Teraz jest 16 czerwca 2024, o 05:08

Czytelnik ma ochotę na

Nie wiesz, jaki tytuł konkretnie przeczytać? Doradzimy!
Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 15 maja 2013, o 22:14

Ja wymyśliłam Carę Colter. Jej "Miłosny bukiet" był bardzo lekko napisany. Bohater był bogaty, ale nie było to nachalne. Były też poruszone poważniejsze sprawy, ale w ogólnej ocenie harlequin nie jest ciężki. Urocze to było i miłe. (HQ Romans Duo 1033 z 2010)
Liz Fielding ma kilka fajnych romansów. Np. "Wymarzony ślub". Też lekkie, a do tego ciepłe i sympatyczne. Darmowy eBook był do pobrania na stronie wydawnictwa, ale już go nie widzę. (HQ Romans Duo 1050 z 2011).

Z książeczek Liz Fielding podobały mi się także: "Serce ze złota" i "Małżeństwo idealne", tylko one obie nie dotyczą nowych związków i budzenia się miłości, ale opowiadają o parach z dłuższym stażem.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 15 maja 2013, o 22:17

Tych Fielding nie znam, ale "Brzydkie kaczątko" było fajne.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 15 maja 2013, o 22:41

"Kaczątka" nie znam, ale zapamiętam sobie, żeby poznać.

Z gorętszych romansów podobała mi się mini-seria "Trzy siostry" Susan Mallery. Tylko tam znowu pełno milionerów i gadania o ich kasie.
A z gorętszych, ale o normalnych ludziach, mogę polecić "Znowu razem" Annette Broadrick, o policjancie, który próbuje odzyskać swoją ex-żonę i bardzo ładnie mu się udaje. (Harlequin Gorący Romans nr 849 z 2009 r.)
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 20881
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 16 maja 2013, o 14:35

Powiem krótko, Czytelniku. Na poczatek romansoholicznej przygody najlepsza jest Nora Roberts. Jeśli polubiłeś harlequiny, to po przeczytaniu czegoś od tej autorki, wciągniesz się w romanse całkowicie. Nie polecam tylko "in death" bo to futurystyczne klimaty, a Ty prosiłeś o współczesność.
Bohaterowie Nory Roberts nawet jak są kosmicznie bogaci i mają nietypowe zawody, to są normalnymi ludźmi. Nie chce mi się teraz sprawdzać co konkretnie wydał HQ, ale myślę, że będziesz zadowolony.
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 2330
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:19
Ulubiona autorka/autor: jeszcze nie wiem

Post przez Zephire » 16 maja 2013, o 16:00

Kawka, myślę, że "In death" jest do zaakceptowania. W każdym razie ja zapominałam w trakcie czytania, że akcja dzieje się w przyszłości :-) Ale właściwie nie w takiej odległej. W którejś cześci chyba był podany rok 2049 (albo 2059). ;-) A seria bije na głowę wszystko inne pióra Roberts (moim zdaniem... No, może za wyjątkiem serii "W ogrodzie", którą z serca polecam).

Avatar użytkownika
 
Posty: 20881
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 16 maja 2013, o 16:53

Tylko, że Czytelnik prosił o romans, a in death raczej skupia się na wątku kryminalnym. Mnie zresztą nie podeszło, więc nie polecam. :shifty:
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 16 maja 2013, o 17:00

Kawko, In death jest cudne, zresztą fanek ma wiele :P ale fakt to nie romans, są elementy romansu ale to jednak za mało pewnie. Zwłaszcza że Czytelnik prosił o harlequiny które mają ogromną zawartość romansu w romansie.
Szkoda tylko że nam Kolega zamilkł, nie mówi czy propozycje pasują czy nie...
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 12 stycznia 2013, o 10:29
Ulubiona autorka/autor: SEP/Long/Stuart/Quinn/Enoch/Balogh

Post przez mad_line » 16 maja 2013, o 18:32

Fringilla napisał(a):
ps. a skąd wniosek, że Palmer jest znielubiana przez feministki? wszak bardzo feministycznie pisze :]



O tak, Kazia Szczuka pewnie zaczytuje się Palmerką :hyhy: ... Swoją drogą jestem ciekawa jak facet zareagowałby na twórczość Diany, to byłby ciekawy eksperyment...
“Where is he? Bridgerton!" he bellowed. Three chestnut heads swiveled in his direction.
Simon stomped across the grass, murder in his eyes. "I meant the idiot Bridgerton."
"That, I believe," Anthony said mildly, tilting his chin toward Colin, "would refer to you.”

Julia Quinn, The Duke and I

Avatar użytkownika
 
Posty: 28446
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 17 maja 2013, o 20:23

Kazia Szczuka nie musi sie czyms zaczytywac, aby uznano owo dzielo za feministyczne :hyhy:

PS ale Roberts? na pewno...?
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 17 maja 2013, o 20:29

o feministycznych dziełach jeszcze nie słyszałam, ale chyba już nic mnie nie zdziwi :P

Norka nie dla każdego jest, jeszcze Braci MacKade bym mogła polecić, ale In Death już niekoniecznie. Oczywiście tylko i wyłącznie w tym przypadku ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 18 maja 2013, o 12:25

Janka napisał(a):"Kaczątka" nie znam, ale zapamiętam sobie, żeby poznać.

Uważam, że jest warte uwagi.


Jeśli ktoś w danym czasie szuka stricte romansu, to wówczas seria In Death nie do końca spełnia te kryteria, ale samo w sobie jest wyjątkowo interesującą lekturą.

wiedzmaSol napisał(a):Szkoda tylko że nam Kolega zamilkł, nie mówi czy propozycje pasują czy nie...

Tak, przydałby się komentarz.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6414
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 19 maja 2013, o 12:06

Nie współczesny romans (początek XX wieku) ale o zwyczajnych ludziach - "Powój" Lavyrle Spencer.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6862
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:21

Post przez Alias » 19 maja 2013, o 12:11

Tak sobie myślę, że u Spencer to nawet więcej, niż w jednej książce o zwyczajnych można poczytać.
“I always knew I would fall in love with you, but you were never supposed to love me back"

Avatar użytkownika
 
Posty: 6414
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 19 maja 2013, o 12:17

To prawda. Np. we współczesnym "Wiosennym zauroczeniu". Szkoda tylko, że trudno tę książkę zdobyć. Chyba mały nakład był czy coś.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 12 stycznia 2013, o 10:29
Ulubiona autorka/autor: SEP/Long/Stuart/Quinn/Enoch/Balogh

Post przez mad_line » 19 maja 2013, o 18:40

Fringilla napisał(a):Kazia Szczuka nie musi sie czyms zaczytywac, aby uznano owo dzielo za feministyczne :hyhy:

PS ale Roberts? na pewno...?


Czepiam się tej Palmer, ale nie ona jedna jedzie na stereotypie słabej, zakompleksionej kobietki i wielkiego macho który uwalnia ukochaną z tego wstrętnego staropanieńskiego dziewictwa. Ona jest tylko symbolem i dlatego tak łatwo ją atakować. :roll: O Czytelniku nic nie wiemy, podejrzewam, że przegląda forum, nie logując się i jednak korzysta z naszych propozycji... Tak mi przyszło na myśl jeszcze jedna zupełnie oczywista oczywistość - to cykl Chicago Stars/Bracia Bonner od Susan Elisabeth Phillips. Czytelniku, TO JEST O SPORTOWCACH !!! :mrgreen: Konkretnie futbolistach amerykańskich. Cudne... tja

PS Czytelniku, mam nadzieję, że jednak kiedyś wystukasz parę słów komentarza odnośnie tego co przeczytałeś, niekoniecznie tego co tu ci podtykamy, może i my dowiemy się czegoś nowego... Pozdrawiam :D
“Where is he? Bridgerton!" he bellowed. Three chestnut heads swiveled in his direction.
Simon stomped across the grass, murder in his eyes. "I meant the idiot Bridgerton."
"That, I believe," Anthony said mildly, tilting his chin toward Colin, "would refer to you.”

Julia Quinn, The Duke and I

Avatar użytkownika
 
Posty: 28446
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 20 maja 2013, o 03:11

pst, feminizm nie jest walką ze stereotypem "słabej, zakompleksionej..." ;)

no własnie, Czytelniku, jaka opinia na temat proponowanych tytułów? przyda się coś?
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 12 stycznia 2013, o 10:29
Ulubiona autorka/autor: SEP/Long/Stuart/Quinn/Enoch/Balogh

Post przez mad_line » 20 maja 2013, o 14:42

Fringilla napisał(a):pst, feminizm nie jest walką ze stereotypem "słabej, zakompleksionej..." ;)



Według mnie jest jak najbardziej, feminizm nie jest jednokierunkowym ruchem, jego założeń nie można ot tak sobie wyłuszczyć spisując w punktach na kartce papieru, to naprawdę wyższa szkoła jazdy...szkoda, że w Polsce jest traktowany w sposób niezwykle pobłażliwy i stereotypowy... Zanim dostanę po łbie za odbieganie od tematu zaapeluję - CZYTELNIKU POCZYTAJ PHILLIPS!!! :D
“Where is he? Bridgerton!" he bellowed. Three chestnut heads swiveled in his direction.
Simon stomped across the grass, murder in his eyes. "I meant the idiot Bridgerton."
"That, I believe," Anthony said mildly, tilting his chin toward Colin, "would refer to you.”

Julia Quinn, The Duke and I

Avatar użytkownika
 
Posty: 4500
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 10:32
Lokalizacja: Lublin

Post przez maddalena » 27 maja 2013, o 16:09

Księżycowa Kawa napisał(a):Tych Fielding nie znam, ale "Brzydkie kaczątko" było fajne.

nie znam, ale mam zamiar poznać.

dzięki
Oto miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie. O'Cangaceiro

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 30 maja 2013, o 12:52

Póki co, Fielding dobrze wypada.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6740
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 14 lutego 2014, o 14:03

Krentz "Absolutnie bezwględnie", "Zgubione, znalezione", "Oczekiwanie", "Diabelska cena"
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Poprzednia strona

Powrót do Mam ochotę na...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości