, którego akcja rozgrywała się w XIX wieku (kiedyś natknęłam się na nie w internecie).
Na razie to tyle :mrgreen: Zdaje się na waszą doświadczoną, romansoholiczną wiedzę i czekam na sprawdzone propozycje ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 6740
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 22 kwietnia 2014, o 09:03

ja jestem nieobiektywna ale dobrze wątki kryminalne rozpisuje Krentz ( w historykach jako Quick). jest tam zawsze scena :-) i humor. Bohaterki nie są sztywne a bohaterowie nie śfiniowaci. Krentz ma dużo współczesnych (troche paranormalnych jako Castle), kryminał jest dobry w serii Arcane Society- współczesne to Białe kłamstwa, Siódmy zmysł, Blask snów, Mgły tajemnic.
Poza tym cyklem fajny nibykryminał jest w Oczekiwanie ( ja to uwielbiam).
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 12 stycznia 2013, o 10:29
Ulubiona autorka/autor: SEP/Long/Stuart/Quinn/Enoch/Balogh

Post przez mad_line » 22 kwietnia 2014, o 11:26

“Where is he? Bridgerton!" he bellowed. Three chestnut heads swiveled in his direction.
Simon stomped across the grass, murder in his eyes. "I meant the idiot Bridgerton."
"That, I believe," Anthony said mildly, tilting his chin toward Colin, "would refer to you.”

Julia Quinn, The Duke and I

Avatar użytkownika
 
Posty: 146
Dołączył(a): 21 marca 2013, o 00:57
Lokalizacja: kraina nieurzeczywistnionych marzeń
Ulubiona autorka/autor: nie mam

Post przez Marta_04 » 22 kwietnia 2014, o 12:44

Dzięęęki dziewczyny! Na humorze też mi bardzo zależy, żeby nie było sztywno i przewidywalnie tylko zachęcająco, a czasem po prostu śmiesznie :D
O dziwo, z angielskiego niby jestem dobra w mowie, a boję się zacząć czytać, że nie będę nic rozumieć :roll:

Avatar użytkownika
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 12 stycznia 2013, o 10:29
Ulubiona autorka/autor: SEP/Long/Stuart/Quinn/Enoch/Balogh

Post przez mad_line » 22 kwietnia 2014, o 12:56

Jak zabawnie to bierz się za Robin Kaye :wink: Jeśli jednak chciałabyś się zmierzyć z czytaniem po ang to polecam https://www.goodreads.com/series/40714-samantha-jellicoe książki napisane dość prostym językiem, na pewno sobie poradzisz :D
“Where is he? Bridgerton!" he bellowed. Three chestnut heads swiveled in his direction.
Simon stomped across the grass, murder in his eyes. "I meant the idiot Bridgerton."
"That, I believe," Anthony said mildly, tilting his chin toward Colin, "would refer to you.”

Julia Quinn, The Duke and I

Avatar użytkownika
 
Posty: 30721
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 22 kwietnia 2014, o 18:02

zabawnie i historycznie to Julia Quinn
http://www.biblionetka.pl/bookSerie.aspx?id=3483

poleciłabym ci tez serię In death Nory Roberts,choc tu jest futurystycznie
http://www.biblionetka.pl/bookSerie.aspx?id=2666
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 4713
Dołączył(a): 15 października 2013, o 11:50
Ulubiona autorka/autor: krentz harkness howard robb Singh

Post przez fanka76 » 22 kwietnia 2014, o 19:55

Seria j.d. robb jest swietna zabawna sa sceny seksu ze :heat:
Jest miłość i rewelacyjne watki kryminalne. Moim zdaniem jedna z nielicznych ksażek gdzie watek kryminalny nie ucierpiał na rzecz watku romantycznego i na odwrót.
A i linda howard ktora bardzo lubie przedewszystkim polowanie na sobowtora i mr perfekt

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 22 kwietnia 2014, o 23:12

Popieram, że Quick/Krentz jest dobra, jak i Nora Roberts.

Poza tym np.:
- Jude Deveraux "Wybawca",
- Brockway Connie "Kaprys panny młodej".
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 146
Dołączył(a): 21 marca 2013, o 00:57
Lokalizacja: kraina nieurzeczywistnionych marzeń
Ulubiona autorka/autor: nie mam

Post przez Marta_04 » 27 kwietnia 2014, o 22:47

najpierw wezmę się za Krentz i zobaczę jak mi podejdzie ;) potem myślę, że sięgnę po serię In Death :D miałam zacząć zaraz po waszych propozycjach ale szkoła i praktyki zabierają mi cały czas i niestety mogę się zabrać za czytanie dopiero dzisiaj :(

Avatar użytkownika
 
Posty: 2330
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:19
Ulubiona autorka/autor: jeszcze nie wiem

Post przez Zephire » 1 maja 2014, o 13:52

Ja bym Ci Lindy Howard poleciła jeszcze:
http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=43994

Avatar użytkownika
 
Posty: 15591
Dołączył(a): 10 lutego 2013, o 12:44
Lokalizacja: za górami...za lasami...morzami
Ulubiona autorka/autor: l.carlyle, a.quick, m. brook, j r. ward, SEP, Eco

Post przez Desdemona » 1 maja 2014, o 14:08

to ja polecam Starsów SEP....humor pierwsza klasa :rotfl: no i historia każdej z par jest naprawdę dobrze pokazana....wciąga... :bigeyes:
Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu, by dać Nam lekcję,
a niektórzy po tą lekcję właśnie przyjdą do Nas...

ObrazekJestem niewiastą, która fantazjuje o byciu przypadkowo zamkniętą na noc w bibliotece...


http://dlaschroniska.pl/ ...pomaganie zwierzakom jest fajne...

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 3 maja 2014, o 11:41

Jeśli żadna z powyższych nie przypadnie do gustu ( ja za żadną z nich nie przepadam, niektórych wręcz nie lubię), to może Sandra Brown się spodoba. Jak każda pisarka ma lepsze i gorsze pozycje, polecam Szaradę, Świadka, Zazdrość, Piętno skandalu, Najskrytsze tajemnice, i może W objęciach nocy. Ta ostatnia to historyk, western, bardzo dobra :)


Powrót do Mam ochotę na...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości