Teraz jest 16 czerwca 2024, o 06:10

Petitka ma ochotę na...

Nie wiesz, jaki tytuł konkretnie przeczytać? Doradzimy!
Avatar użytkownika
 
Posty: 73
Dołączył(a): 14 stycznia 2012, o 13:48
Ulubiona autorka/autor: ...

Petitka ma ochotę na...

Post przez Petitka1984 » 13 lutego 2012, o 10:32

Wczoraj, po przeczytaniu książki Nietypowy Związek Emily McKay, zaczełam się zastanawiać, czy jest więcej ksiażek z motywem surogatki, tj. bohaterki, która z różnych przyczyn decyduje się urodzić dziecko jakiejś parze lub mężczyźnie. Czytałam na pewno jeszcze dwie ksiażki z tym motywem - w jednej dziewczyna z powodów finansowych zdecydowała się urodzić dziecko samotnemu bogatemu facetowi a w drugiej kobieta zaszla w ciażę bodajże dla siostry ijej męża, ale oni zginęli w wypadku. Czy kojarzycie jeszcze jakieś inne ksiażki z tym motywem?

No i drugi motyw, który mnie interesuje: kobieta zostaje sama w ciąży (wdowa, nieudany związek) i główny bohater (brat, kuzyn, przyjaciel męża lub ktoś przypadkowy) postanawia się nią zająć.

Interesuje mnie wszystko, tylko nie historyczne, których po prostu nie znoszę...
Z góry dziękuję za propozycje :padam:

Avatar użytkownika
 
Posty: 20881
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 13 lutego 2012, o 11:52

Jeśli o surogatkę chodzi to jeden z moich ulubionych romansów. Współczesny, choć wydany w Polsce na początku lat 90-tych.
MARY LYNN BAXTER "Los tak chciał".
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 73
Dołączył(a): 14 stycznia 2012, o 13:48
Ulubiona autorka/autor: ...

Post przez Petitka1984 » 13 lutego 2012, o 13:02

Kawko,
Dziekuję i czekam na kolejne propozycje:)

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 13 lutego 2012, o 15:02

Petitka1984 napisał(a): Czytałam na pewno jeszcze dwie ksiażki z tym motywem - w jednej dziewczyna z powodów finansowych zdecydowała się urodzić dziecko samotnemu bogatemu facetowi



pamiętasz może tytuł? :wink:

znalazłam coś takiego
Barnes Belinda - Podwójne szczęście

Avatar użytkownika
 
Posty: 73
Dołączył(a): 14 stycznia 2012, o 13:48
Ulubiona autorka/autor: ...

Post przez Petitka1984 » 13 lutego 2012, o 15:53

Hmmm, nie czytałam tego, ale opis brzmi ciekawie :) Dzięki

co do tej książki, o której napisalam, ja mam strasznie kiepską pamięć do tytułów, ale może komus coś zaświta, jak opiszę: Kobieta ma bardzo chorą matkę w jakimś ośrodku opiekuńczym. Bohater organizuje casting na potencjalny "inkubator", no i właściwie od pierwszego wejrzenia wie, że zostanie nim bohaterka. Pamiętam, że chce koniecznie być przy zaplodnieniu in vitro, co ją strasznie krępuje, ale w końcu godzi się na to. Nie mieszkają razem aż do momentu, kiedy ona przestaje się do niego odzywać i okazuje się, że zachorowała, bo padło u niej ogrzewanie (bohater wyważa drzwi, żeby się dostać do środka :)). Potem zamieszkują razem, bo niby on się ma nią lepiej opiekować. W końcu proponuje, żeby ich nie opuszczała i żeby wspólnie wychowali dziecko.

 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 lutego 2012, o 13:38
Ulubiona autorka/autor: Moran Michelle

Post przez little_angel_ » 14 lutego 2012, o 14:31

Motyw surogatki pojawia się też (chyba) w książce "Kukułka" - Kozłowska Antonina . Jeszcze nie czytałam ale z opisu tak wynika.

Jeżeli chodzi o wątek samotnej matki to bardzo podobała mi się książka "Piękno skandalu" Sandra Brown. Wątek samotnego wychowywania dziecka nie jest głównym ale się pojawia. Książka z pewnością warta polecenia i przeczytania.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 14 lutego 2012, o 14:47

Motyw surogatki pojawia się też (chyba) w książce "Kukułka" - Kozłowska Antonina . Jeszcze nie czytałam ale z opisu tak wynika.


Petitce pewnie chodziło o romanse, a tu Kozłowska raczej odpada ;)
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 6414
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 14 lutego 2012, o 15:50

Petitko, jeśli czytasz po angielsku to może pomogą ci te listy: http://www.amazon.com/s?ie=UTF8&keyword ... ers&page=1

http://www.amazon.co.uk/surrogate-mothe ... ers&page=1

Częściowo się ze sobą pokrywają.

A S.E. Phillips ma odwrócony motyw surogatki czyli bohaterka szuka dawcy spermy w Kandydat na ojca. Podobny znajduje się w Walcu o północy Jennifer Blake.

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 14 lutego 2012, o 20:50

Przez przypadek trafiłam na coś takiego.

Barbara Hannay - Długa podróż

Pisarka Mattie Carey straciła nadzieję, że kiedykolwiek zostanie żoną i matką. Sama nie zazna radości macierzyństwa, ale może pomóc innym. Proponuje więc swej bezpłodnej przyjaciółce i jej mężowi, że podda się zabiegowi in vitro, aby urodzić im dziecko. Przenosi się do Sydney na czas ciąży, by nie wzbudzać sensacji w swym rodzinnym miasteczku. Tam poznaje czarującego ekologa Jake’a Devlina i zakochuje się po uszy

Avatar użytkownika
 
Posty: 73
Dołączył(a): 14 stycznia 2012, o 13:48
Ulubiona autorka/autor: ...

Post przez Petitka1984 » 15 lutego 2012, o 10:02

Dzięki dziewczyny za wszystkie propozycje. Muszę sobie je wypisać i poszukać.

->Agrest - akurat myślalam o romansach, ale innymi książkami też nie pogardzę :)

Dzięki!

Avatar użytkownika
 
Posty: 30721
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 19 lutego 2012, o 17:36

Znalazłam jeszcze jedną książkę z tym motywem .To harlequin biały Siostrzana przysługa Grace Green
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 73
Dołączył(a): 14 stycznia 2012, o 13:48
Ulubiona autorka/autor: ...

Petitka ma ochotę na...

Post przez Petitka1984 » 1 stycznia 2013, o 20:23

Jakoś tak w nowym roku naszla mnie ochota na słabe i bezbronne bohaterki, doświadczone przez los lub bohatera. :zawstydzony:
Konkretnie, szukam następujących wątków:
a) choroba bohaterki (mowie o grypie, zapaleniu płuc itp, ale tez poważniejszych tyu np nowotwór) - bohater musi/chce sie nia zaopiekować i jej pomóc;
b) ciąża bohaterki - ukrywana lub nie, ale z jakimis problemami - tak, żeby bohater musiał sie nią zaopiekować;
c) wszelkie inne slabości bohaterki, wymagające ingerencji bohatera - bieda, kłopoty finansowe, brak mieszkania, jakis mściwy mąż, traumy (gwałt, molestowanie), itp.
d) bohater jakoś dotkliwie mszczący się za coś na bohaterce, "znęcający" się nad nią...

Ksiązki z romansoholicznej listy już znam, na tyle, na ile mogłam je dopasować do konkretnych wątków, ale te wątki, ktorych szukam nie są takie do konca oczywiste i opisy na nic sie nie zdaja, dlatego jesli kojarzycie tytuły, w ktorych w/w motywy występują, będę wdzięczna za sugestie.

Z góry dziękuję

Avatar użytkownika
 
Posty: 10120
Dołączył(a): 12 lutego 2011, o 15:17
Lokalizacja: Poland
Ulubiona autorka/autor: Diana Palmer :)

Post przez Levanda » 1 stycznia 2013, o 20:29

Po wątek C i D trzeba sięgnąć do Diany Palmer :wink:
http://dlaschroniska.pl/ - pomóżcie zwierzaczkom!

Avatar użytkownika
 
Posty: 73
Dołączył(a): 14 stycznia 2012, o 13:48
Ulubiona autorka/autor: ...

Post przez Petitka1984 » 1 stycznia 2013, o 20:32

Niestety, wszystko Palmerki (chyba) juz mam za sobą...to ona mi tak wypaczyła gust :mur: ...

Avatar użytkownika
 
Posty: 10120
Dołączył(a): 12 lutego 2011, o 15:17
Lokalizacja: Poland
Ulubiona autorka/autor: Diana Palmer :)

Post przez Levanda » 1 stycznia 2013, o 20:34

To witaj w klubie ;)

A Robyn Donald - Nierozerwalne więzy
Sally Wentworth - Echa przeszłości
http://dlaschroniska.pl/ - pomóżcie zwierzaczkom!

Avatar użytkownika
 
Posty: 73
Dołączył(a): 14 stycznia 2012, o 13:48
Ulubiona autorka/autor: ...

Post przez Petitka1984 » 1 stycznia 2013, o 20:45

Kojarzey, wiec pewnie czytałam, ale zawsze mogę sobie przypomnieć, zwlaszcza, że padł mi komputer i stracilam cale archiwum, a więc i wszelkie listy przeczytanych, the best itp :zalamka:
Dzięki za propozycje, bo muszę jakos odbudować księgozbiór :)

A jeszcze a propos Palmerki, byla kiedyś taka książka, w ktorej główni bohaterowie spotkali sie po iluś tam latach bodajze na przyjeciu u jakichs swoich znajomych i był między nimi konflikt związany z syt. sprzed lat - bohater przylapal bohaterke, jak była nastolatką z jakims chłopakiem, jak sie kochali w pokoju podczas jakiejś imprezy - potem oczywiście okazalo sie, że to był gwałt, no i on czul sie strasznie winny, gdy się dowiedzial. Chyba nie pokręciłam nic :mysli:
Co to była za książka?

Avatar użytkownika
 
Posty: 10120
Dołączył(a): 12 lutego 2011, o 15:17
Lokalizacja: Poland
Ulubiona autorka/autor: Diana Palmer :)

Post przez Levanda » 1 stycznia 2013, o 21:58

Gwałt??? Nie, no takiego to nie koajrzę :mysli:
http://dlaschroniska.pl/ - pomóżcie zwierzaczkom!

Avatar użytkownika
 
Posty: 73
Dołączył(a): 14 stycznia 2012, o 13:48
Ulubiona autorka/autor: ...

Post przez Petitka1984 » 1 stycznia 2013, o 22:08

Jeszcze się okaże, że to nie Palmer, a bylam prawie pewna, ze to coś z serii Long Tall Texans :zalamka:

Avatar użytkownika
 
Posty: 10120
Dołączył(a): 12 lutego 2011, o 15:17
Lokalizacja: Poland
Ulubiona autorka/autor: Diana Palmer :)

Post przez Levanda » 1 stycznia 2013, o 22:11

Nie wierzę, że jakiś bohater nie zorientował się, że kobieta jest gwałcona :P Była kilka powieści, gdzie coś źle zostało zinterpretowane. A na przyjęciu to spotkał się Dawson z Barrie. Serce z lodu?
http://dlaschroniska.pl/ - pomóżcie zwierzaczkom!

Avatar użytkownika
 
Posty: 2424
Dołączył(a): 22 marca 2012, o 20:13
Ulubiona autorka/autor: Stephanie Laurens, Kerrelyn Sparks

Post przez Adrastea » 1 stycznia 2013, o 22:16

Wydaje mi się, że była taka książka. Tylko co to było hmmm
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 73
Dołączył(a): 14 stycznia 2012, o 13:48
Ulubiona autorka/autor: ...

Post przez Petitka1984 » 1 stycznia 2013, o 22:31

Szukalam o opisach, ale nic nie moge skojarzyć. Może cos myle, ale wydaj mi se, że przed laty bohater wszedl do pokoju i zastal bohaterke z jakims chlopakiem i dopowiedzial sobie, że oni uprawiaja seks. Nie pamietam już, czy faktycznie do tego doszło, ale wem na pewno, że ten chłopak zmusil do tego bohaterkę, może nawet ona była czyms odurzona albo pijana?
Po latach, bohater caly czas ma o niej zle mniemanie i ją rani różnymi komentarzami. Wydaje mi sie też, że ona miala jakis domek z ogrodem i że któregos razu zemdlala w tym ogrodzie i on ją tam znalazł, ale nie wiem, dlaczego?
Chyba powinnam przeniesć tę cześć wątku do zagubionych tytułów :mysli:

Avatar użytkownika
 
Posty: 10120
Dołączył(a): 12 lutego 2011, o 15:17
Lokalizacja: Poland
Ulubiona autorka/autor: Diana Palmer :)

Post przez Levanda » 1 stycznia 2013, o 22:37

W ogrodzie to zemdlała ta Grace, czy ktoś tam, z książki o bracie tego no szeryfa wąsatego od Tippy :P No jak on tam?
http://dlaschroniska.pl/ - pomóżcie zwierzaczkom!

Avatar użytkownika
 
Posty: 73
Dołączył(a): 14 stycznia 2012, o 13:48
Ulubiona autorka/autor: ...

Post przez Petitka1984 » 1 stycznia 2013, o 23:11

Grace kojarze z Kłamstw i tajemnic, ale ona upadla, bo coś jej sie w noge stało, to na pewno nie ta ksiażka :(

Avatar użytkownika
 
Posty: 10120
Dołączył(a): 12 lutego 2011, o 15:17
Lokalizacja: Poland
Ulubiona autorka/autor: Diana Palmer :)

Post przez Levanda » 1 stycznia 2013, o 23:12

Garson Grier - on był mega szują, a ta jego kobieta była chora na serce. On ją miał za idiotkę, a ona należała do Mensy.
http://dlaschroniska.pl/ - pomóżcie zwierzaczkom!

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 2 stycznia 2013, o 23:57

Ale oni się nie znali przed. :wink:

Może "Odrobina marzeń" SEP :mysli: Albo "Arena" znasz?

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Następna strona

Powrót do Mam ochotę na...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości