Teraz jest 28 czerwca 2024, o 11:59

olka319 ma ochotę na...

Nie wiesz, jaki tytuł konkretnie przeczytać? Doradzimy!
Avatar użytkownika
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 marca 2013, o 19:07
Ulubiona autorka/autor: Diana Palmer

Olka319 ma ochote na...

Post przez olka319 » 13 marca 2013, o 17:52

Mam ochotę na książkę o dziewczynie, która zakochuje się z chłopaku swojej przyjaciółki.
Czas jest bez znaczenia. Nie mogę nic takiego znaleźć. Może coś znacie :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 13 marca 2013, o 18:43

coś mi się wydaje że nadawałaby się Nikt mi się nie oprze SEP ;)
nie czytałam, ale z samego blurba wynika że to jest ten motyw który chcesz ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 13 marca 2013, o 20:21

Przychodzi mi do głowy Coś pożyczonego Giffin, ale prawdę mówiąc
a. widziałam tylko film
b. nie podobał się
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 30721
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 13 marca 2013, o 22:40

książka nie była zła
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 12 stycznia 2013, o 10:29
Ulubiona autorka/autor: SEP/Long/Stuart/Quinn/Enoch/Balogh

Post przez mad_line » 14 marca 2013, o 11:34

Nie przepadam za tym motywem, ale coś tam czytałam, z tym że w obu przypadkach dziewczyna zakochuje się w chłopaku/narzeczonym siostry. Nie wiem czy ta ma znaczenie...
A więc tak:

Szczęśliwy powrót - Winston Anne Marie (współczesne)
Wade zawsze był obiektem sekretnych westchnień Phoebe, nawet gdy był chłopakiem jej siostry bliźniaczki. Gdy siostra ginie w wypadku, Phoebe i Wade spędzają razem noc. Wkrótce on wyjeżdża do Afganistanu, nie wiedząc, że Phoebe spodziewa się dziecka...

Miłosna pułapka - Warren Tracy Anne (historyczne i cudne :) )
Cicha, nieśmiała Violet kocha skrycie księcia Reaburna. Lecz cóż, przystojny młodzieniec jest zaręczony z jej siostrą bliźniaczką. I oto tuż przed ślubem płocha, kapryśna Jeannette zmienia zdanie i namawia Violet, żeby to ona zajęła miejsce przed ołtarzem u boku księcia. Czy taka maskarada może się udać? Prędzej czy później piękny sen musi prysnąć. Kłamstwo musi wyjść na jaw. Lecz nie można oszukać serc złączonych prawdziwym uczuciem...

Może ci się spodoba, a tak wogóle to witaj na forum!!! :D
“Where is he? Bridgerton!" he bellowed. Three chestnut heads swiveled in his direction.
Simon stomped across the grass, murder in his eyes. "I meant the idiot Bridgerton."
"That, I believe," Anthony said mildly, tilting his chin toward Colin, "would refer to you.”

Julia Quinn, The Duke and I

Avatar użytkownika
 
Posty: 30721
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 15 marca 2013, o 15:27

i stara dobra Sally Wentworth-Orzeł czy reszka i Duch z przeszłości
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 16 marca 2013, o 00:16

"Nie ta siostra" Joan Smith - historyk;
"Mężczyzna tylko dla mnie" Johanna Lindsey - wydawało mi się, że było coś jeszcze o podobnej tematyce, ale nie potrafię sobie przypomnieć;
"Dwa pocałunki" Lisa Jackson -współczesny thriller.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 16 marca 2013, o 10:29

u Lindsey była jeszcze Burza uczuć, na początku książki jedna siostra ma wyjść za mąż za faceta którego nie kocha, druga za to jest w nim zakochana i chce wyjechać żeby wydać się za ranczera. Czytałam to kilka dni temu ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 6414
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 16 marca 2013, o 16:43

Jest taki staroć dla młodzieży, ale pasuje do tematu idealnie: Blake Susan "Ukraść Josha: Portrety".

Czytasz po angielsku?

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 16 marca 2013, o 23:10

wiedzmaSol napisał(a):u Lindsey była jeszcze Burza uczuć, na początku książki jedna siostra ma wyjść za mąż za faceta którego nie kocha, druga za to jest w nim zakochana i chce wyjechać żeby wydać się za ranczera. Czytałam to kilka dni temu ;)

To chyba kiedyś czytałam, ale teraz zastanawiam się, czy przypadkiem nie chodziło o jeszcze inną autorkę, pamiętam tylko, że były siostry bliźniaczki, które się zamieniły w jakiegoś powodu i że to działo się w Ameryce.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 17 marca 2013, o 00:50

A coś takiego to chyba u Deveraux było, ale głowy nie dam.
Czytam romanse - mój blog z recenzjami. Recenzjami romansów, oczywiście.

Smoki były idealnym środkiem antykoncepcyjnym, ponieważ raz skonsumowana dziewica już nigdy nie była płodna.

ObrazekObrazek
by Agrest

Avatar użytkownika
 
Posty: 6414
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 17 marca 2013, o 11:51

U Deveraux to było coś z bliźniaczkami, prawda?

Avatar użytkownika
 
Posty: 2424
Dołączył(a): 22 marca 2012, o 20:13
Ulubiona autorka/autor: Stephanie Laurens, Kerrelyn Sparks

Post przez Adrastea » 17 marca 2013, o 13:12

Tak, Dama i Bliźniaczki, jeśli nie mylę autorki
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 17 marca 2013, o 13:42

U Deveraux to kilka opcji może być....

Co do bliźniaczek to na pewno "Dama" i "Bliźniaczki"... Jedna odbija narzeczonego siostrze, przez przypadek :hyhy: Pierwsza to opowieść o siostrze, której odbito narzeczonego, a druga o bliźniaczce i odbitym narzeczonym :wink:

Dalej "Oszustka" i facet jak młot :disgust: Żeni się ze służącą, potem rozwodzi z nią, bo pojawia się jego prawdziwa narzeczona, potem z niej rezygnuje i wybiera służącą... Normalnie niezdecydowany młot :lol:

"Uwiedziona" to też roszada pomiędzy dwoma kobietami... Jednak znacznie sympatyczniejsza... Jedna z bohaterek jest silną babką i ciekawą postacią :)

W "Kuzynkach" była też jakaś zamiana, ale już nie pamiętam o co dokładnie chodziło....

Jednak typowo tego co szukasz nie pamiętam u niej....

:mysli: Jakieś HQ gdzieś tam mi się kołacze, że czytałam z czymś takim...

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 17 marca 2013, o 13:45

jeśli chodzi o Deveraux to jedynie Uwiedzioną mogę polecić. Pod resztą się nie podpisuję, faceci od tej pani mnie wpieniają :P
A w Uwiedzionej to też nie przyjaciółki, tylko zwyczajne rywalki, ale motyw odbijania faceta jest.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 17 marca 2013, o 18:03

Deveraux tak mi chodziła po głowie, ale tak jakoś bez konkretów.

W "Kuzynkach" to zamieniły się rolami, bo były bardzo do siebie podobne, ale facetów sobie nie odbijały, po prostu chciały poudawać kogoś innego.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 marca 2013, o 19:07
Ulubiona autorka/autor: Diana Palmer

Post przez olka319 » 18 marca 2013, o 13:51

Widzę że się rozkręcacie. Podobają mi się też te książki o bliźniaczkach. Czekam na jeszcze jakieś propozycje. :thankyou:

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 18 marca 2013, o 14:00

chyba jeszcze nikt nie podawał. Olka zajrzyj jeszcze w listy nasze ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 18 marca 2013, o 14:16

A mi się przypomniało coś z serii 'Nie dla mamy, nie dla taty lecz dla każdej małolaty' :wink:

"O jedną za dużo" Jackie Stevens :hyhy:

Jeszcze pomyślę nad tym co może być :mysli:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 30721
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 21 marca 2013, o 21:39

Może jeszcze Siostry Elieen Goudge cię zainteresują
Po śmierci matki siedemnastoletnia Annie i jej młodsza siostra Laurel uciekają z rodzinnego domu w Kalifornii i w Nowym Jorku rozpoczynają życie na własny rachunek. Są zdane tylko na siebie i wspierają się nawzajem, jednak już wkrótce siostrzana miłość zostaje wystawiona na ciężką próbę, gdy obie zakochują się w tym samym mężczyźnie.
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 marca 2013, o 19:07
Ulubiona autorka/autor: Diana Palmer

olka319 ma ochotę na...

Post przez olka319 » 8 lipca 2014, o 13:46

Hej :)
Szukam kryminałów z wątkiem miłosnym lub książek z motywem od przyjaźni do miłości (przejrzałam już wszystkie z listy).
Z góry dzięki :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 8 lipca 2014, o 13:49

Kryminały to Umieraj, Krzycz i Zabij dla mnie Karen Rose (3 książki), Księżniczka z lodu Lackberg to mi tak na szybko przyszło do głowy ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 4713
Dołączył(a): 15 października 2013, o 11:50
Ulubiona autorka/autor: krentz harkness howard robb Singh

Post przez fanka76 » 8 lipca 2014, o 14:30

J.d.Robb seria in death
Dotyk śmierci, sława i śmierć i tak dalej......

Avatar użytkownika
 
Posty: 2444
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 00:11
Lokalizacja: na wschód od Edenu w cieniu dobrego drzewa
Ulubiona autorka/autor: Sandra Brown

Post przez gonia » 8 lipca 2014, o 17:06

Karin Slaughter, ale kryminały u niej są mocne (drastyczne) i nie wszystkie wątki kończą się HEA. Phillip Margolin Po zmroku, tutaj też brak HEA, ale wątek miłosny bardzo mi się podobał. Tess Gerritsen, Asa Larsson, Nora Roberts - polecam: Sanktuarium, Bogowie zła (Mroczne tajemnice), Ukryte skarby, Niebo Montany,, Karen Robards - współczesne, Elizabeth Lowell (Ann Maxwell), Iris Johansen - współczesne, Lisa Gardner, Beverly Barton, Lisa Jackson. :)
Historyczne: Elizabeth Thornton, C.S.Harris

Avatar użytkownika
 
Posty: 6414
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 9 lipca 2014, o 19:32

Generalnie pasują książki Nory Roberts, Lindy Howard, Sandry Brown i JA Krentz, z nowszych seria Kryminalne przypadki Daisy D. Caroli Dunn.

Następna strona

Powrót do Mam ochotę na...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości